Jump to content

RAM questions


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στον Desktop μου, έχω 8giga σε συχνότητα 667 (αν θυμάμαι καλά)

 

προτείνεται να βάλω άλλα 8? κι αν ναι σε τι συχνότητα ώστε να μην δημιουργήσουν conflict? (έχω 2 free slots)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, άλλαξε και τις 667. Είχα και γω τέτοιες μέχρι πρόσφατα και σερνόταν. Καλύτερα βάλε άλλες με μεγαλύτερη ταχύτητα, θα δεις μεγάλη διαφορά σε απόκριση. Με τις 667 και πχ 1000+ θα το μπερδέψεις...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

ξύλωμα όλα δλδ, οκ thanks :)

 

 

Σωστά, δες μέχρι τι ταχύτητα πάει το motherboard σου και βάλε όσο δυνατόν πιο κοντά στο μέγιστο σε συχνότητα/ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εάν η μητρική υποστηρίζει dual channel τότε μάλλον είναι καλύτερα να πάρεις 2Χ8GB παρά 4Χ4GB. Αυτό όμως σε συνάρτηση με τα specs της μητρικής, δεν υποστηρίζουν όλες τόσο μεγάλα στικάκια.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

στον Desktop μου, έχω 8giga σε συχνότητα 667 (αν θυμάμαι καλά)

 

προτείνεται να βάλω άλλα 8? κι αν ναι σε τι συχνότητα ώστε να μην δημιουργήσουν conflict? (έχω 2 free slots)

 

αν χρησιμοποιείς λειτουργικό windows xp τότε σου προτείνω να πάρεις 2Χ2GB στην μεγαλύτερη συχνότητα που αντέχει η μητρική σου.Για τα ΧΡ μνήμη άνω των 4GB είναι άχρηστη!Εκτός και αν χρησημοποιείς λειτουργικό 64bit!

Nokia 6220 classic

LG L3 E400

 

 

The best sound comes from the air!UH-1H

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...