Jump to content

[LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


pkatsaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως φταιει το cwm? Πανο ποιο cwm εχεις εσυ? Υπαρχει flashable το τελευτεο?

 

CWM 6.0.3.8

 

Παίζει! Εγώ είχα θέμα με το Operation Killjoy με το CWM 6.0.2.8 νομίζω... Μόλις έβαλα αυτό ξαφνικά άρχισε να παίζει... Δοκιμάστε το! Απλά δεν είναι touch, ανεβοκατεβαίνεις με vol+, vol- και επιλέγεις με power.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

CWM 6.0.3.8

 

Παίζει! Εγώ είχα θέμα με το Operation Killjoy με το CWM 6.0.2.8 νομίζω... Μόλις έβαλα αυτό ξαφνικά άρχισε να παίζει... Δοκιμάστε το! Απλά δεν είναι touch, ανεβοκατεβαίνεις με vol+, vol- και επιλέγεις με power.

 

Μπαα, παλι το ιδιο, saved with wpa

Link to comment
Share on other sites

Crazygrouzin δοκίμασες το τελευταίο update το σημερινό του crept;

 

EDIT: Άκυρο, είδα ότι δεν έχει ανέβει ακόμα...

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Crazygrouzin δοκίμασες το τελευταίο update το σημερινό του crept;

 

EDIT: Άκυρο, είδα ότι δεν έχει ανέβει ακόμα...

 

Το κατεβαζω τωρα

Μπαα, παλι τα ιδια, θα βαλω cm11 μαλλον, θα βρω και τα values για remountsd.

Edited by Crazygrouzin
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω τη vanir του bart την εχει δοκιμασει κανεις? εντυπωσεις?

 

Νομίζω κάπου διάβασα ότι πήρε άλλο κινητό, οπότε δεν ξέρω για πόσο θα την υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου διάβασα ότι πήρε άλλο κινητό, οπότε δεν ξέρω για πόσο θα την υποστηρίζει...

 

Πολυ σπαστικο, και στο cm11 το ιδιο, Πανο λες να κατερευσε η ρομ και να χρειαστει να την φλασαρω παλι? Θα βαλω την v20d του szysme για βαση και μετα θα ξαναφλασαρω cm.

Για να δουμε, στην v20d μπαινω κανονικα. φλασαρω cm11 τωρα

Μπαα, στην cm του cr3pt παλι δεν μπαινει

Edited by Crazygrouzin
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου διάβασα ότι πήρε άλλο κινητό, οπότε δεν ξέρω για πόσο θα την υποστηρίζει...

 

Χμ κατάλαβα μάλλον θα γυρίσω στη cm10

Link to comment
Share on other sites

Χμ κατάλαβα μάλλον θα γυρίσω στη cm10

 

Γυρισα στην cm10 και δουλευει κανονικα.. Εκτος αυτου νομιζω ειναι και ποιο σταθερο. Με greenify και autokiller πεταει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει υπάρξει, δεν έχω καταλάβει. Για το wifi λέτε ή κράσαρε η Rom; Έβαλα το τελευταίο update αλλά αφού ξεκίναγε και έμπαινα κανονικά, αν έκανα reboot είχα bootloop. Γύρισα στο backup μου και όλα κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει υπάρξει, δεν έχω καταλάβει. Για το wifi λέτε ή κράσαρε η Rom; Έβαλα το τελευταίο update αλλά αφού ξεκίναγε και έμπαινα κανονικά, αν έκανα reboot είχα bootloop. Γύρισα στο backup μου και όλα κομπλέ!

 

Για wifi. Στην cm10 μπαινει στο conex και δεν εχω το android os και nfc bug.

Aσε το δικο του kernel , καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Για wifi. Στην cm10 μπαινει στο conex και δεν εχω το android os και nfc bug.

Aσε το δικο του kernel , καλο ειναι

 

bootloop εκανε κ σε μενα στου cr3pt αλλα μετα απο επανεκινηση εστρωνε. δεν εμπαινε σε conn-x ολα τα αλλα δουλευαν μια χαρα. Γυρισα σε cm10 και εβαλα ton kernel του gandalf παει αρκετα καλα μονο που πλεον σταματησε να τον υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el σε βάζει σε Recovery Mode χωρίς να πατάς κουμπιά...
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Για wifi. Στην cm10 μπαινει στο conex και δεν εχω το android os και nfc bug.

Aσε το δικο του kernel , καλο ειναι

 

εβαλα τη rom του tudorsirb και δουλευει γενικα πολυ καλα χωρις καποιο σημαντικο bug εκτος απο καποια bootloops αλλα μετα απο ενα wipe cache στρωνει. το wifi με conn-x δουλευει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη rom του tudorsirb και δουλευει γενικα πολυ καλα χωρις καποιο σημαντικο bug εκτος απο καποια bootloops αλλα μετα απο ενα wipe cache στρωνει. το wifi με conn-x δουλευει αψογα!

 

Cm11? Ανεβασε και ενα screenshot απο battery stats αν δεν σου ειναι κοπος.

Link to comment
Share on other sites

Πανο συμερα πηγα να κανω restore και μου βγαζει error while restoring data. Ξερεις τι φταιει?

EDIT: Ειχα αλαξει το ονομα στο backup μου και απο οτι φαινεται το παλιο cwm δεν το αναγνωριζει, εκανα update το cwm και ολα καλα, Για αυτο σας προτεινω ολους να το κανετε update και ας μην ειναι touch

Edited by Crazygrouzin
Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS FILOI MOU MIPOS BORI KANEIS NA ME VOIHISEI NA KANO UBDATE TO LGP700 SE ANDROID JELLY BEAN GIATI DEN TA VGAZO PERA

 

Αν θες να το πειραξεις στην πρωτη σελιδα τα λεει ολα αναλυτικα, αν οχι τοτε σου συνιστω να μεινεις στην v10k, ειναι η ποιο σταθερη σε stock rom

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS FILOI MOU MIPOS BORI KANEIS NA ME VOIHISEI NA KANO UBDATE TO LGP700 SE ANDROID JELLY BEAN GIATI DEN TA VGAZO PERA

 

Δεν επιτρέπεται να γράφεις ούτε κεφαλαία ούτε με greeklish. Πόνεσαν τα μάτια μας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Optimus L7 (P700)] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...