Jump to content

Alcatel One Touch 890


tomram
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, προσπαθώ να μπω στο market και μου ζητάει να συνδεθώ μέσω google. βάζω τον κωδικό και μου λέει είναι λάθος,

α) τι μπορώ να κάνω;

β) νομίζω ότι παλαιότερα δεν μου ζητούσε να συνδεθώ μέσω g

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, προσπαθώ να μπω στο market και μου ζητάει να συνδεθώ μέσω google. βάζω τον κωδικό και μου λέει είναι λάθος,

α) τι μπορώ να κάνω;

β) νομίζω ότι παλαιότερα δεν μου ζητούσε να συνδεθώ μέσω g

 

ευχαριστώ

 

α) να εισαι συνδεμένος στο wifi και να δώσεις τον σωστό κωδικό!!

β) την πρώτη φορα που ανοιξες την συσκεύη σου οταν την εβγαλες απο το κουτι της σου ζητησε στο αρχικό setup να σεταρεις google account. απο κει και περα το κραταει για όλα τα goolge aps (gmail, google play κλπ) και δεν στο ξαναζητα.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπερα,εχω μια συσκευη το alcatel 890D το οποιο ειναι dual sim.

να ξετετε πως ειμαι νεος στο υπεροχο φορουμ σας,και απ οτι βλεπω ολοι εχετε αρκετες γνωσεις

για αυτο και γω ζητω την συμβουλη σας.Λοιπον το προβλημα ειναι οτι κολλαει αρκετα το κινητο

δηλ.πατας να ανοιξει μια εφαρμογη και κανει δεκα ωρες.Να ξερετε πως δεν το εχω ρουταρει.

θελω λοιπον σαν πιο εμπειροι χρηστες να μου δωσετε καποιες συμβουλες(δηλ.να κατεβασω καποια εφαρμογη,

να αλλαξω launcher αν κ δεν ξερω πως γινετε)ωστε το τηλ.να πηγαινει καλυτερα,δεν λεω να παει σφαιρα

αλλα να πηγαινει αξιοπρεπως...

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,ναι,αυτο το κανω,τις κανω αναγκαστικη διακοπη αλλα δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει το τηλ.πιο γρηγορο??

η ας πουμε αν αλλαξω launcher θα δω καποια διαφορα??σε τι αποσκοπη η αλλαγη launcher??καποιες αλλες προτασεις συμβουλες???

Link to comment
Share on other sites

Με επεξεργαστή στα 420mhz και θέλεις να πετάει;

Πάλι καλά που... ανοίγει φιλαράκο! :)

 

Σόρρυ, δεν γνωρίζω την οικονομική σου κατάσταση, αλλά απο 1ghz και άνω θα δεις ικανοποιητική ταχύτητα... :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με επεξεργαστή στα 420mhz και θέλεις να πετάει;

Πάλι καλά που... ανοίγει φιλαράκο! :)

 

Σόρρυ, δεν γνωρίζω την οικονομική σου κατάσταση, αλλά απο 1ghz και άνω θα δεις ικανοποιητική ταχύτητα... :X

 

οκ,καταλαβα χρειαζομαι αλλαγη τηλ....

ελεγα μηπως με καποιο τροπο μπορουσα να σωσω την κατασταση αλλα ....

 

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, όπως ειπώθηκε, με τέτοιο επεξεργαστή μην περιμένεις και πολλά.

Αν μπεις στη διαδικασία του root, ίσως με το να ξεφορτωθείς ότι άχρηστο υπάρχει στη συσκευή σου καταφέρεις κάτι, αλλά και πάλι μην περιμένεις θαύματα.

Αν θες να κάνεις μια αρχή πάντως, εγκατέστησε/δοκίμασε τον zeam launcher και όταν με το καλό rootάρεις το τηλεφωνάκι σου, ευχαρίστως να το βοηθήσουμε να ανασάνει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch 890

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...