Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Και νομιζα οτι τα ειχα διαβασει ολα σε αυτον τον κοσμο!!!

Πουθενα δεν το διαβασες αυτο, και σαφως και ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο.

Αυτό ισχύει μόνο σε περιπτώσεις που ο προγραμματιστής έχει χρησιμοποιήσει πράγματα από παλιές εκδόσεις android που δεν είναι συμβατά με τις νέες.

 

Πχ το what's app που δεν έτρεχε μέχρι πρότινος με art ή ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσα για gallery. Είχε να ανανεωθεί από το καλοκαίρι του '13 και δε δούλευε τον τελευταίο καιρό. Μόλις αναβαθμιστικαν όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πατάει εδώ αλλά δεν βρήκα και κάποιο αντίστοιχο θέμα. Θέλω μία lockscreen που να έχει εφαρμογές και να κάνει swipe προς τα πάνω όπως ακριβώς είναι και στην jelly bean
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το widgetlocker, αλλά έχει να δεχτεί αναβάθμιση από τα τέλη του '13 και μου έκανε πλέον νερά.Αυτή τη στιγμή θεωρώ ότι η κορυφαία lockscreen app είναι το c locker, πολύ παραμετροποιήσιμο και πλήρες.Εναλλακτικά δες και το start, αρκετά καλό, αλλά λιγότερο παραμετροποιήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το widgetlocker, αλλά έχει να δεχτεί αναβάθμιση από τα τέλη του '13 και μου έκανε πλέον νερά.Αυτή τη στιγμή θεωρώ ότι η κορυφαία lockscreen app είναι το c locker, πολύ παραμετροποιήσιμο και πλήρες.Εναλλακτικά δες και το start, αρκετά καλό, αλλά λιγότερο παραμετροποιήσιμο.

 

Σευχαριστω πολύ φίλε .Τελικά έβαλα το c locker που το είχα αγοράσει πιο παλιά με έκπτωση .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εσείς κατά την γνώμη σας προτιμάτε Apex ή Nova;;;.Είχα δοκιμάσει παλαιότερα τον Nova και είδα ότι μου έκανε συνέχεια FC(Force Close) και τώρα έχω τον Apex...

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εσείς κατά την γνώμη σας προτιμάτε Apex ή Nova;;;.Είχα δοκιμάσει παλαιότερα τον Nova και είδα ότι μου έκανε συνέχεια FC(Force Close) και τώρα έχω τον Apex...

Από την 1η στιγμή που σταμάτησε να αναβαθμίζεται το Desire που είχα από την HTC και πέρασα AOSP rom, είχα βάλει Nova και όταν είδα το πως ακριβώς λειτουργεί, αγόρασα και την Prime version.

Επειδή από τα λίγα που έχω δει, δεν έχει τεράστιες διαφορές με τον Apex, έμεινα με Nova λόγω του ότι έχω την Prime version.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εσείς κατά την γνώμη σας προτιμάτε Apex ή Nova;;;.Είχα δοκιμάσει παλαιότερα τον Nova και είδα ότι μου έκανε συνέχεια FC(Force Close) και τώρα έχω τον Apex...

 

Nova Prime 3 χρόνια τώρα χωρίς κανένα μα κανένα force close, χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα σε 3 κινητά. Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με άλλους launchers.

Link to comment
Share on other sites

θα πάρω τότε και τον Nova έτσι για δοκιμή να δούμε τι κάνει κι αυτός.Σας ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εσείς κατά την γνώμη σας προτιμάτε Apex ή Nova;;;.Είχα δοκιμάσει παλαιότερα τον Nova και είδα ότι μου έκανε συνέχεια FC(Force Close) και τώρα έχω τον Apex...

Κατά την γνώμη μου ο nova ( Και μιλάω για τον prime όχι την free εκδοση) Είναι ο καλύτερος που κυκλοφορεί. Πριν τον βάλω είχα δοκιμάσει πολλούς. Τον έχω ένα χρόνο περίπου και είναι κάτι που δεν προκαλείτε να αλλάξω στο κινητό μου.

Και συσκευή να αλλάξω πάλι nova θα μπει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova έφαγε απεγκατασταση, ενώ έχω κάνει hibernate (Greenify) εφαρμογές, ο Nova της ξανανοιγει, για αυτό στο καλό
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova έφαγε απεγκατασταση, ενώ έχω κάνει hibernate (Greenify) εφαρμογές, ο Nova της ξανανοιγει, για αυτό στο καλό

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο παράδειγμα; ποιες εφαρμογές σου ξανάνοιξε ο Nova; τον χρησιμοποιώ παράλληλα με το Greenify εδώ και χρόνια και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λίγο καιρό τώρα με Hola Launcher. Απλός και με βολικό τρόπο να φτιάχνεις φακέλους. Δοκιμάστε τον.
Link to comment
Share on other sites

@jastonas

Μπορείς να βάλεις σε όποια σειρά της εφαρμογές??

 

Δεν έχει drawer, τις πετάει στην επιφάνεια. Αλλά ναι, μπορείς να τις βάλεις όπως θες. Δυστυχώς δεν έχει sort αλφαβητικό, αλλά γίνεται εύκολα με ένα "τρικ*".

 

Αφού έχεις φτιάξει τους φακέλους, πας έναν έναν και τα βγάζεις όλα και τα ξαναβάζεις αμέσως, οπότε στα βγάζει αλφαβητικά. Και μετά μέσα στον φάκελο αν θες κάνεις αλλαγές.

 

Το καλύτερο του για εμένα είναι πως κάνεις swipe αριστερά-δεξιά μέσα στους φακέλους για να πας στον επόμενο/προηγούμενο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο update για Τον nova meterial design/καινούργια animations και αλλά.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο update για Τον nova meterial design/καινούργια animations και αλλά.

 

Τον Nova εννοείς ? Δεν μου βγαίνει κάτι....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τον Nova εννοείς ? Δεν μου βγαίνει κάτι....

http://novalauncher.com/beta/

Θα εμφανιστεί και στο play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://novalauncher.com/beta/

Θα εμφανιστεί και στο play .

 

To παραπάνω link δεν ανοίγει. Επίσης, στο κινητό δεν μου βγάζει νέα έκδοση και τον έχω αγορασμένο. Τι γίνεται;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

To παραπάνω link δεν ανοίγει. Επίσης, στο κινητό δεν μου βγάζει νέα έκδοση και τον έχω αγορασμένο. Τι γίνεται;

 

Κατέβασε το από εδώ http://www.apkmirror.com/apk/teslacoil-software/nova-launcher/nova-launcher-materinova-14-android-apk-download/

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...