Jump to content

DSL


 Κοινοποίηση

Θα βαλετα DSL?  

115 members have voted

  1. 1. Θα βαλετα DSL?

    • Εχω βαλει ηδη!
      20
    • Εχω κανει αιτηση / Θα κανω στις επομενες μερες
      18
    • Με αυτες τις τιμες οχι, θελω 60% κατω για αρχη
      27
    • Με αυτες τις τιμες οχι, θελω 50% κατω για αρχη
      33
    • Με αυτες τις τιμες οχι, θελω 20% κατω για αρχη
      14
    • Τι να το κανω το DSL?
      3


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον stamos

 

παντως οποιος θελει να βαλει ας το σκεφτει πρωτα.το μονο που θα σας πω ειναι οτι εγω μπαινω αισιως στην 4η εβδομαδα αναμονης συνδεσης μου με DSL.αυτο θα πει οτι οδευουμαι προς την ολυμπιαδα με ταχυτατους ρυθμους και εξευρωπαιζομαστε

 

 

Χμ... και εγω μια απο τα ιδια... ο ΟΤΕ τωρα τρεχει τις αιτησεις απο 10-15 Αυγουστου !!!

:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα... δεν έχω οικονομικό πρόβλημα.... αλλά απο την στιγμή που δεν υποστριρίζεται στην περιοχή μου.. για μένα DSL δεν ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!

Motorola MPX220 + 1GB MiniSD Sandisk

http://www.danasoft.com/sig/JiMk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ναι ειναι γεγονος.Επιτελους ηρθεεεεεεεεεεε!Μετα απο 4 εβδομαδες θυμικανε να μου φερουν την DSL.Δεν μπορειτε να πειτε απο ταχυτητα εεεε?????Και να φανταστείτε οτι αν δεν τους ειχα παρει τηλεφωνο την προηγουμενη εβδομαδα να τους βρισω λιγακι, ακομα θα περιμενα!!!!!!

Δεχομαι τα συγχαρητηρια σας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stamos

Και ναι ειναι γεγονος.Επιτελους ηρθεεεεεεεεεεε!Μετα απο 4 εβδομαδες θυμικανε να μου φερουν την DSL.Δεν μπορειτε να πειτε απο ταχυτητα εεεε?????Και να φανταστείτε οτι αν δεν τους ειχα παρει τηλεφωνο την προηγουμενη εβδομαδα να τους βρισω λιγακι, ακομα θα περιμενα!!!!!!

Δεχομαι τα συγχαρητηρια σας

 

Έχει κι άλλο ένα Topic για DSL κάνε κι εκεί Post, σου ξέφυγε... :p :wacko: :whistle:

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Den vazo apla gia ton logo oxi giati einai polu akrivo to dsl, apla giati den thelo na gino o vlakas toy ote gia allh mia fora, koitazontas gia alles xores tha katalavete pos eimaste vlakes osoi kanoun aithseis gia dsl, paradeigma, xtes sto msn eixe mia prosfora 1024kb me 4,95$/Month... katalavenete ti enoo? kai to sumantikotero einai pos ekei den plhronoune kati extra sto Ote tis amerikhs apla plhronoun ayto pou sas eipa 4,95$...
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tron13

 

Den vazo apla gia ton logo oxi giati einai polu akrivo to dsl, apla giati den thelo na gino o vlakas toy ote gia allh mia fora, koitazontas gia alles xores tha katalavete pos eimaste vlakes osoi kanoun aithseis gia dsl, paradeigma, xtes sto msn eixe mia prosfora 1024kb me 4,95$/Month... katalavenete ti enoo? kai to sumantikotero einai pos ekei den plhronoune kati extra sto Ote tis amerikhs apla plhronoun ayto pou sas eipa 4,95$...

 

 

Το παράδειγμα που θέτεις, είναι το ΤΕΛΕΙΟ :) Κάτι τέτοιο θα το δούμε στην Ελλάδα του 2035.

 

Είμαι και γω ένας απ'αυτούς που έκαναν αίτηση για DSL. Με τη χρονοχρέωση νιώθω περισσότερο "βλάκας".

 

Να το αναφέρω σε ΔΡΑΧΜΕΣ και όχι σε ΕΥΡΩ......γιατί χτυπάει περισσότερο στο μάτι:

 

ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ STANDARD: 35000 ΔΡΧ ΤΟΝ ΜΗΝΑ. ΚΑΙ ΑΛΛΟ 50000-70000 ΔΡΧ (ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ) ΣΤΟΝ ΟΤΕ. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Το παράδειγμα που θέτεις, είναι το ΤΕΛΕΙΟ :) Κάτι τέτοιο θα το δούμε στην Ελλάδα του 2035.

 

Είμαι και γω ένας απ'αυτούς που έκαναν αίτηση για DSL. Με τη χρονοχρέωση νιώθω περισσότερο "βλάκας".

 

Να το αναφέρω σε ΔΡΑΧΜΕΣ και όχι σε ΕΥΡΩ......γιατί χτυπάει περισσότερο στο μάτι:

 

ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ STANDARD: 35000 ΔΡΧ ΤΟΝ ΜΗΝΑ. ΚΑΙ ΑΛΛΟ 50000-70000 ΔΡΧ (ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ) ΣΤΟΝ ΟΤΕ. ;)

 

 

Χα χα ..... πειθεις και τον πατερα μου (οι δικες μου προσπαθειες δεν εχουν αποτελεσμα κι ας ακουμπησαμε στον οτε μια 200αρα € το περασμενο μηνα) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον telePS

Στην Ελλάδα δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το internet στα πανεπιστήμια :whistle:

Δίνουν έστω ISDN με καλύτερες τιμές;

Στο ΕΜΠ δίνουν σύνδεση PSTN/ISDN με όριο 4h/ημέρα και 20h/εβδομάδα (φροντίζουν να μη φορτώνουμε το λογαριασμό!!! :D ).

Στο ΟΠΑ (πρώην ΑΣΟΕΕ) η σύνδεση είναι απεριόριστη.

Όλα αυτά εφ’ όσον βρεις ελεύθερο μόντεμ – τα βράδια είναι ιδιαίτερα δύσκολο, ιδίως για συνδέσεις PSTN (υπάρχει διαφορετικός αριθμός κλήσης για PSTN και ISDN, επομένως και διαφορετικά μόντεμ).

Φυσικά επιβαρυνόμαστε με χρονοχρέωση, όπως προαναφέρθηκε.

 

Υποδομή για DSL δεν νομίζω να υπάρχει... είναι νωρίς ακόμα για τέτοιες καινοτόμες τεχνολογίες στην Ελλάδα του 2003! :wacko: Γι’ αυτό και το ΕΔΕΤ δεν έχει και πολλή χρησιμοποίηση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...