Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει πάρει κανένας αυτόν τον φορτιστή ή άλλον παρόμοιο Κινέζικο ; http://www.ebay.com/itm/Authentic-Qi-Wireless-Charger-for-HTC-8X-DNA-rezound-nexus-4-5-LG-D1L-LTE2-/321057182059?pt=PDA_Accessories&hash=item4ac07fd16b αξίζει; αν όχι τι προτείνετε ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτός κάνει 36$ στο fasttech... Αλλά δεν αξίζει.. Πάρε κάτι επώνυμο (παει το 50ευρω).. Δες για energizer/zens/philips είναι ολόιδια μόνο το branding αλλάζει....
Link to comment
Share on other sites

Αυτός κάνει 36$ στο fasttech... Αλλά δεν αξίζει.. Πάρε κάτι επώνυμο (παει το 50ευρω).. Δες για energizer/zens/philips είναι ολόιδια μόνο το branding αλλάζει....

 

Λες ε; παίζει και ένας από το e-shop νομίζω σε Philips ... (σε ευχαριστώ για την απάντησή σου)

Link to comment
Share on other sites

Moυ ηρθε ο αυθεντικος ασυρματος σημερα.

Αυτη τη στιγμη ειναι στο δρομο της επιστροφης. :lol:

 

Γιατί δεν σε ικανοποίησε ;

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα εντελως λαθος.

Πρωτα απολα ειχα γενικοτερες αντιρρησεις γιατι το οτι δεν εχεις καλωδια δε σημαινει αυτοματως ευκολια, αλλα ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια.

Εχει σχετικα μικρη επιφανεια και πρεπει να ψαχνεις πως θα τον βαλεις. Αν ακουμπαει το κινητο κατω τοτε ειναι σε γωνια με το φορτιστη και δε φορτιζει.

Αν το βαλεις ακριβως πανω τοτε μια χαρα. Αλλα το ολο νοημα ειναι να εχεις ενα μεγαλο πανελ πανω στο οποιο ''πετας'' το κινητο σου και δεν ασχολεισαι, οχι να ψαχνεις πως θα το βαλεις μην πεσει η μη δε φορτιζει γιατι αυτο σημαινει οτι...ασχολεισαι παραπανω απο οτι θα επρεπε για την ασυρματη ευκολια που σου δινει.

Για αυτο και οι επιπεδοι ειναι πολυ καλυτεροι σε αυτη τη δουλεια, το βαζεις πανω και δε χρειαζεται να ελεγξεις τιποτα.

Επισης τα μπροστινα λαστιχα ωντας καινουργια ειναι πολυ κολλητικα και σηκωνα και το φορτιστη μαζι με το κινητο (χωρις το bumper).

Οταν επιασε λιγη σκονη (εχει ιδια ακριβως λαστιχα με το puck απο το ποντικι μου Microsoft Sidewinder X8) το κινητο γλυστραγε!!

Και εννοειται το γενικοτερο θεμα, δε μπορεις να χειριστεις το κινητο και να φορτιζει.

Αλλα τα περισσοτερα προβληματα τα δημιουργει ακριβως αυτο το οποιο τον κανει ομορφο, ο σχεδιασμος του.

Γυρισε πισω, σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα χρηματα του, εναν οριζοντιο εχω και δεν τον πολυχρησιμοποιω καν, βρισκω το καλωδιο να με βολευει πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα στο tracking του amazon λεει Delivery Estimate: Wednesday March 6, 2013 - Wednesday March 20, 2013

 

Εμένα,Mar. 11, 2013 - Mar. 26, 2013,αχ,υπομονή :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα,Mar. 11, 2013 - Mar. 26, 2013,αχ,υπομονή :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=dEvunYY7OIU&feature=player_embedded#!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2118778&page=82

 

όσοι έχετε protection στο πισω μέρος μαλλον θα πρεπει να το βγαλετε αν χρησιμοποιησετε τη συγκεκριμενη θηκη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα εντελως λαθος.

Πρωτα απολα ειχα γενικοτερες αντιρρησεις γιατι το οτι δεν εχεις καλωδια δε σημαινει αυτοματως ευκολια, αλλα ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια.

Εχει σχετικα μικρη επιφανεια και πρεπει να ψαχνεις πως θα τον βαλεις. Αν ακουμπαει το κινητο κατω τοτε ειναι σε γωνια με το φορτιστη και δε φορτιζει.

Αν το βαλεις ακριβως πανω τοτε μια χαρα. Αλλα το ολο νοημα ειναι να εχεις ενα μεγαλο πανελ πανω στο οποιο ''πετας'' το κινητο σου και δεν ασχολεισαι, οχι να ψαχνεις πως θα το βαλεις μην πεσει η μη δε φορτιζει γιατι αυτο σημαινει οτι...ασχολεισαι παραπανω απο οτι θα επρεπε για την ασυρματη ευκολια που σου δινει.

Για αυτο και οι επιπεδοι ειναι πολυ καλυτεροι σε αυτη τη δουλεια, το βαζεις πανω και δε χρειαζεται να ελεγξεις τιποτα.

Επισης τα μπροστινα λαστιχα ωντας καινουργια ειναι πολυ κολλητικα και σηκωνα και το φορτιστη μαζι με το κινητο (χωρις το bumper).

Οταν επιασε λιγη σκονη (εχει ιδια ακριβως λαστιχα με το puck απο το ποντικι μου Microsoft Sidewinder X8) το κινητο γλυστραγε!!

Και εννοειται το γενικοτερο θεμα, δε μπορεις να χειριστεις το κινητο και να φορτιζει.

Αλλα τα περισσοτερα προβληματα τα δημιουργει ακριβως αυτο το οποιο τον κανει ομορφο, ο σχεδιασμος του.

Γυρισε πισω, σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα χρηματα του, εναν οριζοντιο εχω και δεν τον πολυχρησιμοποιω καν, βρισκω το καλωδιο να με βολευει πιο πολυ.

 

Αυτή το πρόβλημα εντοπίζω και εγώ και δεν παρασύρθηκα (ευτυχώς...). Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή όσο φορτίζει. Αυτό που ίσως θα είχε ενδιαφέρον θα ήταν μία βάση αυτοκινήτου (βεντούζα) με ενσωματωμένη τη δυνατότητα ή ακόμη καλύτερα δυνατότητα ασύρματης φόρτισης σε συγκεκριμένο σημείο του αυτοκινήτου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ασυρματη φορτιση με 35€ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010329&sid=1

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κ θα κανει δουλεια όμως...???ποιος ξέρει....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας περισσότερα..?? Γλυστραει.? Το εχεις με bumper..? Σκέτο πως γίνετε...?

Κ σε πόση ωρα φορτίζει..?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο φορτιστης ειναι σε γωνια 12 μοιρες, το κινητο (γυμνο) γλυστραει οποτε τον εχω οριζοντιο. Φορτιζει γυρω στις τρεις ωρες, αν και παντα το βαζω βραδυ και το βγαζω το πρωι. Bumper δεν εχω αλλα με μια nilkin case που εχω φορτιζει μια χαρα. Πρεπει να ακουμπαει ολη η επιφανεια του κινητου επανω για να φορτισει...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα καταλάβα.... Σε ευχαριστώ πολύ.!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη πηρα καποια pm για το ποιος ειναι ο ασυρματος φορτιστη μου, μετα τον αυθεντικο που πηρε ποδι μεσα σε μια μερα, γυρισα στον παλιο που αγορασα με 4.5 ευρω.

Ειναι αυτος:

http://products.compuvest.com/wirelessgear_esi_wireless_gear_iphone_3g_3gs_wireless_charger_5wc800_108813552.php

Aλλα τον πετυχα φθηνοτερα εδω:

http://www.consumerdepot.com/products.asp?id=1111441&referer=srch

Για οποιον τον θελει μπορει να ψαξει στο νετ και θα βρει μερικα κομματια, ισως οχι τοσο φθηνα οσο τον πηρα αλλα και παλι πολυ φθηνα, οπως εδω:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Gear-5WC800-Wireless-Charger-iPhone-3G-and-3GS-/300862873653

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη πηρα καποια pm για το ποιος ειναι ο ασυρματος φορτιστη μου, μετα τον αυθεντικο που πηρε ποδι μεσα σε μια μερα, γυρισα στον παλιο που αγορασα με 4.5 ευρω.

Ειναι αυτος:

http://products.compuvest.com/wirelessgear_esi_wireless_gear_iphone_3g_3gs_wireless_charger_5wc800_108813552.php

Aλλα τον πετυχα φθηνοτερα εδω:

http://www.consumerdepot.com/products.asp?id=1111441&referer=srch

Για οποιον τον θελει μπορει να ψαξει στο νετ και θα βρει μερικα κομματια, ισως οχι τοσο φθηνα οσο τον πηρα αλλα και παλι πολυ φθηνα, οπως εδω:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Gear-5WC800-Wireless-Charger-iPhone-3G-and-3GS-/300862873653

σε ποση ωρα φορτιζει??

κ γιατι να προτιμησω εναν ασυρματο φορτιστη αφου για να φορτιση πρεπει να ακουμπαει η πλατη του...!!!:)

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Oυτε που θυμαμαι.

Οπως εγραψα και παραπαπανω στο ποστ οταν παρελαβα τον original ασυρματο, ειμαι με καλωδιο πλεον.

Νομιζω ηθελε ενα 4ωρο+ απο ξεφορτιστο στο φουλ.

Δεν εχω λογο γιατι να το προτιμησεις, το βλεπω κι εγω χαζο το concept. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο χρησιμο ειναι για να το παρατας το βραδυ, βεβαια ξεχνας το κρεβατοsurfing ετσι.

 

Με bumper το δουλευεις; Σκεφτομαι για τον Philips με την τιμη που τον εχουν... Αλλα θα παιξει με bumper;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω...αλλα στον original δε μπορεις να το πεταξεις και να μην ασχοληθεις αφου πρεπει νασαι προσεκτικος να ειναι στη θεση του.

Δεν θελω να ασχολουμαι παραπανω για κατι που θεωρητικα υπαρχει για μεγαλυτερη ευκολια.

Ναι με bumper, δεν θα εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν θα ασχοληθω με τον original...

 

Με αυτον που εχεις ασχολησαι ωρα για να τον κεντραρεις;

 

 

Ελεγα για τον zens αλλα θα μου φυγει κανενα 60αρι να τον φερω απο Amazon.. Ενω ο Philips μονο 35...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ''μονο'' τα 35 οταν μπορεις να δωσεις 4.5. :lol:

Οχι δεν εχει δυσκολκια, απλα πρεπει ναναι οσο παει πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ''μονο'' τα 35 οταν μπορεις να δωσεις 4.5. :lol:

Οχι δεν εχει δυσκολκια, απλα πρεπει ναναι οσο παει πιο πανω.

 

το θέμα είναι ότι με ένα πρόχειρο search που εκανα .....στο ebay τον βρισκεις φθηνά αλλά με 32 € μεταφορικά για Ελλάδα :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στειλε τοτε μηνυμα στον seller απο το link του ebay που εδωσα να στο στειλει με usps Ελλαδα φθηνα.

Και κοιταξτε μηπως φερει στοκ στα αλλα δυο links που σας εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...