Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια

Το ηχείο κατα την διαρκεια της ανοιχτής συνομιλίας το βρίσκετε ικανοποιητικό;

Η σαν ηχείο που παιζει μουσική;

Εμένα αν το βάλω πανω απο την μέση τριζει ...

Β) γνωρίζει κάποιος ποια ρύθμιση πρεπει να κάνω αν υπάρχει έτσι ώστε να μην με χρεώνει 2 sms στους 90 με 100 χαρακτήρες;

Ευχαριστω

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Καθολου, γενικως απαραδεκτο απο θεμα αποδοσης αλλα τουλαχιστον φυσιολογικα δεν τριζει.

2. Χρησιμοποιησε το search.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα έως 70 χαρακτήρες μετα χρεώνει 2 SMS.

Αυτό μονο στα ελληνικά όχι στην αγγλική πληκτρολόγηση.

Όπως δεν σε αφήνει να πας στην κάτω σειρα ...παρα σου βγάζει την φατσουλα..

Το έχω μονο εγώ η το έχει δει και άλλος;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το android στέλνει unicode το οποίο σημαίνει λιγότερους χαρακτήρες ανά μήνυμα. Σε άλλες συσκευές, ο κατασκευαστής έχει κάνει τις σχετικές τροποποιήσεις. Οπότε πρέπει να βάλεις άλλη εφαρμογή για μηνύματα, μία από αυτές είναι το handcent sms αν θυμάμαι καλά, ψάξε όμως στο forum, θα βρεις πολλές πληροφορίες για το θέμα.

 

:!: Επειδή έχουν παρατηρηθεί διάφορες αναφορές μηνυμάτων στο παρόν topic, επαναλαμβάνω ότι: Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντάει σε ερωτήσεις. Επίσης πριν ρωτήσετε κάτι θα πρέπει να ψάχνετε με την Αναζήτηση. Είναι πολύ πιθανόν ότι έχει απαντηθεί ήδη η απορίας σας.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει απλα να αντικαταστησει το apk χωρις να εγκαταστησει αλλο πληκτρολογιο.

Ετσι απο unicode στελνει gsm 03.38 και εχει το ιδιο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

οντως ο ηχος και απο το ηχειο και απο το μεγαφωνο,ειναι λιγο κουραστικος..δε μπορω να μιλησω πολλη ωρα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τι περιλαμβάνει το κουτί με το κινητό?Ας πουν τα παιδιά που το πήραν από playstore μιας κ από εκεί το πήρα κ γω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

1. Φορτιστή

2. Καλώδιο USB που συνδέεται με το φορτιστή

3. Sim tray pin

4. Manual

 

Ο φορτιστής κάνει σε εμάς φανταζομαι.νόμιζα ότι θα είχε ακουστικά κ καλώδιο hdmi!τι γύφτοι είναι τόσα λεφτά κάνει!σε ευχαριστώ φίλε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής κάνει σε εμάς φανταζομαι.νόμιζα ότι θα είχε ακουστικά κ καλώδιο hdmi!τι γύφτοι είναι τόσα λεφτά κάνει!σε ευχαριστώ φίλε

 

Καλορίζικο! Αν είναι από το Play store uk το πριζάκι δεν ταιριάζει Ελλάδα, θέλει αντάπτορα!

 

Η ελληνική συσκευασία από Wind περιλαμβάνει ακριβώς τα ίδια, αλλά το πριζάκι είναι οκ και το φυλλάδιο στα ελληνικά, συν έξτρα δώρο τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή LG nexus 4 WCP-400!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Γεια 160 χαρακτήρες σε codefirex κάνει αυτη η ρύθμιση.

 

Σχετικά με το ηχείο το θεωρώ πολύ δυνατό. Ειδικα με το bumper που σηκώνει λίγο το κινητό ο ήχος είναι πολύ δυνατός

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Αν είναι από το Play store uk το πριζάκι δεν ταιριάζει Ελλάδα, θέλει αντάπτορα!

 

Η ελληνική συσκευασία από Wind περιλαμβάνει ακριβώς τα ίδια, αλλά το πριζάκι είναι οκ και το φυλλάδιο στα ελληνικά, συν έξτρα δώρο τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή LG nexus 4 WCP-400!

 

Ευχαριστώ πολύ!το περιμένω πως κ πως.ανταπτορα από eBay δηλ?θα φορτίζει κανονικά όμως με ανταπτορα?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αληθεύει οτι αν έχεις περάσει custom recovery υπάρχει θέμα με τα ota updates;

 

Εννοείται η custom rom μονο ο dev την αναβαθμίζει αλλά στην ουσία δεν υπάρχει καθυστερήσει πανω απο μια δυο μέρες και την έχει αναβαθμίσει και την custom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται η custom rom μονο ο dev την αναβαθμίζει αλλά στην ουσία δεν υπάρχει καθυστερήσει πανω απο μια δυο μέρες και την έχει αναβαθμίσει και την custom

 

Δεν αναφέρομαι σε custom rom, αλλά σε custom recovery, το οποίο πέρασα με to root kit. Είμαι με ξεκλείδωτο bootloader, root κι έχω περάσει και custom recovery, αντί του μαμίσιου, με το root kit. Φοράω όμως stock 4.2.2. Η ερώτηση είναι αν έρθει επίσημο update θα το περάσει ή θα κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω 2. Οπως ακριβως το λεει ο φιλος. Καλο γρηγορο αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει. Ευτυχως δεν ειναι για εμενα αλλα προοριζονται για δωρα οποτε.! Ειμαι κατοχος ΟΝΕ Χ και οταν τα βαζεισ διπλα η οθονη του νεξους φαινετε τοσο αδυναμη δυστηχως.
Link to comment
Share on other sites

Κακό: Η οθόνη, σε σύγκριση με άλλα HD και ειδικά με το 4Χ που έχω δίπλα, έχει πολύ χειρότερη φωτεινότητα και ακρίβεια τα χρώματα!

 

Πως μετρησες την ακριβεια των χρωματων?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω 2. Οπως ακριβως το λεει ο φιλος. Καλο γρηγορο αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει. Ευτυχως δεν ειναι για εμενα αλλα προοριζονται για δωρα οποτε.! Ειμαι κατοχος ΟΝΕ Χ και οταν τα βαζεισ διπλα η οθονη του νεξους φαινετε τοσο αδυναμη δυστηχως.

 

Άντε για την φωτεινότητα να πάω πασο αλλά την πιστοτητα πως την μέτρησες και πως στο one x?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχω μιά πολύ υψηλής πιστότητας, επαγγελματικά τραβηγμένη (από το διαδίκτυο) φωτογραφία/wallpaper στον υπολογιστή και από αυτήν έχω κόψει και έχω βάλει το ίδιο wallpaper στο Ν4 και στο 4Χ. Ο υπολογιστής και το 4Χ το απεικονίζουν ίδια, το Ν4 βγάζει τον καταγάλανο ουρανό σαν πολύ ελαφρά μώβ (δηλαδή προσθέτει λίιιγο κόκκινο) και το λαμπερό κίτρινο φέρνει πολύ ελαφρά πρός μουσταρδί. Καλή η άποψη μου περί της ακρίβειας χρωμάτων; Για τη φωτεινότητα δε λέω τίποτε...βγάζει μάτι η διαφορά!

 

Αν δεν εχεις επαγγελματικο monitor το οποιο να ειναι και καλιμπραρισμενο σωστα(με μια spider πχ) τοτε οχι, η αποψη σου δεν ειναι σωστη.

Επισης τη φωτο δεν την εβγαλες εσυ...απο επεξεργασια...ειναι tiff, raw?

Link to comment
Share on other sites

Α μιλαμε για notebook, οποτε καταλαβαινουμε για τι συμπερασμα μιλαμε. :lol:

Με συγχωρεις αλλα οσο και να προσπαθησεις δεν θα ειναι σωστο.

Και αν εισαι σε θεση να κατανοησεις τα λεγομενα μου τουλαχιστον (γιατι ο Φανης εκανε απλα μια ερωτηση), λεω οτι δεν γινεται να καταλαβεις τι ειναι λαθος και σε ποια οθονη γιατι δεν εχεις σωστο σημειο αναφορας.

Οποτε κρινεις την οθονη του n4 (που εργοστασιακα απεχει μακραν της καλης οθονης) με μη σωστη βαση.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω 2. Οπως ακριβως το λεει ο φιλος. Καλο γρηγορο αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει. Ευτυχως δεν ειναι για εμενα αλλα προοριζονται για δωρα οποτε.! Ειμαι κατοχος ΟΝΕ Χ και οταν τα βαζεισ διπλα η οθονη του νεξους φαινετε τοσο αδυναμη δυστηχως.

 

Δίπλα σε one x και galaxy s3 το nexus ειχε μακράν την πιο φωτεινή οθόνη

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η οθόνη μου αρέσει,στα κινητά με LCD πού κυκλοφορούν μονό το one x θεωρώ καλύτερό.

Αμέσως μετά έρχεται του nexus,του 4x αφήνει μία θολότητα η οθόνη,ίσως κι επειδή η οθόνη δεν είναι κολλητά στο τζαμί του κινητού.και η φωτεινότητά είναι μία χαρά στο nexus,προσωπικά την έχω κάτω από την μέση ενώ στο 4x την είχα λίγο πάνω από την μέση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...