Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

detailed data counter? 3G watchdog pro ή κάτι άλλο?

 

Εγώ με το my data manager είμαι ικανοποιημένος. Το 3g watchdog στο s2 πάντως είχε αποκλίσεις θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμισει πως βαζω το youtube στο παρασκηνιο δηλαδη να δουλευει και να ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμισει πως βαζω το youtube στο παρασκηνιο δηλαδη να δουλευει και να ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες

 

Καλύτερα ν' απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου γιατί αυτό είναι κάτι που κάνει μόνο το note 2 αν δεν κάνω λάθος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμισει πως βαζω το youtube στο παρασκηνιο δηλαδη να δουλευει και να ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες

 

Από google play κατέβασε το PVSTAR+ (Youtube Video Music Player).

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμισει πως βαζω το youtube στο παρασκηνιο δηλαδη να δουλευει και να ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες

Από μόνο του δεν γίνεται. Ή θα κατεβάσεις το PVSTAR που λέει ο aggelos_22 ή θα δουλέψεις με το multi-window για όσες εφαρμογές το έχουν. Φυσικά το PVSTAR είναι η καλύτερη λύση. Πάντως το youtube δεν παίζει στο backgound by default.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το my data manager είμαι ικανοποιημένος. Το 3g watchdog στο s2 πάντως είχε αποκλίσεις θυμάμαι.

 

την free έκδοση είχες ή την Pro? γιατί η Free έχει όντως αποκλίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Σημερα, το Airpush Detector που χρησιμοποιω εδω και καιρο, αλλαξε..... συμπεριφορα!!!

 

Οπως βλεπετε στις εικονες που επισυναπτω, αφου αρχικα μου λεει οτι εχω... awesome συσκευη (!!!), μου λεει οτι δεν χρειαζεται να το χρησιμοποιω μια και αν πατησω σε καποιο απο τα μηνυματα, θα μαθω απο ποια εφαρμογη ερχονται... :confused:

 

Αν παρ'ολα αυτα ΘΕΛΩ να ψαξω, το κανω και μου βγαζει 3 εφαρμογες - και καλα - υποπτες, απο τις οποιες τις 2 τις ειχα ΠΑΝΤΑ και δεν μου εβγαζε μηνυμα...

 

Λιγο... κουλα ολα αυτα, ή μου φαινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση πακέτο με εικονίδια και συγκεκριμένα αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czarnomorski.theme.dcikonz

 

Να δημιουργήσει θέμα με την μπαταρια;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση πακέτο με εικονίδια και συγκεκριμένα αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czarnomorski.theme.dcikonz

 

Να δημιουργήσει θέμα με την μπαταρια;

Πολύ απίθανο. Το είδες στα battery stats;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απίθανο. Το είδες στα battery stats;

 

Οχι αλλα ειδα μια πτώση λιγο παραπάνω απο το κανονικό. Ισως η απειρία μου να φταίει.

Γενικα ομως ουτε μεσα απο τη ram φαίνεται να καταναλώνει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα ειδα μια πτώση λιγο παραπάνω απο το κανονικό. Ισως η απειρία μου να φταίει.

Γενικα ομως ουτε μεσα απο τη ram φαίνεται να καταναλώνει.

 

Καμιά σχέση. Στατικές εικόνες. Κάτι άλλο ευθύνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση. Στατικές εικόνες. Κάτι άλλο ευθύνεται.

 

Ok Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχω πει και παλιότερα έχω ένα ακόμα θέμα με την εφαρμογή YouTube και ποιο συγκεκριμένα τη σύζευξη με την τηλεόραση μου Samsung ue40es6100 ότι όταν παίζει βίντεο με αυτό το συνδυασμό μερικές φορές τα βίντεο κολλάνε για 1 δευτερόλεπτο ακόμα και αν δεν κατεβάζω τίποτα από το φούτερ.

 

Ενώ ακριβώς τα ίδια βίντεο αν τα δω στην τηλεόραση χωρίς την σύζευξη δεν κολλάνε καθόλου.

 

Τι πιστεύετε ότι φταίει και πως λύνεται κάτι τέτοιο;

Το έχει αντιμετώπιση κάνεις άλλος κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό thread αλλά έχω ένα πρόβλημα με το tapatalk. Δεν μου εμφανίζει με bold τα θέματα που παρακολουθώ και δεν έχω διαβάσει και σε μερικά forum όπως στο myphone δεν με ειδοποιεί για καινούργια μηνύματα.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό thread αλλά έχω ένα πρόβλημα με το tapatalk. Δεν μου εμφανίζει με bold τα θέματα που παρακολουθώ και δεν έχω διαβάσει στο myphone ούτε με ειδοποιεί για καινούργια μηνύματα.

Σε άλλα forum δεν έχω το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω απενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις στο tapatalk, αλλά σε παλιότερα threads είχε γίνει σαφές ότι το staff του myphone έχει αφήσει το support του tapatalk. Τα bold tα βλέπω πάντως.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις στο tapatalk, αλλά σε παλιότερα threads είχε γίνει σαφές ότι το staff του myphone έχει αφήσει το support του tapatalk. Τα bold tα βλέπω πάντως.

 

Βασικά το διόρθωσα. Τα bold δεν μου τα εμφανίζει σε όλα τα forum. Σαν να τα έχω διαβάσει όλα δηλαδή. Αυτό μου το κάνει μετά από την τελευταία rom που πέρασα. Την εφαρμογή την πέρασα με titanium μαζί με τα δεδομένα. Κάτι που το έχω κάνει πολλές φορές βέβαια πιο παλιά αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Edit: Άλλαξα το theme σε dark mode και τώρα φαίνονται αυτά που δεν έχω διαβάσει. Δεν ξέρω γιατί δεν φαινόταν πριν. Ίσως φταίει η γραμματοσειρά που έχω.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το διόρθωσα. Τα bold δεν μου τα εμφανίζει σε όλα τα forum. Σαν να τα έχω διαβάσει όλα δηλαδή. Αυτό μου το κάνει μετά από την τελευταία rom που πέρασα. Την εφαρμογή την πέρασα με titanium μαζί με τα δεδομένα. Κάτι που το έχω κάνει πολλές φορές βέβαια πιο παλιά αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Τυχαίνει καμιά φορά περιστασιακά να μην εμφανίζονται τα bold, αλλά αν το κλείσω και ανοίξω ξανά διορθώνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση!στην μαμά εφαρμογή του Facebook υπάρχει τρόπος να απενεργοποιώ την συνομιλία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση!στην μαμά εφαρμογή του Facebook υπάρχει τρόπος να απενεργοποιώ την συνομιλία?

 

Το πάνω πάνω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για το κλείσιμο εφαρμογών που τρέχουν στο background? Γενικά να έχει την επιλογή να κλείνουν εφαρμογές που ανοίγουν απο μόνες τους είτε μετά το boot του κινητού ή μετά απο χειροκίνητο kill.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για το κλείσιμο εφαρμογών που τρέχουν στο background? Γενικά να έχει την επιλογή να κλείνουν εφαρμογές που ανοίγουν απο μόνες τους είτε μετά το boot του κινητού ή μετά απο χειροκίνητο kill.

 

Greenify, άψογο αλλά θέλει root και δεν λειτουργεί σε εφαρμογές συστήματος.:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για το κλείσιμο εφαρμογών που τρέχουν στο background? Γενικά να έχει την επιλογή να κλείνουν εφαρμογές που ανοίγουν απο μόνες τους είτε μετά το boot του κινητού ή μετά απο χειροκίνητο kill.

 

Greenify, δεν χρειάζεται για εφαρμογές συστήματος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παιδια πριν το σπασω :w00t:

Κατεβασα την εφαρμογη PVSTAR+ https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.asbit.pvstar&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmFzYml0LnB2c3RhciJd που ειναι για να παιζεις βιντεο απο youtube κτλ

οτι βιντεο δοκιμασα μεχρι τωρα δεν εχει παιξει κανενα μενει στο now loading και φορτωνει χωρις να παιζει πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Ευχαριστω

HTC DESIRE

ANDROID : 2.3.7

ROM: MildWild CM-5.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...