Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ! Αλλά επειδή δεν βλέπω κάπου το download.....μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω;

 

Edit: το βρήκα!!!! Ευχαριστω!!!

Το δοκίμασα κιόλας και κατεβάζει μια χαρά. Είναι και στα ελληνικά.

 

Μάντεψε ποιος το μετέφρασε... :D

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Για σας και Χρόνια Πολλά,

 

Ψάχνω μια εφαρμογή που όταν με καλούν από κάποια ορισμένα νούμερα τηλεφώνων να ακούει αυτός που με καλεί το γνωστό μήνυμα ότι "το κινητό μου είναι απενεργοποιημένο ." Υπάρχει κάτι τέτοιο ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για σας και Χρόνια Πολλά,

 

Ψάχνω μια εφαρμογή που όταν με καλούν από κάποια ορισμένα νούμερα τηλεφώνων να ακούει αυτός που με καλεί το γνωστό μήνυμα ότι "το κινητό μου είναι απενεργοποιημένο ." Υπάρχει κάτι τέτοιο ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Χρόνια πολλά!!! Όχι! αυτό συγκεκριμένα δεν γίνεται να το λέει Γιατί είναι θέμα παροχου! Μπορείς να βρεις όμως εφαρμογές που όταν σε καλεί κάποιος να του δείχνει ότι χτυπάει μια φορά και μετά το κλείνεις ! Και του βγάζει το γνωστό ηχητικό μήνυμα ότι ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος!!

Εσένα όμως δεν σου χτυπάει καθόλου σαν κληση

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!! Όχι! αυτό συγκεκριμένα δεν γίνεται να το λέει Γιατί είναι θέμα παροχου! Μπορείς να βρεις όμως εφαρμογές που όταν σε καλεί κάποιος να του δείχνει ότι χτυπάει μια φορά και μετά το κλείνεις ! Και του βγάζει το γνωστό ηχητικό μήνυμα ότι ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος!!

Εσένα όμως δεν σου χτυπάει καθόλου σαν κληση

 

Καμια καλή εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung Galaxy Note 2 που είχα δοκιμάσει παλιότερα γινόταν block και χωρίς εφαρμογή και δε χτυπούσε ούτε μια φορά στον άλλον. Γίνεται και στο note 4 που έχω τώρα αν πας στη συγκεκριμένη επαφή που θέλεις, αλλά δεν ξέρω αν ακούγεται ή όχι κάτι στον άλλον ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung Galaxy Note 2 που είχα δοκιμάσει παλιότερα γινόταν block και χωρίς εφαρμογή και δε χτυπούσε ούτε μια φορά στον άλλον. Γίνεται και στο note 4 που έχω τώρα αν πας στη συγκεκριμένη επαφή που θέλεις, αλλά δεν ξέρω αν ακούγεται ή όχι κάτι στον άλλον ;)

Και στο lg g2 γίνεται. Χωρίς εφαρμογή. Πας στην κληση (στις εισερχομενες) που σου έκανε ο άλλος και πατάς επιλογές και απόρριψη κλήσης! Και μπλοκάρει τον αριθμό. Αλλά δείχνει και καλά στον άλλον ότι μου χτυπάει μια φορά και του το κλείνω. Αλλά σε μένα δεν χτυπάει κληση. Υπάρχει και δεύτερος τρόπος. Πάω ρυθμισεις-ρυθμίσεις κλήσεων - απόρριψη κλήσης και βάζω εκεί τους αριθμούς που θέλω να Μπλοκαρω.

Μπορεί κάπως έτσι να γίνεται και στου παιδιού το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Και στο lg g2 γίνεται. Χωρίς εφαρμογή. Πας στην κληση (στις εισερχομενες) που σου έκανε ο άλλος και πατάς επιλογές και απόρριψη κλήσης! Και μπλοκάρει τον αριθμό. Αλλά δείχνει και καλά στον άλλον ότι μου χτυπάει μια φορά και του το κλείνω. Αλλά σε μένα δεν χτυπάει κληση. Υπάρχει και δεύτερος τρόπος. Πάω ρυθμισεις-ρυθμίσεις κλήσεων - απόρριψη κλήσης και βάζω εκεί τους αριθμούς που θέλω να Μπλοκαρω.

Φαντάζομαι ότι στις περισσότερες συσκευές θα είναι έτσι! Απλά ανέφερα τι έχω δει εγώ. Σίγουρα στο note 2 που το είχα δοκιμάσει πάντως έκλεινε χωρίς να χτυπήσει στον καλούντα. Φαντάζομαι ότι κάτι παρόμοιο θα ισχύει και στη συσκευή του φίλου :D

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου car logger για να μπορω να καταχωρω τα εξοδα του αυτοκινητου οπως καυσιμα,σερβις κτλ. αλλα να μπαινω με λογαριασμο ετσι ωστε να κραταει τα δεδομενα και να μην τα χανω ακομα κι αν αλλαξω συσκευη;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Control my car, από μέλος του φορουμ εδω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Control my car, από μέλος του φορουμ εδω

1743c1900395f588868b86495d822920.jpg

 

Ειναι καμια απο αυτες;Δεν μου το βγαζει..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=358868

 

Αυτή εννοεί ο φίλος

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

1743c1900395f588868b86495d822920.jpg

 

Ειναι καμια απο αυτες;Δεν μου το βγαζει..

 

Πήγαινε λίγο πιο κάτω στα αποτελέσματα και θα την δεις.

Link to comment
Share on other sites

Car fuel management χρησιμοποιώ αλλά τώρα που έμαθα ότι υπάρχει και αντίστοιχη ελληνική θα την δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

καησπερα ξανα. επειδη δε βρηκα καποιο μερος σωστο για να το ποσταρω το ρωταω εδω.

 

επειδη με παιρνουν τηλεφωνο αριθμοι που δεν τους εχω ξαναδει και που τις περισσοτερες των περιπτωσεων προκειται για διαφημισεις και προσφορες εταιριων και πολλες φορες προκειται για οικειο προσωπο που αλαξε τηλεφωνο και εγω δεν το σηκωσα μηπως υπαρχει καποια εμπιστη εφαρμογη caller id??

 

καποιες ζητανε κινητο τηλεφωνο με το που τις εγκαταστησεις και παιρνουν πληροφοριες απ τον καταλογο. κατ εμε κατι τετοιο θα ηταν εντελως παραλογο και ανωριμο να χρησιμοποιηθει.

 

πριν με ειχανε ταραξει με τις αποκρυψεις και τωρα με τηλεφωνα αγνωστα.

 

καθε προταση ευπροσδεκτη.

 

υγ. το να βαζω τον αριθμο στο γουγλη ειναι ανωφελο γιατι τα αποτελεσματα ειναι οτι να ναι οπως και αναζητηση αριθμου σε σελιδες τυπου χο καθως δε βρισκουν σκετα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή εφαρμογή ανάκτησης διεγραμμένων αρχείων από τη μνήμη της συσκευής? Διέγραψα κατά λάθος τις φωτό που είχα στη μνήμη της συσκευής.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή εφαρμογή ανάκτησης διεγραμμένων αρχείων από τη μνήμη της συσκευής? Διέγραψα κατά λάθος τις φωτό που είχα στη μνήμη της συσκευής.

Αν δεν είσαι root δεν μπορείς να Ανακτήσεις διεγραμμενα αρχεία.... Δυστυχώς !!!! Για να μην την ξαναπατήσεις όμως βάλε από τώρα την εφαρμογή dumpster και οτιδήποτε διαγράψεις κατά λάθος από τώρα και στο εξής θα τα κρατάει αυτή η εφαρμογή μεσα και θα μπορείς να τα γυρίσεις πίσω ανά πάσα στιγμή

http://s21.postimg.org/j0mle27cn/Quick_Memo_2015_12_29_12_58_10.png

 

Έχει ρύθμιση μέσα να διαλέξεις τι τύπους αρχείων θες να σου κρατάει !!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!!!

 

Εδώ και 3-4 ημέρες όταν πάω να αγοράσω κάτι από το google play μου βγάζει μήνυμα πως "this payment method has been declined". Έχω τρεις κάρτες στο λογαριασμό και βγάζει και στις 3 το ίδιο μήνυμα!!! Από τον τραπεζικό λογαριασμό που κοίταξα όλες οι προηγούμενες πληρωμές στο google play έγιναν μια χαρα (αν και πάντα έχει καθηστέρηση μια βδομάδα). Έχετε κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται?

 

Και πάλι Χρόνια Πολλά!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι root δεν μπορείς να Ανακτήσεις διεγραμμενα αρχεία.... Δυστυχώς !!!! Για να μην την ξαναπατήσεις όμως βάλε από τώρα την εφαρμογή dumpster και οτιδήποτε διαγράψεις κατά λάθος από τώρα και στο εξής θα τα κρατάει αυτή η εφαρμογή μεσα και θα μπορείς να τα γυρίσεις πίσω ανά πάσα στιγμή

http://s21.postimg.org/j0mle27cn/Quick_Memo_2015_12_29_12_58_10.png

 

Έχει ρύθμιση μέσα να διαλέξεις τι τύπους αρχείων θες να σου κρατάει !!!

την κατέβασα και εγώ! Μια ερώτηση.σε ποιον φάκελο αποθηκεύονται τα σβησμένα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό τιμημένο RAZR ,είχα μια εφαρμογή που έβαζες το τηλέφωνο στο αθόρυβο και του έδινες εντολή πχ σε 3 ώρες να ξαναγυρίσει σε κανονικό ήχο και δεν τη θυμάμαι, καμιά βοήθεια;

 

Αυτό που λες, γινόταν με custom εφαρμογή της motorola.

μπορούσες να ρυθμίσεις πολλά πράγματα, όπως τρόπο κουδουνίσματος, φωτεινότητα οθόνης, κλπ ανάλογα με την ώρα, το μέρος που βρίσκεσαι κλπ.

Η καλύτερη εφαρμογή του είδους είναι ο tasker.

Περίπλοκο, αλλά καλό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

την κατέβασα και εγώ! Μια ερώτηση.σε ποιον φάκελο αποθηκεύονται τα σβησμένα αρχεία;

Δεν αποθηκεύοντε σε φάκελο! Τις κρατάει μέσα χύμα η εφαρμογή. Δοκίμασε να τραβηξεις 2-3 φωτο με το κινητό σου και σβηστες να δεις. Εμένα άλλες φορές τις έχει μέσα χυμα κ άλλες φορές τις βάζει σε φακελο. Σπάνια. Σχεδόν πάντα χυμα. Με το που ανοίξεις την εφαρμογή θα δεις τα σβησμένα αρχεία σου σε λίστα.

Πατάς πάνω Στο αρχείο η στην φωτο που θες να γυρίσεις πίσω και επιλέγεις restore.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή OGYouTube και παταγα σε βίντεο να παίξει και πάταγε συνέχεια pause και δεν γινόταν να δω βίντεο με τίποτα. Και σκέφτηκα κάτι δεν πάει καλά. Και μου ήρθε στο μυαλό ότι είναι δουλειά της Google και έκανα αναγκαστικη διακοπή την εφαρμογή της Google και ως δια μαγείας το OGYouTube δουλεύει χωρίς να κάνει pause.. Ποιος ξέρει που αλλού θα βάζει χέρι.. Μήπως να την σουτάρω ; Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή OGYouTube και παταγα σε βίντεο να παίξει και πάταγε συνέχεια pause και δεν γινόταν να δω βίντεο με τίποτα. Και σκέφτηκα κάτι δεν πάει καλά. Και μου ήρθε στο μυαλό ότι είναι δουλειά της Google και έκανα αναγκαστικη διακοπή την εφαρμογή της Google και ως δια μαγείας το OGYouTube δουλεύει χωρίς να κάνει pause.. Ποιος ξέρει που αλλού θα βάζει χέρι.. Μήπως να την σουτάρω ;

Ποια εφαρμογή Google ; Εχω και το OGYouTube και το original YouTube και δεν μου κάνει pause

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή Google ; Εχω και το OGYouTube και το original YouTube και δεν μου κάνει pause
Google λέγετε η εφαρμογή και όταν ανοίγει δείχνει για φωνητικές εντολές καιρό και τις κάρτες google

Και μια μπάρα αναζήτησης. Πάτα την στο play store. Με το νέο update της εφαρμογής κάνει αυτό δηλαδή δεν αφήνει να παίξει βίντεο το OGYouTube.τουλάχιστον σε εμένα

Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή εφαρμογή ανάκτησης διεγραμμένων αρχείων από τη μνήμη της συσκευής? Διέγραψα κατά λάθος τις φωτό που είχα στη μνήμη της συσκευής.

Disk digger και χωρίς root,δοκιμασμένο. Πιθανών όμως κάποιες να μην στις βγάλει σωστά, ένα μικρό ποσοστό. Είναι η μόνη στο playstore που κάνει δουλειά.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Disk digger και χωρίς root,δοκιμασμένο. Πιθανών όμως κάποιες να μην στις βγάλει σωστά, ένα μικρό ποσοστό. Είναι η μόνη στο playstore που κάνει δουλειά.

Καλημέρα. Το δοκίμασα και όντως δουλεύει καλά. Σε ευχαριστώ πολύ.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...