Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, υποθέτω πως αν κάποιος γνωρίζει, θα απαντήσει...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δοκίμασα και το Viber από 1Mobile, αλλα δε λειτουργεί. Εγκαθίσταται, μου στέλνει τον κωδικό, βρίσκει επαφές, που αυτές με τα Ελληνικά τις βγάζει με "Κινέζικα", μπορώ να βάλω όνομα, φωτογραφία, να αλλάξω τις ρυθμίσεις, αλλά μένει πάντα στο στάδιο "Γίνεται σύνδεση".

 

Το περίεργο είναι ότι με το να μένει στο "Γίνεται σύνδεση", στις επαφές φαίνομαι online.... Αλλά και να μου στείλουν μήνυμα, ενώ αποστέλλεται, δεν το παραλαμβάνω ποτέ και λογικό είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα η τελευταία έκδοση του viber όταν είχα τη 10.2. Αναγκάστηκα να γυρίσω δύο εκδόσεις πίσω για να παίξει, αλλά ακριβώς τότε έβαλα τη 10.3 και έπαιξε κανονικά πλέον η τελευταία.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

το blackberry blend τι ακριβώς είναι?

επίσης γνωρίζει κανείς πόσο εύκολο είναι να αλλαχθεί η πρόσοψη στο Q10?

Ωραίο το ασπρό...αλλά τλκ το μαύρο του ''πάει'' πιο πολύ...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα η τελευταία έκδοση του viber όταν είχα τη 10.2. Αναγκάστηκα να γυρίσω δύο εκδόσεις πίσω για να παίξει, αλλά ακριβώς τότε έβαλα τη 10.3 και έπαιξε κανονικά πλέον η τελευταία.

 

Μπορούμε να γυρίσουμε μια εφαρμογή σε προηγούμενη έκδοσή της;

 

Και κάτι ακόμα. Έχω Snap και 1Mobile εγκατεστημένα. Χτες μου έβγαλε το Mobile ειδοποίηση για ενημέρωση του Skype. Το Skype, όμως, το έχω κατεβάσει από Snap... Τις ίδιες εφαρμογές βλέπουν;

 

Καλησπέρα. Διαβάζω αυτές τις μέρες τα θέματα στην κατηγορία BlackBerry OS και σ' ένα από αυτά υπήρχαν αναφορές ότι κάποιος που έχει hotmail account έχει θέματα με τους χαρακτήρες στα εξερχόμενα mails. Αυτά με OS7. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, στο OS10 υπάρχει ακόμα το συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

@stratous156, πάρε καλύτερα μια μαύρη θήκη tpu, για δοκιμή, που είναι και πολύ φθηνότερη απ' την πρόσοψη, και αν σου αρέσει προχωράς. Πάντως η αλλαγή πρόσοψης θα κοστίζει αρκετά, φαντάζομαι, από τη στιγμή που η συσκευή δεν έχει "κινούμενα" μέρη, πέρα από το καπάκι της μπαταρίας και τη μπαταρία.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς κάνεις απεγκατάσταση και βρίσκεις στο ίντερνετ το .apk προηγούμενης έκδοσης. Τρέχεις αυτό και κάνεις κανονικά την εγκατάσταση.

 

Το snap και το 1mobile βλέπουν τις ίδιες android εφαρμογές στο τηλέφωνο.

 

Το θέμα με την ελληνική κωδικοποίηση στο OS7 έχει λυθεί στο BB10 (το οποίο είναι τελείως διαφορετικό λειτουργικό και όχι εξέλιξη του OS7).

 

το blackberry blend τι ακριβώς είναι?

επίσης γνωρίζει κανείς πόσο εύκολο είναι να αλλαχθεί η πρόσοψη στο Q10?

Ωραίο το ασπρό...αλλά τλκ το μαύρο του ''πάει'' πιο πολύ...

 

Το blend είναι μια "πλατφόρμα", ας πούμε, της blackberry ώστε να μπορείς να διαχειρίζεσαι την επικοινωνία που σου παρέχει το τηλέφωνο μέσα από υπολογιστές και tablets, με ασφάλεια στα δεδομένα σου και με δυνατότητες synchronization.

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς κάνεις απεγκατάσταση και βρίσκεις στο ίντερνετ το .apk προηγούμενης έκδοσης. Τρέχεις αυτό και κάνεις κανονικά την εγκατάσταση.

 

Το snap και το 1mobile βλέπουν τις ίδιες android εφαρμογές στο τηλέφωνο.

 

Το θέμα με την ελληνική κωδικοποίηση στο OS7 έχει λυθεί στο BB10 (το οποίο είναι τελείως διαφορετικό λειτουργικό και όχι εξέλιξη του OS7).

 

Thanks. Ειδικά αυτό με την κωδικοποίηση ήταν πολύ σημαντικό για 'μένα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή με καινούριες απορίες. :O

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος, να δούμε τα μηνύματα, που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα sim?

 

Ψάχνοντας για διαφορετικά apks viber, "έπεσα" πάνω στο mobogenie. Εκ πρώτης όψεως δείχνει να είναι κατάστημα για Android εφαρμογές, όπως το Snap. Το ξέρετε; Και το κυριότερο.. Μπορούμε να το "εμπιστευτούμε";...

 

Βάζοντας κάποιος τη leaked 10.3, μπορεί να επιστρέψει στη 10.2 ή είναι μη αναστρέψιμη διαδικασία;

 

Και τέλος, ακόμα και χωρίς BIS/BES, πρέπει να κάνει "τρελή" συμπίεση δεδομένων, τόσο στον browser, όσο και στο υπόλοιπο λειτουργικό. Πρώτη φορά μου έμειναν τόσα MBs, χωρίς να τα χρησιμοποιήσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα δεν γνωρίζω κάποιον τρόπο στο OS10, αλλά δεν το έχω ψάξει κι όλας ποτέ.

 

Το mobogenie είναι ένα από τα γνωστά app stores που τρέχουν στα blackberry. Είναι το ίδιο αξιόπιστο όπως το 1market, το amazon κλπ. Προσωπικά προτιμώ το snap μεταξύ όλων αυτών γιατί βρίσκω και μερικές ελληνικές εφαρμογές που δεν υπάρχουν στα άλλα.

 

Η διαδικασία που αναφέρεις είναι αναστρέψιμη.

 

Για τη συμπίεση δεν υπάρχει επίσημη πληροφορία που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο και γενικώς δεν φαίνεται να κάνει, έχει φυσιολογική κατανάλωση δεδομένων (και όχι χαμηλή όπως μέχρι το OS7).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε απο εσας κανενα προβλημα ( πονοκεφαλους ?? ) λογω του μεγαλου sar του Q10 , γιατι σκεφτομαι την αγορα του και μου κτυπαει ασχημα το sar του ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε απο εσας κανενα προβλημα ( πονοκεφαλους ?? ) λογω του μεγαλου sar του Q10 , γιατι σκεφτομαι την αγορα του και μου κτυπαει ασχημα το sar του ...

 

Αν χρησιμοποιείς και δεύτερη συσκευή, με sar γύρω στο 1 με 1+, ίσως να νιώσεις κάπως περίεργα. Όχι πονοκεφάλους. Βέβαια, χρησιμοποιώ πάντα 2 συσκευές, να 'ναι καλά οι υπέροχοι πάροχοι στην Ελλάδα... Από σήμερα θα κάνω ένα test drive μαζί με μια συσκευή που έχει 0.3 sar, να δω πώς θα πάει..

 

P.S.: Ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή, αντίστοιχη του Bing Translator στα WP;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, SOS!!!!! ΈΠΕΣΕ ΜΠΥΡΑ Q10 MOY ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ!!! ΑΝ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΡΥΖΙ, ΤΟ ΣΩΖΩ Ή Ν' ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ;;;; :cry: :cry:

 

P.S.: MOD, SORRY ΓΙΑ ΤΑ CAPS, ΑΛΛΑ ΌΝΤΩΣ ΦΩΝΑΖΩ.......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει το ρύζι, απορροφά μεν την υγρασία αλλά η μπύρα δεν είναι μόνο υγρασία... Είναι δύσκολη, αφήνει κολλώδη υπολείμματα. Έπεσε μεγάλη ποσότητα ή σταγόνες μόνο;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει το ρύζι, απορροφά μεν την υγρασία αλλά η μπύρα δεν είναι μόνο υγρασία... Είναι δύσκολη, αφήνει κολλώδη υπολείμματα. Έπεσε μεγάλη ποσότητα ή σταγόνες μόνο;

 

Ααα... Ωραία.... :( Μεγάλη.... Άρα το ξεχνάω το q10... :cry: Σ' ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ποτέ δεν ξέρεις. Απλώς μην το ανάψεις μέχρι αύριο που θα έχει στεγνώσει ό,τι είναι να στεγνώσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπα, ποτέ δεν ξέρεις. Απλώς μην το ανάψεις μέχρι αύριο που θα έχει στεγνώσει ό,τι είναι να στεγνώσει.

 

Αφού, πέρα απ' την υγρασία, κολλάει κιόλας η μπύρα, δεν περιμένω να δουλέψει. Το πρώτο πράγμα που έκανα, ήταν να βγάλω τη μπαταρία. Και να πω οτι δεν προσέχω τα κινητά μου.... :( Τι να πω... Και μια τελευταία ερώτηση ( γενικότερα για το q10 πιστεύω.. ) Αφού το βγάλω απ' το ρύζι, να το κάνω και με πιστολάκι ή θα κάψω κανένα κύκλωμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν γνωρίζω να σου πω. Δεν μου έχει τύχει ποτέ περίπτωση μπύρας. Πάντως γενικώς δεν προτείνεται το πιστολάκι και γενικώς η θέρμανση σε τέτοιες περιπτώσεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν γνωρίζω να σου πω. Δεν μου έχει τύχει ποτέ περίπτωση μπύρας. Πάντως γενικώς δεν προτείνεται το πιστολάκι και γενικώς η θέρμανση σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Ποτέ, τίποτα δεν έχει πέσει σε κάποιο από τα κινητά μου.. Και βρήκε κι έπεσε μπύρα... Δε μπορούσε να πέσει νερό... Τι να πω.... Και πάλι ευχαριστώ...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, SOS!!!!! ΈΠΕΣΕ ΜΠΥΡΑ Q10 MOY ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ!!! ΑΝ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΡΥΖΙ, ΤΟ ΣΩΖΩ Ή Ν' ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ;;;; :cry: :cry:

 

P.S.: MOD, SORRY ΓΙΑ ΤΑ CAPS, ΑΛΛΑ ΌΝΤΩΣ ΦΩΝΑΖΩ.......

 

εμένα που είχε πέσει το 9000 σε νερό...και μάλιστα είχε μείνει αρκετή ώρα...

το άφησα 2 ημέρες μέσα σε μπωλ με ρύζι...το στέγνωσα αργότερα με πιστολάκι (γυρισμένο στο κρύο) και δούλεψε κανονικά...

χωρίς κολλήματα κτλ...

Για δοκίμασε το...δεν χάνεις τίποτα

Edited by stratous156
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έβαζα σε νερό, χωρίς τη μπαταρία για να φύγει η μπύρα και μετά σε ρύζι όπως λέει ο φίλος,εκφράζω προσωπική άποψη και μόνο. Εύχομαι να σώσεις το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

εμένα που είχε πέσει το 9000 σε νεμέρες ρό...και μάλιστα είχε μείνει αρκετή ώρα...

το άφησα 2 ημέρες μέσα σε μπωλ με ρύζι...το στέγνωσα αργότερα με πιστολάκι (γυρισμένο στο κρύο) και δούλεψε κανονικά...

χωρίς κολλήματα κτλ...

Για δοκίμασε το...δεν χάνεις τίποτα

 

Ας ελπίσουμε.. Το έχω από χτες σε ρύζι.. Πρώτη φορά τόση γκαντεμιά με κινητό και ειδικά με καινούριο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε απο εσας κανενα προβλημα ( πονοκεφαλους ?? ) λογω του μεγαλου sar του Q10 , γιατι σκεφτομαι την αγορα του και μου κτυπαει ασχημα το sar του ...

 

εγω έχω θέμα με πονοκέφαλους...:mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω θέμα με πονοκέφαλους...:mad:

 

Εισαι σιγουρος οτι προερχονται απο τη χρηση της συσκσευης ?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι προερχονται απο τη χρηση της συσκσευης ?

 

αλλαξα τηλεφωνο για 3-4 ημερες κι ολα καλα

το ξαναπήρα και πάλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...