Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,ψαχνω ενα ομορφο live wallpaper που να αλλαζει ο καιρος συμφωνα με τις καιρικες συνθηκες,να νυχτωνει κλπ. Καμια καλη προταση?

 

Υπαρχουν πολλα!! Εγω εχω το yoWindow https://play.google.com/store/apps/details?id=yo.app.free

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το xposed framework δεν παίζει σε android 5, άλλαξε κάτι;

Ναι άλλαξε το Android.

Είναι δυνατόν να ρωτάμε τόσο βασικά πράγματα, ειδικά όταν ασχολούμαστε με Xposed που δείχνει ότι ξέρουμε 5 πράγματα;

Το Lollipop είναι Art και το Xposed δεν είναι συμβατό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλαξε το Android.

Είναι δυνατόν να ρωτάμε τόσο βασικά πράγματα, ειδικά όταν ασχολούμαστε με Xposed που δείχνει ότι ξέρουμε 5 πράγματα;

Το Lollipop είναι Art και το Xposed δεν είναι συμβατό.

Φυσικά και είναι δυνατόν να ρωτάμε όταν έχουμε διαβάσει ότι γίνονται προσπάθειες να δουλέψει το xposed και σε ART, ένα παραπάνω μάλιστα όταν δεν παρακολουθήσαμε αρκετά το θέμα και δεν ξέρουμε αν το κατάφεραν κάποια στιγμή ή αν ξέκοψαν εντελώς την όποια πιθανότητα. Όπως το είπες, 5 πράγματα ξέρουμε, δεν γίναμε και developers με αυτά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ένα παραπάνω μάλιστα όταν δεν παρακολουθήσαμε αρκετά το θέμα και δεν ξέρουμε αν το κατάφεραν κάποια στιγμή ή αν ξέκοψαν εντελώς την όποια πιθανότητα.

 

Συμπέρασμα?

 

Παρακολουθείται ΠΑΝΤΑ τα θέματα που σας ενδιαφέρουν... :cool:

 

ΚΑλό για εσάς είναι , δεν είναι αγγαρεία... :D

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα?

 

Παρακολουθείται ΠΑΝΤΑ τα θέματα που σας ενδιαφέρουν... :cool:

 

ΚΑλό για εσάς είναι , δεν είναι αγγαρεία... :D

Ανάλογα πάντα το ενδιαφέρον. Για να ξεκαθαρίσω τη δική μου προσωπική θέση λοιπόν, στο τηλέφωνο έχω android 4.3 και root και xposed κλπ κλπ, το nexus 7 v2 όμως παραμένει stock και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην lollipop 5.0.2, αφού μιλάμε για καθαρό android σε μια ούτως ή άλλως δυνατή ακόμα συσκευή, αντιλαμβάνεστε ότι το root το βρίσκω -προσωπικά πάντα- περιττό. Δεν έχω και κάποια εφαρμογή που να με τρελαίνει στις διαφημίσεις οπότε..

 

Φυσικά αν είχα galaxy s5 με stock 5.0.2 το ενδιαφέρον θα ήταν διαφορετικό και θα ήξερα πολύ καλά τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή με το xposed σε ART. Κύριος; :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου....

Αλλά εάν όλοι ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να παρακολουθούν ΠΑΝΤΑ τα θέματα που τους ενδιαφέρουν...Τότε ποια ακριβώς θα ήταν η χρησιμότητα του forum???

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου....

Αλλά εάν όλοι ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να παρακολουθούν ΠΑΝΤΑ τα θέματα που τους ενδιαφέρουν...Τότε ποια ακριβώς θα ήταν η χρησιμότητα του forum???

Ε όχι και διάβολος ρε'συ Τόλη, μια σοκοφρέτα έκλεψα από έναν συμμαθητή μου για να το παίξω μάγκας μια φορά και στο τέλος του τη γύρισα πίσω απ'τις τύψεις και του πήρα κι άλλες για συγχώρεση.. :lol:

 

 

Ηρεμία πνευμάτων :D

Link to comment
Share on other sites

Κύριος; :D

 

Άψογος...:D

 

Όσο για το root το βρίσκω απαραίτητο για να είμαι ο ''κύριος'' του τηλεφώνου μου

 

Όπως και το jailbreak για το i-phonάκι μου...:respect:

Link to comment
Share on other sites

Άψογος...:D

 

Όσο για το root το βρίσκω απαραίτητο για να είμαι ο ''κύριος'' του τηλεφώνου μου

 

Όπως και το jailbreak για το i-phonάκι μου...:respect:

Δεν διαφωνώ απλά όταν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος το root μπορεί να γίνει και "μπελάς" κατά κάποιο τρόπο, τι εννοώ (αν και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά μιας και δεν είναι της παρούσης όλα αυτά..).

 

Το nexus 7 μου μπορώ να το κάνω root σε λίγα μόλις βήματα και να γλυτώσω από λίγα περιττά που με "βαραίνουν", οκ.

Σκέψου όμως ότι στην παρούσα φάση βρίσκεται σε συνεχή φάση μικρών αναβαθμίσεων μετά τη διάθεση του lollipop και κάθε νέα έκδοση θα με καθυστερούσε αρκετά για όσο θα είχα το root. Φαντάσου τι χρειάζεται για να το λάβω ΟΤΑ, unroot, κλείδωμα bootloader αφού βέβαια θα έχω κρατήσει γενικό backup πρώτα μας και γίνεται ταυτόχρονα factory reset, λήψη του update και εγκατάσταση, ξεκλείδωμα και πάλι του boatloader για να ξανακάνω root κλπ κλπ κλπ..

Θα μπορούσα να επιλέξω και την εγκατάσταση των factory images αλλά και πάλι θα περάσω από factory reset, επαναφορά backup κλπ κλπ..

 

Ας μείνει στάσιμο σε μια σταθερή lollipop λοιπόν κι έχει ο Θεός..

 

Φυσικά -ξαναλέω- αν υπήρχε μεγάλο πρόβλημα στη συσκευή με bloatware (βλέπε Samsung) ή καταιγισμός διαφημίσεων από διάφορες εφαρμογές ε ναι, root και τα official updates μια στο τόσο.. ;)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ψάχνω παρόμοιες εφαρμογές, αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάποια που να είναι αξιόπιστη στις προβλέψεις και να έχει και καλή αισθητική.

Την καλύτερη λειτουργία την είχε το sense της htc πάντως. Κάτι τέτοιο αξιοπιστο Υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ψάχνω παρόμοιες εφαρμογές, αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάποια που να είναι αξιόπιστη στις προβλέψεις και να έχει και καλή αισθητική.

Την καλύτερη λειτουργία την είχε το sense της htc πάντως. Κάτι τέτοιο αξιοπιστο Υπάρχει;

 

Δες το HTC sence style weather widget.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ απλά όταν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος το root μπορεί να γίνει και "μπελάς" κατά κάποιο τρόπο, τι εννοώ (αν και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά μιας και δεν είναι της παρούσης όλα αυτά..).

:)

 

Και εγώ δεν διαφωνώ με το συλλογισμό σου αλλά λειτουργώ κάπως αλλιώς...

 

1)Κατ' αρχήν δεν με νοιάζουν τα όποια official update , τα μόνα που με ενδιαφέρουν είναι τα update των προγραμμάτων και...

 

2)Λειτουργώ μέσω custom recovery οπότε την λόλι θα την πάρω μέσω κάποιου developer και επίσης είμαι εδώ και κάποιους μήνες σε art ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν διαφωνώ με το συλλογισμό σου αλλά λειτουργώ κάπως αλλιώς...

 

1)Κατ' αρχήν δεν με νοιάζουν τα όποια official update , τα μόνα που με ενδιαφέρουν είναι τα update των προγραμμάτων και...

 

2)Λειτουργώ μέσω custom recovery οπότε την λόλι θα την πάρω μέσω κάποιου developer και επίσης είμαι εδώ και κάποιους μήνες σε art ;)

Πουθενά δεν διαφωνούμε απλά να θυμίσω ότι αναφέρθηκα σε nexus συσκευή, κάτι που θα κάνει λίγους δηλαδή να κινηθούν σε "μη official δρόμους".. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι δυνατόν να ρωτάμε όταν έχουμε διαβάσει ότι γίνονται προσπάθειες να δουλέψει το xposed και σε ART, ένα παραπάνω μάλιστα όταν δεν παρακολουθήσαμε αρκετά το θέμα και δεν ξέρουμε αν το κατάφεραν κάποια στιγμή ή αν ξέκοψαν εντελώς την όποια πιθανότητα. Όπως το είπες, 5 πράγματα ξέρουμε, δεν γίναμε και developers με αυτά.. ;)

Που διάβασε ς Ότι γίνονται προσπάθειες δηλαδή; και αν διάβαζες δεν θα το γνώριζες ότι δεν δουλεύει;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Που διάβασε ς Ότι γίνονται προσπάθειες δηλαδή; και αν διάβαζες δεν θα το γνώριζες ότι δεν δουλεύει;

Το διάβασα όταν πρωτοεμφανίστηκε η lollipop (αρχές Νοέμβρη; ) στο γκρουπ του xposed framework στο Google+, έκτοτε είδα αρκετούς να ρωτούν αν υπάρχει κάτι νεότερο και έπαιρναν αρνητική απάντηση, μέχρι την τελευταία φορά που ασχολήθηκα κι εγώ δηλαδή, ζήτημα να είχε μπει ο Δεκέμβρης. Ελεύθερος; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου....

Αλλά εάν όλοι ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να παρακολουθούν ΠΑΝΤΑ τα θέματα που τους ενδιαφέρουν...Τότε ποια ακριβώς θα ήταν η χρησιμότητα του forum???

Για να ρωτήσεις για πράγματα που δεν ξέρεις.

Αυτά που ασχολείσαι ήδη, απλά μπαίνεις στα φόρουμ που ξέρεις ήδη και ρίχνεις καμιά ματιά πού και πού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Alternatives to popular Xposed modules είναι για όσους έχουν lollipop και τους "λείπει" το xposed framework.

Έχει μερικές εναλλακτικές λύσεις.

 

Τα νέα του Xposed βρίσκονται εδώ

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν διαφωνούμε απλά να θυμίσω ότι αναφέρθηκα σε nexus συσκευή, κάτι που θα κάνει λίγους δηλαδή να κινηθούν σε "μη official δρόμους".. ;)

 

Ωπ...

 

Μου διέφυγε αυτό... nexus = Rolls Roys χαλαρά πράγματα δηλαδή...

 

Εγώ... G2.. πολεμική μηχανή , ατελείωτη καστομιά δηλαδή σε εμπνέει για σκάλισμα ανελέητο...;)

 

Ελεύθερος; :lol:

 

Έφυγες...:D:up:

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή dumpster που έχω έχει πρόβλημα! Διαγράφω όλα τα στοιχεία που έχει μέσα και μετά από λίγη ώρα ξαναεμφανιζοντε. Ξέρει κανείς τι φτεει?
Link to comment
Share on other sites

Έφυγες...:D:up:

 

Να βάλω κάτι ενδιαφέρον πρώτα.. :D

 

http:// http://www.greeceandroid.gr/app/1504-facebook-lite-android-app

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω κάτι ενδιαφέρον πρώτα.. :D

 

http:// http://www.greeceandroid.gr/app/1504-facebook-lite-android-app

 

Ωραίος!!!!! Το κατέβασα. Έχεις βρει κάπου που φαίνονται οι πρόσφατες και όχι οι κορυφαίες δημοσιεύσεις?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...