Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

σε μεγαλο προαστιο της θεσσαλονικης.δυστυχως το σημα παει απο το κακο στο χειροτερο και πολλες φορες χανεται τελειως

 

Τι radio έχεις; Ίσως να δοκίμαζες πάλι το 0.48 αν έχεις πάει σε 0.54... Εκτός αν το 'χες ανέκαθεν οπότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να υποθεσω πως δεν το αφηνεις σε ησυχια το κιν σου...πανω απο 3 SOT με ολα On δεν ξερω με ποιον θα βγαλεις...γιατι και εγω καπου εκει ειμαι..αλλα το κιν δεν ησυχαζει ολη μερα!!!αν εχεις δοκιμασει franco,faux δεν εχω κατι αλλο να σου προτείνω..δες τον sema μπορει να σου κατσει καλυτερα!!

 

Παιδιά νομίζω ότι κάτι κάνετε λάθος. Δεν ξέρω τι αλλά θα πω το εξής. Έχω stock rom και kernel. Το sot δεν πέφτει κάτω από 3ω30λ πότε. Πολλές φορές είναι και 4ω. Έχω 132 εφαρμογές, όλα ανοιχτά με 3g πάντα και πότε 2g και μόνο το gps κλειστό. Δεν μπορώ να καταλάβω πως με βελτιωμένο kernel βγαίνει λιγότερο sot.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι κάτι κάνετε λάθος. Δεν ξέρω τι αλλά θα πω το εξής. Έχω stock rom και kernel. Το sot δεν πέφτει κάτω από 3ω30λ πότε. Πολλές φορές είναι και 4ω. Έχω 132 εφαρμογές, όλα ανοιχτά με 3g πάντα και πότε 2g και μόνο το gps κλειστό. Δεν μπορώ να καταλάβω πως με βελτιωμένο kernel βγαίνει λιγότερο sot.

 

Αν έχεις αυτές τις ώρες sot με stock, τότε πολύ πιθανό να έχεις αρκετά παραπάνω με custom. Όλη η δουλειά είναι το τι κάνεις με το τηλέφωνο και κυρίως τα παιχνίδια.

Είχα το note 2 και πάλι δεν μπορούσα με τίποτα να έχω τα νούμερα που έβλεπαν άλλοι. Αν ξεχαστείς στο rr3 τι μπορείς να περιμένεις από τον kernel.

Ο μοναδικός λόγος που πέρασα custom kernel ήταν το uv. Για αυτό και δεν νομίζω πως μου χρειάζεται και custom rom.

Έχω κρατήσει nandroid backup με το cwm recovery σε stock κατάσταση έτοιμος να γυρίσω πίσω για ota.

Πάντως stock είχα δει σε κάποιες περιπτώσεις κάτι παραπάνω από τρεις ώρες sot.

 

Edit :ένας ακόμη λόγος που ήθελα να "πειράξω" το τηλέφωνο ήταν και ο aosp browser. Τώρα έχω ούτως ή άλλως μια τροποποιημένη συσκευή και μόνο το πέρασμα του browser αλλάζει την κατάσταση της rom.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

να πω πως ειμαι με stock ολα απλα ρουταρισμενος απο την αρχη μιας και περιμενω απο εσας να καταληξετε στον καλυτερο και μετα να ασχοληθω και εγω :p

βασικα καλοκαιρακι που θα ειμαι πιο χαλαρος θα κανω δοκιμες λογικα...

 

η χρηση που παραθετω ηταν αρκετο wifi με firefox οπως βλεπετε ,αρκετο candy crash (ρουφαει μπαταρια καλα) και το 3g ανοιχτο (το χρησιμοποιησα οχι ομως υπερβολικα) οποτε το χρειαστηκα αλλιως κλειστο σε 2g μιας και αυτο κανω στα κινητα μου καθως θεωρω τσαμπα καταναλωση και εφοσον ενεργοποιουνται σε 2sec ολα...

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!Παω πασοκ αλλα και παλι προβλημα με τις βροχες και το ρευμα εχετε εκει δν ηξερα οτι δν εχετε και σημα κιν!!!πακετο!!

απολα εχουμε,διακοπες νερου καθε μερα.ρευματος πολυ συχνα.οποτε βρεχει χανεται το σημα της wind,μεχρι να στεγνωσουν ολα...μια ομορφια σου λεω!!!!γι αυτο λεω να δοκιμασω κ κατι αλλο!

 

Τι radio έχεις; Ίσως να δοκίμαζες πάλι το 0.48 αν έχεις πάει σε 0.54... Εκτός αν το 'χες ανέκαθεν οπότε πάω πάσο.

ειχα το 33,περασα το 54 και τελικα κατεληξα στο 48...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεχάστηκα και επι δύο ώρες με δεδομένα κινητής διάβαζα συνέχεια κάτι άρθρα. Οπότε με συνεχόμενο σερφαρισμα όλα ανοιχτά δύο ώρες οθόνη, χωρίς wifi, 55% μπαταρία. pa και franco

 

Οπότε Κωνσταντίνε, τι διάολο κάνω λάθος; το ότι μέσα στην μέρα θέλω να παίξω και κανένα παιχνίδι;. Σήμερα θα το αφήσω έτσι, θα κάνω οτιδήποτε άλλο εκτός του να ανοίξω κάποιο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο ρολο παιζει και η ρομ..αλλο drain εχει η στοκ αλλο η pacman και αλλο η CM..εχω δει τρελη μπαταρια με CM official και χαλια με pacman..απλα δεν μπορω να ζησω με στοκ ρομ..αυτο το γιγαντιαίο navbar εκει κατω μολις το βλεπω κλαιω!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο ρολο παιζει και η ρομ..αλλο drain εχει η στοκ αλλο η pacman και αλλο η CM..εχω δει τρελη μπαταρια με CM official και χαλια με pacman..απλα δεν μπορω να ζησω με στοκ ρομ..αυτο το γιγαντιαίο navbar εκει κατω μολις το βλεπω κλαιω!!!

 

Γούστα είναι αυτά. Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ. Το μόνο που θα ήθελα είναι μια μοντα να φεύγει σε landscape, όπως στο YouTube. Αυτό θα ήταν το ιδανικό. Φαντάζομαι πως θα το κάνει μια cm rom.

 

Λοιπόν στα γρήγορα και επειδή πρέπει να το βάλω στο ρεύμα.

Συνολικός χρόνος με μπαταρία:9 ώρες,34 λεπτά

Screen: 42% όπερ μεθερμηνευόμενον sot 3 ώρες, 49 λεπτά

Απομένει 21%

Νομίζω πως είναι καλά

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ. Το μόνο που θα ήθελα είναι μια μοντα να φεύγει σε landscape, όπως στο YouTube. Αυτό θα ήταν το ιδανικό. Φαντάζομαι πως θα το κάνει μια cm rom.

 

Λοιπόν στα γρήγορα και επειδή πρέπει να το βάλω στο ρεύμα.

Συνολικός χρόνος με μπαταρία:9 ώρες,34 λεπτά

Screen: 42% όπερ μεθερμηνευόμενον sot 3 ώρες, 49 λεπτά

Απομένει 21%

Νομίζω πως είναι καλά

 

Με μπριζοσατε τωρα και εβαλα cm και αφησα τον κερνελ της..δεν ξερω αν εχει mpdecision δεν εχει UV ουτε gamma..τουλαχιστων χωρις καποιο app..αν μου βγαλει πανω απο 3-3:30 ωρες ΣΟΤ θα ειναι μεγαλη ητα για τους custom kernel και τσαμπα τους φλασαρουμε!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με μπριζοσατε τωρα και εβαλα cm και αφησα τον κερνελ της..δεν ξερω αν εχει mpdecision δεν εχει UV ουτε gamma..τουλαχιστων χωρις καποιο app..αν μου βγαλει πανω απο 3-3:30 ωρες ΣΟΤ θα ειναι μεγαλη ητα για τους custom kernel και τσαμπα τους φλασαρουμε!

 

Έχει τρόπο να βγαίνει η nav bar σε portrait; δηλαδή μαζί με την αλλαγή μεγέθους να μπαίνει σε τιμή 0 όταν το τηλέφωνο γυρίζει προσανατολισμό; επίσης μπορείς να προσθέσεις κρυφό power button;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρόπο να βγαίνει η nav bar σε portrait; δηλαδή μαζί με την αλλαγή μεγέθους να μπαίνει σε τιμή 0 όταν το τηλέφωνο γυρίζει προσανατολισμό; επίσης μπορείς να προσθέσεις κρυφό power button;

 

Αυτο με το navbar που θες δεν το καταλαβα...σε portrait βγαινει το navbar εσυ θες οταν γυρνας σε landscape να μην υπαρχει navbar??και power button σε stock θελει πολυ πραμα..σε cm υπαρχει ευκολα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

29 ωρες με μπαταρια.

5 ωρες και 35 λεπτα SOT.

5% υπολοιπο.

Μετρια χρηση,ιντερνετ browsing,2G,wiFi ON συνεχεια.

R U Kidding me ??

Aκομη και αν κυκλοφορησει η 4.3 δεν αλλαζω τιποτα αν δεν βγαλει ο developer του ΑΚ Κερνελ,το νεο του κερνελ !! :p:p:p

Τα σπαει ο ΑΚ !!!!! :D

Μια ματια στα σχολια στο thread του και θα καταλαβετε! ;)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

29 ωρες με μπαταρια.

5 ωρες και 35 λεπτα SOT.

5% υπολοιπο.

Μετρια χρηση,ιντερνετ browsing,2G,wiFi ON συνεχεια.

R U Kidding me ??

Aκομη και αν κυκλοφορησει η 4.3 δεν αλλαζω τιποτα αν δεν βγαλει ο developer του ΑΚ Κερνελ,το νεο του κερνελ !! :p:p:p

Τα σπαει ο ΑΚ !!!!! :D

Μια ματια στα σχολια στο thread του και θα καταλαβετε! ;)

 

Στακα μαστωρα..μας εβαλες μπαταρια συσκευης ιντερνετ...για παρε και κανα τελεφωνακι!! ;)

 

Και δες το drain σου με κλειστή οθονη 63% - 48%!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στακα μαστωρα..μας εβαλες μπαταρια συσκευης ιντερνετ...για παρε και κανα τελεφωνακι!! ;)

 

Και δες το drain σου με κλειστή οθονη 63% - 48%!!!

 

Ναι ρε συ,δειχνει να πεφτει πολυ ενω η οθονη ειναι κλειστη (μεγαλο drain!)

Το θεμα ειναι οτι,οντως ειναι αναλογικα τα σχεδιαγραμματα βαση χρονου απο πανω η απλα δειχνει τις μπαρες ποτε ενεργοποιουνται???

Γιατι με τετοιο drain δε θα βγαζε τοσες ωρες :blink:

Οπως και να χει,τα παει καλα,οποτε δε με πολυ νοιαζει! ;)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ,δειχνει να πεφτει πολυ ενω η οθονη ειναι κλειστη (μεγαλο drain!)

Το θεμα ειναι οτι,οντως ειναι αναλογικα τα σχεδιαγραμματα βαση χρονου απο πανω η απλα δειχνει τις μπαρες ποτε ενεργοποιουνται???

Γιατι με τετοιο drain δε θα βγαζε τοσες ωρες :blink:

Οπως και να χει,τα παει καλα,οποτε δε με πολυ νοιαζει! ;)

 

Φαινετε σαν να εχει μεγαλητερο drain οταν ειναι κλειστη η οθονη παρα οταν ειναι ανοιχτη! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φαινετε σαν να εχει μεγαλητερο drain οταν ειναι κλειστη η οθονη παρα οταν ειναι ανοιχτη! :Ρ

 

Γιαυτο και αναρωτιεμαι τωρα που το λες..

Μαλλον οι μπαρες που δειχνουν την Οθονη Ενεργη,το Wifi κτλ ειναι αναλογικες (ποσοστιαια 100%) μεταξυ τους,αλλα ισως οχι αναλογικες με τη συναρτηση χρονου απο πανω..

Παιζει να ισχυει κατι τετοιο ? Μια σκεψη κανω..

Ξερει κανεις? :confused:

Μια αλλη εξηγηση ειναι οτι αν ημουν στη δουλεια,δεν εχει καλο σημα wiFi και το κινητο παλευει να βρει.Μια πιανει,μια οχι..

Ισως αυτο..

Αλλα δε μπορω να θυμηθω απο το σχεδιαγραμμα,που ημουν και τι εκανα...

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και αναρωτιεμαι τωρα που το λες..

Μαλλον οι μπαρες που δειχνουν την Οθονη Ενεργη,το Wifi κτλ ειναι αναλογικες (ποσοστιαια 100%) μεταξυ τους,αλλα ισως οχι αναλογικες με τη συναρτηση χρονου απο πανω..

Παιζει να ισχυει κατι τετοιο ? Μια σκεψη κανω..

Ξερει κανεις? :confused:

Μια αλλη εξηγηση ειναι οτι αν ημουν στη δουλεια,δεν εχει καλο σημα wiFi και το κινητο παλευει να βρει.Μια πιανει,μια οχι..

Ισως αυτο..

Αλλα δε μπορω να θυμηθω απο το σχεδιαγραμμα,που ημουν και τι εκανα...

 

Γενικα το android εχει μεγαλο θεμα με τη μπαταρια και σαν καταναλωση και σαν καταγραφη της μπαταριας!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εσπασα καθε ρεκορ, λιγοτερο απο 50 λεπτα sot, καθημερινα εχω περιπου 1,5 ωρες μαξ.

Xρηση 90% viber over 3g και λιγες κλησεις αυτη τη περιοδο.

Συνηθως 8.30 το πρωι βγαινει απο τη πριζα, 8 το βραδυ εχει σβησει.

Στοκ ρομ +φρανκο κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εσπασα καθε ρεκορ, λιγοτερο απο 50 λεπτα sot, καθημερινα εχω περιπου 1,5 ωρες μαξ.

Xρηση 90% viber over 3g και λιγες κλησεις αυτη τη περιοδο.

Συνηθως 8.30 το πρωι βγαινει απο τη πριζα, 8 το βραδυ εχει σβησει.

Στοκ ρομ +φρανκο κερνελ.

 

Viber + 3g = kill me now!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Του ηπιες το αιμα με το viber over 3G !!

H οθονη παραμενει ανοικτη οσο εισαι στο viber,σωστα?

Δηλαδη λιγοτερο απο 50 λεπτα Viber? συν τις κλησεις σου.

H δεν καταλαβα καλα?

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Του ηπιες το αιμα με το viber over 3G !!

H οθονη παραμενει ανοικτη οσο εισαι στο viber,σωστα?

Δηλαδη λιγοτερο απο 50 λεπτα Viber? συν τις κλησεις σου.

H δεν καταλαβα καλα?

 

Ειναι μαυρη δεν ειναι off οπως σε κανονική κληση..αλλα με 3g ανοιχτο και τα data μεσα εξω και πεσε και λιγο στο σημα και παρε μπαταρια να βρω καλύτερο σημα 3g!!και παει η μπαταρια!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαυρη δεν ειναι off οπως σε κανονική κληση..αλλα με 3g ανοιχτο και τα data μεσα εξω και πεσε και λιγο στο σημα και παρε μπαταρια να βρω καλύτερο σημα 3g!!και παει η μπαταρια!

 

Ε ρε...Σφαγειο !!!! :p

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε...Σφαγειο !!!! :p

 

Χωρις σαλιο..παντως για να επανερθω και στα δικα μου....δεν βλεπω και καμια τρελη αλλαγη του CM kernel με του φρανκο η του faux..βεβαια κατι μικρο λαγκ βλεπω αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν τον αφησεις ετσι μονο του δουλευει με minimun 1024 λογο mpdecision που ναι μεν δεν εχει τα γνωστα μικρολαγκ αλλα εχει περισσοτερη θερμοκρασια και μεγαλητερο drain!!Ειδωμεν!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...