Jump to content

'Εχει βάλει κανείς Adsl?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Οποιος έχει βάλει DSL ας μας πει εντυπώσεις απο την ταχύτητα, τον εξοπλισμό, αν έχει προβλήματα καθώς και απο ποιόν provider είναι. Σκέφτομαστε με έναν φίλο να βάλουμε με otenet και να την μοιραστούμε wireless (μένουμε σχεδόν απέναντι). Οποιεσδήποτε εμπειρίες λοιπόν πάνω στο θέμα, ευπρόσδεκτες :)
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

'Οποιος έχει βάλει DSL ας μας πει εντυπώσεις απο την ταχύτητα, τον εξοπλισμό, αν έχει προβλήματα καθώς και απο ποιόν provider είναι. Σκέφτομαστε με έναν φίλο να βάλουμε με otenet και να την μοιραστούμε wireless (μένουμε σχεδόν απέναντι). Οποιεσδήποτε εμπειρίες λοιπόν πάνω στο θέμα, ευπρόσδεκτες :)

 

 

Με τετοιες τιμες ? Σιγα μην εχει βαλει κανενας... :o

Link to comment
Share on other sites

Eχει βαλει ενας φιλος μου και παει σφαιρα. ΟΤΕΝΕΤ εχει. Κριμα που δεν μενω κοντα του. Τωρα φτιαχνει WiFi συνδεσεις για ενα φορητο και ενα ipaq που εχει. Για 3 συσκευες καλα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

ego apo 5-6 gnostous pou exoyn valei oi perissoteroi exoun provider ti Forthnet (dinei mexri to septemvri dorean prosvasi) kai ola einai mia xara. Provlima antimetopisan stin arxi aytoi poy peftoun se kentro intracom (kai anagkastika piran to jetspeed). Oysiastika ypirxe provlima me to jetspeed kai ti synergasia toy me to dslam, alla tora oloi paizoyn mia xara.

Oson afora to thema ton timon, ok einai akrives se sxesi me tin ypoloipi Evropi(edo einai ougkanta), alla telospanton esto kai etsi kapoious toys symferei.

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρία που δουλεύω είναι να βάλουμε ADSL. Τώρα, για το κόστος, ούτως ή άλλως, με την ISDN που είμαστε πάνω από 8 ώρες online καθημερινά, μας βγαίνει κάπου στο ίδιο.. είμαστε σε φάση συζητήσεων με providers για να δούμε πού θα καταλήξουμε.

 

Όταν με το καλό πάρουμε, τότε θα μάθετε κι από μένα. :cool:

 

WiFi ε; Χμμ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pantos einai logiko na eiani akribo sthn arxh to DSL. Kai me ta kinita etsi den eixe ginei?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον trv

 

wifi + dsl ! :-)

 

5atoma, 35euro ka8enas, 1024sindesi... ti lete?

 

apo septembri 8a dei3ei..

 

 

Χμ..

Πώς το έβγαλες αυτό; 5*35=175.Λίγα δεν είναι;Αλλά ειναι και το θέμα ποιός θα χρεωθεί τον εξοπλισμό,εφόσον αυτός που αναλαμβάνει να το μοιράσει μετά θα έχει για πάντα το Modem& τη γραμμή... :blink:

Link to comment
Share on other sites

στην Κυπρο έχουμε DSL εδώ και ένα χρόνο περίπου και μπορεί και περισσότερο.. Alcatel Speed Touch USB, 640 kb χωρίς προβλήματα!
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει μεσω της Sparknet.

Πολυ καλα παει αν και μου φερανε (προσωρινα) το Jetspeed 500i το οποιο ειναι μια μα...ια και μιση. Ειναι και router το οποιο δουλευει με NAT χωρις port forwarding.

 

Βασικα επελεξα Sparknet γιατι δεν πληρωσα το modem (δανεισμος) και ολες τις αιτησεις τις εκανε η ιδια και οχι εγω με αποτελεσμα να ερθει σχετικα γρηγορα. Επισης τα παντα ακομα και το παγιο του πΟΤΕ το πληρωνω στην ιδια. Φανταζομαι οτι εχει κανει καποια ειδικη συμφωνια με τον πΟΤΕ, για να βαζει και αυτη απευθειας χωρις να ανακατευει τον πΟΤΕ.

Host

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό της sparknet.Πας σε έναν και ξεμπερδεύεις!Έτσι ακόμη και σε προβλήματα αφήνεις αυτούς να τρέχουν :cool:

 

Κάτι άλλο,τι εννοείς ότι σου έχουν βάλει προσωρινά το 500i?Τι πρόκειται να βάλουν?

Link to comment
Share on other sites

meta apo duo meres me 512 ACN ....

 

APOGOHTEYSH!!!

 

den katafere na perasei kanena test taxutitas pano apo 240-250

 

apanota tilefona kai psaksimo se ola ta forum gia rithmiseis alla... tipota akoma :(

"Ολα σας τα προβλήματα, ειτε θα τα λύσουμε, είτε θα τα ξεχάσετε"

 

Κωνσταντίνος Καραμανλής

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tsiou

meta apo duo meres me 512 ACN ....

APOGOHTEYSH!!!

den katafere na perasei kanena test taxutitas pano apo 240-250

apanota tilefona kai psaksimo se ola ta forum gia rithmiseis alla... tipota akoma :(

 

Με τι ταχύτητα κατεβάζεις;

Link to comment
Share on other sites

mp3 katebazei me 26-29 kb/sec

 

exe klp ftanei kai ta 45 kb/sec

 

mexri ta 64.... exei poluuuuuuuuuu douleia

"Ολα σας τα προβλήματα, ειτε θα τα λύσουμε, είτε θα τα ξεχάσετε"

 

Κωνσταντίνος Καραμανλής

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ατάκα στην υπογραφή σου Tsiou! Ποιός Καραμανλής από τους δύο το είπε; Ο θείος ή ο ανηψιός;
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Ο θειος φυσικα!

 

Αν το ελεγε ο ανηψιος....

"Ολα σας τα προβλήματα, ειτε θα τα λύσουμε, είτε θα τα ξεχάσετε"

 

Κωνσταντίνος Καραμανλής

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Πολύ καλό αυτό της sparknet.Πας σε έναν και ξεμπερδεύεις!Έτσι ακόμη και σε προβλήματα αφήνεις αυτούς να τρέχουν :cool:

 

Κάτι άλλο,τι εννοείς ότι σου έχουν βάλει προσωρινά το 500i?Τι πρόκειται να βάλουν?

 

 

Μου δωσανε ενα Planet ADE 300 που ειναι και αυτο Router και εχει τρομερες δυνατοτητες.

Host

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tsiou

 

meta apo duo meres me 512 ACN ....

 

APOGOHTEYSH!!!

 

den katafere na perasei kanena test taxutitas pano apo 240-250

 

apanota tilefona kai psaksimo se ola ta forum gia rithmiseis alla... tipota akoma :(

 

 

sou eipe kaneis oti eiani 521 Guaranteed???

den nomizw

ara gia arxi kala pas.

Katse na deis ti 8a ginei otan gemiei o topos adsl...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγω έβαλα το Laptop μου στο δίκτυο ενώς πελάτη μου που έχει DSL και κατέβαζα από Kazaa (Lite :) ) με 50k περίπου...

 

Γαμιώντας πήγαινε...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για Vivodi πάω (ανδ δεν κάνει κάτι γρήγορα η forthnet). Πάντως εδώ στην Αγγλία με NTL και 1Mbps γραμμή δεν βλέπω και τρελλά νούμερα στο Kazaa! Στα τέστ βέβαια, έχει χτυπήσει και 1240!!!!!!!!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωι ( 10πμ ) μου ειπαν να ειμαι στον ΠΟΤΕ να παρω το Modem , και να δειξω στον τεχνικο πως να ερθει στο σπιτι για να μου κανει εγκατασταση την γραμμη ( μετα απο αιτηση που εκανα στις 2/7 ) . :mad:

 

πρεπει να δειξω στον τεχνικο το σπιτι διοτι ερχεται απο χαλκιδα επειδη η δικοι μας εδω δεν εχουν ιδεα απο ADSL οπως μου ειπε ο προισταμενος στον ΠΟΤΕ της περιοχης. :wacko:

 

 

Θα σας πω εντυπωσεις αυριο παιδια ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

Αυριο το πρωι ( 10πμ ) μου ειπαν να ειμαι στον ΠΟΤΕ να παρω το Modem , και να δειξω στον τεχνικο πως να ερθει στο σπιτι για να μου κανει εγκατασταση την γραμμη ( μετα απο αιτηση που εκανα στις 2/7 ) . :mad:

 

πρεπει να δειξω στον τεχνικο το σπιτι διοτι ερχεται απο χαλκιδα επειδη η δικοι μας εδω δεν εχουν ιδεα απο ADSL οπως μου ειπε ο προισταμενος στον ΠΟΤΕ της περιοχης. :wacko:

 

 

Θα σας πω εντυπωσεις αυριο παιδια ;)

 

 

λοιπον παιδια , ενα πραγμα να πω , onDSL OTENET 384/128 εγινε εγκατασταση σημερα το πρωι , και προς το παρων παει καλα , το λιγοτερο που κατεβαζω ειναι με 42kbps και ανωτερο 65kbps

 

θα δειξει η πορεια!!! ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Provlima parousiastike me ADSL kurios se perioxes ths B. Elladas logo asumbototitas ton jetspeed me ta Siemens kentra tou OTE h logo tou oti o OTE den eixe kanei anaba8misi ston bandwidth ton grammon sta kentra tous se orismenes perioxes. Pleon ola auta exoun lu8ei kai toulaxiston gia 2 providers pou gnorizo kai exoun testaristei oi sindeseis(Forthnet, Otenet) ADSL pou parexoun paizoun apsoga.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...