Jump to content

σοβαρο προβλημα με ποντικι και μια απορια για κατι αλλο


lazaross
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχας, εχω προβλημα με το ποντικι μου. οταν παταω κλικ κανει αντι για μια φορα 2,3 ή και περισσοτερες φορες με αποτελεσμα το surfing και το ανοιγμα των φακελων καθως και η ασχολια με games να γινεται εφιαλτης. βεβαια και εγω οταν θυμωνα το βαρουσα πολυ δυνατα. τι μπορω να κανω εκτος απο το να αγορασω αλλο? γιατι ηταν και ακριβο...

 

 

δευτερο προβλημα. οταν παω στις συσκευες μου βγαζει στο αλλες συσκευες διαυλος SM και εχει θαυμαστικο δλδ οτι δεν λειτουργει. τι μπορω να κανω? με την ενημερωση δεν γινεται τιποτα. και προπαντων τι στο καλο ειναι αυτος ο διαυλος SM?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το ποντίκι σου πρέπει να το φάει η γάτα. :p και εγώ είχα ένα οπτικαλ της λοτζιτεκ που μετά από 2-2,5 χρόνια χρήσης έπαθε το ίδιο πράγμα και αναγκάστηκα να το παιτάξω γιατό όντως η κατάσταση ήταν ανυπόφορη...

 

Ο διαυλος SM δε ξέρω τι είναι αλλά οι συσκευές με το θαυμαστικό είναι συσκευές που τις βρίσκει το λειτουργικό σου ότι υπάρχουν αλλά δεν έχει τους κατάλληλους drivers!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

να παρει και ηταν ακριβο ποντικι. μαλλον αυριο θα αγορασω καινουριο ( ορε εξοδα που κανω ο ατιμος... ). να ξαναπαρω οπτικο ξανα ή ασυρματο? ποιο ειναι καλυτερο/καλυτερη αποδοση και καλη τιμη?

 

ο διαυλος SM πρεπει να μαθω οπως και δηποτε τι ειναι γιατι μαλλον εξαιτιας του δεν δουλευει το floppy μου.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν θες καλή τιμή μην πάρεις και ασύρματο..Οπτικό θα έλεγα.Αν όμως δεν έχεις πρόβλημα με τα λ7 πάρε ασύρματο
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Xαλαρα ασυρματο και οπτικο ποντικι!!Microsoft!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχουν εξαλειφθει αυτα τα προβληματα.

Δες τα specs του παλιου wireless optical και του νεου της Microsoft να δεις διαφορα στη σαρωση ανα δευτερολεπτο.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει διάφορα παιχνίδια και αν παίζεις παιχνίδια με έντονη δράση συνεχίζεις να βλέπεις lag που μερικές φορές είναι εκνευριστικό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wireless optical από Microsoft 2 ετών και δε βλέπω καμία καθυστέρηση στα παιχνίδια... μια χαρά ομαλότατα πηγαίνει και δεν τραβιέμαι και με καλώδια...

Wireless rulezz ;)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα λύση για το SM bus.

Αν έχεις Intel chipset στη m/b πήγαινε σε αυτό το site και κατέβασε τον driver no.1 (INF Update Utility [iNFINST.EXE]). Πριν τον τρέξεις κάνε ένα restore point και αφού τον τρέξεις μετά το restart πρέπει να λυθεί το πρόβλημα.

Αν δεν γίνει τπτ δοκίμασε να πας στο site της Intel και να κατεβάσεις το Intel Chipset Software Installation Utility...

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

To palio wireless emfanize kathisteriseis se paihnidia tou stil unreal tournament alla min perimeneis na to deis poli efkola.

An to eheis mathei toso kala oste na ipologiseis pou akrivos einai o kersoras ekeini ti stigmi tha toi deis.

 

Sto neo ehoun eksaleifthei afta ta provlimata.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...