Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ορίστε μία λίστα που προτείνω:

 

Smart Launcher 2

 

GO Launcher EX

 

Nova Launcher

 

Solo Launcher

 

Dodol Launcher

 

Buzz Launcher

 

ADW Launcher

 

Apex Launcher

 

Stock

 

Άλλος

Link to comment
Share on other sites

Ο Google Now Launcher νομίζω ότι πρέπει να αποκτήσει μια θέση στη λίστα, καθώς πλέον αντιμετωπίζεται ως standalone από την Google και ενημερώνεται ανά τακτά διαστήματα.

 

φιλε υπαρχει καποιο λινκ ? δηλαδη οσοι δεν εχουν nexus device που μπορω να βλεπω τα updates του launcher απο apk?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ο GNL γίνεται updated μαζί με το Google Search. Την τελευταία version του .apk συνήθως με ένα απλό search την βρίσκεις.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοντραρει τον νοβα???:worry::worry:

 

Ναι αν σκεφτείς ότι κάνει περισσότερα από τον Nova prime στην free έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν σκεφτείς ότι κάνει περισσότερα από τον Nova prime στην free έκδοση..

 

Αν και εντυπωσιακός με μια πρώτη ματιά (ιδίως για δωρεάν) προσωπικά έχω κόλλημα με τα tabs στο drawer..

Κατά τ' άλλα εξαιρετικός με πιο smooth animations από τον Nova.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εντυπωσιακός με μια πρώτη ματιά (ιδίως για δωρεάν) προσωπικά έχω κόλλημα με τα tabs στο drawer..

Κατά τ' άλλα εξαιρετικός με πιο smooth animations από τον Nova.

 

 

 

 

 

 

 

Ναι αν σκεφτείς ότι κάνει περισσότερα από τον Nova prime στην free έκδοση..

 

Μαλλον πρεπει να τον τσεκαρω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και φανατικος του Nova είπα να δοκιμάσω τον dodol και δείχνει εξαιρετικός..

 

Ίσως τον δοκιμάσω όταν θα αφήνει να βάλουμε icon packs που έχουμε αγορασμένα.

Μέχρι τότε ο Nova δεν βγαίνει από τα Nexus 4 και Desire.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι δέχεται icon packs από τους περισσότερος launchers ο dodol... ή κάνω λάθος?

Άλλα θέματα τα δέχεται και άλλα όχι.Δεν εχω βγάλει άκρη αφού στην περιγραφή λέει ότι δέχεται θέματα από πολλούς launchers....Σιγουρα όμως δουλεύουν τα icon packs για multi launchers.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατάλαβα πως μπορεί να έχει icon packs που κατεβάζεις μέσα από τον ίδιο τον launcher.

Θα του ρίξω μια ματιά να δω αν μπορώ να του βάλω τα Axis, Umbra και 3Dion.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατάλαβα πως μπορεί να έχει icon packs που κατεβάζεις μέσα από τον ίδιο τον launcher.

Θα του ρίξω μια ματιά να δω αν μπορώ να του βάλω τα Axis, Umbra και 3Dion.

 

Τα GlsKlart πάντως δεν τα βάζει!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλός φαίνεται και ο Comet launcher στο επόμενο update θα είναι ότι καλύτερο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cooeecomet.launcher&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dcomet+launcher
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλός φαίνεται και ο Comet launcher στο επόμενο update θα είναι ότι καλύτερο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cooeecomet.launcher&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dcomet+launcher

 

όντος πολύ καλός και όντος θέλει μικρό διορθώσεις αλλά δείχνει τα δόντια του...

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια αλλα οσοι φορατε dodol και comet launcher δεν λετε οτι ο dodol θελει 35mb ram για παρτη του και ο comet 85mb ram!!! Για πηγαινετε αφου τους περασετε στις εφαρμογες που εκετελουνται και δειτε ποση ραμ καταναλωνουν. Καποιοι οπως εγω που εχουμε 512mb ram αν φορεσουμε κυριως τον comet και με μερικες εφαρμογες απευθειας γονατιζουμε το κινητο δεν εχουμε ολοι κινητα με 1gb ή 2 gb ram
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια αλλα οσοι φορατε dodol και comet launcher δεν λετε οτι ο dodol θελει 35mb ram για παρτη του και ο comet 85mb ram!!! Για πηγαινετε αφου τους περασετε στις εφαρμογες που εκετελουνται και δειτε ποση ραμ καταναλωνουν. Καποιοι οπως εγω που εχουμε 512mb ram αν φορεσουμε κυριως τον comet και με μερικες εφαρμογες απευθειας γονατιζουμε το κινητο δεν εχουμε ολοι κινητα με 1gb ή 2 gb ram

 

Προφανώς όσοι ανέφεραν πως τους χρησιμοποιούν δεν έχουν θέμα με τη RAM του κινητού τους.

Κι εγώ με το Nexus 4 ποτέ δεν έχω προσέξει πόση RAM καταναλώνουν οι διάφορες εφαρμογές, παρά μόνο πόση ελεύθερη έχω κατά την αλλαγή έκδοσης OS (πχ. από 4.3 σε 4.4) για να δω αν έγινε καλύτερο ή όχι το Android σε αυτόν τον τομέα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια αλλα οσοι φορατε dodol και comet launcher δεν λετε οτι ο dodol θελει 35mb ram για παρτη του και ο comet 85mb ram!!! Για πηγαινετε αφου τους περασετε στις εφαρμογες που εκετελουνται και δειτε ποση ραμ καταναλωνουν. Καποιοι οπως εγω που εχουμε 512mb ram αν φορεσουμε κυριως τον comet και με μερικες εφαρμογες απευθειας γονατιζουμε το κινητο δεν εχουμε ολοι κινητα με 1gb ή 2 gb ram

 

Για κινητά μέ 512mb ram, ο καλύτερος για μένα είναι ο holo launcher

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν ευχαριστημένος με Tw launcher (μη γελάτε :p)

Αποφάσισα να δοκιμάσω τον apex επί πληρωμή, από όταν έδωσε τη δυνατότητα να βάζεις όπως θες τα εικονίδια στο app drawer.

Αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα - για μένα - είναι deal breaker!

 

Μου καταναλώνει γύρω στα 100mb (τον έχω δει και 50 αλλά και σχεδόν 200!)

Είναι λίγο γενική η ερώτηση: πόση ram δεσμεύουν οι διάφοροι άλλοι;

Είναι ανάλογα και με τις ρυθμίσεις του καθενός φαντάζομαι... αλλά υπάρχουν τρελές διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...