Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε ενταξει

 

παιδια χαιρετω ολη την παρεα.εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.επειδη υστερα απο παρα πολυ καιρο που θελω αυτο το τηλεφωνο κ χω πολυ κολημα με αυτο ,τωρα που εχω την ανεση να το παρω σκεφτομαι μηπως να περιμανω 10 μερες να δω το ς4?και κατι αλλο το ς4 λογικα θα κανει καπου στα 700 ευρω πιστευεται οτι θα πεσει κ αλλο το ς3 μολις παρουσιαστει?οποιαδηποτε γνωμη σεβαστη κ δεκτη.(εχω τα χρηματα και σκεφτομαι να το παρω αυριο - μεθαυριο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια χαιρετω ολη την παρεα.εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.επειδη υστερα απο παρα πολυ καιρο που θελω αυτο το τηλεφωνο κ χω πολυ κολημα με αυτο ,τωρα που εχω την ανεση να το παρω σκεφτομαι μηπως να περιμανω 10 μερες να δω το ς4?και κατι αλλο το ς4 λογικα θα κανει καπου στα 700 ευρω πιστευεται οτι θα πεσει κ αλλο το ς3 μολις παρουσιαστει?οποιαδηποτε γνωμη σεβαστη κ δεκτη.(εχω τα χρηματα και σκεφτομαι να το παρω αυριο - μεθαυριο

To S4 θα έχει πάνω από 650 όταν έρθει, όταν το S3 κοστίζει ήδη 420. Μεγάλη διαφορά.

Το S3 θα συνεχίσει να πέφτει με τον ίδιο ρυθμό, μην περιμένεις καμιά απότομη βουτιά στην τιμή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το lte και τ πηρε ο πατερας μου απο Vodafone Γερμανίας με συνδεση ..δεν εδωσε λεφτα ..και μ λεει ότι δεν εχει απόδειξη αρα με την εγγυηση τι παίζει μπορω μα ζητησω κατι απο vidafone ελλαδας για να φαίνεται οτι ισχυει η εγγυηση για οταν θελω να τ πουλήσω? ??
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν σου κανουν τα touch κινητα φιλε μου,δεν σου φταιει η οθονη του.Παρε ενα ΝΟΚΙΑ 3210 να μην μπερδευεσαι

 

Εγώ θα συμφωνήσω με το φίλο ampalaeas διότι οταν χτυπάει το τηλέφωνο και το έχω στη τσέπη και απανταω με Bluetooth τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή να παραμένει κλειδωμενη η οθόνη και όχι να ξεκλειδώνει διότι πατιουνται συνεχώς πλήκτρα και αν πας να το βγάλεις κινδυνευεις να το κλείσεις.

Παρεμπιπτόντως αυτο στο iPhone δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με το φίλο ampalaeas διότι οταν χτυπάει το τηλέφωνο και το έχω στη τσέπη και απανταω με Bluetooth τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή να παραμένει κλειδωμενη η οθόνη και όχι να ξεκλειδώνει διότι πατιουνται συνεχώς πλήκτρα και αν πας να το βγάλεις κινδυνευεις να το κλείσεις.

Παρεμπιπτόντως αυτο στο iPhone δεν γίνεται

 

Μια απ'τα ίδια.... δεν είναι λίγες οι φορές που τερμάτισα την κλήση προσπαθώντας να το βγάλω με προσοχή, απ'την τσέπη......

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το lte και τ πηρε ο πατερας μου απο Vodafone Γερμανίας με συνδεση ..δεν εδωσε λεφτα ..και μ λεει ότι δεν εχει απόδειξη αρα με την εγγυηση τι παίζει μπορω μα ζητησω κατι απο vidafone ελλαδας για να φαίνεται οτι ισχυει η εγγυηση για οταν θελω να τ πουλήσω? ??

 

Καμια απολυτως σχεση φιλε.Μονο απο Γερμανια

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι καλη ρομ να περασω? δυστυχως δεν βλεπω πολλες επιλογεσ οπως το 9300..

pandoriam 6.6 με κάποιο θεμα από εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=179. Εγώ χρησιμοποιώ του Kalagas mixed theme. πολυ όμορφο

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μέσα στις επόμενες ημέρες μάλλον θα αποκτήσω και εγώ το i3905. Ως πρώην κάτοχος του απλού SIII (αν και για πολύ σύντομο διάστημα) θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια. Αρχικά να τονίσω πως δεν ενδιαφέρομαι να περάσω κάποια custom rom, απλά θέλω root.

 

Το παιδί που μου το πουλάει αναφέρει οτι έχει πρόβλημα στην σύνδεση LTE. Από τα λίγα που κατάλαβα πρέπει να έχει την έκδοση N. Σε αυτήν την περίπτωση φαντάζομαι το μόνο μη-λειτουργικό θα είναι η σύνδεση σε LTE δίκτυα, άρα λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα σε χρήση 3G/HSDPA, σωστά;

 

(αν και το LTE είναι σημαντικό για εμένα η τιμή που μου το δίνει είναι αρκετά συμφέρουσα, γι'αυτό ρωτάω)

 

Για root, θα προτείνατε την χρήση του Unified Toolkit (το ίδιο είχα χρησιμοποιήσει για να ρουτάρω το SIII) ή το CF-Auto-Root είναι «μονόδρομος»; Βλέπω πάντως πως το Toolkit υποστηρίζει το τελευταίο Ελληνικό firmware (4.1.2 BLL5) οπότε μάλλον θα δουλέψει.

 

edit: άκυρη η τελευταία ερώτηση, κάπου έχασα την μπάλα μεταξύ αναβαθμίσεων και firmware. :P Υποθέτω απλά πως ξεχνάω επίσημες αναβαθμίσεις OTA και θα πρέπει να τις περνάω σαν firmware σύμφωνα με το faq.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τον όγκο των ερωτήσεων :)

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το I9305N ειχε χασει ιμει και εγινε αλλαγη πλακετας στην samsung και το ειχα στειλει vnp και τωρα ειναι το i9305 με την αλλαγη πλακετας δηλ.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα την βοηθεια σας θελω

πηρα το s3 LTE και εγω ο κουτοπονηρος το πηγα να το ροοταρω και μαλλον το ριμαξα

 

γιατι εβαλα την εκδοση ροοτ που ηταν για το απλο το σ3

τωρα τι κανω για να το ξαναεπαναφερω στα λογικα του?

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα την βοηθεια σας θελω

πηρα το s3 LTE και εγω ο κουτοπονηρος το πηγα να το ροοταρω και μαλλον το ριμαξα

 

γιατι εβαλα την εκδοση ροοτ που ηταν για το απλο το σ3

τωρα τι κανω για να το ξαναεπαναφερω στα λογικα του?

 

τι εννοεις το ρημαξες μπανει σε download mode και σε recovery mode?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα...Υπαρχει καποιος απο τα παιδια εδω που μενει Αθηνα και μπορει να με βοηθησει να ροοταρω το κινητο για να πεταξω τη σαβουρα της tmobile και να ξαλαφρωσω το κινητο?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα περασα στον stock browser exit button το αρχειο ειναι σε xml το ξεζιπαρισα απο την ρομ Pulse_3_3 και πηρα αυτο το αρχειο αφαιρεσα οσα δε χρειαζονταν δηλ κρατησα μονο του browser το δοκιμασα και δουλευει.ξεζιπαρετε το αρχειο το κανετε copy/paste στο system/csc και μετα reboot Edited by trifos2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 4 μέρες το i9305 και φυσάει.

Έχω όμως πρόβλημα με το 4G. Είμαι Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να πιάσω πουθενά cosmote 4G.

Πήρα τηλ στην cosmote διότι η sim μου είναι τριών χρόνων και βάλε (την έκοψα από mini σε micro), αλλά μου είπαν πως συνήθως παίζει το 4G και με παλιές κάρτες.

Εγώ αύριο θα πάω να πάρω μια νέα micro sim για δω τι γίνεται, αλλά ήθελα να γράψω και εδώ το πρόβλημα μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο.

Γενικά θα ήθελα να ρωτήσω άτομα από Θεσ/νίκη με το i9305, έχουν 4G της cosmote και πού;

Ευχαριστώ

Edited by kgeorge_79
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 4 μέρες το i9305 και φυσάει.

Έχω όμως πρόβλημα με το 4G. Είμαι Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να πιάσω πουθενά cosmote 4G.

Πήρα τηλ στην cosmote διότι η sim μου είναι τριών χρόνων και βάλε (την έκοψα από mini σε micro), αλλά μου είπαν πως συνήθως παίζει το 4G και με παλιές κάρτες.

Εγώ αύριο θα πάω να πάρω μια νέα micro sim για δω τι γίνεται, αλλά ήθελα να γράψω και εδώ το πρόβλημα μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο.

Γενικά θα ήθελα να ρωτήσω άτομα από Θεσ/νίκη με το i9305, έχουν 4G της cosmote και πού;

Ευχαριστώ

καλησπερα σε ολους ξερει κανενας για το GT 19305 manual σε ελληνικα ομως δεν το βρισκω πουθενα καμια βοηθεια κανεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 4 μέρες το i9305 και φυσάει.

Έχω όμως πρόβλημα με το 4G. Είμαι Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να πιάσω πουθενά cosmote 4G.

Πήρα τηλ στην cosmote διότι η sim μου είναι τριών χρόνων και βάλε (την έκοψα από mini σε micro), αλλά μου είπαν πως συνήθως παίζει το 4G και με παλιές κάρτες.

Εγώ αύριο θα πάω να πάρω μια νέα micro sim για δω τι γίνεται, αλλά ήθελα να γράψω και εδώ το πρόβλημα μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο.

Γενικά θα ήθελα να ρωτήσω άτομα από Θεσ/νίκη με το i9305, έχουν 4G της cosmote και πού;

Ευχαριστώ

 

Σχεδον παντου πιανει 4g στη Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα sim και είδα το φως μου!

Βάζω και ένα screenshot. Είναι από διάφορα σημεία του κέντρου της Θεσσαλονίκης.

screenshot

Edited by kgeorge_79
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατί γράφει lte πάνω και οχι 4g????

 

Οταν ειχα το λογισμικο της vodafone εγραφε lte και με της cosmote 4g

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα το λογισμικο της vodafone εγραφε lte και με της cosmote 4g

 

Cosmote έχω εκτος αν εννοείς το τηλέφωνο που είναι όντως γερμανικό Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω εκτος αν εννοείς το τηλέφωνο που είναι όντως γερμανικό Vodafone.

καλησπερα πως να διαγραψω μια εφαρμογη την Shake Me Lock Me δεν φευγη με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως να διαγραψω μια εφαρμογη την Shake Me Lock Me δεν φευγη με τιποτα

 

Καν την απεγκατάσταση μέσα απο την ίδια την εφαρμογη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...