Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παίδες σήμερα πήρα το n4, μετα απο s3,one x κτλ, έχω να πω πανυγηρικά όποιος το σκέφτεται απλά να το πάρει, η οθόνη φοβερή, το touch φοβερό χωρίς κολλήματα και η αίσθηση στο χέρι απίστευτη,είμαι εντυπωσιασμένος και να μη πω το πόσο smooth ειναι το ξέρετε όοολοι.. Δε μου έχει έρθει ακόμα η 4.2.2 σε λίγες μέρες θα σας πω και για μπαταρία κτλ..:D:D:D:D
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παίδες σήμερα πήρα το n4, μετα απο s3,one x κτλ, έχω να πω πανυγηρικά όποιος το σκέφτεται απλά να το πάρει, η οθόνη φοβερή, το touch φοβερό χωρίς κολλήματα και η αίσθηση στο χέρι απίστευτη,είμαι εντυπωσιασμένος και να μη πω το πόσο smooth ειναι το ξέρετε όοολοι.. Δε μου έχει έρθει ακόμα η 4.2.2 σε λίγες μέρες θα σας πω και για μπαταρία κτλ..:D:D:D:D

 

Για να καταλάβω είσαι με την 4.2.1 και ενώ δούλευες μέχρι Τώρα το s3 end one x βλέπεις το touch του n4 φοβερό???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω είσαι με την 4.2.1 και ενώ δούλευες μέχρι Τώρα το s3 end one x βλέπεις το touch του n4 φοβερό???

 

το θεωρώ πολύ καλό και σίγουρα όχι έτσι όπως το διάβαζα..

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος του Ν4 από αμερική πριν 3 βδομάδες και η πρώτη μου παρατήρηση ήταν η διάρκεια της μπαταρίας ήταν απαράδεκτη μου θύμισε το παλιό μου κινητο το Galaxy S.... σήμερα κατά τύχη έπεσα σε ένα αρθρο που έφερε το καλύτερο αποτέλεσμα από ολα !!!

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/233085-so-called-nexus-4-battery-woes.html

Σήμερα ως τωρα έχω χρησιμοποιήσει 2 ώρες ανοιχτή οθόνη benchmarks και ιντερνετ και 11 ωρες ανοιχτο και ειναι στο 45% η μπαταρία!!!!!!!!!!!!!Απλά έχουν βάλει τα τσεκάρετε πολύ συχνά η θέση του κινητου που σκοτώνει το ίδιο το κινητό αλλα με αυτή την ρύθμιση σίγουρο το Google Now δεν θα λειτουργεί όπως πρέπει....

Ένα μεγάλο πρόβλημα που έχω και δεν ξέρω τι ταχύτητες πιάνετε γενικά ?

DL:2-4.6Mbps UL:169Kbps (κέντρο Θεσσαλονίκη,Vodafone)

έχω δοκιμάσει να αλλάξω APN αλλά τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

να αλλαξεις apn δε θα βοηθησει σε τιποτα,εκτος απο το να μην εχεις ιντερνετ :p

 

Δοκίμασα μήπως έλειπε τίποτα αλλά από μόνο του είχε το σωστό δυστυχως.....:)

 

Να και η διάρκεια της μπαταρίας

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος του Ν4 από αμερική πριν 3 βδομάδες και η πρώτη μου παρατήρηση ήταν η διάρκεια της μπαταρίας ήταν απαράδεκτη μου θύμισε το παλιό μου κινητο το Galaxy S.... σήμερα κατά τύχη έπεσα σε ένα αρθρο που έφερε το καλύτερο αποτέλεσμα από ολα !!!

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/233085-so-called-nexus-4-battery-woes.html

Σήμερα ως τωρα έχω χρησιμοποιήσει 2 ώρες ανοιχτή οθόνη benchmarks και ιντερνετ και 11 ωρες ανοιχτο και ειναι στο 45% η μπαταρία!!!!!!!!!!!!!Απλά έχουν βάλει τα τσεκάρετε πολύ συχνά η θέση του κινητου που σκοτώνει το ίδιο το κινητό αλλα με αυτή την ρύθμιση σίγουρο το Google Now δεν θα λειτουργεί όπως πρέπει....

Ένα μεγάλο πρόβλημα που έχω και δεν ξέρω τι ταχύτητες πιάνετε γενικά ?

DL:2-4.6Mbps UL:169Kbps (κέντρο Θεσσαλονίκη,Vodafone)

έχω δοκιμάσει να αλλάξω APN αλλά τίποτα.....

Που είναι αυτό το μενού που αναφέρει στο άρθρο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό το μενού που αναφέρει στο άρθρο ?

 

Maps -> settings -> location settings αλλα πρωτα πρεπει να δεχτεις να σου κανει locate η google και μετα να μπεις και να τα κλεισεις ολα! Εαν δεν το κανεις αυτο δεν θα μπορεσεις να δεις το μενου..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Maps -> settings -> location settings αλλα πρωτα πρεπει να δεχτεις να σου κανει locate η google και μετα να μπεις και να τα κλεισεις ολα! Εαν δεν το κανεις αυτο δεν θα μπορεσεις να δεις το μενου..

Kαι πως κάνεις αποδοχή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως κάνεις αποδοχή ?

settings , location access, on και μετα πατας agree πηγαινεις στο maps κτλ κτλ...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ! βλέπω έρχεται σιγα σιγα και απο αλλου με χαμηλοτερη τιμη http://www.bestprice.gr/item/2153318490/lg-nexus-4-e960. Αντε να πεφτει η τιμουλα σιγα σιγα να το τσιμπαμε κι εμεις :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εναν δίλημμα το οποίο μπορεί να είναι και off topic αλλα νομίζω είστε οι πλέον καταλληλοι να μου απαντήσετε. Σκεφτομαι να αλλάξω το s2 που πήρα πριν από 5 μήνες είναι καινούργιο όπως καταλάβατε με το Ν4. Αξίζει ή τζάμια κόπος?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εναν δίλημμα το οποίο μπορεί να είναι και off topic αλλα νομίζω είστε οι πλέον καταλληλοι να μου απαντήσετε. Σκεφτομαι να αλλάξω το s2 που πήρα πριν από 5 μήνες είναι καινούργιο όπως καταλάβατε με το Ν4. Αξίζει ή τζάμια κόπος?

 

Μην το σκέφτεσαι καν...

Μόνο οφέλη θα δεις από την παραπάνω αλλαγή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι καν...

Μόνο οφέλη θα δεις από την παραπάνω αλλαγή...

 

Κοιτά είμαι σχετικά απλός χρήστης δεν κάνω τπτ τρελό απλά ο γαλαξίας με ξενέρωσε με το πλαστικό του και με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της αυτονομίας μην περιμένεις να δεις διαφορά, εξάλλου εξαρτάται απ' τη χρήση που κάνει ο καθένας.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της αυτονομίας μην περιμένεις να δεις διαφορά, εξάλλου εξαρτάται απ' τη χρήση που κάνει ο καθένας.

 

Πάντως με τον Franco r72 που δουλεύω έχουν φτιάξει πολύ τα πράγματα...

5+ οθόνη με 1+ ώρα ομιλία...

Εννοείται μόνο wifi only γιατί αν δουλέψει από 3g με δυσκολία φτάνει τις 3 ώρες...

Αλλά όπως και να έχει πιστεύω πλέον ότι σε κύκλο ημέρας Δεν θα σε προδώσει...

Το βράδυ πριν κοιμηθείς βάλτο για φόρτιση :-D

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν έχει έρθει στην χώρα μας. Δεν έχουμε την δυνατότητα να σας υποστηρίξουμε και θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το κατάστημα αγοράς.

1:26 PM Αντώνης: Συγνωμη σημερα δεν εγινε η παρουσιαση του τηλεφωνου στην Ελλαδα?

1:26 PM Αντώνης: Και απο αυριο θα ειναι διαθεσιμο στα καταστηματα?

1:26 PM Spiros Tsotras: Δεν έχουμε επίσημη πληροφόρηση.

1:28 PM Αντώνης: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357351

1:28 PM Αντώνης: http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=486

1:29 PM Spiros Tsotras: Δεν έχουμε τη δυνατότητα σύνδεσης στο διαδίκτυο λόγο της βάσης δεδομένων. Στο lg.com/gr υπάρχει κάτι;

1:30 PM Αντώνης: Και εστω οτι ερθει καποια στιγμη Ελλαδα. Η συσκευη μου δεν καλυπτεται με εγγυηση απο την LG Hellas παρα μονο απο Αγγλια?

1:30 PM Αντώνης: Στο http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-Nexus-4

1:31 PM Spiros Tsotras: Δεν σας αναφέραμε κάτι τέτοιο. Σας αναφέραμε ότι τώρα δεν έχουμε τη δυνατότητα διότι δεν έχει γίνει η εισαγωγή του από την ελληνική αντιπροσωπεία.

1:32 PM Spiros Tsotras: Στο http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-Nexus-4 δεν αναφέρει διαθεσιμότητα αλλά χαρακτηριστικά.

1:33 PM Αντώνης: Εαν πχ ερθει αυριο οπως λενε απο την παρουσιαση που εγινε στα καταστηματα της Wind η συσκευη μου θα καλυπτεται απο την LG Hellas απο την 2ετη εγγυηση της LG ή θα πρεπει να στειλω το κινητο μου στο εξωτερικο?

1:35 PM Spiros Tsotras: Θα καλυφθεί εκτός και αν υπάρξει μέρος του που δεν υποστηρίζεται στην χώρα μας.

1:36 PM Αντώνης: Τι εννοειτε με το "αν υπάρξει μέρος του που δεν υποστηρίζεται στην χώρα μας" ?

1:38 PM Spiros Tsotras: γαι παράδειγμα, αν η συσκευή σας διαθέτει εμπορική συμφωνία με εταιρεια κινητής όπως η Ο2, δεν μπορούμε να είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν υπάρχουν περιορισμοί.

Εν αναμονη λοιπον ωστε να ενημερωθουν και οι υπαλληλοι της LG

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα νεο..

Οταν εισαχθει θα καλυπτεται.

Το οποιο σημαινει τη στελνουμε εξω γιατι δε ξερουμε τη τυφλα μας απο επισκευες, as always. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η άποψη πού έχω για το after sales service της lg είναι η καλύτερη. Δύο τρεις φορές που το χρειάστηκα ηταν άψογο ...

 

Περι μπαταρίας... Στοκ όλα 4.2.2 στο 50 τις εκατό .ρ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να το έχει παραγγείλει από Αγγλία; Ρωτάω γιατί είναι η κολλητή μου εκεί και έχει δηλωμένη διεύθυνση και κάρτα Αγγλικής τράπεζας. Οπότε λογικά μπορεί να το παραγγείλει και να μου το στείλει με courrier. Έτσι δεν είναι; Η τιμή του είναι κοντά στα 326 ευρώ με βάση την ισοτιμία αυτή την στιγμή, για το 16αρι πάντα. Εγώ έχω βρει να δώσω το Nexus μου στα 300. Οπότε να δώσω και 50 ευρώ παραπάνω για να πάρω το 4 πιστεύω πως αξίζει. Μπορεί να μου κάποιος πόσο του βγήκε η όλη διαδικασία μαζί με μεταφορικά; Ξέρω πως υπήρχε θέμα με την διαθεσιμότητα του κινητού, λύθηκε αυτό; Δεν θέλω να μείνω και κανα μήνα χωρίς τηλέφωνο. Επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορούμε να κανονίσω να πάρω και δεύτερο και τα βρίσκουμε. Να κάνω και καμία εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η άποψη πού έχω για το after sales service της lg είναι η καλύτερη. Δύο τρεις φορές που το χρειάστηκα ηταν άψογο ...

 

Περι μπαταρίας... Στοκ όλα 4.2.2 στο 50 τις εκατό .ρ

 

Με ποια ρομ και τι κερνελ είσαι φίλε μου?? :

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να το έχει παραγγείλει από Αγγλία; Ρωτάω γιατί είναι η κολλητή μου εκεί και έχει δηλωμένη διεύθυνση και κάρτα Αγγλικής τράπεζας. Οπότε λογικά μπορεί να το παραγγείλει και να μου το στείλει με courrier. Έτσι δεν είναι; Η τιμή του είναι κοντά στα 326 ευρώ με βάση την ισοτιμία αυτή την στιγμή, για το 16αρι πάντα. Εγώ έχω βρει να δώσω το Nexus μου στα 300. Οπότε να δώσω και 50 ευρώ παραπάνω για να πάρω το 4 πιστεύω πως αξίζει. Μπορεί να μου κάποιος πόσο του βγήκε η όλη διαδικασία μαζί με μεταφορικά; Ξέρω πως υπήρχε θέμα με την διαθεσιμότητα του κινητού, λύθηκε αυτό; Δεν θέλω να μείνω και κανα μήνα χωρίς τηλέφωνο. Επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορούμε να κανονίσω να πάρω και δεύτερο και τα βρίσκουμε. Να κάνω και καμία εξυπηρέτηση.
Διάβασε αυτό το topic: Διαθεσιμότητα και αγορά του Google Nexus 4 (by LG)

 

Επίσης για τροποποιήσεις και custom roms υπάρχει αυτό το θέμα: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Google Nexus 4 (by LG)

για αξεσουάρ: Αξεσουάρ για το Google Nexus 4 (by LG)

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ και τι κερνελ είσαι φίλε μου?? :

 

Το έχω αναφέρει και πιο πάνω στοκ ολα 4.2.2 ... Με automatic brightness on,data sync on και gps off ... Με χρήση κυρίως για rss email reading browsing youtube και λίγη μουσική ή ραδιόφωνο .Οπως φαίνεται και απο τις γραφικές wifi on 100‰ . 3g data off . To δίκτυο είναι στο 3g... Gaming και αλλά μπαταριοβορα αθλήματα δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. Με custom kernel με βλεπω να έχω 7ωρο screen on time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...