Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Οποίο πακέτο και ένα έβαλα απλά δεν λειτούργησε. Δεν πειράζει δεν καίγομαι κιόλας αλλά το συγκεκριμένο "tesla" μου φαινόταν ελαφρύ και δεν ήθελα να δοκιμάσω κάποιο άλλο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια εκδοση του Nova?

4.3.1

Οποίο πακέτο και ένα έβαλα απλά δεν λειτούργησε. Δεν πειράζει δεν καίγομαι κιόλας αλλά το συγκεκριμένο "tesla" μου φαινόταν ελαφρύ και δεν ήθελα να δοκιμάσω κάποιο άλλο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες ''το συγκεκριμένο tesla'', τι εννοείς; Μήπως επιλέγεις παλαιότερη έκδοση και γι αυτό στα κάνει αυτά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποίο πακέτο και ένα έβαλα απλά δεν λειτούργησε. Δεν πειράζει δεν καίγομαι κιόλας αλλά το συγκεκριμένο "tesla" μου φαινόταν ελαφρύ και δεν ήθελα να δοκιμάσω κάποιο άλλο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως είχες παλιά έκδοση του tesla?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Παλιά δεν μπορώ να έχω. Κατεβάζω αυτήν που δίνει το μάρκετ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το playstore ειχε μεινει σε παλιοτερη εκδοση παλιοτερα που το τσεκαρα γιατι ειχα κι εγω παρομοιο προβλημα, δοκιμασε να βρεις νεοτερη εκδοση (5+) και δοκιμασε την
Link to comment
Share on other sites

Στο Nova, όπως κάνουμε swipe στο app drawer, και ανοίγει τις ρυθμίσεις του Nova, ή ό,τι άλλο του επιλέξουμε να ανοίγει, κατά τύχη είδα μόλις τώρα, ότι μου το κάνει και στον ένα μόνο φάκελο από τους 4 που έχω στη homescreen και ανοίγει την πρώτη εφαρμογή που περιέχει ο φάκελος. Δεν θα 'πρεπε να το κάνει και στους άλλους φακέλους; Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Nova, όπως κάνουμε swipe στο app drawer, και ανοίγει τις ρυθμίσεις του Nova, ή ό,τι άλλο του επιλέξουμε να ανοίγει, κατά τύχη είδα μόλις τώρα, ότι μου το κάνει και στον ένα μόνο φάκελο από τους 4 που έχω στη homescreen και ανοίγει την πρώτη εφαρμογή που περιέχει ο φάκελος. Δεν θα 'πρεπε να το κάνει και στους άλλους φακέλους;

Αυτό που λες με παρατεταμένο ταπ στον κάθε φάκελο αλλάζει. Κανονικά γίνεται σε όλους.

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με παρατεταμένο ταπ στον κάθε φάκελο αλλάζει. Κανονικά γίνεται σε όλους.

 

sent from my Amstrad CPC6128

Εμένα το κάνει μόνο στον ένα. Στους άλλους τρεις, απλά τους ανοίγει.

 

Edit. Και δεν είναι παρατεταμένο ταπ. Είναι ένα ελαφρύ χάδι προς τα πάνω.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάνει μόνο στον ένα. Στους άλλους τρεις, απλά τους ανοίγει.

 

Edit. Και δεν είναι παρατεταμένο ταπ. Είναι ένα ελαφρύ χάδι προς τα πάνω.

 

Με παρατεταμένο ταπ σου ανοίγει τις ρυθμίσεις του κάθε φακέλου. Αυτό εννοώ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμένο ταπ σου ανοίγει τις ρυθμίσεις του κάθε φακέλου. Αυτό εννοώ.

Ναι αλλά δεν έχει κάτι. Αυτές τις επιλογές έχει.

 

http://s32.postimg.org/4ud24puw5/IMG_20160511_185519_785.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πατήσει πάνω στο widget του εορτολογιου όχι σε φάκελο. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160511/d7dc1a3f016ada71bf36a619a728f4e2.jpg

Σε φάκελο δείχνει αυτά

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πατήσει πάνω στο widget του εορτολογιου όχι σε φάκελο. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160511/d7dc1a3f016ada71bf36a619a728f4e2.jpg

Σε φάκελο δείχνει αυτά

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ναι το είδα και πήγα να κάνω τροποποίηση αλλά αφού με πρόλαβες. Εμένα δείχνει αυτά. Άρα έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι απ αυτό που λέγαμε λίγο πιο πάνω.

 

 

http://s32.postimg.org/xf5vq2zs5/IMG_20160511_190606_811.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και πήγα να κάνω τροποποίηση αλλά αφού με πρόλαβες. Εμένα δείχνει αυτά. Άρα έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι απ αυτό που λέγαμε λίγο πιο πάνω.

 

 

http://s32.postimg.org/xf5vq2zs5/IMG_20160511_190606_811.jpg

 

Πάτησε επεξεργασία.....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε επεξεργασία.....

akilleas, το έχω κάνει. Η επιλογή είναι "Σύρετε για άνοιγμα φακέλου". Είναι και στους 4 φακέλους ανενεργό. Παρ' όλα αυτά δουλεύει μόνο στον 4ο. Αν την κάνω ενεργή την επιλογή με όρο να ανοίγει πχ την πρώτη εφαρμογή που περιέχει ο φάκελος, εξαφανίζεται ο φάκελος και εμφανίζεται μόνο η πρώτη εφαρμογή. Προφανώς και κάτι δεν πάει καλά αλλά τι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

akilleas, το έχω κάνει. Η επιλογή είναι "Σύρετε για άνοιγμα φακέλου". Είναι και στους 4 φακέλους ανενεργό. Παρ' όλα αυτά δουλεύει μόνο στον 4ο. Αν την κάνω ενεργή την επιλογή με όρο να ανοίγει πχ την πρώτη εφαρμογή που περιέχει ο φάκελος, εξαφανίζεται ο φάκελος και εμφανίζεται μόνο η πρώτη εφαρμογή. Προφανώς και κάτι δεν πάει καλά αλλά τι;

 

Έτσι πρέπει να δουλεύει. Να σου δείχνει ποια εφαρμογή ανοίγει με ταπ και me swipe να ανοίγει ο φάκελος.

Εάν κλείσεις το Swipe to open folder τότε με σύρσιμο θα σου ανοίγει την πρώτη εφαρμογή και με ταπ ο φάκελος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να δουλεύει. Να σου δείχνει ποια εφαρμογή ανοίγει με ταπ και me swipe να ανοίγει ο φάκελος.

Εάν κλείσεις το Swipe to open folder τότε με σύρσιμο θα σου ανοίγει την πρώτη εφαρμογή και με ταπ ο φάκελος.

 

Αυτό λέω. Δεν δουλευει το Swipe στους υπόλοιπους τρεις. Στο όταν επιλέξω Σύρετε για άνοιγμα φακέλου, απλά δεν ήξερα ότι χάνεται η προεπισκόπηση

 

Edit: Απεγκατασταση και εγκατάσταση εκ νέου, και όλα οκ.

Τις ρυθμίσεις μου ξανασετάρω. Θενκς

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες σα να μου φάνηκε πως κόλλησε το tesla unread. Προχθες το βράδυ έβαλα τον nova και τον εστησα. Έπεσα για ύπνο και έβαλα το τηλέφωνο για φόρτιση. Χτες το μεσημέρι που γυρισα σπίτι η μπαταρία ήταν σε πολύ χαμηλό επίπεδο. Επειδή δεν είχα δουλειά θεώρησα πως έφταιγε το πολύ πασπατεμα. Το έβαλα για φόρτιση το μεσημέρι γιατί χτες βράδυ είχα κανονίσει έξοδο. Στις 8 το εβγαλα και πήγα για καφέ. Κατά τις έντεκα το κοίταξα να δω την ωρα, η μπαταρία ήταν στο 36% και το τηλέφωνο έκαιγε. Αμέσως είδα τα στατιστικά της μπαταρίας και είδα ότι τα πρώτα σε κατανάλωση ήταν το Microsoft outlook και το digical. Ποτέ μα ποτέ δε με είχαν απασχολήσει ξανά. Δεν υπήρχαν στα στατιστικά της μπαταρίας. Και το outlook το δουλεύω καθημερινά σαν βασικό client.

 

Αμέσως εβγαλα το nova και επέστρεψα στον gel. Μέχρι τις 3 που έπεσα για ύπνο έχασε 10%. Σήμερα που πάλι το πασπατευω αρκετα έχει χάσει λογικό ποσοστό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα τον action launcher και μπορω να πω οτι ειναι ο αγαπημενος μου!

 

Ήταν και ο δικός μου μέχρι που άρχισε να μην είναι συμβατός με Xposed....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάθει τίποτα το teslaunread στον nova;Κάθε λίγο απενεργοποιήτε μόνο του σε εμένα.

Εμένα είναι μια χαρά. Έρχονται οι ειδοποιήσεις συνέχεια. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μαζί του για την ακρίβεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβαλα μετά από πολύ καιρό Nova. Μου κάνει όμως συνέχεια redraws γυρνώντας στην αρχική οθόνη παρότι έχω επιλέξει να μένει στην μνήμη..... Εκνευριστικό πολύ είναι.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...