Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ίσως να κάνω λάθος αλλά είδα το εξής:

Εχω στη θέση 1 μια κάρτα της Wind και στη θέση 2 μια της vodafone (και οι δυο με κάρτα, χωρίς σύνδεση)..

Εχω internet από wind (θέση 1).

Είπα να δοκιμάσω το internet από τη θέση 2 vodafone..

Παρατήρησα ότι μου αδειάζει τη μπαταρία μέχρι το απόγευμα χωρίς να μιλάω ή να κάνω κάτι περισσότερο από άλλες φορές..

Σήμερα ξαναγύρισα στη θέση 1 για internet και το απόγευμα είχα 55% περίπου..

Ολα ίδια (εφαρμογές updates κλπ)..

Το έχει πάθει κανείς αυτό ή κάνω κάτι λάθος!!

Δηλαδή στη πρώτη sim το internet 'καίει' λιγότερη μπαταρία από ότι στη θέση 2..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, το συνδέω στο ΚΙΕΣ και μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω ΚΙΕΣ.

 

Ούτε root το έχω και καινούργιο σε κλειστό κουτί ήταν.

 

Ι9082ΧΧΑΜΕ1

ΚΕΡΝΕΛ 3.0.31-1088096

se.infra@SEP-134#1

SMP PREEMPT

 

Τι να παίζει;

 

και έμενα ακριβώς τα ίδια μου λέει.. και το τηλέφωνο έχει ακριβώς τα ίδια στοιχεια

 

επικοινώνησα με samsung και με ενημέρωσαν ότι το μήνυμα είναι λάθος απλά δεν υπάρχει κανένα ενημερωμένο λογισμικό επίσημα

 

έπρεπε να γραφεί οτι δεν υπάρχει καινούριο λογισμικό και οχι "η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω kies"

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα περιμένουμε λίγο ακόμα.
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Χθες με ειδοποίησε για αναβάθμιση. Χάρηκα κι εγώ πως θα ήρθε η 4.2 μετά από την Ρωσία... Τσάμπα χαρά. Από I9082LUBAMA6 πήγε σε I9082LUBAMH1. Ακόμα σε Android 4.1.2. Από κατανάλωση ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι, μόνο τα fps στην εξοικονόμηση ενέργειας μου φαίνονται περισσότερα...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ξέρω γιατί έχω internet και τηλέφωνα στην ίδια sim, η άλλη είναι διακοσμητική :p

 

Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ, όταν χρησιμοποιείται η μοναδική κεραία από την μια sim, είτε με internet είτε με κλήση, η άλλη sim είναι εκτός δικτύου και τούμπα. Και οι δύο δουλεύουν μόνο στην αναμονή. Η λύση που υπάρχει είναι η προώθηση, αναλαμβάνει αυτόματα το λειτουργικό, από την εκτός δικτύου sim στην άλλη, με ότι χρεώσεις αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαστε στο internet, το τηλέφωνο δεν λειτουργεί; Δεν δέχετε κλήσεις;

 

Το δοκίμασα, δέχεται και από τη γραμμή που δίνει internet και από την άλλη γραμμή..

Αρα δέχεται κλήσεις και από τις δύο sim..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εμένα που το έχω 2 μέρες τώρα το κινητό είναι σκυλί!! Η μπαταρία του με αρκετή χρήση και ιντερνέτ και πήγαινε έλα μέχρι να τα φτιάξω όλα και ακόμα είναι στο 72% στην δεύτερη ημέρα!!!! Βέβαια του έχω την λειτουργία εξοικονόμησης αλλά δεν έχει σημασία είναι τέλειο από μπαταρία!!! Πάρα πολύ καλή κάμερα επίσης!!! Έχω ένα θεματάκι με το android market όταν πατάω πάνω σε κάποια εφαρμογή για να μπω να την δώ μου πρασινίζει το πλαίσιο αλλά δεν μπαίνει μέσα και μπορεί καμιά φορά να κολάει η να αργεί να μπει!! Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Επίσης έχει κανείς στα υπόψη του πότε θα μας έρθει η 4.2.2 (η επίσημη όχι μούφα με root κλπ);;;;

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει κανείς στα υπόψη του πότε θα μας έρθει η 4.2.2 (η επίσημη όχι μούφα με root κλπ);;;;

 

δεν χρειαζεται root εχω την εντυπωση για να περασεις την 4.2.2

 

απλα μια διαδικασια με το Odin

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται root εχω την εντυπωση για να περασεις την 4.2.2

 

απλα μια διαδικασια με το Odin

 

Οκ. Εννοώ την επίσημη πότε θα μας έρθει προς τα εδώ;; ξέρει κανείς;;;

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι καλη?γιατι διαβασα πολλα και με μπερδεψαν..και η καμερα βγαζει ικανοποιητικες φωτο?
Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι καλη?γιατι διαβασα πολλα και με μπερδεψαν..και η καμερα βγαζει ικανοποιητικες φωτο?

 

Διαβάζουμε και προηγούμενα. 3 post παραπάνω αναφέρω ότι η κάμερα είναι πολύ καλή! Η οθόνη εγώ που δεν παίζω παιχνίδια και απλά βλέπω video και σερφάρο είναι τέλεια. Ανάλογα βέβαια με τα γούστα! Αν είσαι ψίρας και θέλεις τα πάντα αψεγάδιαστα μην το πάρεις!! Είναι ένα κινητό που στην κατηγορία των dual και με βάση σχέση τιμής-απόδοσης είναι τέλειο μπορώ να πω!! Αν θές κάτι καλύτερο με μικρότερη οθόνη όμως πήγαινε στο galaxy s4 mini dual!! Βέβαια θα το χρυσοπληρώσεις αλλά έχει ανώτερα χαρακτηριστικά!! Αν επίσης είσαι υπομονετικός και θέλεις κάτι καλύτερο σε καλύτερη τιμή τότε περίμενε μέχρι να εμφανιστούν και άλλα dual με καλά χαρακτηριστικά όπως τα Huawei: Ascend G700 & G610

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να κάνω απόκρυψη του αριθμού μου όταν κάνω μία τηλεφωνική κλίση;

 

Ευχαριστώ

 

Κατα τη δημιουργία του τηλεφωνικού αριθμου πληκτρογεις πριν τον αριθμό #31#

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει τρόπος να συνδέσω το τηλέφωνο με το στερεοφωνικό μου μεσω aux ή μεσω micro usb και να αναπαραγω μουσικά αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

και ομως το συνδεω με 3,5mm aux καλωδιο, ξεκινάει η αναπαραγωγη απο το τηλέφωνο αλλα δεν ακουγετε τιποτα. Το έχω δοκιμασει σε 3 μηχανηματα αλλα χωρις αποτελεσμα. Στο τελος υπεθεσα μηπως χρειαζετε να κανω καποια ρυθμιση μεσα απο το τηλεφωνο και δεν το ξερω. Μήπως χρειαζετε καποιο ειδικο καλωδιο 3,5mm? Εννοειτε οτι ολα τα μηχανηματα ειναι σε status "aux".
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν κανουν ολα , θελει κατι σαν αυτο το 3.5mm

 

Αυτό που έχεις εσύ, τί διαφορά έχει από αυτό στο ebay; Εγώ έβαλα κάτι κλασσικά «φτηνιάρικα» ακουστικά, και έπαιξαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις εσύ, τί διαφορά έχει από αυτό στο ebay; Εγώ έβαλα κάτι κλασσικά «φτηνιάρικα» ακουστικά, και έπαιξαν κανονικά.

 

Δε λέει για ακουστικά ο φίλος...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει τρόπος να συνδέσω το τηλέφωνο με το στερεοφωνικό μου μεσω aux ή μεσω micro usb και να αναπαραγω μουσικά αρχεία;

 

Θα πάρεις ένα καλώδιο από μίνι jack 3.5mm σε διπλό rca από ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και θα το συνδέσεις σε audio in στο ηχοσύστημά σου. Το καρφί στο ηχοσύστημα νομίζω είναι μόνο έξοδος.

http://www.ebay.co.uk/itm/1-2m-Screened-3-5mm-Stereo-Mini-Jack-2x-Phono-RCA-Plugs-Audio-Cable-Lead-/151000744416

Edited by ng3239
εισαγωγη συνδέσμου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...