Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε ωραια μακαρι, τα εικονιδια εφαρμογων εχουν αυτο το μαυρο φοντο απο πισω?

εγώ έβαλα μαύρο φόντο και χάνεται λίγο το φόντο των εικονιδίων

 

IMG_20140602_230537.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ έβαλα μαύρο φόντο και χάνεται λίγο το φόντο των εικονιδίων

 

IMG_20140602_230537.png

 

μαυρη μαυριλα πλακωσε, δωσε χρωμα στη ζωη σου :lol: , πλακα κανω :p

Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιησεις μου το βγαζει και μενα, γενικα σε οποιο δικτυο και να συνδεθω το βγαζει

 

Αυτο ειναι το πιο εκνευριστικο θεμα του ΒΒ10 και εχουν γραφτει εκατονταδες threads σε sites. Αρχιζω απο το τελος διοτι χθες διαβασα οτι η blackberry πλεον το κοιταει σοβαρα και αναμενεται συντομα hotfix

 

Συνηθως οταν βγαζει αυτο το μηνυμα σου κοβει το wifi και σε πηγαινει κατευθειαν σε mobile data. Αν εκεινη τη στιγμη δοκιμασετε να κλεισετε χειροκινητα τα mobile data θα δειτε οτι παιζει παλι το wifi (αρκει να μην ειναι χειροκινητα off) παροτι λεει Limited Connectivity. Αν ανοιξετε παλι τα data θα κοπει το wifi

 

Ολα ξεκινανε απο τον βλακωδη τροπο που λειτουργει το wifi στο bb10. Οταν συνδεεται σε καποιο ρουτερ κανει καποια τεστ στο background. Αν καποιο απο αυτα τα τεστ δεν του βγει εκεινη την ωρα πεταει το limited connectivity και σε γυρναει στα mobile data, διοτι θεωρει οτι αφου καποιο τεστ δεν πηγε οσο καλα περιμενε ισως εχεις προβλημα στη συνδεση και σε <<προειδοποιει>>. Η βλακεια ειναι οτι ακομα και αν το τεστ που δεν πηγε καλα ειναι επουσιωδες αυτο το θεωρει μεγαλο σφαλμα και σου κοβει τη wifi συνδεση.

 

Ενα απο τα τεστ που κανει το bb10 οταν συνδεεται σε router ειναι να κανει ping στο blackberry.com. Δηλαδη αν καποιος απο τους σερβερ του blackberry.com δεν απαντησει σωστα,το τηλεφωνο θεωρει βλακωδως limited connectivity και σε γυρναει σε mobile data δηθεν για προστασια σου για να κανεις τη δουλεια σου

 

Η πλακα ειναι οτι αν εχεις κλειστα τα mobile data δεν σου κοβει το wifi ακομα και με το limited connectivity διοτι δεν εχει που <<να σε γυρισει για να σε σωσει>>

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ringo, ήσουν κατατοπιστικοτατος και συμπυκνώνεις γνώση πολλών μηνών πάνω στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Ας ελπίσουμε πως όντως η BlackBerry το πήρε στα σοβαρά και να δώσει λύση γρήγορα ..
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του ΒΒ Ζ10! τα νέα μου δυστυχως δεν είναι καλά και χρειάζομαι την βοηθεια σας. 23/05 ήταν η μέρα που πλήρωσα το κινητό και όταν το ανοιξα όπως είχα ξαναπεί ήταν μεταχειρισμένο. Μου ειχανε πει σε 2-3 μέρες θα σου πούμε, κι απο τότε λένε θα σε ενημερώσει ο τεχνικός μας. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες, απο τότε περνώ κάθε μέρα Τηλ στα κεντρικά της εταιρίας και όλο λένε περιμένουν απαντηση απο τον προμηθευτη. Ζήτησα να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και μου είπανε ότι δεν μπορεί να κάνει αυτος τίποτα και ότι απλα περιμένουν αυτον τον προμηθευτή. Ρώτησα πόσες φορές τη βδομαδα επικοινωνείτε μαζί του κι έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν περνώ απαντηση; Ρώτησα αν γινεται να μιλήσω εγώ η ίδια με τον προμηθευτή αλλα κι εκεί είπαν πως δεν γίνεται. Τους είπα οτι το χρειάζομαι, εγώ δεν τους φταίω σε τιποτα για το πως τα στέλνει ο προμηθευτής τα κινητά και οτι έστω να μου στείλουν αλλο καινούριο που είναι διαθέσιμο σε μαύρο χρωμα η να πάρω τα χρήματα πισω

.. μαντέψτε...ακομη γι αυτο πρέπει να πάρουν απαντηση πρώτα απ τον προμηθευτη. Δηλαδη εγώ τι να κάνω τωρα; Όπως είπα και σ αυτους, αν δεν είχα πληρωσει δεν θα με ενοχλούσε και τόσο. Αλλα το κινητό το χρειάζομαι. Απ το ebay παράγγειλα θήκες στις 19/05, την ίδια ημέρα που παράγγειλα και το κινητό και τις έχω ήδη! Τι μπορώ να κάνω να βρω το δικιο μου; Τα παιδιά στο τηλεφωνικό κατανοώ το οτι δεν φταίνε, την δουλεια τους κάνουν κι εκείνοι και λένε πως καταλαβαίνουν. Τι να κάνω; Εσείς τι θα κανατε;

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του ΒΒ Ζ10! τα νέα μου δυστυχως δεν είναι καλά και χρειάζομαι την βοηθεια σας. 23/05 ήταν η μέρα που πλήρωσα το κινητό και όταν το ανοιξα όπως είχα ξαναπεί ήταν μεταχειρισμένο. Μου ειχανε πει σε 2-3 μέρες θα σου πούμε, κι απο τότε λένε θα σε ενημερώσει ο τεχνικός μας. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες, απο τότε περνώ κάθε μέρα Τηλ στα κεντρικά της εταιρίας και όλο λένε περιμένουν απαντηση απο τον προμηθευτη. Ζήτησα να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και μου είπανε ότι δεν μπορεί να κάνει αυτος τίποτα και ότι απλα περιμένουν αυτον τον προμηθευτή. Ρώτησα πόσες φορές τη βδομαδα επικοινωνείτε μαζί του κι έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν περνώ απαντηση; Ρώτησα αν γινεται να μιλήσω εγώ η ίδια με τον προμηθευτή αλλα κι εκεί είπαν πως δεν γίνεται. Τους είπα οτι το χρειάζομαι, εγώ δεν τους φταίω σε τιποτα για το πως τα στέλνει ο προμηθευτής τα κινητά και οτι έστω να μου στείλουν αλλο καινούριο που είναι διαθέσιμο σε μαύρο χρωμα η να πάρω τα χρήματα πισω

.. μαντέψτε...ακομη γι αυτο πρέπει να πάρουν απαντηση πρώτα απ τον προμηθευτη. Δηλαδη εγώ τι να κάνω τωρα; Όπως είπα και σ αυτους, αν δεν είχα πληρωσει δεν θα με ενοχλούσε και τόσο. Αλλα το κινητό το χρειάζομαι. Απ το ebay παράγγειλα θήκες στις 19/05, την ίδια ημέρα που παράγγειλα και το κινητό και τις έχω ήδη! Τι μπορώ να κάνω να βρω το δικιο μου; Τα παιδιά στο τηλεφωνικό κατανοώ το οτι δεν φταίνε, την δουλεια τους κάνουν κι εκείνοι και λένε πως καταλαβαίνουν. Τι να κάνω; Εσείς τι θα κανατε;

http://www.efpolis.gr

Παρε τηλ στο 1520 και πες το προβλημα σου. Σιγουρα θα σου δωσουν απαντηση.

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

http://www.efpolis.gr

Παρε τηλ στο 1520 και πες το προβλημα σου. Σιγουρα θα σου δωσουν απαντηση.

 

Όπως και στο συνήγορο του καταναλωτή όπως μου είπατε. Μια τελευταία ερώτηση, χρειάζεται να πληρώσω εκεί;

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο συνήγορο του καταναλωτή όπως μου είπατε. Μια τελευταία ερώτηση, χρειάζεται να πληρώσω εκεί;

 

Δεν πληρωνεις τιποτα.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο συνήγορο του καταναλωτή όπως μου είπατε. Μια τελευταία ερώτηση, χρειάζεται να πληρώσω εκεί;

 

παρε τηλεφωνο και πιστευω να βγαλεις ακρη, ζητα τα λεφτα σου πισω και αγορασε το απο αλλο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο και πιστευω να βγαλεις ακρη, ζητα τα λεφτα σου πισω και αγορασε το απο αλλο καταστημα

 

Σωστα να το παρει απο σκρουτζ μονο να προσεχει τις αξιολογησεις του καταστηματος και να ειναι σε αποθεμα.Ετσι απο την μερα της παραγγελιας την επομενη το εχει σπιτι :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιο ασφαλής συναλλαγή απο το paypal δεν υπάρχει.Αν είχε κάνει την αγορά με paypal όλα θα είχαν τελειώσει.Τώρα βρήκαν και κάνουν μαγκιές
Link to comment
Share on other sites

Σωστα να το παρει απο σκρουτζ μονο να προσεχει τις αξιολογησεις του καταστηματος και να ειναι σε αποθεμα.Ετσι απο την μερα της παραγγελιας την επομενη το εχει σπιτι :)

 

εννοείται! Το lumia που έχω απο το Σκρουτζ το είχα πάρει περσυ το καλοκαίρι.. Τωρα απλα λέω για περισσότερη "ασφαλεια" και για το ότι θα έχω "service".. αλλα την πάτησα αυτη τη φορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά πιο ασφαλής συναλλαγή απο το paypal δεν υπάρχει.Αν είχε κάνει την αγορά με paypal όλα θα είχαν τελειώσει.Τώρα βρήκαν και κάνουν μαγκιές

 

Αυτο ξαναπές το... Όλοι φοβούνται την paypal αλλα είναι οι πιο ασφαλής συναλλαγές γιατι γινεται ακομη και επιστροφή χρημάτων. Εδώ ολόκληρη διαδικασια θέλουν.. ούτε εφορία να ήταν.. τελευταία εβδομάδα που το αφησα έτσι.. εαν δεν το στείλουν μες τη βδομαδα θα το τακτοποιήσει αλλος το θέμα γιατί εγώ όσο και να μιλάω και να πιέζω, το δικιο μου δεν το βρισκω. Θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν εμένα και να βρίσκανε μεταξύ τους τα οποία θέματα έχουν με τον προμηθευτή τους, κι όχι να με αφηνουν έτσι.

Edited by kaidaki
Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση :D

εννοείται! Το lumia που έχω απο το Σκρουτζ το είχα πάρει περσυ το καλοκαίρι.. Τωρα απλα λέω για περισσότερη "ασφαλεια" και για το ότι θα έχω "service".. αλλα την πάτησα αυτη τη φορά.

 

Δεν ξερω τι σερβις θα ειχες απο eshop αλλα εγω το πηρα απο birdphone και με ενημερωσαν οτι ειχε μια βδομαδα doa και το καλυπτουν εκεινοι με 2 χρονια εγγυησης. Πριν το παρω απο το συγκεκριμενο καταστημα ειχα βρει ποιο οικονομικο απο αλλο καταστημα το οποιο δεν ηταν αμσεσα διαθεσιμο και με καθυστερησαν μια βδομαδα και το ακυρωσα. Στο σκρουτζ σε οποιο καταστημα το βρεις σε αποθεμα χτυπατο

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση :D

 

 

Δεν ξερω τι σερβις θα ειχες απο eshop αλλα εγω το πηρα απο birdphone και με ενημερωσαν οτι ειχε μια βδομαδα doa και το καλυπτουν εκεινοι με 2 χρονια εγγυησης. Πριν το παρω απο το συγκεκριμενο καταστημα ειχα βρει ποιο οικονομικο απο αλλο καταστημα το οποιο δεν ηταν αμσεσα διαθεσιμο και με καθυστερησαν μια βδομαδα και το ακυρωσα. Στο σκρουτζ σε οποιο καταστημα το βρεις σε αποθεμα χτυπατο

 

Για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη βδομάδα..

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέα με ενδιαφέρει το z10 lte ( STL-100-2 ). Το z10 πως είναι σαν smartphone; ειστε ευχαριστημένοι; Εχω διαβάσει αρκετά απο εδώ αλλά θα θελα και μια γενική γνώμη ακομα. Η Μπαταρία αντέχει 1 μέρα με μέτρια χρήση; Το bb os φοβάμε λιγο αλλα οκ.. κυρια χρήση του smartphone ειναι : τηλέφωνο, μηνυματα kanena εμαιλ yahoo , hotmail, gmail, gps, viber (Που διαβασα οτι θεματα αλλα οκ θα φτιαχτει ) και wifi hotspot για το tablet. Τέλος με 3g/ lte η μπαταρια γονατίζει;
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέα με ενδιαφέρει το z10 lte ( STL-100-2 ). Το z10 πως είναι σαν smartphone; ειστε ευχαριστημένοι; Εχω διαβάσει αρκετά απο εδώ αλλά θα θελα και μια γενική γνώμη ακομα. Η Μπαταρία αντέχει 1 μέρα με μέτρια χρήση; Το bb os φοβάμε λιγο αλλα οκ.. κυρια χρήση του smartphone ειναι : τηλέφωνο, μηνυματα kanena εμαιλ yahoo , hotmail, gmail, gps, viber (Που διαβασα οτι θεματα αλλα οκ θα φτιαχτει ) και wifi hotspot για το tablet. Τέλος με 3g/ lte η μπαταρια γονατίζει;

 

Καλησπέρα φίλε, με λίγα λόγια σαν λειτουργικό είναι τέλειο, με κάποιες εφαρμογές έχει θέμα αλλά πιστεύω να λυθεί, γι αυτό που το θες είναι πολύ καλό, όσο αφορά το hotspot δουλεύει επίσης πολύ καλά, για την μπαταρια με τη χρήση που θα κάνεις θα σου βγάζει άνετα την μέρα, τώρα αν είσαι συνδεδεμένος με 3g την μπαταρια την καταπίνει, αυτά τα λίγα από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Το λειτουργικό ειναι πολύ καλό . Για μένα πολύ σημαντικό ειναι οτι έχει πολύ καλο σήμα ( σε σχέση με iphone 5 που έχω ) με τις εφαρμογές έχει ένα μικρό θεματάκι σε οτι αφορά την ανεύρεσης τους. Η μπαταρία βγάζει ημέρα μετά από λίγες φορτίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδες για τις απαντησεις σας. Ειδικά αυτο με το σήμα μου αρεσε αρκετα!Μαλλον αυτο θα παραγγείλω απο mobile phones. Ευχαριστω!
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...