Jump to content

[Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 10 λεπτά μου ανέβηκε 10% από το 80% στο 90% Πιστεύω είμαι καλά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι φαίνεται, καλά τα πάει... Εμένα πριν σε 10 λεπτά ανέβαινε 2%....
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου δεν φτάνει ποτέ στο 100% της φόρτισης.φορτιστης σαμσουνγκ καλώδιο φόρτισης νόκια,σήμερα έφτασε στο 99%.με ολονυκτια φόρτιση.εχετε καμία ιδέα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root με cwm κάνε reset battery stats ...δηλ μην ανησυχείς

 

Οχι δεν είμαι root

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην χρησιμοποιείται ότι καλώδια βρείτε...ΔΕΝ κάνουν ολα τα καλώδια μόνο και μόνο επειδη έχουν το ίδιο βυσματακι.Αυτο μου θυμίζει κάτι παρόμοιο που είχα εγώ με το σ3 όταν έκανα την κουταμάρα να βάλω καλώδιο από ένα σονυ που ειχα,μόνο και μόνο γιατί έμοιαζε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην χρησιμοποιείται ότι καλώδια βρείτε...ΔΕΝ κάνουν ολα τα καλώδια μόνο και μόνο επειδη έχουν το ίδιο βυσματακι.Αυτο μου θυμίζει κάτι παρόμοιο που είχα εγώ με το σ3 όταν έκανα την κουταμάρα να βάλω καλώδιο από ένα σονυ που ειχα,μόνο και μόνο γιατί έμοιαζε.

 

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες.απλα ενα σ3 που εχει ο αδερφος μου το φορτιζει απροβληματιστα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το S3 θέλει 1Α ενώ το Note 2A. Δεν θα πάθει τίποτα το κινητό από ένα άλλο καλώδιο απλά δεν θα φορτίζει τόσο γρήγορα.

 

 

BTW εγώ παρατηρώ μετά την τελευταία αναβάθμιση αισθητά μεγαλύτερη πτώση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από όταν παρέδωσε πνεύμα το original καλώδιο (να ήταν και 2 μήνες μετά την αγορά?) φορτίζω με ένα Sony και τον original φορτιστή. Περίπου 2,5 ώρες θέλει. Σχεδόν όσο έκανε και με το κανονικό. Κάποια στιγμή λέω να ξαναπάρω το αυθεντικό αλλά για την ώρα δεν έχω θέμα.

 

BTW όντως η μπαταρία και μετά από hard reset πάλι είναι χειρότερη από πριν μετά την αναβάθμιση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

BTW όντως η μπαταρία και μετά από hard reset πάλι είναι χειρότερη από πριν μετά την αναβάθμιση.

 

Thnx Ελένη! Και άρχιζε να μου περνάει από το μυαλό το hard reset. Με γλύτωσες... :)

Link to comment
Share on other sites

Thnx Ελένη! Και άρχιζε να μου περνάει από το μυαλό το hard reset. Με γλύτωσες... :)

Εγώ έκανα ένα γιατί είχε βαρύνει γενικά μετά τα updates και παρότι την πρώτη μέρα που δεν έκανα τη συνήθη χρήση, είχα την αίσθηση ότι βελτιώθηκε, όταν τελείωσα με το στήσιμο και πέρασα στους φυσιολογικούς ρυθμούς είδα ότι είναι και πάλι, κάπως πιο κάτω από τα συνηθισμένα επίπεδα που είχα πριν τις 2 μικρές αναβαθμίσεις. Ίσως λίγο καλύτερα από ότι πριν το reset αλλά και πάλι πιο κάτω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω κ εγω πρόβλημα...έχω πάρει μεταχειρισμένο Galaxy Note κ αργει πολύ να φόρτιση η μπαταρία του κ ξεφορτιζει επίσης πολύ γρήγορα σχετικά με τον άλλον που έχω διαβάσει εδω.

το τηλ είναι 2ρο χέρι κ δεν έχω κούτα κ απόδειξη αγοράς...πώς θα δω αν έχει εγγύηση;επίσης πήρα καινούργια γνήσια μπαταρία κ πάλι είναι το ίδιο.το έχω τώρα σε φόρτιση κ γράφω με 3G κ μ τρώει μπαταρία.είμαι official 4.0.3

αν βοηθήσετε θα χαρώ πολύ

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κανε αναβαθμηση στην 4.1.2, μετα ρουτ, αλλαξε κερνελ, περνα Titanium, πετα οτι σαβουρα δεν χρειαζεσαι, μετα βαλε Greenify και κανε hybernate τις εφαρμογες που θες.

 

Θα δεις αρκετη διαφορα στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

έχω κ εγω πρόβλημα...έχω πάρει μεταχειρισμένο Galaxy Note κ αργει πολύ να φόρτιση η μπαταρία του κ ξεφορτιζει επίσης πολύ γρήγορα σχετικά με τον άλλον που έχω διαβάσει εδω.

το τηλ είναι 2ρο χέρι κ δεν έχω κούτα κ απόδειξη αγοράς...πώς θα δω αν έχει εγγύηση;επίσης πήρα καινούργια γνήσια μπαταρία κ πάλι είναι το ίδιο.το έχω τώρα σε φόρτιση κ γράφω με 3G κ μ τρώει μπαταρία.είμαι official 4.0.3

αν βοηθήσετε θα χαρώ πολύ

ευχαριστώ

 

 

Οταν φιλε μου το αγορασες δεν ρωτησες?Αν δεν έχεις απόδειξη ξεχνάς την εγγύηση, εκτός και αν γνωρίζεις απο που αγοραστικέ,και κάνεις επανεκτύπωση απόδειξη.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

από το imei που να το τσεκαρω ;;όταν το πήρα δύστυχος το έβαλα μόνο στή πρίζα κ φορτιζε.αρα είπα οκ!!μετά αποδείχτηκε οτι εχει πρόβλημα....

αναβάθμιση στη 4.1 μπορώ να κάνω χωρίς Η/Υ ; γιατί τώρα δέν έχω :(

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία ολο και περισσότερα παιδια βλέπω να παίρνουν οτι τους πασάρουν (σορυ κιόλας)

Υπάρχει ενα προτοκολο πριν πάρουμε κατι μεταχειρισμενο δηλαδη αν ηταν κλώνος πάλι θα το έπαιρνες επειδή φορτιζε;

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις στο τέλος πληροφορίες συσκευής και κάπου θα λεει να ψάξει για αναβάθμιση. Στην πρώτη επιλογή νομίζω είναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

όχι Μαν δεν περνώ ότι να'ναί...έχω πάρει αρκετά μεταχειρισμένα.απλά σε αυτό όλα ήταν κομπλέ δεν περίμενα τέτοιο πρόβλημα.

στης ρυθμίσεις έχω πάει κ δεν κάνει αναβάθμιση από μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Για να σου περασει την 4.1.2 λογικα θελει το Kies στον υπολογιστη σου. αλλιως χλωμο το βλεπω για αναβαθμηση.
Link to comment
Share on other sites

όχι Μαν δεν περνώ ότι να'ναί...έχω πάρει αρκετά μεταχειρισμένα.απλά σε αυτό όλα ήταν κομπλέ δεν περίμενα τέτοιο πρόβλημα.

στης ρυθμίσεις έχω πάει κ δεν κάνει αναβάθμιση από μόνο του...

 

Αναφέρομαι περισσότερο στο λογο που δεν πήρες απόδειξη αγοράς με ΙΜΕΙ ωστε να είσαι καλυμμένος με εγγύηση. Το τηλέφωνο κυκλοφορεί 1 χρόνο κοντά αρα σίγουρα εχει 1 χρονο εγγύηση ακόμα.

Αν πας στις ρυθμίσεις-πληροφορίες συσκευής-καπου θα λεει έκδοση ή κατι τέτοιο και αν μπεις μεσα θα σκαναρει να δει μηπως υπάρχει update. Εσενα δεν σου δίνει αυτές τις επιλογές

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει όλα αυτα...κ το αυτόματο update απλά λέει ότι είναι στη τελευταία έκδοση. :(

 

Ρώτα εδω να μην χαλαμε και το παρών θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345660

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει όλα αυτα...κ το αυτόματο update απλά λέει ότι είναι στη τελευταία έκδοση. :(

 

Λογικά μιλάς για το Galaxy Note 1 που ίσως να μην έχει καν εγγύηση εφόσον είσαι εσύ το τρίτο χέρι που το αγοράζει... Αγόρασε μια μπαταρία από ebay και αν δεν στρώσει άλλαξε το πλακετάκι με το βύσμα... (φυσικά πρώτα ψάξε να δεις αν έχει εγγύηση) Αλλά μπαταρία μπορείς να αγοράσεις γιατί έχει μόνο έξι μήνες εγγύηση που σίγουρα έχει λήξει η δικιά σου..

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ρε σεις για το 1 λεει το παιδί; νόμιζα οτι ηταν αποκλειστικά του 2 το thread. Γράψτε λάθος γιαυτο που ειπα με την εγγύηση.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

γράφω ότι εχω πάρει καινούργια μπαταρία κ τα ίδια....πιστεύω ότι είναι από το 4.0.3 γιατί το πρόβλημα είναι ότι τρώει γρήγορα τη μπαταρία κ φορτίζει κ αργά σχετικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...