Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O Ηells-Core kernel έχει τα χρώματα του stock;

Μπορείτε να 'παίξετε' με κάποια εφαρμογή και να αλλάξετε profile/s;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

O Ηells-Core kernel έχει τα χρώματα του stock;

Μπορείτε να 'παίξετε' με κάποια εφαρμογή και να αλλάξετε profile/s;

 

Ναι με το trickster..

Link to comment
Share on other sites

χμ,σα να εχω θεματακια με τις ειδοποιησεις...

άντε παλίιιιιιιιιι, με wifi ή δεδομένα ?

με τον 37 ήσουν οκ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δε προλαβα να τη δοκιμασω πολυ,θα δω πως θα παει η 38 κ το πολυ πολυ γυριζω..θα στεναχωρηθω πολυ ομως,γιατι απο μπαταρια πεταει
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι συμβατος με την trick

 

Ναι με το trickster..

 

Ωραία, σας ευχαριστώ.

Πέρασα στο κινητό ενός φίλου τον kernel μαζί και την εφαρμογή, αλλά δεν κατάφερα να περάσω τις ρυθμίσεις τού Γιώργου για τα χρώματα. Μου φάνηκε το μενού με το Gamma Calibration διαφορετικό από αυτό της εφαρμογής του Franco.

Αν τις έχετε περάσει και σας είναι εύκολο γράψτε μου τί ακριβώς βάλατε και πού.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

hells b-38 και t.c ασυμβατοτητα, έφαγα δύο restart μετά το κατέβασμα του module από b-35.

Eπιστροφή λοιπόν στην b-37

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εβαλες τη σωστη?αοσπ δηλαδη για σενα?

 

Φιλαράκι με προσβάλλεις .....:-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα unroot..περασα την 4,3 και ξαναεκανα ροοτ...με custom rom..τωρα θελω να επαναφερω τις εφαρμογες μου με το titanioum.. επιλεγω ολες τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα unroot..περασα την 4,3 και ξαναεκανα ροοτ...με custom rom..τωρα θελω να επαναφερω τις εφαρμογες μου με το titanioum.. επιλεγω ολες τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους??

 

Ναι ,όλες ολες τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους για να έχεις σκορ και προόδους απο παιχνιδια κτλ κτλ

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποθέτω οτι είναι wake lock εξαιτίας του touch control;

http://img.tapatalk.com/d/13/09/20/e2e8e2ed.jpg

Μπα δε νομίζω.το έβαλα και εγώ τελικά και είχες δίκιο.Έχει μηδαμινή κατανάλωση μπαταρίας,άσε που βολεύει αφάνταστα.σε συνδυασμό με nova prime και screen off έχω να πατήσω το πλαϊνό κουμπί μια εβδομάδα.

Ναι ,όλες ολες τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους για να έχεις σκορ και προόδους απο παιχνιδια κτλ κτλ

 

Απλά φρόντισε να αλλάξεις το destination path του backup folder και να το βάλεις στο /legacy.Αλλιώς δεν θα γίνει το restore.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω.το έβαλα και εγώ τελικά και είχες δίκιο.Έχει μηδαμινή κατανάλωση μπαταρίας,άσε που βολεύει αφάνταστα.σε συνδυασμό με nova prime και screen off έχω να πατήσω το πλαϊνό κουμπί μια εβδομάδα.

 

Ναι με μπαταρία δεν έχω θέμα. Όμως αυτό "τηλέφωνο", που γράφει, είναι ενεργό 12μισή ώρες!

Έβγαλα τώρα το touch control, να κάνω έναν κύκλο φόρτισης, να δω αν θα ξαναφανεί. Αν και υποψιάζομαι πως τη ζημιά την κάνει ο Franco, που είπα να δοκιμάσω πάλι, μετά από πολλούς μήνες. Αχώνευτος ρε παιδί μου.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω.το έβαλα και εγώ τελικά και είχες δίκιο.Έχει μηδαμινή κατανάλωση μπαταρίας,άσε που βολεύει αφάνταστα.σε συνδυασμό με nova prime και screen off έχω να πατήσω το πλαϊνό κουμπί μια εβδομάδα.

 

Ναι με μπαταρία δεν έχω θέμα. Όμως αυτό "τηλέφωνο", που γράφει, είναι ενεργό 12μισή ώρες!

Έβγαλα τώρα το touch control, να κάνω έναν κύκλο φόρτισης, να δω αν θα ξαναφανεί. Αν και υποψιάζομαι πως τη ζημιά την κάνει ο Franco, που είπα να δοκιμάσω πάλι, μετά από πολλούς μήνες. Αχώνευτος ρε παιδί μου.

 

Δεν φταίει ο Φράνκο.έχω τον 182 απο όταν βγήκε και πραγματικά είναι οτι καλύτερο έχει βγάλει για τη χρηση που κάνω εγώ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τον 183 έχω, εδώ και μερικές μέρες. Δε ξέρω.. Θέλω να το λύσω αυτό. Με ενοχλεί.

Όπως είπα έβγαλα, προς το παρόν, το touch control, περιμένω να φορτίσει, να κάνω reboot, να δω πως θα πάει.

Αν δεν.. θα ξαναγυρίσω σε semaphore, που δεν έχω δοκιμάσει και τον τελευταίο.

 

Edit: Από ότι κατάλαβα το θέμα το δημιουργεί ο συνδυασμός Franco με touch control. Επέστρεψα στον καινούργιο semaphore και δε το βλέπω. Χώρια που το scrolling του μου αρέσει περισσότερο.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στοκ pa 3.99-rc1 ,

Μου στέλνει κάποιος b37 link για hells core?

Μετα θέλει flash κ wipes?

 

Εγώ απο στοκ pa kernel βάζω jwr,

Ενώ την επομένη φορά, που θα μαι ήδη σε hell, θα βάλω jss? Ή θα συνεχίσω jrw..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι stock με custom cwm recovery και hells core kernel η το ΟΤΑ θα λειτουργη η οχι?

 

Οχι πρεπει να περασεις stock kernel

 

 

 

 

 

Είμαι στοκ pa 3.99-rc1 ,

Μου στέλνει κάποιος b37 link για hells core?

Μετα θέλει flash κ wipes?

 

Εγώ απο στοκ pa kernel βάζω jwr,

Ενώ την επομένη φορά, που θα μαι ήδη σε hell, θα βάλω jss? Ή θα συνεχίσω jrw..

 

Έχει λινκ στις προηγούμενες σελίδες απο μένα,στην pa βάζεις jwr kernels,μπαινεις custom recovery και φλασαρεις το b38-anykernel(αφού το κατεβάσεις) μετα wipe cache -dalvik cache..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:) απλα επειδή φιλοι εδώ λένε οτι ο b37 τρέχει καλυτερα απο τον 38..γιαυτό

 

Οκ. Εβαλα τον κολασμενο 38.

Αλλά χρωματα..ξεπλεμεντε.

Απο τρικστερ που λέτε, έχει κάπου να δω η να κατεβασω profiles έτοιμα με τζιτζι χρωματα?

 

Edit: έβαλα trickster κ έβαλα pa halfbreed profile :) α βε Google σε λέω..

Edited by Netrino_SR
Link to comment
Share on other sites

α ρε τι σου ειναι οι σερρες!!!

 

λοιπον σημερα παρολο το κουλο οτι πρωτο σε καταναλωση μπαταριας ηταν το ανδροιδ συστεμ με 7 ωρες και κατι :0 εχω ακομα υπολοιπο 30% με μιαμιση ωρα οθονη και 30 λεπτα κλησεις...ολο κουλα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

α ρε τι σου ειναι οι σερρες!!!

 

λοιπον σημερα παρολο το κουλο οτι πρωτο σε καταναλωση μπαταριας ηταν το ανδροιδ συστεμ με 7 ωρες και κατι :0 εχω ακομα υπολοιπο 30% με μιαμιση ωρα οθονη και 30 λεπτα κλησεις...ολο κουλα..

 

Οι Σέρρες καλά θα κάνουν να φτιάξουν την πίστα και να μην κάνουν μπαλώματα :)

Δεν κατάλαβα όμως, που κολλάνε οι Σέρρες με τα sot και την κατανάλωση; είσαι εκεί και έχει καλό σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Οι Σέρρες καλά θα κάνουν να φτιάξουν την πίστα και να μην κάνουν μπαλώματα :)

Δεν κατάλαβα όμως, που κολλάνε οι Σέρρες με τα sot και την κατανάλωση; είσαι εκεί και έχει καλό σήμα;

 

Δε το είδες το "Α Βε Google σε λέω"? Είμαστε πολλοί τελικά.Και οι δύο οι γονείς μου από Πρώτη, μεγάλωσα Σαλονίκη τώρα μένω Σαντορίνη! Ας βγούμε και λίγο off topic για!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...