Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από προχτές έκανα μια διαπίστωση όσον αφορά την φόρτιση της Ζετας μου.Στο σπίτι υπάρχουν επίσης άλλες δύο συσκευές xperia Sp & L .Συνήθως λοιπόν,όποιον φορτιστή έβρισκα εύκαιρο χρησιμοποιούσα.Διαπίστωσα λοιπόν πως αφού δεν έβρισκα τις προάλλες κάποιον φορτιστή,άνοιξα από την συσκευασία αγοράς δηλαδή από το κουτί του,τον φορτιστή του Ζ.Τόσο λοιπόν προχτές όσο και σήμερα διαπίστωσα πως σε ποσοστό 10 % ,όταν ξεκινούσα να φορτίσω,μετά από 2 ώρες και κάτι,το πολύ δυόμιση το κινητό έδειχνε πλήρες φόρτιση!Όταν με τους αντίστοιχους άλλους τόσο του Sp όσο και του L ,η διάρκεια φόρτισης έφτανε ή και ξεπερνούσε τις 4 ,τεσσεράμιση ώρες!!Τρομερή διαφορά που δεν το περίμενα...αυτά έτσι μια σημαντική διαπίστωση πως κάθε μοντέλο θέλει τελικά τον...φορτιστή του :lol:
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από προχτές έκανα μια διαπίστωση όσον αφορά την φόρτιση της Ζετας μου.Στο σπίτι υπάρχουν επίσης άλλες δύο συσκευές xperia Sp & L .Συνήθως λοιπόν,όποιον φορτιστή έβρισκα εύκαιρο χρησιμοποιούσα.Διαπίστωσα λοιπόν πως αφού δεν έβρισκα τις προάλλες κάποιον φορτιστή,άνοιξα από την συσκευασία αγοράς δηλαδή από το κουτί του,τον φορτιστή του Ζ.Τόσο λοιπόν προχτές όσο και σήμερα διαπίστωσα πως σε ποσοστό 10 % ,όταν ξεκινούσα να φορτίσω,μετά από 2 ώρες και κάτι,το πολύ δυόμιση το κινητό έδειχνε πλήρες φόρτιση!Όταν με τους αντίστοιχους άλλους τόσο του Sp όσο και του L ,η διάρκεια φόρτισης έφτανε ή και ξεπερνούσε τις 4 ,τεσσεράμιση ώρες!!Τρομερή διαφορά που δεν το περίμενα...αυτά έτσι μια σημαντική διαπίστωση πως κάθε μοντέλο θέλει τελικά τον...φορτιστή του :lol:

 

εγω θα σου ελεγα να φορτιζεις με τους αλλους...το γεγονος οτι φορτιζει πιο γρηγορα ειναι καθαρα θεμα output του καθε φορτιστη..

Επειδη λοιπον η μπαταρια για να αλλαξει στο κινητο πρεπει να χαλασεις την εργοστασιακη στεγανοποιηση, θα σου ελεγα να κρατησεις την αργη φορτιση που σημαινει και μεγαλυτερη διαρκεια ζωης της μπαταριας...

Οχι οτι ειναι κακος ο δικος του προφανως, αλλα ξερω οτι ισχυει αυτος ο κανονας γενικα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο δικός του εγώ έχω πάρει το dock και φορτίζει ποιο αργά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 3.5 στο σταμινα το βλέπεις μόνο όταν είναι άδειο το κινητό από εφαρμογές στην 4.4.2 έκδοση στο tablet nexus 7 που έχω ήρθε το 4.4.3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή θα βγει αναβάθμιση σε λίγες ημέρες

 

Καλημέρα!!! Βάση λογικής καο βάση την προηγούμενη αναβάθμιση...αύριο ή το Σάββατο θα ρην δώσουν...

Έτσι νομίζω...άλλα ο θεός είναι μεγάλος....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl... Το τσέκαρα έχεις δίκιο, ο ένας φορτιστής γράφει και είναι Sony Ericsson με το μισό περίπου output απ ότι ο άλλος του Ζ που είναι σκέτος Sony και με την διπλάσια περίπου τιμή στο output.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ξέρετε καμιά εφαρμογή που να δείχνει όλες της θερμοκρασίες της συσκευής;;;

 

Android Tuner :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Android Tuner :)

 

Ααααααααχχχ!!!! Το κατέβασα και εκανα καποια βλακεια και τωρα μπουταρει και σταματαει μετά το boot logo και λεει xperia σταματησε να λειτουργει! Και οοοοτι το είχα στήσει γμτ!!!!

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πειραξα κατι διακοπτες που εχει ον μπουτ στον επεξεργαστη κλπ.επισης εβαλα καταλαθος thermo κατι. και εκοψα μερικα προγραμματα απο εκκινηση (οχι ργοστασιακα).

Ανοιγει και λεει com.android.systemui σταματησε να λειτουργει.

Τι λετε? ειμαι ρουτ με cwm.Εχω ελπιδα να γλιτωσω το φλασαρισμα?

Αν οχι δωστε μερικες ρομ με ρουτ 4.4 παρακαλω πολυ.Δεν εχω κολλημα να εχω εργοστασιακη.

Εχω και στην μνημη μεσα μια που προτεινε ενας φιλος μερικες σελιδες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες τιποτα ρευματα η εβαλες περιεργη συχνοτητα;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πειραξα κατι διακοπτες που εχει ον μπουτ στον επεξεργαστη κλπ.επισης εβαλα καταλαθος thermo κατι. και εκοψα μερικα προγραμματα απο εκκινηση (οχι ργοστασιακα).

Ανοιγει και λεει com.android.systemui σταματησε να λειτουργει.

Τι λετε? ειμαι ρουτ με cwm.Εχω ελπιδα να γλιτωσω το φλασαρισμα?

Αν οχι δωστε μερικες ρομ με ρουτ 4.4 παρακαλω πολυ.Δεν εχω κολλημα να εχω εργοστασιακη.

Εχω και στην μνημη μεσα μια που προτεινε ενας φιλος μερικες σελιδες πριν.

 

Αν μπορείς να μπείς recovery, δοκίμασε να ξαναφλασάρεις την rom που έβαλες χωρις wipes. Αυτό υποθέτοντας πως έβαλες κάποια pre rooted.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μπείς recovery, δοκίμασε να ξαναφλασάρεις την rom που έβαλες χωρις wipes. Αυτό υποθέτοντας πως έβαλες κάποια pre rooted.

 

οχι την στοκ ειχα. ρευματα οχι δεν νομιζω να πειραξα. παντως οτι εκανα βλακεια εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κανένα backup? Έστω από titanium. Την Ελληνική έχεις;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κανένα backup? Έστω από titanium. Την Ελληνική έχεις;

 

οχι και δεν μπορω ναμπω μεσα ετσι κ αλλιως.δειχνουν να δουλευουν ολα αλλα εχω ενα κολλημενο μηνυμα και δεν μπορω να μπω.ναι ελληνικη στοκ 230. απο recovery δεν μπορω να κανω κανα reset?κοιταω και στο google για λυσεις.

κατι μου εσβησε η λαλακια to android tuner σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις επαναφορά αλλά θα τα χάσεις όλα. Pre rooted Ελληνική δεν υπάρχει και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει αν μπεί άλλη από πάνω.

 

Κάνε μια δοκιμή για επιδιόρθωση με pc companion.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα έκλεισες για την εκκίνηση λογικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απο το recovery δεν μπορω να κανω ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων''? ας τα χασω ολα.

βεβαια αμα ειναι ετσι μηπως να φλασαρω αυτήν http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-ultimate-purexz-v1-t2759467

?ειναι εμπιστη?

Link to comment
Share on other sites

Λέμε να μην τα χάσεις. ;Ίσως να το γλυτώσουμε.

 

 

Αν δεν σε πειράζει δοκίμασε αυτην που πόσταρες. Ακολούθησε τις οδηγίες και κάνε όλα τα wipes.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που βγήκε εύκολο root, αντί για εργοστασιακές από recovery περνάς ένα ftf και ξαναρουτάρεις. Οπότε μπορείς να δοκιμάσεις επιδιόρθωση από pc companion που δεν κάνει wipes και αν δεν πετύχει αυτό δοκίμασε να φλασάρεις το Ελληνικό ftf ξετικάροντας τα wipes. Αν χαθεί το root ή η recovery τα ξανακάνεις.

 

Αν δεν διορθωθει, φλάσαρε το ftf με wipes και στήσε απ΄την αρχή.

 

Αν το θεωρείς χρονοβόρο, δοκίμασε την άλλη rom.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που βγήκε εύκολο root, αντί για εργοστασιακές από recovery περνάς ένα ftf και ξαναρουτάρεις. Οπότε μπορείς να δοκιμάσεις επιδιόρθωση από pc companion που δεν κάνει wipes και αν δεν πετύχει αυτό δοκίμασε να φλασάρεις το Ελληνικό ftf ξετικάροντας τα wipes. Αν χαθεί το root ή η recovery τα ξανακάνεις.

 

Αν δεν διορθωθει, φλάσαρε το ftf με wipes και στήσε απ΄την αρχή.

 

Αν το θεωρείς χρονοβόρο, δοκίμασε την άλλη rom.

 

σε ευχαριστω πολυ.ολους.απλα ηλπιζα απο cwm μηπως εκανα κανα ρεσετ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...