Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρωει φλασιες η google, νομιζω ξαναειχαν κανει μια τετοια πατατα παλαιοτερα... :/

 

Μεγαλο σπασιμο, θα δω μηπως στειλω κανενα γραμμα να τους κραξω... :Ρ

Και ταχυδρομικό περιστέρι να στείλεις δεν βγάζεις άκρη!! Μακάρι να μην είναι μόνιμη η αλλαγή και να το φτιάξουν κάποια στιγμη όπως ήταν ! Κ εγώ στην αρχή νόμιζα ότι φταίει ο chrome !

Μάλλον πρέπει να το συνηθίσουμε έτσι. Δε βαριέσαι

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή contacts to excell εχω στο Gmail όλες τις επαφές.

Πως έρχονται πίσω στο τηλέφωνο? λέει να σκανάρω το qr αλλα εχει και μια επιλογή που κατεβάζεις το excell. Αν το κατεβάσω το μετατρέπει και βλέπει τις επαφές κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω,

 

Με τον dolphin εχω ενα θεμα. Στην αναζητηση εικονων google, ενω μου τις εβγαζε σε μαυρο φοντο οταν επελεγα καποια, και ειχε και το μενου για ανοιγμα σελιδας ή μονο της εικονας, τωρα μου τις βγαζει σε ασπρο, και μονο το λινκ απο κατω, και οταν ανοιγω τη φωτο ουτε ζουμ δεν κανει.

 

Αυτα μετα το φορμαρισμα που εκανα στο κινητο... Δεν ξερω αν φταιει η εκδοση του dolphin ή ειχα κανει καποια ρυθμιση που δε βρισκω τωρα... Καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω.

 

Σε Firefox πάντως, δουλεύει όπως και πριν, άρα μάλλον κάτι άλλαξαν οι άλλοι browsers...

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια απλη και αξιοπιστη εφαρμογη που να μετρα την αποσταση που διανυω ειτε τρεχοντας ειτε περπατωντας.Να χρειαζεται μονο gps και οχι χρηση δεδομενων(ιντερνετ για να μου δειχνει που ειμαι στον χαρτη).

Καποια προταση?

Edited by xristosxristos
Link to comment
Share on other sites

το Endomondo αλλα και το Runtastic που αναφερατε σε αφηνουν να κανεις

- spit κατα την δικη σου επιλογη

- να μπορεις να δεις μια διαδρομη που εχεις κανει και να μπορεις να "επιστρεψεις" σε καποιο απο τα σημεια που εχεις κανει split

 

αυτο που θελω να κανω βασικα ειναι να κανω πεζοπορια σε βουνα αλλα χωρις να υπαρχει μονοπατι. ετσι να μπορω ανα πασα στιγμη να βρω το δρομο που θα εχω διανύσει ουτως ωστε να το παρω προς τα πισω για την επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή διαδρομής και εκτός δρόμου εγώ βάζω το iGO που όπου και αν πάω, χαράζει την διαδρομή, την καταχωρείς με δικό σου όνομα και την χρησιμοποιείς όποτε θες....;)

 

http://s17.postimg.org/vj9car05r/2015_08_03_19_43_48.png

free upload

 

Έκανα και μια διαδρομή περπατώντας (έβαλα πεζός) το τετράγωνο ...τα ζικ ζακ είναι σκάλες και όροφος :lol:

 

http://s16.postimg.org/91o9bw6lh/2015_08_03_20_01_33.png

upload gambar

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για music player όπου να μπορώ να μιξαρω τραγούδια , να ξεκινάω/επιλέγω το επομενο τραγούδι ενώ ταυτόχρονα παίζει κάποιο άλλο . Τι προτείνετε? ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή όπως αυτή της google, διαχείριση συσκευής, που να καταγράφει τα μέρη που πηγαίνω, αλλά με μεγαλύτερη ακρίβεια; με την διαχείριση συσκευής έχει μεγάλες αποκλίσεις και πολλές φορές έχει και μέρη που ούτε σε ακτίνα χιλιομέτρου δεν πέρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για music player όπου να μπορώ να μιξαρω τραγούδια , να ξεκινάω/επιλέγω το επομενο τραγούδι ενώ ταυτόχρονα παίζει κάποιο άλλο . Τι προτείνετε? ?

[ATTACH]63421[/ATTACH] .................

Link to comment
Share on other sites

mariodj

καλη η προταση σου αλλα ελεγα να μην μπαξω σε κατι που ειναι επι πληρωμη η να μπω στην διαδικασια να το βρω αλλιως κλπ κλπ. Αλλα φαινεται οτι με αυτο κανεις μια χαρα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Στο viber μέσα σε συνομιλία (όχι ομαδική) έχει επιλογή [ATTACH]63402[/ATTACH] τι είναι αυτό δεν έχω καταλάβει

Ξέρει κανείς Παιδιά τι είναι η επιλογή έξυπνες ειδοποιήσεις στο viber ? Λέει ότι οι ειδοποιήσεις θα ομαδοποιηθουν. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://adguard.com/en/adguard-android/overview.html (για να λειτουργήσει....σε συσκευές χωρίς root)

Εμενα ειναι root αλλα δεν μου ζητησε διακαιωματα.

 

Δοκίμασα για αρχή αυτό που πρότεινε Ο φιλος πιο πάνω αλλά τίποτα. Κατέβασα και το rootcloak έκανα add Και την εφαρμογή του ote tv go αλλά και πάλι δεν παίζει streaming.

Δοκιμασε κανεις το RootCloak Plus για το Ote tv?

Γενικα υπαρχει εφαρμογη για να παιξει το ote tv σε κινητο με ροοτ?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι root αλλα δεν μου ζητησε διακαιωματα.

 

 

Δοκιμασε κανεις το RootCloak Plus για το Ote tv?

Γενικα υπαρχει εφαρμογη για να παιξει το ote tv σε κινητο με ροοτ?

Αφού είσαι root κάνε εγκατάσταση το adaway....(Όταν κάνεις root την συσκευή σου είναι ο πρώτο πρόγραμμα που κάνεις εγκατάσταση!!) ...κόβει τις διαφημίσεις από παντού...και από πρόγραμματα !! Το ADGUARD είναι μια λύση μια μερική λύση για αυτούς που δεν είναι.. δεν θέλουν να κάνουν root τις συσκευές τους....

από τι ξέρω δεν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει το otego με root . Με RootCloak δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Guys ψαχνω για ενα Calendar widget επειδη το Pure Grid μου κανει νερα. Εχω τις εξης απαιτησεις:

 

Να εχει monthly επιλογή.

 

Να ειναι scrollable, σε φαση ειμαι στον Αύγουστο, θελω να δω Σεπτέμβριο και να γίνεται απο το ίδιο το widget χωρις να με πεταει σε εφαρμογή.

 

Να εχει σκουρο skin

 

Να εχει pop up. Να βλεπω δηλ πως εχω ενα event σημερα και πατώντας πανω να μου ανοιγει pop up με το event χωρις να με πεταει σε εφαρμογή.

 

Υπάρχει ή να εγκαταλείψω? Βασικα το pure grid κανει ολα αυτα που θελω αλλα το ποπ απ του ειναι μικροσκοπικό και δε φαίνεται τιποτα

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys ψαχνω για ενα Calendar widget επειδη το Pure Grid μου κανει νερα. Εχω τις εξης απαιτησεις:

 

Να εχει monthly επιλογή.

 

Να ειναι scrollable, σε φαση ειμαι στον Αύγουστο, θελω να δω Σεπτέμβριο και να γίνεται απο το ίδιο το widget χωρις να με πεταει σε εφαρμογή.

 

Να εχει σκουρο skin

 

Να εχει pop up. Να βλεπω δηλ πως εχω ενα event σημερα και πατώντας πανω να μου ανοιγει pop up με το event χωρις να με πεταει σε εφαρμογή.

 

Υπάρχει ή να εγκαταλείψω? Βασικα το pure grid κανει ολα αυτα που θελω αλλα το ποπ απ του ειναι μικροσκοπικό και δε φαίνεται τιποτα

[ATTACH]63430[/ATTACH] ................

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63430[/ATTACH] ................

 

Δυστυχως δεν κανει αυτο που θελω, ευχαριστω ομως :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μου δείχνει πόσες μέρες, μηνες έχουν περάσει από ένα συγκεκριμένο συμβάν! Δηλαδή να βάλω μια ημερομηνία που θέλω (π.χ 15 Φεβρουαρίου 2015 στις 10:40 μ.μ) και να μου δείχνει πόσες μέρες μήνες και ώρες έχουν περάσει από τότε Μέχρι αυτή τη στιγμη!!

 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή time to quit smoke! Βέβαια είναι εφαρμογή για τσιγάρο αλλά κάνει αυτό που θέλω ! Εκεί που λέει να βάλω και καλά ποτέ έκοψα το τσιγάρο (ημέρα μηνας χρονολογια και ωρα) έχω βάλει την ημερομηνία του συμβαντος που Θέλω να θυμάμαι.

Υπάρχει αλλη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zuiapps.suite.days

 

Ψαχνω μια απλη και αξιοπιστη εφαρμογη που να μετρα την αποσταση που διανυω ειτε τρεχοντας ειτε περπατωντας.Να χρειαζεται μονο gps και οχι χρηση δεδομενων(ιντερνετ για να μου δειχνει που ειμαι στον χαρτη).

Καποια προταση?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.protogeo.moves

Edited by SkenaDena

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root κάνε εγκατάσταση το adaway....

Οκ θα το δοκιμασω και αυτο, ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή διαδρομής και εκτός δρόμου εγώ βάζω το iGO που όπου και αν πάω, χαράζει την διαδρομή, την καταχωρείς με δικό σου όνομα και την χρησιμοποιείς όποτε θες....;)

 

http://s17.postimg.org/vj9car05r/2015_08_03_19_43_48.png

free upload

 

Έκανα και μια διαδρομή περπατώντας (έβαλα πεζός) το τετράγωνο ...τα ζικ ζακ είναι σκάλες και όροφος :lol:

 

http://s16.postimg.org/91o9bw6lh/2015_08_03_20_01_33.png

upload gambar

Εμένα γιατί ενώ βγάζει τα στοιχεία δεν έχει την επιλογή "εμφάνιση στον χάρτη"οπότε δεν μου δείχνει την διαδρομή στον χάρτη ξέρεις;

EDIT οκ το βρήκα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμασω και αυτο, ευχαριστω για τις απαντησεις.

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934553157

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...