Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, τα παράθυρα με τις εφαρμογες που τρέχουν, γνωρίζεις πως διαγράφονται;; κ πάλι ευχαριστώ!!

Tα τραβάς δεξιά η αριστερά

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έχεις δίκιο για την νυχτερινή ληψη , αλλά μόνο το μακρινό τοπίο δεν βγαίνει φωτεινό. Αν αυτός που φωτογραφίζεις είναι σχετικά κοντά στο φλας το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό .

Έχω την 4.1.1 κ το ηχείο είναι πολύ αδύναμο. Φταιει η συγκεκριμένη έκδοση;

Επίσης, τα παράθυρα με τις εφαρμογες που τρέχουν, γνωρίζεις πως διαγράφονται;; κ πάλι ευχαριστώ!!

Μπες στο mtk engineer menu (*#*#3646633#*#*) sto hardware test-> sound->loundspeaker mode και αλλαξε το max σε 150 (πιο πάνω είναι υπερβολικά δυνατά και μπορεί να βλάψει το ηχείο). Meta εκεί στα ring και media βάλε το level 6 στο μέγιστο (255) και προσάρμοσε αν θες και τα μικρότερα level σε ανάλογες τιμες προς τα κάτω

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο... σαν να έστρωσε νομίζω χωρίς να ξαναπεράσω τη ROM. Θα το αφήσω έτσι κι αν τυχόν ξαναρχίσει τα κόλπα, το κάνω τότε κι ενημερώνω. Να 'σαι καλά!

 

Tελικά.. δεεεενννν....

 

Αναγκάστηκα να ρίξω ξανά μέσα την ROM βάσει της συμβουλής σου κι από χτες το πρωί που το έκανα, είναι μια χαρά πια. Ελπίζω να μην ξανασυμβεί γιατί είναι σπαστικό να ξαναπερνάς πάλι όοοοολα σου τα δεδομένα από την αρχή. (εφαρμογές, καταχωρήσεις σε notes, photo σε επαφές κτλ που είχα κάνει)

 

Μια χαζή ερώτηση.

 

Η κάμερα, μήπως έχει κάνα προστατευτικό φιλμ πάνω της και δεν το βλέπω? (φοβάμαι να το ξύσω να δω) γιατί οι φωτό που βγάζει είναι επιεικώς ΧΑΛΙΑ. Το ίδιο είχα πάθει με ένα ταμπλετ που πήρα (Ainol Novo7 Fire) το οποίο είχε ζελατίνα στην κάμερα τόσο ΤΕΛΕΙΑ τοποθετημένη που δεν την έβλεπες ότι υπήρχε με την καμία λέμε! Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στο ZTE?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει κάποια ζελατίνα η κάμερα. Απλά είναι πολύ μέτρια η κάμερα και ειδικα σε νυχτερινή λήψη δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις φωτό που να την χαρακτήριζες έστω μέτρια. Μικρό το κακό. εγώ όταν τραβάω φωτό, καθαρίζω πάντα πολύ καλά το ματάκι και προσπαθώ να έχω σταθερό χερι όσο περισσότερο γίνεται για να βγει ανεκτό το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει κάποια ζελατίνα η κάμερα. Απλά είναι πολύ μέτρια η κάμερα και ειδικα σε νυχτερινή λήψη δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις φωτό που να την χαρακτήριζες έστω μέτρια. Μικρό το κακό. εγώ όταν τραβάω φωτό, καθαρίζω πάντα πολύ καλά το ματάκι και προσπαθώ να έχω σταθερό χερι όσο περισσότερο γίνεται για να βγει ανεκτό το αποτέλεσμα.
Νομίζω υπαρβάλεις, δεν είναι τόσο χάλια η κάμερα:wacko:

 

Tελικά.. δεεεενννν....

 

Αναγκάστηκα να ρίξω ξανά μέσα την ROM βάσει της συμβουλής σου κι από χτες το πρωί που το έκανα, είναι μια χαρά πια. Ελπίζω να μην ξανασυμβεί γιατί είναι σπαστικό να ξαναπερνάς πάλι όοοοολα σου τα δεδομένα από την αρχή. (εφαρμογές, καταχωρήσεις σε notes, photo σε επαφές κτλ που είχα κάνει)

 

Μια χαζή ερώτηση.

 

Η κάμερα, μήπως έχει κάνα προστατευτικό φιλμ πάνω της και δεν το βλέπω? (φοβάμαι να το ξύσω να δω) γιατί οι φωτό που βγάζει είναι επιεικώς ΧΑΛΙΑ. Το ίδιο είχα πάθει με ένα ταμπλετ που πήρα (Ainol Novo7 Fire) το οποίο είχε ζελατίνα στην κάμερα τόσο ΤΕΛΕΙΑ τοποθετημένη που δεν την έβλεπες ότι υπήρχε με την καμία λέμε! Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στο ZTE?

Άλλη φορά να παίρνεις backup τα δεδομένα σου με το titanium. Ανέβασε μια φώτο να δούμε τι εννοείς χάλια
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχω τόσο υψηλά standards αλλά σε νυχτερινή φωτογραφία πάνω από 6/10 δεν θα έβαζα βαθμολογία. Ισως είμαι κακομαθημένος γτ το παλιό μου κινητό έβγαζε πάρα πολυ καλές νυχτερινές φωτό (xperia x10 mini pro).
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε μια φώτο να δούμε τι εννοείς χάλια

 

Aυτή την έβγαλα τώρα με καλό φωτισμό. Τελικά πρόσεξα πως αν πέσει ο φωτισμός, τότε αν μεγενθύνεις στο 100% και την δεις στο pc, είναι λίγο θολή και μοιάζει σαν ελαιογραφία του Goya :p (τα πίξελ δηλαδή είναι σαν αλλοιωμένα)

Με καλό φωτισμό και ενεργοποιημένο το HDR πήρα αυτό το αποτέλεσμα.

Υπόψιν.... από φωτογραφία ξέρω πολλά πράγματα κι έχω και πολύ καλή φωτογραφική μηχανή.

Αυτή η φωτό με ικανοποίησε μπορώ να πω για τα δεδομένα της τιμής του τηλεφώνου.

 

IMG_20130720_174936.jpg

 

Αυτή όμως... :wacko:

 

IMG_20130720_175022.jpg

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Aυτή την έβγαλα τώρα με καλό φωτισμό. Τελικά πρόσεξα πως αν πέσει ο φωτισμός, τότε αν μεγενθύνεις στο 100% και την δεις στο pc, είναι λίγο θολή και μοιάζει σαν ελαιογραφία του Goya :p (τα πίξελ δηλαδή είναι σαν αλλοιωμένα)
Έχεις δουλέψει άλλα επώνυμα κινητά στο ίδιο κόστος; έχουν τα ίδια προβλήματα, ή χειρότερα

Να κάνεις ταπ για εστίαση πριν τραβήξεις φώτο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δουλέψει άλλα επώνυμα κινητά στο ίδιο κόστος; έχουν τα ίδια προβλήματα, ή χειρότερα

Να κάνεις ταπ για εστίαση πριν τραβήξεις φώτο :rolleyes:

 

Επώνυμα κινητά σε αυτή τη τιμή, είναι πολύ πιο χάλια οι φωτό τους...

Σύμφωνα με την τιμή, μια χαρά φωτό βγάζει. Απλά το περίμενα λίγο καλύτερο that's all

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Alxgs συμφωνούμε μέσες άκρες για την ποιότητα της κάμερας. Για τα λεφτά του κινητού ειναι αρκετά καλή η κάμερα. Η ποιότητα των φωτό που τραβάει όμως "πέφτει" όσο λιγότερο φωτισμό έχει ο χωρος. Αυτή είναι κ μένα η παρατήρηση που έκανα.

 

Τπτ ενδεικτικές ρυθμίσεις για να βγάζουμε το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα από την κάμερα έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το κινητό λέγοντας στα χαρακτηριστικά του 4gb μνήμη. Με ένα app που λέει αναλυτικές πληροφορίες έχω internal 503mb κ sd card 2.05gb . φυσιολογικό;
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το κινητό λέγοντας στα χαρακτηριστικά του 4gb μνήμη. Με ένα app που λέει αναλυτικές πληροφορίες έχω internal 503mb κ sd card 2.05gb . φυσιολογικό;

 

Ναι είναι φυσιολογικό. Τα υπόλοιπα είναι μοιρασμένα σε 0.5gb cache, 0.5gb tmpfs και 0.5gb για android system.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό. Τα υπόλοιπα είναι μοιρασμένα σε 0.5gb cache, 0.5gb tmpfs και 0.5gb για android system.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησα να το γαργαλάω όλη την ώρα όπω ς έκανα στην αρχή και σήμρα είμαι στην 3η μέρα μπαταρία με 28%. Κυρίως με ομιλία έχω καταναλώσει μπαταρία. την περισσότερη την τρώει η οθόνη όπως σε όλα αυτά τα κινητά με τις σούπερ ντούπερ τεράστιες οθόνες.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια εκδοση jb του bruno ( χωρις wipe data γιατι δεν ηθελα να περασω τις ρυθμισεις παλι απο την αρχη ) και οταν παω στο mtk engineer mode για να δυναμωσω την ενταση του ηχου ... μου βγαζει : '' δυστυχως η εφαρμογη εχει κλεισει ''

τι να κανω ???

Link to comment
Share on other sites

wipe cache, wipe dalvik μήπως και γλυτώσεις το ζύμωμα.

Σήμερα - αύριο βγάζει και νέα jb ο bruno

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε μου πάλι λίγο τα φώτα σας ρε παίδες. Έχω την JB 4,1 του Bruno

Στα μηνύματα όταν πάω να γράψω, στην αρχή μου λέει 160/1

Μόλις όμως γράψω 2 χαρακτήρες το 160/1 γίνεται 59/1 οπότε με δυο τρεις λέξεις περνάω σε χρέωση δύο μηνυμάτων. Πως φτιάχνει αυτό σε αυτό το τηλέφωνο? Κάτι με τους special χαρακτήρες θυμάμαι παίζει όπως ήταν και στα άλλα μου τηλέφωνα, αλλά android δεν ξαναείχα για να ξέρω.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

wipe cache, wipe dalvik μήπως και γλυτώσεις το ζύμωμα.

Σήμερα - αύριο βγάζει και νέα jb ο bruno

 

Εβγαλε νεα JB ο Bruno ( 4.1.1 v1.2MOD) link:http://d-h.st/yqg ...Το θεμα ειναι το προβλημα με τον χαμηλο ηχο το διορθωσε η θα πρεπει να το ρυθμισουμε απο το MTK Engineer?...Θα τη δοκιμασω και θα δω.

 

Για δώστε μου πάλι λίγο τα φώτα σας ρε παίδες. Έχω την JB 4,1 του Bruno

Στα μηνύματα όταν πάω να γράψω, στην αρχή μου λέει 160/1

Μόλις όμως γράψω 2 χαρακτήρες το 160/1 γίνεται 59/1 οπότε με δυο τρεις λέξεις περνάω σε χρέωση δύο μηνυμάτων. Πως φτιάχνει αυτό σε αυτό το τηλέφωνο? Κάτι με τους special χαρακτήρες θυμάμαι παίζει όπως ήταν και στα άλλα μου τηλέφωνα, αλλά android δεν ξαναείχα για να ξέρω.

 

Βαλε αλλο keyboard που να υποστηριζει Ελληνικους χαρακτηρες στα sms.πχ GO SMS (αλλα απ'οτι εχω καταλαβει το GO SMS στην JB δεν σου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξεις απο ποια καρτα θα στειλεις το sms).Εγω χρησιμοποιω το Greek Input Method,απο το play store.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Keyboard έχω το hackers keybord που με βολεύει αφάνταστα. Το Go SMS είναι keyboard ή εφαρμογή μηνυμάτων, γιατί εγω θυμάμαι ότι είναι το δεύτερο. Μου αρέσει η προεγκατεστημένη εφαρμογή των SMS γι' αυτό ψάχνω λύση γι' αυτή. Αν είναι να βάλω την handset κτλ... να μου λείπει!

 

Αυτό >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4230586#post4230586 να δουλεύει στην rom του Bruno?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε νεα JB ο Bruno ( 4.1.1 v1.2MOD) link:http://d-h.st/yqg ...Το θεμα ειναι το προβλημα με τον χαμηλο ηχο το διορθωσε η θα πρεπει να το ρυθμισουμε απο το MTK Engineer?...Θα τη δοκιμασω και θα δω.

 

Πάντως δεν αναφέρει κάτι για ρύθμιση έντασης ήχου. Περιμένουμε να μας πεις...

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλη φορά να παίρνεις backup τα δεδομένα σου με το titanium.

 

Έχουμε κάνα οδηγό για το πως παίρνουμε σωστά backup με το titanium? Μου ζητάει δικαιώματα superuser καταρχήν..... του τα δίνω? Δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ics του bruno και υστερα περασα την jb του bruno επισης...

χανω την ενοποιηση της μνημης ??

Όχι. Αφού την ενοποίηση την κάνεις πριν ρίξεις την Rom

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε μου πάλι λίγο τα φώτα σας ρε παίδες. Έχω την JB 4,1 του Bruno

Στα μηνύματα όταν πάω να γράψω, στην αρχή μου λέει 160/1

Μόλις όμως γράψω 2 χαρακτήρες το 160/1 γίνεται 59/1 οπότε με δυο τρεις λέξεις περνάω σε χρέωση δύο μηνυμάτων. Πως φτιάχνει αυτό σε αυτό το τηλέφωνο? Κάτι με τους special χαρακτήρες θυμάμαι παίζει όπως ήταν και στα άλλα μου τηλέφωνα, αλλά android δεν ξαναείχα για να ξέρω.

Μεταφέρεις mms.apk και mms.odex απ το /system/app σε κάποιο φάκελο στη κάρτα μνημης σου, και ρίχνεις αυτό http://d-h.st/3jJ στο /system/app με δικαιώματα εγγραφής ανάγνωσης απ όλους, χρησιμοποιώντας το x-plore.

Αλλιώς με το Go SMS που ναι το μόνο που υποστηρίζει dual sim. Aν βέβαια έχεις μια κάρτα σιμ μονο, μπορεις να βάλεις και το handcent sms κλπ

Αυτό >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4230586#post4230586 να δουλεύει στην rom του Bruno?
Όχι, γιατι η εφαρμογή μηνυμάτων στα dual sim mediatek είναι διαφορετική, ακριβώς επειδή είναι dual sim.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...