Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μούφα. Αν μπορούσε σε τετοιο μεγεθος να εχει 2500mAh, θα το χε κάνει κι η zte, ή θα χε έστω 2000. Τετοιες μπαταριες, συνήθως εχουν λιγοτερη αποδοση απ τις επίσημες, ή στην καλύτερη την ιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Απο σημερα - καθυστερημενα- κατοχος και γω του εν λογο κινητου, μιας και μου το χαρισε το αγορι μου και πηρε το xiaomi hongmi.

Εχει την 4.0 ή την 4.1 του μπρουνο.

 

Εχω μερικες ερωτησεις:

1. Να εγκαταστησω αυτήν, ειναι σταθερη και απροβλημάτιστη; Και πως την εγκαθιστω; καποιον οδηγο, πλιιιιζ

2. Επειδη εχω κανα χρονο σιγουρα να ασχοληθω με φλασαρισματα και ρουταρισματα κλπ, ποια ειναι η σειρα; Πρωτα νεα ρομ, μετα φλασαρισμα και μετα ρουταρισμα;

3. Αυτος ο οδηγος ισχυει σε οποιαδηποτε εκδοση android?

4. Αυτό να το κανω;

5. Για το προβλημα ηχου που λέτε ακομα και αν περασω στη τελευταια εκδοση του μπρουνο θα μπορω να το κανω αυτο;; Και αν το κανω θα ειναι οκ;

6. Το θεμα με τη καμερα και τα μακρινα πλανα που διαβαζω διορθωνεται καπως;

 

Ευχαριστω!!:)

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Απο σημερα - καθυστερημενα- κατοχος και γω του εν λογο κινητου, μιας και μου το χαρισε το αγορι μου και πηρε το xiaomi hongmi.

Εχει την 4.0 ή την 4.1 του μπρουνο.

 

Εχω μερικες ερωτησεις:

1. Να εγκαταστησω αυτήν, ειναι σταθερη και απροβλημάτιστη; Και πως την εγκαθιστω; καποιον οδηγο, πλιιιιζ

2. Επειδη εχω κανα χρονο σιγουρα να ασχοληθω με φλασαρισματα και ρουταρισματα κλπ, ποια ειναι η σειρα; Πρωτα νεα ρομ, μετα φλασαρισμα και μετα ρουταρισμα;

3. Αυτος ο οδηγος ισχυει σε οποιαδηποτε εκδοση android?

4. Αυτό να το κανω;

5. Για το προβλημα ηχου που λέτε ακομα και αν περασω στη τελευταια εκδοση του μπρουνο θα μπορω να το κανω αυτο;; Και αν το κανω θα ειναι οκ;

6. Το θεμα με τη καμερα και τα μακρινα πλανα που διαβαζω διορθωνεται καπως;

 

Ευχαριστω!!:)

1. Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5212414#post5212414

2. Τα χεις μπερδέψει. Φλασάρεις recovery (αν δεν έχεις ήδη) κι απο κει εγκαθιστάς ρομ. Οι ρομ που αναφερουμε εδώ έχουν ολες root ηδη

3. Ακολουθείς τον οδηγό, αφού τον διαβασεις προσεχτικα, χρησιμοποιώντας το αρχείο της ρομ που θες να εγκαταστήσεις. Λογικα αν ο δικος σου εχει περασει ρομ του bruno, εχεις ήδη cwm recovery, κ πας στο βημα εγκαταστασης της ρομ που θες (isntall)

4. αυτες ειν οι οδηγίες μ, δεν καταλαβαινω τι θες να κανεις απο κει

5. Ναι, θα είναι πολύ δυνατο. μην το παρακάνεις και τρίζει το ηχείο

6. δε γνωρίζω, αλλά δοκιμασε την εφαρμογή lenovo snapit (google it)

Link to comment
Share on other sites

1. Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5212414#post5212414

2. Τα χεις μπερδέψει. Φλασάρεις recovery (αν δεν έχεις ήδη) κι απο κει εγκαθιστάς ρομ. Οι ρομ που αναφερουμε εδώ έχουν ολες root ηδη

3. Ακολουθείς τον οδηγό, αφού τον διαβασεις προσεχτικα, χρησιμοποιώντας το αρχείο της ρομ που θες να εγκαταστήσεις. Λογικα αν ο δικος σου εχει περασει ρομ του bruno, εχεις ήδη cwm recovery, κ πας στο βημα εγκαταστασης της ρομ που θες (isntall)

4. αυτες ειν οι οδηγίες μ, δεν καταλαβαινω τι θες να κανεις απο κει

5. Ναι, θα είναι πολύ δυνατο. μην το παρακάνεις και τρίζει το ηχείο

6. δε γνωρίζω, αλλά δοκιμασε την εφαρμογή lenovo snapit (google it)

 

1. οκ, άρα ειναι μια χαρά και παω κατευθειαν σε αυτη!

2. Ναι, τα εχω μπερδεψει και ελπιζω στην κατανοηση σας. :)

3. Πως φλασάρω recovery; Ποιον οδηγο ακολουθω; Αυτόν τον δικό σου; και απλά βαζω αυτό το zip file?

4. Sorry λάθος μου.

5+6. οκ θα το δω!!

 

Thanks in advance!:D

 

Edit: Στο xperia neo v που εχω τωρα εχω το ndrive. Γενικα το κινητο πως τα πάει με το gps του; Θα εχω θεμα με τη λειτουργια του ndrive?

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

1. οκ, άρα ειναι μια χαρά και παω κατευθειαν σε αυτη!

2. Ναι, τα εχω μπερδεψει και ελπιζω στην κατανοηση σας. :)

3. Πως φλασάρω recovery; Ποιον οδηγο ακολουθω; Αυτόν τον δικό σου; και απλά βαζω αυτό το zip file?

4. Sorry λάθος μου.

5+6. οκ θα το δω!!

 

Thanks in advance!:D

 

Edit: Στο xperia neo v που εχω τωρα εχω το ndrive. Γενικα το κινητο πως τα πάει με το gps του; Θα εχω θεμα με τη λειτουργια του ndrive?

Για το θέμα κάμερα απλά να σου πουμε ότι η rom (και βασικά όλες οι rom για αυτό το κινητό πλεον :P ) είναι νεκρές και δεν θα πάρουν περαιτέρω βελτιωση. οποτε θα μείνει μόνιμο το ροζουλι πρόβλημα στις φωτο (πριν τις επεξεργαστεις βέβαια με το pixlr express). Kατα τα άλλα είναι η πιο σταθερή rom που έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

απλά να σου πουμε ότι η rom (και βασικά όλες οι rom για αυτό το κινητό πλεον :P ) είναι νεκρές και δεν θα πάρουν περαιτέρω βελτιωση...

 

Meanwhile, in XDA... :p

Link to comment
Share on other sites

δε με βαζει σε recovery mode.ποιο αρχειο μνημης εννοεις?τη ρομ να ριξω στη καρτα μνημης?

βασικα πως τα καταφερα το κανα bricked δεν ανοιγει καθολου τωρα.νεκρωσε.του κανα auto format με το flash tool κ δεν ανοιγει καθολου. :worry: :worry: :worry:

 

 

 

δεν την βλεπει.δε μπορω να βαλω μεσα υλικο.το μονο που κανει ειναι οταν ανοιγω το flash tool κανει το download στο scatter loading με επιτυχια!

 

Επαθα κατι παρόμοιο το κινητο δεν ξεκινάει δεν μπαίνει στο recovery ουτε μπορω να κάνω download στο sp flash tool. Επισης το κινητο έχει προβλημα στον ανταπτορα του φορτιστη.

Βλεπω να είμαι ο πρώτος που το κολλησε :( :(

Βοηθεια!

Ευχαριστω!

Edited by mariosh36
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιι!! το ειδα τώρα τυχαια που πάτησα καταλάθος στο bookmark που έχω το τοπικ του superdragonpt! Αντε να δουμε γτ το παληκάρι έχει κάνει πάρα πολυ καλή δουλειά στην ROM και αν θυμαμαι καλα, είχε βρει sources για να κανει την rom πληρως λειτουργική από κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Επαθα κατι παρόμοιο το κινητο δεν ξεκινάει δεν μπαίνει στο recovery ουτε μπορω να κάνω download στο sp flash tool. Επισης το κινητο έχει προβλημα στον ανταπτορα του φορτιστη.

Βλεπω να είμαι ο πρώτος που το κολλησε :( :(

Βοηθεια!

Ευχαριστω!

Πριν, το κινητό φορτιζε κανονικά; Συνδεόταν στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Μια εμπαινε μια δεν εμπαινε. Κουνιοταν η υποδοχη.

Δώσε το σ έναν ηλεκτρονικό στη περιοχή σου να σου φτιάξει την υποδοχή

Link to comment
Share on other sites

επισης κυκλοφορουν εξωτερικοι φορτιστες μπαταριας. δοκιμασε να φορτισεις την μπαταρια σου με αυτό. είναι αρκετα φθηνοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλη η rom η superdragon αλλα αμα αλαξεις το allocation της ram απο 128 σε 64 δεν bootarei ... μενει στο logo screen

Και για ενα περιεργο λογο (μαλλον φταιει το extended partition) μου μετατρεπει την sd σε phone storage και δεν μαφηνει να κανω tranfer apps me τπτ ! ουτε με root app δεν γινεται.... μεγαλυτερος μπελας αποδειχτηκε σε μενα παντως :P Μαλλον θα το γυρισω στου Bruno παλι οπως το κοβω... Τωρα το να κανω swap τα memories με editor δεν με πολυψηνει....

Edited by zippos
Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! Μετα απο την ταλαιπωρια που ειχα με την οθονη (αποστολη πισω στην κινα), η συσκευη ειναι κομπλε πλεον. Μου ηρθε με την εκδοση V1.0 mod by BM. Τι υπαρχει πλεον? Γιατι τοσο καιρο δεν το παρακολουθουσα και εχω μεινει αρκετα πισω! Η πιο νεα και "απροβληματιστη" σχετικα εκδοση ποια ειναι τωρα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα.

μετα απο 1 περιπου χρονο λειτουργειας με μετρια ως μικρη χρηση συνολικα αρχισε να μου βγαζει προβλημα με την μπαταρια .

φοραω την 4.1.1 του μπρουνο εξαρχης κ τις 2-3 τελευταιες μερες χωρις να εχω αλλαξει ρυθμισεις η εγκαταστησει καποιο προγραμμα ,οταν το φορτιζω 100% με το ζορι κραταει πριν σβησει 4-5 ωρες με μηδαμινη χρηση .

μπορει καποιος να μου δωσει μια προηγουμενη σελιδα σας παρακαλω οπου εχει πιθανον αναφερθει το προβλημα η να ψαξω να αγορασω μια αλλη μπαταρια ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά χωρίς να κάνω τίποτα ,ξαφνικά σε όποιον με παίρνει λέει ότι έχω φραγή κλήσεων ,η σιμ που το κάνει είναι κοσμοτε.τι μπορώ να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά χωρίς να κάνω τίποτα ,ξαφνικά σε όποιον με παίρνει λέει ότι έχω φραγή κλήσεων ,η σιμ που το κάνει είναι κοσμοτε.τι μπορώ να κάνω ?

Καταρχάς μίλησες με την κοσμοτέ; Μήπως πέρασαν 12 μήνες απ την τελευταία ανανέωση του καρτοκινητού σου;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μίλησες με την κοσμοτέ; Μήπως πέρασαν 12 μήνες απ την τελευταία ανανέωση του καρτοκινητού σου;

 

χμμμ τώρα που το λες μπορεί :Ρ .Πώς μπορώ να δω άμα έχουν περάσει οι 12 μήνες ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOOOOOOOS!

Συνέδεσα το κινητό μέσω usb στον υπολογιστή και μου έβγαλε μετά από λίγα δευτερόλεπτα πως κάτι δεν ανταποκρίνεται. Πάτησα οκ και από τοτε έχω μάυρη οθόνη και τα κουμπιά είναι φωτισμένα. Πώς κάνω reboot? Ποια κουμπιά πρέπει να πατήσω??

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στην παρέα σας.

 

Έχω το v970 εδώ και έναν χρόνο περίπου με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος, ξαφνικά άρχισε να κολλάει και να κλείνει μόνο του.

Δεν συνδεόταν στο blue tooth, δείχνει ότι συνδέετε στο wifi αλλά δεν είναι και παραμένουν γκρι οι μπάρες με full σήμα, και σήμερα αποφάσισα να το ξεσκονίσω λίγο. Το έλυσα το καθάρισα και το κούμπωσα και μιας και δούλευε το φλάσαρα με την superdragon που δουλεύει μια χαρά σε μένα :) το bt δουλεύει κανονικά το κινητό εδώ και 1 ώρα δεν έσβησε ούτε για πλάκα με τηλέφωνα + bt συνδέσεις στο pc κτλ αλλά το wifi εκεί έχει πάρει κάτι το αυτί σας, μπορεί κάποιος να βοηθήσει ? Δλδ ενώ κάνει σύνδεση και λέει conected δεν αλλάζει χρώμα στις μπάρες και δεν κατεβάζει data.

 

thancs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Το κινητό γνωστού μου τα έπαιξε εντελώς και δεν ανοίγει καν. Ποια η διαδικασία για αποστολή στην Κίνα? Επίσης ποιο το κόστος? Στα ελτά τοπ υπολογίζουν στα 30 ευρώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Το κινητό γνωστού μου τα έπαιξε εντελώς και δεν ανοίγει καν. Ποια η διαδικασία για αποστολή στην Κίνα? Επίσης ποιο το κόστος? Στα ελτά τοπ υπολογίζουν στα 30 ευρώ!!!

Ούτε καν. Γύρω στο 6ευρω-7ευρω κάνει, το απλό συστημένο (άλλωστε μόνο έτσι θα το δεχτούν).

Επικοινώνησε με το μαγαζί που το αγόρασες και θα σου πουν τη διαδικασία αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

SOS

χρειάστηκε να κάνω factory reset για να το δουλέψει ο αδερφός μου και δεν ξεκινάει καθόλου.

Προσπαθεί να μπει στο recovery και κάνει συνέχεια restart!

Έχω ξανακάνει τη διαδικασία με το SP flash tool αλλά δεν διορθώθηκε..

 

Τι γίνεται;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...