Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε γίνεται με το realvnc και το droidvnc.

Το έχω κάνει μεταξύ του κινητού μου και του tv box μου.

 

 

Μεταξύ iPad και TV box γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο προγράμματακι που να αυξάνει το ήχο όταν μιλώ σε ανοικτή ακρόαση?

 

Δοκιμασε το speaker booster.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ για file manager τον Root explorer και ενώ στο αρχεία του συστήματος λειτουργεί μια χαρά, στο χώρο αποθήκευσης δεν ανταποκρίνεται. Για παράδειγμα αν πάω να μετονομασω μια φωτογραφία ενώ θα φανεί πως την αλλάζει, δεν θα κάνει τίποτα. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ για file manager τον Root explorer και ενώ στο αρχεία του συστήματος λειτουργεί μια χαρά, στο χώρο αποθήκευσης δεν ανταποκρίνεται. Για παράδειγμα αν πάω να μετονομασω μια φωτογραφία ενώ θα φανεί πως την αλλάζει, δεν θα κάνει τίποτα. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Εάν φοράς έκδοση λογισμικού 4.4+ kit Kat, δοκίμασε με τον εργοστασιακό σου file manager.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ iPad και TV box γίνεται ;

Δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι με Apple.

Αλλά αν ένα από τα 2 προγράμματα είναι συμβατά με το tablet σου, τότε ναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ για file manager τον Root explorer και ενώ στο αρχεία του συστήματος λειτουργεί μια χαρά, στο χώρο αποθήκευσης δεν ανταποκρίνεται. Για παράδειγμα αν πάω να μετονομασω μια φωτογραφία ενώ θα φανεί πως την αλλάζει, δεν θα κάνει τίποτα. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Δεν έχω κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα.

Μήπως να την απεγκαταστήσεις και να την εγκαταστήσεις ξανά;

 

 

 

Εάν φοράς έκδοση λογισμικού 4.4+ kit Kat, δοκίμασε με τον εργοστασιακό σου file manager.

 

Τα Nexus δεν έχουν εργοστασιακό file manager (αν ο φίλος μιλάει για την συσκευή που έχει στο avatar του). Πρέπει να κατεβάσεις κάποιον από το Market.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεγελασεις εφαρμογη οτι αντι της 4.1 εχεις 4.2;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν φοράς έκδοση λογισμικού 4.4+ kit Kat, δοκίμασε με τον εργοστασιακό σου file manager.

 

 

 

 

 

 

 

Δεν έχω κανένα τέτοιου είδους πρόβλημα.

Μήπως να την απεγκαταστήσεις και να την εγκαταστήσεις ξανά;

 

 

 

 

 

Τα Nexus δεν έχουν εργοστασιακό file manager (αν ο φίλος μιλάει για την συσκευή που έχει στο avatar του). Πρέπει να κατεβάσεις κάποιον από το Market.

 

Ναι το nexus 4 έχω και δυστυχώς δεν βρίσκω άκρη, ακόμη και μετά την επανεγκατάσταση όταν πχ μεταφέρω κάτι σε άλλο φάκελο αυτό δεν γίνεται. Μονο αν κάνω επανεκκίνηση πραγματοποιητε οτι έχω κάνει

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Ναι το nexus 4 έχω και δυστυχώς δεν βρίσκω άκρη, ακόμη και μετά την επανεγκατάσταση όταν πχ μεταφέρω κάτι σε άλλο φάκελο αυτό δεν γίνεται. Μονο αν κάνω επανεκκίνηση πραγματοποιητε οτι έχω κάνει

 

Σ' εμένα όπως σου έγραψα τρέχει μια χαρά ο Root Explorer τον οποίο έχω από την εποχή του HTC Desire με Gingerbread.

Ίσως να δοκιμάσεις κάποια άλλη εφαρμογή; Πχ. Astro File Manager, ES File Explorer, Solid.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικά εκεί θα καταληξω αν και είναι πολύ καλός file manager

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση λίγο πιο συγκεκριμένη. Υπάρχει κάποιος dialer που να λύνει το πρόβλημα με το μικρόφωνο στο nexus 5; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο talon for Twitter λειτουργούν τα push notifications για retweets, favorites κτλπ όπως στην μανισια εφαρμογή;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το chomp να το δοκιμασω... Τι γελοιοι; Στα θεματα αν πατησετε να δειτε Sample συζητησεις πως δειχνει κτλ, εχει οτι να'ναι! 12χρονο τα μεταφρασε;;;

 

Αυτο δεν ειναι το μονο φαουλ. Το πιο μεγαλο ειναι οτι δεν στελνει 160 χαρακτηρες αλλα μονο 70, τουλαχιστον οσο το εψαξα. Και με κεφαλαια που δοκιμασα να στειλω ειχε το ιδιο αρνητικο αποτελεσμα. Αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας με διαφωτισει.

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα καθώς μου την έδωσε το θέμα...

 

Μανούλα: Ο πατέρας σου μου τα έχει πρήξει

 

Λόλα: Τα κάνω όλα...

 

Ψάξε ρυθμίσεις Υποστήριξη χαρακτήρων η Unicode

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα καθώς μου την έδωσε το θέμα...

 

Μανούλα: Ο πατέρας σου μου τα έχει πρήξει

 

Λόλα: Τα κάνω όλα...

 

Ψάξε ρυθμίσεις Υποστήριξη χαρακτήρων η Unicode

 

Δεν εχει επιλογη unicode ή κατι παρομοιο στις ρυθμισεις. Το ειχα ηδη κοιταξει μετα απο εμπειρια απο handcent και go sms...........

Link to comment
Share on other sites

Sms network settings, compact sms ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω:εκτος απο το airdroid με ποιο αλλο προγραμμα μπορω να χρησιμοποιω το κινητο μεσω wifi?

επισης στο airdroid μπορω να βαλω το whatsapp μεσα στς εφαρμογες που μπορω να χρησιμοποιησω?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω:εκτος απο το airdroid με ποιο αλλο προγραμμα μπορω να χρησιμοποιω το κινητο μεσω wifi?

επισης στο airdroid μπορω να βαλω το whatsapp μεσα στς εφαρμογες που μπορω να χρησιμοποιησω?

 

Αν θέλεις να στέλνεις από και προς το κινητό αρχεία από τον υπολογιστή σου, δες το SuperBeam.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να γράφει εκεί τα πράγματα που θέλω να κάνω, σαν λίστα όχι το ημερολόγιο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεγελασεις εφαρμογη οτι αντι της 4.1 εχεις 4.2;

χρειάζεται να είσαι ρουτ.

δοκίμασε να αλλάξεις εδώ την έκδοση από 4.1 σε 4.2 και αν ρωτάς για novago δοκίμασε να αλλάξεις και το όνομα του κινητού σε SM-N9005 που το υποστηρίζει

δεν το έχω κάνει ιδέα Λέω μπας και βρεις λύση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nathan.jf.build.prop.editor

Αν θέλεις να στέλνεις από και προς το κινητό αρχεία από τον υπολογιστή σου, δες το SuperBeam.

 

και αυτή είναι όλα τα λεφτά πολύ καλή και με pc αλλά και με κινητά μεταφέρει τα πάντα πολύ γρήγορα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.damiapp.softdatacable

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να γράφει εκεί τα πράγματα που θέλω να κάνω, σαν λίστα όχι το ημερολόγιο

 

Αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.teamtasks.tasks.paid

και πολλές άλλες (αν ψάξεις για "tasks")

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να γράφει εκεί τα πράγματα που θέλω να κάνω, σαν λίστα όχι το ημερολόγιο

 

Είναι και το google keep που το έχεις έτσι κ αλλιώς. Αλλη καλη εφαρμογή είναι και το evernote

Link to comment
Share on other sites

Sms network settings, compact sms ;)

 

Εχεις δικιο, ευχαριστω. Στην περιγραφη της λειτουργιας αναφερει παραπλανητικα οτι κοβει τα περιττα σημεια στιξης και διαφορα αλλα, γι αυτο δεν τη δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Για χάρη σου πέρασα πάλι την αηδία :p

 

Ειλικρινά βάλτε την όλοι να γελάσετε...

χρειάζεται να είσαι ρουτ.

δοκίμασε να αλλάξεις εδώ την έκδοση από 4.1 σε 4.2 και αν ρωτάς για novago δοκίμασε να αλλάξεις και το όνομα του κινητού σε SM-N9005 που το υποστηρίζει

δεν το έχω κάνει ιδέα Λέω μπας και βρεις λύση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nathan.jf.build.prop.editor

 

Θα δοκιμαστεί σε λίγο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω μια εφαρμογη αξιοπιστη για τις ειδοποιησεις email,sms,facebook οπου και σε κλειστη οθονη να βγαινει παραθυρο και με ηχο

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...