Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως απλά για το wifi και γω δεν νομίζω πως πρέπει να γίνει όλη αυτή η ιστορία. Παρ' όλα αυτά αν ο φίλος θέλει κάτι τέτοιο τρόπος υπάρχει. Βέβαια ο tasker είναι επί πληρωμή αλλά νομίζω είναι Must have app.

Εγώ προσπαθούσα καιρό τώρα να κάνω ένα προφίλ για battery save που να συνδυάζει αυτόματο άνοιγμα σε τακτά χρονικά διαστήματα του wifi ή του mobile internet (αναλόγως αν βρίσκομαι σε γνωστό wifi κοντά ή όχι) ώστε να λαμβάνω τις τυχόν ειδοποιήσεις αυτόματα. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμη στον tasker variable για τα mobile data.:(

 

Υπάρχει, αλλά ποικίλει από συσκευή σε συσκευή. Στο Galaxy Nexus το χρησιμοποιήσει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να ΜΗΝ με αφηνει να επαναγκαταστησω το aqua mail ??

 

Μου λεει οτι δεν εχει επαρκει χωρο κατι που ΔΕΝ ισχυει απλα.

 

Ακομα και αν διαλεξω επαναφορα απο το titanium pro δεν το κανει.

 

Γιατι αυτο?

Δεν με αφηνει να εγκαταστησω ΜΟΝΟ το aqua mail free ετσι οποιοδηποτε αλλο προγραμμα μπορω να το εγκαταστησω μια χαρα.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

1) Αποκλείεται να σου δείχνει τον κωδικό. Δηλαδή να βλέπεις ότι το password για το τάδε δίκτυο είναι το 1234. Αυτό που κάνει είναι να διατηρεί τα δίκτυα στα οποία έχεις συνδεθεί. Δηλαδή όταν έχεις συνδεθεί σε ένα wifi δεν σου ξαναζητάει τον κωδικό αλλά σε συνδέει αυτόματα. Ο fits δεν ζητάει αυτό.

2) Δεν σπάνε αυτά τα προγράμματα κωδικούς. Απλά έχουνε μια βάση με τους default κωδικούς από κάποιες μάρκες router και σου προτείνει κάποιους. Αν ο άλλος δεν έχει αλλάξει το default password του router του τότε ενδεχομένως να δουλέψει. Αν τον έχει αλλάξει δεν θα δουλέψουν. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ.

 

2) Κι όμως είναι πολύ καλά προγράμματα και με έχουν διευκολύνει πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Στο tb που πάω για να κάνω ένα backup όλων των εφαρμογών μου; με το update το έχασα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο tb που πάω για να κάνω ένα backup όλων των εφαρμογών μου; με το update το έχασα

 

Στο "τικ" που έχει πάνω δεξιά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το titanium pro καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει την εξη; προειδοποιηση για να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb ακομα και αν το εχω ενεργοποιησει μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου μου?

 

Επισης μπορω να επιλεξω απο τις ρυθμισεις του προγραμματος να μην τσεκαρει για αυτο καθε φορα που ανοιγει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το titanium pro καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει την εξη; προειδοποιηση για να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb ακομα και αν το εχω ενεργοποιησει μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου μου?

 

Επισης μπορω να επιλεξω απο τις ρυθμισεις του προγραμματος να μην τσεκαρει για αυτο καθε φορα που ανοιγει?

 

Όχι δεν γίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στο "τικ" που έχει πάνω δεξιά.

 

Ποιό κάνω το αντίγραφο εφαρμογών ή το αντίγραφο δεδομένων συστήματος;ή και τα δύο;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κάνω το αντίγραφο εφαρμογών ή το αντίγραφο δεδομένων συστήματος;ή και τα δύο;

 

Πάτα στο run και θα σε αφήσει να διαλέξεις τι θες. Προφανως κάνε τις δικές σου, και στα συστήματος έχει ορισμένα που ίσως σε ενδιαφέρουν με κίτρινο και πράσινο χρώμα. SMS, bt pairings και διάφορα άλλα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κατι που να μην ειναι με πληρωμη, να ανοιγει το wifi μονο σε wifi που εχω συνδεθει και να κλεινει οταν απομακρυνομαι απο αυτα, υπαρχει κατι τετοιο? βρηκα το smart wifi toggle αλλα δυσυχως δεν δουλευει

 

Αυτό κάνει ακριβώς ότι ζητας

 

WIFI Power Saver

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidplant.wifipowersaver&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9pZHBsYW50LndpZmlwb3dlcnNhdmVyIl0.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δε γίνεται ουσιαστικά, η κι αν γίνεται θα γίνει με κόστος μπαταρίας. Αν εσύ απομακρυνθείς και το κλείσει το wifi, τέλος. Δε μπορεί να ξανα ανοίξει. .

 

Μα δεν ζητάει να ξανανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το titanium pro καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει την εξη; προειδοποιηση για να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb ακομα και αν το εχω ενεργοποιησει μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου μου?

 

Επισης μπορω να επιλεξω απο τις ρυθμισεις του προγραμματος να μην τσεκαρει για αυτο καθε φορα που ανοιγει?

 

Αν το έχεις ενεργοποιήσει σίγουρα, τότε ή κάνε clear data στο τιτάνιουμ, ή απλά μια επανεκκίνηση στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ζητάει να ξανανοίξει.

Πως δε ζητάει να ξανανοίξει. Αφού λέει να ανοίγει σε γνωστά access points, και να κλείνει εκτός αυτών.

Αυτό που ήθελα να πω, είναι ότι ουσιαστικά δεν έχει απολύτως κανένα νόημα η εφαρμογή. Διότι εξηγεί ότι κλείνει το wifi όταν φεύγεις από το σπίτι πχ, αλλά όταν επιστρέψεις πως ξανασυνδέεται, αφού το wifi είναι κλειστό; Εκτός κι αν κάνει polling ανά τακτά χρονικά διαστήματα, οπότε καταργεί το λόγω ύπαρξής της. Αν όλη η ιστορία γίνεται για να κλείνει το wifi όταν αποσυνδέεσαι από ένα δίκτυο προτιμότερο είναι να κάνεις ένα κλικ στο widget σου. Επίσης να ξέρετε ότι από αρκετή έρευνα στο XDA φαίνεται ότι είναι οικονομικότερο για τη μπαταρία να το έχεις διαρκώς ανοικτό το WIFI, παρά να το ανοιγοκλείνεις.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να ΜΗΝ με αφηνει να επαναγκαταστησω το aqua mail ??

 

Μου λεει οτι δεν εχει επαρκει χωρο κατι που ΔΕΝ ισχυει απλα.

 

Ακομα και αν διαλεξω επαναφορα απο το titanium pro δεν το κανει.

 

Γιατι αυτο?

Δεν με αφηνει να εγκαταστησω ΜΟΝΟ το aqua mail free ετσι οποιοδηποτε αλλο προγραμμα μπορω να το εγκαταστησω μια χαρα.

 

Γιατι μαλλον προσπάθησες να βαλεις την pro έκδοση εκτος του play store, αν εισαι root υπάρχει λύση, πας στο data/app με εναν root Explorer και ψάχνεις την συγκεκριμένη εφαρμογή απλα σε αρχείο ".odex" και την διαγραφεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το titanium pro καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει την εξη; προειδοποιηση για να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb ακομα και αν το εχω ενεργοποιησει μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου μου?

 

Επισης μπορω να επιλεξω απο τις ρυθμισεις του προγραμματος να μην τσεκαρει για αυτο καθε φορα που ανοιγει?

 

θελει επανεκκινηση το κινητο !!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει εξτρα features για ταμπλέτες όπως το σπαστό πληκτρολόγιο. Προτείνω να αγοράσεις το Swype που είναι τσάμπα και κατ'εμέ, πολύ καλύτερο. Έχει phone + tablet version σε ένα!

Το έχω αγοράσει το swype και όντως είναι πολύ καλό. Πριν χρησιμοποιούσα το smart keyboard pro. Με βόλευε πολύ το ότι έχει τα βελάκια με τα οποία μπορώ να μετακινούμαι μέσα σε ένα κείμενο και να διαγράφω ή να διορθώνω κάτι που θέλω. Όμως ξαναγύρισα στο swype γιατί η πρόβλεψη του είναι φανταστική και σιγά σιγά μαθαίνοντας λέξεις μπορείς να γράψεις ένα ολόκληρο κείμενο σε μηδέν χρόνο. Άσε που και η φωνητική του ομιλία είναι φανταστική.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να της δηλώσω εγώ ποιες εφαρμογές θέλω να παρακολουθεί και να με ενημερώνει για τα updates τους; Δεν εννοώ αυτές που έχω εγκατεστημένες αλλά κάποιες που αφού τις είδα τις έβγαλα γιατί κάτι τους έλειπε και θα ήθελα να ξέρω πότε θα προστεθεί και νέο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

θελει επανεκκινηση το κινητο !!

Τι ακριβως κανει αυτη η ρυθμιση στο κινητο?

Αλλαζει κατι στη συμπεριφορα του οταν το συνδεω με pc?

Υπαρχει τροπος να κανω το titanium να ΜΗΝ τσεκαρει αν εχω ενεργη αυτη τη ρυθμισει στο κινητο μου?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει αυτη η ρυθμιση στο κινητο?

Αλλαζει κατι στη συμπεριφορα του οταν το συνδεω με pc?

Υπαρχει τροπος να κανω το titanium να ΜΗΝ τσεκαρει αν εχω ενεργη αυτη τη ρυθμισει στο κινητο μου?

 

Δεν υπάρχει. Είναι απαραίτητη για τη λειτουργία του TiBu

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να της δηλώσω εγώ ποιες εφαρμογές θέλω να παρακολουθεί και να με ενημερώνει για τα updates τους; Δεν εννοώ αυτές που έχω εγκατεστημένες αλλά κάποιες που αφού τις είδα τις έβγαλα γιατί κάτι τους έλειπε και θα ήθελα να ξέρω πότε θα προστεθεί και νέο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cypressworks.changelogviewer

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Είναι απαραίτητη για τη λειτουργία του TiBu

Αν το εχεις ενεργο επηρεαζει σε κατι αλλο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να της δηλώσω εγώ ποιες εφαρμογές θέλω να παρακολουθεί και να με ενημερώνει για τα updates τους; Δεν εννοώ αυτές που έχω εγκατεστημένες αλλά κάποιες που αφού τις είδα τις έβγαλα γιατί κάτι τους έλειπε και θα ήθελα να ξέρω πότε θα προστεθεί και νέο.

Το App Watcher που σου είπε και το παιδί από πάνω. Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

έχω το vodafone joy 845 και θέλω να το κάνω web cam δοκίμασα καποιες εφαρμογες αλλά δεν δουλεψαν έχετε να προτεινετε κάποια?
Link to comment
Share on other sites

Κατά περίεργο τρόπο εδώ και λίγο καιρό οι εγκατεστημένες εφαρμογές κάνουν update μονές τους.

Υπάρχει τρόπος να επανέλθει σε χειροκίνητα update?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...