Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα οκ εγινε μια χαρα

ευχαριστω

απλα ειχα κανει δυο αναβαθμισεις πιο πριν με τον ιδιο τροπο που δεν αφορουσαν το αντροιντ

γι αυτο μπερδευτηκα

νομιζα πως γινεται αλλιως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να γραψει ολη την διαδικασία για να γινει ροοτ το κινητο?

 

η να παραθεσει οδηγιες απο αλλου, απο το ξεκλειδωμα του μπουτλοαντερ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχθές εκλεισε το κινητο μου απο μπαταρία και σημερα για κάποιο λόγο δεν ανοιγει...προσπάθησα να το κάνω hard reset αλλά μαλλον δεν τα κατάφερα...αμα κάποιος μπορεί ας με βοηθήσει..ευχαριστώ εκ ων προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχθές εκλεισε το κινητο μου απο μπαταρία και σημερα για κάποιο λόγο δεν ανοιγει...προσπάθησα να το κάνω hard reset αλλά μαλλον δεν τα κατάφερα...αμα κάποιος μπορεί ας με βοηθήσει..ευχαριστώ εκ ων προτέρων!!

 

Δοκίμασε να το βάλεις στην πρίζα και να πατήσεις το Power για 10-15 δευτερόλεπτα.

 

Πριν πατήσεις το power.. άστο 10 λεπτάκια στην πρίζα καλύτερα...

Α.. και σιγουρέψου ότι έχεις φορτιστή+καλώδιο που δουλεύουν :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Πριν πατήσεις το power.. άστο 10 λεπτάκια στην πρίζα καλύτερα...

Α.. και σιγουρέψου ότι έχεις φορτιστή+καλώδιο που δουλεύουν :Ρ

το αφησα περίπου 15 λεπτά και μετά το πάτησα αλλα δεν έγινε τίποτα....το λαμπάκι που έχει ανάβει κανονικά άρα το καλώδιο και ο φορτιστής λειτουργούν κανονικά...το μόνο που έκανε ειναι,όταν πάτησα το power button μετά απο 10 δευτερόλεπτα έκλεισε το λαμπάκι και μετά ξανά άναψε...

Link to comment
Share on other sites

το αφησα περίπου 15 λεπτά και μετά το πάτησα αλλα δεν έγινε τίποτα....το λαμπάκι που έχει ανάβει κανονικά άρα το καλώδιο και ο φορτιστής λειτουργούν κανονικά...το μόνο που έκανε ειναι,όταν πάτησα το power button μετά απο 10 δευτερόλεπτα έκλεισε το λαμπάκι και μετά ξανά άναψε...

 

Δοκίμασες να δεις αν μπαίνει σε recovery ή fastboot;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα αλλα τίποτα πάλι...

 

Μάλλον θα πρέπει να το πας στο service..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετίζω τα μέλη στο topic. Προτίθεμαι να πάρω το desire-X την επόμενη εβδομάδα. Κάτι όμως που δεν έχω αποσαφηνίσει, είναι αν υποστηρίζει sms περιορισμένων χαρακτήρων ή κανονικά τους 160. Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω τα μέλη στο topic. Προτίθεμαι να πάρω το desire-X την επόμενη εβδομάδα. Κάτι όμως που δεν έχω αποσαφηνίσει, είναι αν υποστηρίζει sms περιορισμένων χαρακτήρων ή κανονικά τους 160. Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

 

 

Το κινητό το έχει η σύζυγος, αγορασμένο από Cosmote & υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες στα sms.

Για παραεισαγωγές δεν γνωρίζω.

Αν & off-topic, θα σου έλεγα να ρίξεις 1 ματιά & εδώ. Παρόμοια τιμή, αλλά καινούριο μοντέλο & μεγαλύτερη οθόνη.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχει η σύζυγος, αγορασμένο από Cosmote & υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες στα sms.

Για παραεισαγωγές δεν γνωρίζω.

Αν & off-topic, θα σου έλεγα να ρίξεις 1 ματιά & εδώ. Παρόμοια τιμή, αλλά καινούριο μοντέλο & μεγαλύτερη οθόνη.

 

Ok ευχαριστώ. :bow:

Link to comment
Share on other sites

Περιεργάστηκα χθες το Desire X & παρατήρησα ότι δεν ανοίγουν ο ES File Explorer & το VLC..

Για να μην τα πολυλογώ, εγκατέστησα & το Astro & ξανά τα ίδια, δεν έχω πρόσβαση στη microSD.

Οι φωτογραφίες όμως φαίνονται κανονικά από τη γκαλερί & οι ήχοι κλήσης (που έχω στην sd), μπορούν να επιλεγούν κανονικά....

Έχει προσέξει κανείς κάτι ανάλογο στο κινητό του?

Το κινητό δεν είναι δικό μου & δεν ξέρω πότε εμφανίστηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα (αν έγινε πχ με την έλευση της 4.1.2).

Ευχαριστώ.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό, αλλά δε μπορεί να μου κάνει εισαγωγή επαφών από την SD card. Οι επαφές μου είναι περασμένες εκεί, καθώς και στο snap pea, αλλά στο προφίλ της παλιάς συσκευής μου. Δε γνωρίζω καθόλου από google synch. Πώς θα τις περάσω;

Ευχαριστώ πολύ &κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό, αλλά δε μπορεί να μου κάνει εισαγωγή επαφών από την SD card. Οι επαφές μου είναι περασμένες εκεί, καθώς και στο snap pea, αλλά στο προφίλ της παλιάς συσκευής μου. Δε γνωρίζω καθόλου από google synch. Πώς θα τις περάσω;

Ευχαριστώ πολύ &κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Αν το παλιο σου κινητο ήταν android, μπορείς να κάνεις από αυτό "εξαγωγή επαφών" μέσα από το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών που είχες, να βάλεις το αρχείο που θα δημιουργήσει στην sd του νεου κινητού και μετα "Διαχείριση =>Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών" στο νεο ΗΤC σου.

Το αρχείο που σώζεται είναι μορφής vCard, θεωρητικά αναγνωσιμο και στον ΗΥ σου σε MSOffice (ποτε δεν το δοκίμασα).

Αυτό το τρυκ ισχυει σε ΟΛΑ τα android κινητά, ανεξαρτήτως μάρκας και έκδοσης android που έχουν...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αν το παλιο σου κινητο ήταν android, μπορείς να κάνεις από αυτό "εξαγωγή επαφών" μέσα από το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών που είχες, να βάλεις το αρχείο που θα δημιουργήσει στην sd του νεου κινητού και μετα "Διαχείριση =>Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών" στο νεο ΗΤC σου.

Το αρχείο που σώζεται είναι μορφής vCard, θεωρητικά αναγνωσιμο και στον ΗΥ σου σε MSOffice (ποτε δεν το δοκίμασα).

Αυτό το τρυκ ισχυει σε ΟΛΑ τα android κινητά, ανεξαρτήτως μάρκας και έκδοσης android που έχουν...

 

Οκ, δούλεψε μια χαρά! :up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και κάτι άλλο που θα ήθελα συμπληρωματικά να ρωτήσω: στις ρυθμίσεις, στο "αποθηκευτικός χώρος", έχει 3 ειδών κατηγοριοποιήσεις

  1. Αποθηκευτικός χώρος εφαρμογής (2,91 GB), όπου αποθηκεύονται οι εφαρμογές και βρίσκεται και το βασικό τμήμα του λογισμικού της συσκευής.
  2. Χώρος αποθήκευσης τηλεφώνου (1,09 GB), όπου είναι σχεδόν άδειος.
  3. Κάρτα SD.

Ο 1ος είναι κατά τα 2/3 γεμάτος. Αν γεμίσει σχεδόν ολόκληρος, οι εφαρμογές μεταφέρονται στον 2ο χώρο αποθήκευσης;

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις πηγα σε 4.2.2 και Sense 5

 

Να πω πρωτα τι δεν μου αρεσε και δεν εξρω αν διορθωνεται με ρυθμιση.

1. Οταν παταω το πληκτρο "ολες οι εφαρμογες" μου τις βγαζει σε μια οθονη με κυκιση οανω κατω και οχι δεξια αριστερα οπως πριν.

2. Οταν απο την κεντρικη οθονη οαταω κατω αριστερα το εικονιδιο με το τηλ με παει στην τελευταια κλιση και οχι στο ιστορικο οπως πριν.

3.Στις εικονες στις επαφες μπροστα απο την εικονα βγαζει ενα σαν "μπιρμιλωτο" σε ολη την εικονα.

 

 

 

 

 

 

 

Αυτα για την ωρα..

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με το mybackup pro ειχα παρει ολο το κινητο backup

 

Μπορω να το επαναφερω οπως πριν την ...αναβαθμιση που δεν μου αρεσε ??

 

Υπαρχει αλλος τροπος ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ το helpdesk της HTC και στην αρχη μου ειπαν οτι στο service μπορει να γινει downgrade αλλα μετα μου ειπαν οτι ουτε εκει γινεται....

 

Η μονη λυση που μπορω να φανταστω ειναι root αλλα γινεται να περαστει η εκδοση που ειχε το κινητο πριν ?

 

Επειδη δεν τα καταφερνω σε αυτα εχω βαλει και εδω αγγελια ζητησης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα σε 4.2.2 και Sense 5

 

Να πω πρωτα τι δεν μου αρεσε και δεν εξρω αν διορθωνεται με ρυθμιση.

1. Οταν παταω το πληκτρο "ολες οι εφαρμογες" μου τις βγαζει σε μια οθονη με κυκιση οανω κατω και οχι δεξια αριστερα οπως πριν.

2. Οταν απο την κεντρικη οθονη οαταω κατω αριστερα το εικονιδιο με το τηλ με παει στην τελευταια κλιση και οχι στο ιστορικο οπως πριν.

3.Στις εικονες στις επαφες μπροστα απο την εικονα βγαζει ενα σαν "μπιρμιλωτο" σε ολη την εικονα.

 

 

 

 

 

 

 

Αυτα για την ωρα..

 

Με το mybackup pro ειχα παρει ολο το κινητο backup

 

Μπορω να το επαναφερω οπως πριν την ...αναβαθμιση που δεν μου αρεσε ??

 

Υπαρχει αλλος τροπος ?

 

Πηρα τηλ το helpdesk της HTC και στην αρχη μου ειπαν οτι στο service μπορει να γινει downgrade αλλα μετα μου ειπαν οτι ουτε εκει γινεται....

 

Η μονη λυση που μπορω να φανταστω ειναι root αλλα γινεται να περαστει η εκδοση που ειχε το κινητο πριν ?

 

Επειδη δεν τα καταφερνω σε αυτα εχω βαλει και εδω αγγελια ζητησης

 

Χιλια συγνωμη παιδια...Σε λαθος θεμα εγραφα.Εχω το One X

 

Καποιος ας τα σβησει.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια ωραια πατατα και εσβησα ολη την sd. τι φακελους πρεπει να φτιαξω για το λειτουργικο η πως να τους ξαναφτιαξει το τηλ μονο του???
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο θα φτιάξει τους φακέλους μόνο του. Εξαιρούνται οι εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες στην SD. Αν όμως θες να κάνεις recovery των αρχείων που χάθηκαν, δε θα πρέπει να την τοποθετήσεις στο τηλέφωνο πριν την ανάκτηση.
Link to comment
Share on other sites

1)Ξέρει κανείς καμιά σελίδα γιά να κατεβάσουμε χάρτες γιά το desire?

2)Kατέβασα το navigon το έκανα εγκατάσταση στο κινητό και μου λεει πρέπει να πάω στο android market και από εκεί να αγοράσω πως γινετε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

1)Ξέρει κανείς καμιά σελίδα γιά να κατεβάσουμε χάρτες γιά το desire?

2)Kατέβασα το navigon το έκανα εγκατάσταση στο κινητό και μου λεει πρέπει να πάω στο android market και από εκεί να αγοράσω πως γινετε αυτό?

Καλησπέρα :)

Θα ήθελα απλά να ενημερώσω ότι οποιοδήποτε link με "σπασμένο" περιεχόμενο, απαγορεύεται στο myphone. Δηλαδή, μιας και τα προγράμματα πλοήγησης είναι κατά βάση πληρωτέες εφαρμογές, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τις αγοράσεις από το google play. Η αγορά γίνεται περνώντας την χρεωστική/προπληρωμένη/πιστωτική σου κάρτα στο google wallet και επιλέγοντας την εφαρμογή στο google play!

 

Ωστόσο έχε υπόψιν σου ότι για εφαρμογές πλοήγησης συζητάμε εδώ, που είναι και το "αρμόδιο" θέμα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...