Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Γιατί όχι νοβα; :p

Και ο action μ'αρέσει αλλά αν θυμάμαι καλά δωρεάν ειναι ψιλοχαλια.. Και δεν απεχει πααρα πολύ από τον nova.

Κατά τ άλλα έχω καιρό να τεσταρω κάποιον άλλον launcher. Ακούγονται διάφοροι εδώ στο myphone.. Ο Adw που αναβαθμιστηκε επίσης πρόσφατα ή tsf που είναι λίγο πιο φανσι, ακούγονται επισης ωραίοι αλλά προσωπικά έχω καιρό να τους δοκιμάσω.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι νοβα; :p

Και ο action μ'αρέσει αλλά αν θυμάμαι καλά δωρεάν ειναι ψιλοχαλια.. Και δεν απεχει πααρα πολύ από τον nova.

Κατά τ άλλα έχω καιρό να τεσταρω κάποιον άλλον launcher. Ακούγονται διάφοροι εδώ στο myphone.. Ο Adw που αναβαθμιστηκε επίσης πρόσφατα ή tsf που είναι λίγο πιο φανσι, ακούγονται επισης ωραίοι αλλά προσωπικά έχω καιρό να τους δοκιμάσω.

 

Sent from my Redmi Note 3

Γιατί γνωρίζω ότι ο Νοβα ξεχωρίζει και ήθελα κάτι εναλλακτικό.

 

Εγώ πάντως εδώ και καιρό είμαι με Hola.

Link to comment
Share on other sites

Ο hola είναι πολλα "φρου φρου" οπως και ο go. :p αφού σαρεσουν αυτοί, δοκίμασε tsf και δωστου λίγο χρόνο.. Θα σ'αρέσει πιστεύω :)

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ο hola είναι πολλα "φρου φρου" οπως και ο go. :p αφού σαρεσουν αυτοί, δοκίμασε tsf και δωστου λίγο χρόνο.. Θα σ'αρέσει πιστεύω :)

 

Sent from my Redmi Note 3

Έχει πολλά έξτρα αχρείαστα έχεις δίκιο. Θα τον τσεκάρω! Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μετά από χρόνια τον adw. Αν εξαιρέσεις μερικές παιδικες ασθένειες είναι έτοιμος για την ανοδο του. Τρομερή παραμετροποιηση και πολλά εφέ. Έχει τα κόλληματα του ώρες ώρες αλλά θα διορθωθούν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Ορεώς ο tsf αλλά το μόνο άσχημο δεν δείχνει ειδοποιήσεις έχει μόνο για κλήσεις μηνύματα και Gmail.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως το εννοείς ακριβώς αφού εγώ παίρνω ειδοποιήσεις από όλα, ακόμα και από youtube.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει κανεις με τον go launcher.

Μετα απο την τελευταια αναβαθμιση

- δεν εχει τις τρεις τελειες με τις επιλογες, δεξια κατω στο desktop

- πατωντας παρατεταμενα στο desktop δεν δινει επιλογες (πχ δημιουργια φακελου).

 

Φαινεται σαν 'εξαφανισμενος' απο το κινητο, αφου ουτε στο drawer δεν το βρισκω!

Στα apps ομως, υπαρχει.

 

Φοβαμαι μην χαθουν οι ρυθμισεις μου...

Αλλα οπως και να χει, πρεπει να ειναι λειτουργικη η κατασταση του.

 

Θα με βοηθησει καποιος;

(οχι να μου πειτε 'αλλαξε launcher'!)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί αναφέρετε προβλήματα του go.. γιατί δεν πάτε στην προηγούμενη έκδοση του που όλα ήταν μία χαρά; :) Περιμένετε λίγο καιρό και μόλις μάθετε ότι λύθηκαν τα προβλήματα ξαναπατε.. (ξέρω πως δεν δίνω ακριβώς λύση στο πρόβλημά αλλά λέω μία ιδέα που δεν είναι "άλλαξε launcher" :p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί αναφέρετε προβλήματα του go.. γιατί δεν πάτε στην προηγούμενη έκδοση του που όλα ήταν μία χαρά; :) Περιμένετε λίγο καιρό και μόλις μάθετε ότι λύθηκαν τα προβλήματα ξαναπατε.. (ξέρω πως δεν δίνω ακριβώς λύση στο πρόβλημά αλλά λέω μία ιδέα που δεν είναι "άλλαξε launcher" :p

 

Και πως μπορω να παω πισω μια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

@karib

Εδώ έχει τις προηγούμενες εκδώσεις, μετά βλέπεις ποιά έκδοση έχεις (Ρυθμίσεις/Εφαρμογές) και την κατεβάζεις στο link που έδωσα.

Πριν την βάλεις μέσα στο μενού του Go Launcher θα έχει σχετική επιλογή "Αντίγραφα ρυθμίσεων".

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@karib

Εδώ έχει τις προηγούμενες εκδώσεις, μετά βλέπεις ποιά έκδοση έχεις (Ρυθμίσεις/Εφαρμογές) και την κατεβάζεις στο link που έδωσα.

Πριν την βάλεις μέσα στο μενού του Go Launcher θα έχει σχετική επιλογή "Αντίγραφα ρυθμίσεων".

 

Σε ευχαριστω, να σαι καλα.

Ερωτηση: μπορει να εγκατασταθει παλαιοτερη εκδοση πανω απο την πιο νεοτερη;

Γιατι αν μιλαμε για πληρη απεγκαταταση ειναι προβλημα.

Οπως ειπα, δεν εχω επιλογη να 'ανοιξω' τον launcher!

Οχι μονο δεν εχω προσβαση στις επιλογες και τις ρυθμισεις του, αλλα δεν τον βλεπω ουτε στο app drawer!!!!

Τον βλεπω στο apps, αλλα εκει βλεπω μονο τον αριθμο εκδοσης.

Αρα, δεν μπορω να παρω backup ρυθμισεις.

Καθως δεν μπορω να τον ανοιξω.

Απλα ξερω οτι ειναι εγκατεστημενος/τρεχει, αλλα thats all.

Θα μπει πανω απο την νεα, η παλιοτερη εκδοση;;;

:(

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως το εννοείς ακριβώς αφού εγώ παίρνω ειδοποιήσεις από όλα, ακόμα και από youtube.

 

Sent from SM-G935F

Στο εικονίδιο του Facebook σου δείχνει πόσες ειδοποιήσεις έχεις?στο mail όχι Gmail σου δείχνει αδιαβαστα?αυτό λέω.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ Facebook αλλά αν μπορώ να καταλάβω καλά μάλλον θες την ένδειξη των αδιάβαστων επάνω στο εικονίδιο της κάθε εφαρμογής?

 

Έτσι κάπως?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/947c0b4f322e8f8fcf339cb9a980a931.jpg

 

Αν θες γιαυτό έχει ένα plug-in στο store για τα βασικά, δεν έχει για fb μάλλον αλλά δε γνωρίζω αφού δε χρησιμοποιώ.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ Facebook αλλά αν μπορώ να καταλάβω καλά μάλλον θες την ένδειξη των αδιάβαστων επάνω στο εικονίδιο της κάθε εφαρμογής?

 

Έτσι κάπως?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/947c0b4f322e8f8fcf339cb9a980a931.jpg

 

Αν θες γιαυτό έχει ένα plug-in στο store για τα βασικά, δεν έχει για fb μάλλον αλλά δε γνωρίζω αφού δε χρησιμοποιώ.

 

Sent from SM-G935F

Αυτό εννοούσα έχει 3 επιλογές μόνο.επρεπε να το έχουν φτιάξει για όλα όπως ο Nova.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μετά από χρόνια τον adw. Αν εξαιρέσεις μερικές παιδικες ασθένειες είναι έτοιμος για την ανοδο του. Τρομερή παραμετροποιηση και πολλά εφέ. Έχει τα κόλληματα του ώρες ώρες αλλά θα διορθωθούν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Γράφτηκα και εγώ στο beta channel και μου κατέβασε την 2.0.1.14

Πάει πολύ καλά για την ώρα. Κάτι που δεν μπορώ να διορθώσω είναι το άσπρο πλαίσιο που σχηματίζεται περιμετρικά όταν κάνω scroll την οθόνη (δεξιά η αριστερά). Μήπως έχεις καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα και εγώ στο beta channel και μου κατέβασε την 2.0.1.14

Πάει πολύ καλά για την ώρα. Κάτι που δεν μπορώ να διορθώσω είναι το άσπρο πλαίσιο που σχηματίζεται περιμετρικά όταν κάνω scroll την οθόνη (δεξιά η αριστερά). Μήπως έχεις καμία ιδέα?

 

Advanced settings, desktop, show outlines

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citc.asap

Ριξτε μία ματιά. Πολύ θετικες πρώτες εντυπώσεις!

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citc.asap

Ριξτε μία ματιά. Πολύ θετικες πρώτες εντυπώσεις!

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Για να μην το δοκιμάσω τσάμπα, gestures έχει (διπλό πάτημα, σύρσιμο πάνω, κάτω, δυο δάχτυλα κτλ) ; Το πλέγμα ως πόσες γραμμές και στήλες πάει ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο διαφορετική λογική.. δεν έχει widgets ας πούμε. Ή σελίδες. Έχεις μόνο μία.

Με βάση αυτά που ρωτάς δεν θα σαρεσει. Και εγώ ομολογώ πως τον έβγαλα :p

Αλλά θα τον έχω στα υπόψιν μου αν έχω όρεξη και χρόνο να δοκιμασω τίποτα νέο.

Επίσης δυστυχώς ο τζάμπα επίσης σε περιορίζει λιγάκι (πχ όχι icon packs)

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω τον nova prime για το κινητό της γυναίκας μου και σταμάτησε η προσφορά. Ατυχία...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω τον nova prime για το κινητό της γυναίκας μου και σταμάτησε η προσφορά. Ατυχία...

Χθες τον είχε στα 50 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...