Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το quickpic δουλεύει τέλεια....έτσι όπως θα ήθελα. Το θέμα είναι οτι το "μαμά", δεν......

 

Άμα το μαμα ειναι της Samsung λογικό είναι. Απο 4.3 και μετά το φτιάχνουν απο οσο εχω δει. Αλλά το quickpic είναι φοβερή εφαρμογή. Τι σε χαλάει;

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα με την προ εκδοση αφου κανει τοσα?

 

αν θυμάμαι καλά η δωρεάν έκδοση σε περιορίζει σε ένα δίκτυο. δεν μπορείς να συνδεθείς από αλλού (πχ από τη δουλειά σου κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό ακριβώς που χρησιμεύει τι παρακάμπτει λόγο περιορισμένων αγγλικών δεν έχω απάντηση στα ερωτήματά μου.

 

Αυτό το tweak απενεργοποιεί την απαίτηση pin σε exchange accounts με απαιτούμενο force policy απο τον exchange.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tweak απενεργοποιεί την απαίτηση pin σε exchange accounts με απαιτούμενο force policy απο τον exchange.

 

Σε ευχαριστώ που απάντησες αλλά δεν κατάλαβα ΧΑΧΑΧΑ δεν έχω ιδέα τι έγραψες :banghead:

Λογικά δεν θα το χρειάζομαι αν ήταν κάτι θα καταλάβαινα.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά η δωρεάν έκδοση σε περιορίζει σε ένα δίκτυο. δεν μπορείς να συνδεθείς από αλλού (πχ από τη δουλειά σου κλπ)

 

Σωστά!

 

Τελικά τα χρησιμοποίησα και τα δύο και το splashtop είναι ελαφρώς καλύτερο. Προς το παρόν έκανα invite τον εαυτό μου μέσα από ένα promotion που έχει και το δίνει free για μια εβδομάδα, να το δοκιμάσω από τη δουλειά να δω πως πάει και βλέπουμε..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Άμα το μαμα ειναι της Samsung λογικό είναι. Απο 4.3 και μετά το φτιάχνουν απο οσο εχω δει. Αλλά το quickpic είναι φοβερή εφαρμογή. Τι σε χαλάει;

 

Τίποτα δεν με χαλάει, γι'αυτό και την κράτησα. Είναι όντως άψογη εφαρμογή. Θα ήθελα φυσικά να είχα την ίδια αίσθηση με την default χωρίς να χρειάζεται να βάλω άλλη εφαρμογή.

 

 

 

την έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή MeteoEarth ;

 

Ναι την έχω κάτι μήνες, και είναι άψογη. Δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

την έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή MeteoEarth ;

 

Ναι, την χτυπησα πριν μια βδομάδα που ήταν σε προσφορά, πραγματικά είναι πολύ ωραία.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια εφαρμογή μπορώ να βάλω στο note ii που να ανάβει την οθόνη με κτύπημα ίσως για να μην υπάρχει φθορά στο κεντρικό η' πλαϊνό κουμπί?

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την χτυπησα πριν μια βδομάδα που ήταν σε προσφορά, πραγματικά είναι πολύ ωραία.

 

Φαίνεται πολύ καλή, αλλά έχει όλες τις πόλεις της Ελλάδας; Για περισσότερες μέρες πρόβλεψης ,πόσο κοστίζει η συνδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή, αλλά έχει όλες τις πόλεις της Ελλάδας; Για περισσότερες μέρες πρόβλεψης ,πόσο κοστίζει η συνδρομή;

 

Για τριών μηνών συνδρομή 1,79€ κ για χρόνο 4,99€ έτσι ώστε να πάρεις κ τις έξτρα μέρες πρόβλεψης.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

την έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή MeteoEarth ;

 

Την έχω και εγώ, πράγματι πολύ ωραία γραφικά, καλές προγνώσεις, αλλά όπως βλέπεις έχει τσουχτερή τιμή. Αν δεν σε ενοχλεί το τελευταίο, χτύπα το. Διαφορετικά υπάρχουν άλλες χωρίς φρου φρου που απλά σε λένε τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Για τριών μηνών συνδρομή 1,79€ κ για χρόνο 4,99€ έτσι ώστε να πάρεις κ τις έξτρα μέρες πρόβλεψης.

 

Εκτός από 3.99 που έχει να το αγοράσεις, πρέπει να πληρώσεις και άλλα για συνδρομή ? :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το esFileExplorer έχει δικό του σύστημα για να ανοίγουν τα αρχεία.

Πήγαινέ στις ρυθμίσεις του - Ρύθμιση καθαρισμού - Εκκαθάριση προεπιλογών, και θα φτιαξει.

 

ρε αγορινα,εγω εχω ενα αλλο προβλημα.δοκιμασα αυτο που γραφεις απο επανω αλλα δεν επιασε.. προσπαθω να κατεβασω καποια προγραμματα κατευθειαν στο samsung galaxy s3 mini μεσω του ιντερνετ αλλα δεν μου τα ανοιγει..μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ευρεση εφαρμογων για την εκτελεση αυτης της ενεργειας"...... οταν ομως τα κατεβαζω απο το λαπτοπ και τα περναω μεσω usb στο κινητο ολα καλα..μπορω να τα κανω εγκατασταση!!! τι παιζει???

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

ρε αγορινα,εγω εχω ενα αλλο προβλημα.δοκιμασα αυτο που γραφεις απο επανω αλλα δεν επιασε.. προσπαθω να κατεβασω καποια προγραμματα κατευθειαν στο samsung galaxy s3 mini μεσω του ιντερνετ αλλα δεν μου τα ανοιγει..μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η ευρεση εφαρμογων για την εκτελεση αυτης της ενεργειας"...... οταν ομως τα κατεβαζω απο το λαπτοπ και τα περναω μεσω usb στο κινητο ολα καλα..μπορω να τα κανω εγκατασταση!!! τι παιζει???

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! :P

 

εαν αναφερεσαι στον es file explorer κανε τοτε μια εκκαθαριση προσωρινης μνημης

αμα δεν πιασει κανε τοτε εκκαθαριση δεδομενων

το πολυ πολυ απεγκατεστησε τον es και ξαναεγκατεστησε τον

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Solid Explorer νομίζω ο καλύτερος file m@nager. Το κακό είναι ότι θέλει λεφτά αλλά φαντάζομαι ξέρετε πως να τον βρείτε...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα καλο widgetακι που να μπορω να κανω αφξομιοση του φωτισμου της οθονης χειροκικητα? εκτως απο το ''διαχειριση φωτεινοτητας'' που το εχω δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ, πράγματι πολύ ωραία γραφικά, καλές προγνώσεις, αλλά όπως βλέπεις έχει τσουχτερή τιμή. Αν δεν σε ενοχλεί το τελευταίο, χτύπα το. Διαφορετικά υπάρχουν άλλες χωρίς φρου φρου που απλά σε λένε τον καιρό.

 

Δεν με ενοχλεί η τιμή, απλά θέλω να είναι μια πλήρης εφαρμογή για τον καιρό. Τις έχει όλες πόλεις της Ελλάδας ; πχ τη Λαμία, το Καρπενήσι;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον καιρο απο την Yahoo, καθως και το Weather channel.... απο οτι εχω δει εχουν παρα πολλες πολεις :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει, απλά μου άρεσε πολύ αυτή η εφαρμογή και ρωτάω κάποιον που την έχει, εάν έχει τέτοιες μικρές πόλεις, για να την αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν την κατεβαζεις σπασμενη για δοκιμη? :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει, απλά μου άρεσε πολύ αυτή η εφαρμογή και ρωτάω κάποιον που την έχει, εάν έχει τέτοιες μικρές πόλεις, για να την αγοράσω.

 

Fancy Widgets, με ρυθμίσεις τοποθεσίας τις παρακάτω.

Παροχος καιρού: Accuwrather

Geolocation: παροχος καιρού

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Fancy Widgets, με ρυθμίσεις τοποθεσίας τις παρακάτω.

Παροχος καιρού: Accuwrather

Geolocation: παροχος καιρού

 

Γιατι αυτους τους δυο παροχους ?? Την εχω με google

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...