Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παραθέτω εδώ το post μου από το Γενικές εφαρμογές thread.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Έχω αγορασμένα κάποια Icon packs (Axis, Stealth κτλ.) τα οποία αναφέρουν στην περιγραφή τους πως μπορούν να μπουν και στον Next Launcher 3D.

Μπορεί κάποιος, που χρησιμοποιεί τον συγκεκριμένο launcher και έχει κάποιο icon pack που μπαίνει σ' αυτόν, να μου πει πώς γίνεται γιατί δεν το έχω βρει; Στον Nova είναι πολύ εύκολο, πηγαίνεις στο Look and Feel και ορίζεις το πακέτο που θέλεις να κάνεις apply.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova. Σε μερικές εφαρμογές έχω αλλάξει τα default εικονίδια του icon pack και όταν φορτωνω κάποιο άλλο pack τα εικονίδια αυτά παραμένουν. Υπάρχει κάποια επιλογή ώστε να εφαρμόζεται το καινούριο pack σε όλα τα εικονίδια; Ελπίζω να έγινα κατανοητός... :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova. Σε μερικές εφαρμογές έχω αλλάξει τα default εικονίδια του icon pack και όταν φορτωνω κάποιο άλλο pack τα εικονίδια αυτά παραμένουν. Υπάρχει κάποια επιλογή ώστε να εφαρμόζεται το καινούριο pack σε όλα τα εικονίδια; Ελπίζω να έγινα κατανοητός... :Ρ

 

Μου το κάνει κι εμένα αυτό.

Πριν εφαρμόσεις το καινούριο icon pack, θα πας να ορίσεις το μαμά pack του Android, και μετά θα ορίσεις το icon pack που θέλεις.

Έτσι, ΟΛΑ τα εικονίδιά σου θα πάρουν το icon από το pack.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση tsiftsism

Όμως μάλλον κάτι δεν κατάλαβα. Εννοείς να επιλέξω αρχικά την προεπιλογή και μετά το καινούριο pack; Το έκανα αυτό αλλά τζιφος

Edited by jbpaok
Link to comment
Share on other sites

Έχει Κάποιος κωδικό ή πρόσκληση για τον aviate launcher να μου στείλει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ,ρώτησα για Dialer και κάποια παιδιά μου απάντησαν.Το θέμα μου είναι ότι ψάχνω Dialer ο οποίος να δείχνει το ιστορικό κλήσεων ΑΛΛΑ στην ώρα να δείχνει πότε έγινε η κλήση(ώρα) και όχι να λέει 2-3 ώρες πιο πριν :p Υπάρχει κάτι τέτοιο ή χρειάζομαι εφαρμογή για το ιστορικό?:)
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ,ρώτησα για Dialer και κάποια παιδιά μου απάντησαν.Το θέμα μου είναι ότι ψάχνω Dialer ο οποίος να δείχνει το ιστορικό κλήσεων ΑΛΛΑ στην ώρα να δείχνει πότε έγινε η κλήση(ώρα) και όχι να λέει 2-3 ώρες πιο πριν :p Υπάρχει κάτι τέτοιο ή χρειάζομαι εφαρμογή για το ιστορικό?:)

 

rocket dialer κανει αυτο που ζητας!

https://play.google.com/store/apps/details?id=intelgeen.rocketdial.pro&hl=el

exei kai free εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Έχει Κάποιος κωδικό ή πρόσκληση για τον aviate launcher να μου στείλει;

 

 

Για δοκιμασε τον κωδικο "MUSIC"

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δούλεψε. :-)

 

 

;)

 

Ειναι το καινουργιο promo για τον aviate.καινουργιο tab (listening) που βγαινει οταν συνδεσεις ενσυρματα ακουστικα....

Αλλα θα τα δεις τα υπολοιπα μονος.

:)

Τον ξαναβαλα μετα απο καιρο.θελω να δω αν βελτιωσαν την καταναλωση της μπαταριας.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση tsiftsism

Όμως μάλλον κάτι δεν κατάλαβα. Εννοείς να επιλέξω αρχικά την προεπιλογή και μετά το καινούριο pack; Το έκανα αυτό αλλά τζιφος

 

Ναι, αυτό εννοώ.

Σ' εμένα έτσι, λύνεται το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις κι εσύ. :worry:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν γίνεται να βάλω ξεχωριστό background στο app drawer του apex? Έχω την τελευταία pro έκδοση. Όχι ότι είναι κάτι το τρελά σημαντικό,,αλλά επειδή το είχα στον προηγούμενο launcher(dodol) μου άρεσε...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν γίνεται να βάλω ξεχωριστό background στο app drawer του apex? Έχω την τελευταία pro έκδοση. Όχι ότι είναι κάτι το τρελά σημαντικό,,αλλά επειδή το είχα στον προηγούμενο launcher(dodol) μου άρεσε...

 

Ο λόγος που άφησες τον dodol ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον άφησα.Μια χαρά είναι.απλα είπα να δοκιμάσω και τον απεξ.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εβαλα δοκιμαστικα τον KK Launcher και με εξεπληξε ευχαριστα. Πολυ γρηγορος, smooth, δεν δειχνει να καταναλωνει μπαταρια και με πολυ ωραιο interface. Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο τον Nova
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εβαλα δοκιμαστικα τον KK Launcher και με εξεπληξε ευχαριστα. Πολυ γρηγορος, smooth, δεν δειχνει να καταναλωνει μπαταρια και με πολυ ωραιο interface. Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο τον Nova

 

Έχω τον Google launcher φυσικά εγκατεστημένο στο nexus 5 και μου αρέσει πραγματικά. Ιδίως μετά την αναβάθμιση από GEL, που έχανε μερικές φορές τα εικονίδια από τις αρχικές οθόνες. Αν και δεν χάνει σε smoothness από τον nova όμως, ο τελευταίος έχει κάποια χαρακτηριστικά που μου λείπουν, όπως οι χειρονομίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει launcher που να υποστηρίζει ή να έχει κάτι παρόμοιο όπως το Samsung page buddy?(νέα homescreen όταν βάζεις για παράδειγμα τα ακουστικά...)
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5214239#post5214239

Μία σελίδα πίσω λέει για τον Aviate που κάνει πιθανότατα αυτό που θες. Είναι σε beta ακόμα και θέλει κωδικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλούς Launchers και δεν μου άρεσε κανένας, έβρισκα πάντα μειονεκτήματα. Όμως τώρα τελευταία ανακάλυψα κάποιον με τον οποίο έχω ξετρελαθεί. Είναι δωρεάν, έτοιμος για χρήση, με πολλά θέματα και πολλές επιλογές (ακόμα και ο πιο αρχάριος μπορεί να τον "στήσει" όπως θέλει αφού έχει ξεκάθαρο μενού).

Το κυριότερο, μου φαίνεται πολύ πιο ελαφρύς και με πολύ καλύτερη αυτονομία, απ' όλους όσους έχω δοκιμάσει, ακόμα κι απ' τον "μαμά".

Ακόμα δεν έχω βρει ούτε ένα μειονέκτημα και τον χρησιμοποιώ αρκετές μέρες.

 

Είναι ο Dodol Launcher : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.launcher

οντως πολυ καλος !!!!! :)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο dodol αλλά αυτό το calendar widget που έχει δε συγχρονίζει. Υπάρχει καμία εναλλακτική σ calendar widget? Ξέρω πως το ερώτημα δεν είναι 100% σχετικό με launcher αλλά αρκετοί διαλέγουν launcher και με βάση το πακέτο widget που προσφέρουν

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

λογω μικρης ram 512 του κινητου περα του stock ποιον launcher να προτιμησω να ειναι πολυ ελαφρυς ειμαι μεταξυ Dodol Launcher που μου αρεσει πολυ και Nova :) και κατι ακομα οταν αλλαζω launcher περα του stock γιατι κατω στο dock στα εικονακια δν μου δειχνει τις αναπαντητες κλησεις και τα sms με αριθμους οπως ο stock?? :confused:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

λογω μικρης ram 512 του κινητου περα του stock ποιον launcher να προτιμησω να ειναι πολυ ελαφρυς ειμαι μεταξυ Dodol Launcher που μου αρεσει πολυ και Nova :) και κατι ακομα οταν αλλαζω launcher περα του stock γιατι κατω στο dock στα εικονακια δν μου δειχνει τις αναπαντητες κλησεις και τα sms με αριθμους οπως ο stock?? :confused:

 

Γιατι οι αλλοι launcher το υποστηριζουν στις paid εκδοσεις.

Σε ενα Neo V φιλου παντως εχω βαλει Nova free και παει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Και ο smart launcher ειναι πολυ ελαφρυς.αλλα εχει λιγα πραγματα πανω για παραμετροποιηση

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...