Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι σαν αορατο keylogger αλλα για κλησεις, σαν κρυφη καταγραφη κλησεων, υπαρχει;

(πχ για παρακολουθηση ανηλίκων)

 

Καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει μια γυναικεία φωνή και σου λέει το σκορ, ημίχρονο, τελικό, πότε ανεβαίνει ένα βίντεο

Notification - - - >text to speech

 

Επίσης παιδια path talk... Απλά η εφαρμογή τα σπάει... Από σήμερα βγάζω το whatsapp...

Χαχαχα ωραία μαγκια βγάλανε με το sofascore

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη να μου επιτρεπει να βαλω σε καθε οθονη του desktop, δεξια/αριστερα στις αλλες οθονες περα απο την κεντρικη, να μπορω να βαλω ξεχωριστη εικονα ως background σε καθε οθονη;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μου έρχονται οι κλήσεις και τα μηνύματα από το κινητό(note 3) στο pc και να μπορώ να απαντήσω κιόλας?

Είδα το pushbullet αλλά δεν μου λειτούργησε καλά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αυτο με ενδιαφερει κ εμενα!!!! αν οχι να απανταω, να βλεπω τουλαχιστον τα sms και τις κλησεις μου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να προτείνει εφαρμογή contacts με πολλές επιλογές αναζήτησης στα ελληνικά?

 

ή πρόταση για dialer με contact search.

Θέλω να έχω πολλαπλών επιλογών στην αναζήτηση εκτός από όνομα - επώνυμο

 

Παρακαλώ την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο απροβληματιστο ειναι να 'κλειδωσω' εναν φακελο;

Σκεφτομαι να το κανω με τον es explorer.

Υπαρχει περιπτωση να γινει καμια δυσλειτουργια και να κλειδωθω εξω απο τα περιεχομενα του φακελου;

 

Διαφορες εφαρμογες που σκαναρουν την sd θα βγαζουν μηνυμα οτι ειναι κλειδωμενο;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο απροβληματιστο ειναι να 'κλειδωσω' εναν φακελο;

Σκεφτομαι να το κανω με τον es explorer.

Υπαρχει περιπτωση να γινει καμια δυσλειτουργια και να κλειδωθω εξω απο τα περιεχομενα του φακελου;

 

Διαφορες εφαρμογες που σκαναρουν την sd θα βγαζουν μηνυμα οτι ειναι κλειδωμενο;

φιλά τα ρούχα σου να έχεις ..... πότε δεν ξέρεις (υπάρχει ποιο εύκολος τρόπος να μην φαίνονται αρχεία από φάκελο ),φτιάξε με Es Explorer στο φάκελο που θέλεις ένα άδειο αρχείο με όνομα .nomedia κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία στο φάκελο αυτό δεν θα εμφανίζονται σε κανένα media player ,η πρόγραμμα για φωτογραφίες ....

Link to comment
Share on other sites

αυτο με ενδιαφερει κ εμενα!!!! αν οχι να απανταω, να βλεπω τουλαχιστον τα sms και τις κλησεις μου.

Airdroid, έχει αναφερθεί ξανά..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tablet κινέζικο με android 4.2 και η μπαταρία έχει μείνει να μου δείχνει 100% φορτισμένη συνέχεια. Υπάρχει κανένας τροπος να καλιμπραρω την μπαταρία χωρις να ειμαι root? Οπου και να εψαξα για root δεν βρηκα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tablet κινέζικο με android 4.2 και η μπαταρία έχει μείνει να μου δείχνει 100% φορτισμένη συνέχεια. Υπάρχει κανένας τροπος να καλιμπραρω την μπαταρία χωρις να ειμαι root? Οπου και να εψαξα για root δεν βρηκα τιποτα

 

 

Κοιτα το Frgmaroot και μετα θα εισαι root!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλά τα ρούχα σου να έχεις ..... πότε δεν ξέρεις (υπάρχει ποιο εύκολος τρόπος να μην φαίνονται αρχεία από φάκελο ),φτιάξε με Es Explorer στο φάκελο που θέλεις ένα άδειο αρχείο με όνομα .nomedia κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία στο φάκελο αυτό δεν θα εμφανίζονται σε κανένα media player ,η πρόγραμμα για φωτογραφίες ....

 

Υπαρχουν προγραμματα (π.χ rocket player κ.α) που εχουν επιλογή να αναγνωρίζονται και να παρακάμπτονται τα .nomedia αρχεια και να φαίνεται οοοτι υπαρχει μεσα στον φακελο(ους)!:p

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το Frgmaroot και μετα θα εισαι root!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπαρχουν προγραμματα (π.χ rocket player κ.α) που εχουν επιλογή να αναγνωρίζονται και να παρακάμπτονται τα .nomedia αρχεια και να φαίνεται οοοτι υπαρχει μεσα στον φακελο(ους)!:p

Ναι το ξέρω .....(το ρυθμίζεις από setting να μην φαίνονται !!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ένα tablet κινέζικο με android 4.2 και η μπαταρία έχει μείνει να μου δείχνει 100% φορτισμένη συνέχεια. Υπάρχει κανένας τροπος να καλιμπραρω την μπαταρία χωρις να ειμαι root? Οπου και να εψαξα για root δεν βρηκα τιποτα

όνομα ταβλετ ;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το Frgmaroot και μετα θα εισαι root!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπαρχουν προγραμματα (π.χ rocket player κ.α) που εχουν επιλογή να αναγνωρίζονται και να παρακάμπτονται τα .nomedia αρχεια και να φαίνεται οοοτι υπαρχει μεσα στον φακελο(ους)!:p

Αυτό το frgmaroot είναι για όλα; Και εγώ έχω ένα κινέζικο E STAR και θέλω να βρω τρόπο να το ρουταρω

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το frgmaroot είναι για όλα; Και εγώ έχω ένα κινέζικο E STAR και θέλω να βρω τρόπο να το ρουταρω

 

Θα δουλεψει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το frgmaroot είναι για όλα; Και εγώ έχω ένα κινέζικο E STAR και θέλω να βρω τρόπο να το ρουταρω

Ποιο μοντέλο έχεις φίλε; Εγώ έχω το MID 7114. Το μόνο που μου δούλεψε και κατάφερα να το κάνω root είναι το VRoot. Το κατεβάζεις (http://www.mgyun.com/en/getvroot) και το αφήνεις να κάνει τη δουλειά του. Αν ολοκληρωθεί θα σου περάσει ένα κινέζικο πρόγραμμα superuser, αλλά μπορείς να κατεβάσεις το supersu απο το play store και με αυτό θα απεγκαταστήσεις το κινέζικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για διαχείριση πολλών λογαριασμών e-mail τι προτείνετε;

Θα προτιμούσα κάτι χωρίς διαφημίσεις και αν είναι για αγορά κάτι φθηνό.

Πχ δεν θα έδινα 15€ για το maildroid

Link to comment
Share on other sites

Για διαχείριση πολλών λογαριασμών e-mail τι προτείνετε;

Θα προτιμούσα κάτι χωρίς διαφημίσεις και αν είναι για αγορά κάτι φθηνό.

Πχ δεν θα έδινα 15€ για το maildroid

Το CloudMagic είναι δωρεάν και υποστηρίζει μέχρι και 5 λογαριασμούς. Είναι πολύ καλό θεωρώ αν και θέλει κάποιες προσθήκες για να γίνει τέλειο πιστεύω (όπως swipe δεξιά-αριστερά για παράδειγμα για να πας από το ένα μέιλ στο άλλο πιστεύω θα βόλευε πολύ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για διαχείριση πολλών λογαριασμών e-mail τι προτείνετε;

Θα προτιμούσα κάτι χωρίς διαφημίσεις και αν είναι για αγορά κάτι φθηνό.

Πχ δεν θα έδινα 15€ για το maildroid

 

Aqua mail! Στην free εκδοση τα εχει σχεδον ολα! Και αν κατεβάσεις το key που το ξεκλειδώνει ελαχιστα θα εχεις παραπάνω... και κοστίζει 3.77€

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος? κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για κατέβασμα mp3 (εκτός YouTube downloader και tutemate).!!!ευχαριστώ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος? κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για κατέβασμα mp3 (εκτός YouTube downloader και tutemate).!!!ευχαριστώ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Το tubemate ειναι το καλύτερο ! Δεν σου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Το tubemate ειναι το καλύτερο ! Δεν σου κάνει?

 

Όχι έχει γίνει λίγο βαρύ στις τελευταίες αναβαθμίσεις μήπως γνωρίζεις κάποια άλλη?

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Για διαχείριση πολλών λογαριασμών e-mail τι προτείνετε;

Θα προτιμούσα κάτι χωρίς διαφημίσεις και αν είναι για αγορά κάτι φθηνό.

Πχ δεν θα έδινα 15€ για το maildroid

 

Bluemail. Η καλύτερη δωρεάν για εμένα. Υποστηρίζει και Outlook mail,

κατι που δεν το έκαναν άλλες που είχα δοκιμάσει.

 

 

 

 

Μήπως ξέρει κάποιος? κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για κατέβασμα mp3 (εκτός YouTube downloader και tutemate).!!!ευχαριστώ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Το χρησιμοποιώ καιρό, δουλεύει απροβληματιστα :

 

http://mobile.dudamobile.com/site/galaxyyoungdev?url=http%3A%2F%2Fgalaxyyoungdev.blogspot.gr%2F2013%2F05%2Fyoutube-latest-with-download-option.html%3Fm%3D1#3002

Link to comment
Share on other sites

Bluemail. Η καλύτερη δωρεάν για εμένα. Υποστηρίζει και Outlook mail,

κατι που δεν το έκαναν άλλες που είχα δοκιμάσει.

 

 

 

 

 

 

Το χρησιμοποιώ καιρό, δουλεύει απροβληματιστα :

 

http://mobile.dudamobile.com/site/galaxyyoungdev?url=http%3A%2F%2Fgalaxyyoungdev.blogspot.gr%2F2013%2F05%2Fyoutube-latest-with-download-option.html%3Fm%3D1#3002

 

Φίλε μόλις το δοκίμασα και είναι perfect!!! Να σε καλά:thumbup::thumbup::thumbup:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόλις το δοκίμασα και είναι perfect!!! Να σε καλά:thumbup::thumbup::thumbup:

Καλό αλλά παλιό , είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945 (έχει σταματήσει η αναβάθμιση ,χρησιμοποιεί παλιό youtube 4....) σε πολλα video θα έχεις πρόβλημα ,δεν κατεβαίνουν .... το tubemate, YouTube downloader+torrent μονόδρομος ....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις φίλε; Εγώ έχω το MID 7114. Το μόνο που μου δούλεψε και κατάφερα να το κάνω root είναι το VRoot. Το κατεβάζεις (http://www.mgyun.com/en/getvroot) και το αφήνεις να κάνει τη δουλειά του. Αν ολοκληρωθεί θα σου περάσει ένα κινέζικο πρόγραμμα superuser, αλλά μπορείς να κατεβάσεις το supersu απο το play store και με αυτό θα απεγκαταστήσεις το κινέζικο.

Δυστυχώς δεν μου αναγνωρίζει ούτε το frgmaroot, ούτε το Vroot, ούτε το Master key, καμία άλλη ιδέα;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...