Jump to content

PSTN ari8mos se MSN


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw mia PSTN grammh kai mia ISDN.8elw na valw ADSL apo Vivodi kai na katarghsw thn PSTN grammh.omws 8elw na krathsw to noumero mou kai na to valw sthn ISDN ws MSN...mporei na ginei ayto? den 8elw na ginei kammia patata ston OTE kai na xasw to noumero mou...

 

Mike :wacko: :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα 8ες τον αριθμο της PSTN να το κανεις ΜSΝ. :o

μπαααα :cry: δεν νομιζω.

Αλλα αν θες παρε ενα τηλεφωνω στο 134 Π(οτε) για να ρωτησης :)

Link to comment
Share on other sites

eLeKtriK EyE says:

Αν δεν γίνεται αυτό που σου είπαν παραπάνω, μια λύση σου μένει, κόψε την ISDN και κάνε μετατροπή την PSTN σε ISDN.

Link to comment
Share on other sites

me ton OTE osa ligaotera kolpa pas na kaneis toso to kalytero...etsi ki alliws omws 8elw kai ta 2 noumera opote telika to idio einai... an den ginetai tipota apla 8a valw ADSL extra kai 8a krathsw kai tis 2
Link to comment
Share on other sites

Aφου 8ες το ιδιο νουμερο κανε H'

tph SDSL H'

VIVODI ADSL

για να σε δωσουν δικο τους νουμερο 211,,,,,,

αλλα με φορητοτητα αριθμου!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα να μετατρέψεις το νούμερο της PSTN σε MSN.

Αν όμως δεν στο κάνουν η λύση είναι να βάλεις γραμμή full LLU από Vivodi (ή έστω Telepassport) και να διακόψεις την PSTΝ αφού χρησιμοποιήσεις τη φορητότητα για να σου δώσουν το νούμερό σου.

Παίζει να λέει και ο makis_thess το ίδιο πράγμα, αλλά δεν είμαι σίγουρος επειδή γράφει για 211xxx.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ιδιο με σενα λεω lewton

αντι για 211*** θα παρει το ιδιο νουμερο! (που ειχε). :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MSaxp (21 Ιούν. 2004 , 23:27)

 

exw mia PSTN grammh kai mia ISDN.8elw na valw ADSL apo Vivodi kai na katarghsw thn PSTN grammh.omws 8elw na krathsw to noumero mou kai na to valw sthn ISDN ws MSN...mporei na ginei ayto? den 8elw na ginei kammia patata ston OTE kai na xasw to noumero mou...

 

Mike :wacko: :worry: :confused:

 

 

Άνετα γίνεται αυτό που θέλεις. Κανεις την αιτηση σημερα και εξοφλεις την pstn γραμμη σου (τρεχον λογαριασμος κλπ) και την αλλη μερα εχει γίνει MSN. Το έχω κάνει σε 3 διαφορετικες γραμμες σε 3 διαφορετικες πολεις .

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

wraia! to Full LLU to 8ewrousa stantar...an kai den einai ti katallhlo group, 1) poso a3izoun ta 53 eyrw gia thn topo8ethsh tou ADSL modem? to katafernw kai monos? 2) ADSL modem pairneis ayta pou proteinoun h' yparxoun kalyteres epiloges? (ennow sta idia lefta oxi na to parakanoume) 3)an parw arxika 256 access sth vivodi kai meta 8elw na to kanw 384 ginetai etsi den einai? den xreiazetai metatroph ths grammhs,mono ry8mish einai? swsta? thanks
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή ταχύτητας στη vivodi χρεώνεται 15 ευρώ και γίνεται άμεσα από το κέντρο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την διαδικασία ( δηλαδή την μετατροπή μιας pstn σε msn ) την είχαμε κάνει στο σπίτι μου τον Ιανουάριο του 2001 και όλη η διαδικασία ( δηλαδή διακοπή της pstn και να γίνει ο αριθμός της msn ) έγινε σε 2 ώρες!!! Πήγε ο πατέρας μου στο κατάστημα του ΟΤΕ με μια εξουσιοδότηση από την μητέρα μου ( επειδή είναι στο όνομά της το τηλέφωνο ), ζήτησε αυτό το πράγμα και έγιναν όλα τέλεια. Για τον makis_thess που έλεγε ότι δεν γίνεται κλπ: πριν απαντήσεις να είσαι σίγουρος για ότι πεις. Στο λέω γιατί το έκανες και σε άλλο topic στο forum της σταθερής τηλεφωνίας...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

sorry! :o :(

Aλλα το ειχα ρωτηση πριν κανα 2μηνο και μου ειπαν ''οχι''

(γιατι ειχα ευκολο νουμερο και το ηθελα!)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κατι με μενα ''dimangelid'' πες το μου με PM γιατι ΑΝ προσεξες ειπα ''μπαααα δεν νομιζω'' ΔΕΝ ειπα οτι δε γινετε.

οπως και στο αλλο θεμα αλλο ειπα και αλλο καταλαβες!

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ρε παιδια, δοκιμασμενο και απο το 134 επισημο. Ασχετα αν μερικοι οτετζηδες εχουν αγνοια ή βαριουνται και αποτρεπουν τον κοσμο. Το δυσκολο ειναι να κανεις το msn νουμερο κεφαλικο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται................

Απλά κάνεις την αίτηση, ξεχρεώνεις την PSTN, καταργήται ως PSTN και γίνεται msn στην ISDN που θέλεις. Είναι δικαίωμα σου να το κάνεις και δέν εξαρτάται απο την διάθεση κανενός.

Η υλοποίησή του μπορεί αν πάρει μια δυο μέρες.

Αυτά...

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...