Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω το κινητό καθώς το βλέπω ότι η τιμή του έχει πέσει αρκετά στο kaizershop και στο smarties.Υπάρχει κάποιος να το έχει αγοράσει από εκεί και να μου πει αν όλα είναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αγοράσω το κινητό καθώς το βλέπω ότι η τιμή του έχει πέσει αρκετά στο kaizershop και στο smarties.Υπάρχει κάποιος να το έχει αγοράσει από εκεί και να μου πει αν όλα είναι οκ?
εχω αγορασει 2 κινητα απο το συγκεκριμενο καταστημα ......και εγω περιμενω να πεσει λιγο ακομα η τιμη να τσιμπισω και το Ζ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κινητό καθώς το βλέπω ότι η τιμή του έχει πέσει αρκετά στο kaizershop και στο smarties.Υπάρχει κάποιος να το έχει αγοράσει από εκεί και να μου πει αν όλα είναι οκ?

 

Ειχα παρει το SGS3 απο το πρωτο καταστημα.

Απολυτα ικανοποιημενος και ηταν κ απο τα πρωτα μαγαζια που ειχαν φερει τοτε τη συσκευη, στο μπλε χρωμα, στην Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πολύ καλό βελτιωμένο πρόγραμμα για μην με πολλές ρυθμίσεις, πηγαίνετε εδώ και κατεβάστε τοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2270747.

ΟΔΗΓΊΕΣ:

Πηγαίνετε στο system/app κρατήστε back up το ορίτζιναλ conversation.apk (για την περίπτωση που το χρειαστείτε ξανά) και μετά μετέφερετε το αρχείο mms.apk που κατεβάσατε μέσα στο system/app δίνοντας τα σωστά permittion rw-r-r.Επανεκκίνηση το τηλ και απολαύστε το κατά πολύ βελτιωμένο καινούριο πρόγραμμα Μην, που υποστηρίζει και 160 χαρακτήρες στα μην.

Μπορείτε αν θέλετε να κρατήσετε και τα δύο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ειμαι νεος κατοχος του Xperia z και πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Γινεται να μεταφερω τις apps που εχω εγκαταστησει "χειροκηνητα" (με apk) απο την εσωτερικη μνημη στην καρτα SD (64 GB)?

Μεσω των ρυθμισεων δεν εχει καποια επιλογη για apps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ειμαι νεος κατοχος του Xperia z και πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Γινεται να μεταφερω τις apps που εχω εγκαταστησει "χειροκηνητα" (με apk) απο την εσωτερικη μνημη στην καρτα SD (64 GB)?

Μεσω των ρυθμισεων δεν εχει καποια επιλογη για apps.

 

Δεν υπάρχει λόγος φίλε μου, έχεις 11 γίγα για να περάσεις ότι θες μέσα στο τηλ. Δεν υπάρχει λόγος να τις μεταφέρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMOD... 10.1 RC

H γνωστη ομάδα ξαναχτυπησε...μεσα απο μια μακρα λίστα υποστηριζει και την συσκευη μας... οποιος θελει τη κατεβαζει απο εδω...

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMOD... 10.1 RC

H γνωστη ομάδα ξαναχτυπησε...μεσα απο μια μακρα λίστα υποστηριζει και την συσκευη μας... οποιος θελει τη κατεβαζει απο εδω...

 

Κατεβάζουμε, φλασαρουμε με TWRP και όλα έτοιμα;;

 

Τελευταίες μέρες κάτι μου έπαθε και καίει υπερβολικά πολύ μπαταρία. Με μισή ώρα οθόνη (και ταυτόχρονα wifi) είναι 90% και η φωτεινότητα δεν ξεπερνάει το 20% (αναλογικά αν το πάρω με βγάζει 2.30ωρεσ ζωή και γενικά τόσο βγάζει περίπου)

.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι κάπου τόσο με βγάζει, λίγο κάτω λίγο πάνω.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ειμαι νεος κατοχος του Xperia z και πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Γινεται να μεταφερω τις apps που εχω εγκαταστησει "χειροκηνητα" (με apk) απο την εσωτερικη μνημη στην καρτα SD (64 GB)?

Μεσω των ρυθμισεων δεν εχει καποια επιλογη για apps.

 

όχι φιλε μου δεν γίνετε!! το αρ2sd αρ που είναι και το καλύτερο δεν λειτουργεί σε android 4.1 και πάνω!! όπως επίσης όλες οι συσκευές ενώ σαν μαμά πριν το 4.1 σου επέτρεπαν από μονες τους να μεταφέρεις τις εφαρμογές σου στην sd κάρτα από την 4.1 και πάνω έκδοση του android δυστυχώς δεν μπορείς με κανέναν τρόπο...ο μονος τρόπος είναι να κανεις root το κινητό σου και πάει λέγοντας

 

Λοιπόν για όσους θυμούνται που ρώτησα για τα νερά τις οθόνης πήγα λοιπόν σε 2 xperia service points και στα 2 οι άνθρωποι εξυπηρετικοί αλλα δεν γνώριζαν...δεν έχει δηλωθεί από κανέναν ως βλάβη μέχρι τώρα οποτε δεν ήξεραν να μου απαντήσουν με σιγουριά αν είναι μέσα στα όρια του φυσιολογικού η είναι βλάβη τις οθόνης...ο ένας μάλιστα μου είπε από την πήρα του το θεωρεί φυσιολογικό μιας και το έχει δει και σε αλλα κινητά αλλα και πάλου δεν μπορεί να μου πει με 100% βεβαιότητα!!

επίσης γυρνώντας πέρασα και από ένα κατάστημα public που ήξερα ότι έχουν ένα βιτρίνα και το δείχνουν στον κόσμο...το έπιασα λοιπόν στα χερια μου και διαπίστωσα πως ΚΑΙ αυτό το κάνει! εγώ πλέον πιστεύω πως σχεδόν όλα τα Z το κάνουν και μάλλον δεν είναι κάποιο πρόβλημα αυτοι που λενε πως δεν το κανει ισως να μην ξερουν που και πως να πιεσουν!! τώρα αν μελλοντικά όντως δημιουργήσει κάτι τότε κυριοί παίξαμε και χάσαμε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα σε περίπτωση που το χάσουμε ή το κλέψουν Υπάρχει ?

avast security εχει μεσα antitheaft

Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οθονη που λετε οτι κανει νερα,πιστευω οτι ειναι θεμα επιλογης κατασκευης.Χωρις να μαι ειδικος,πιστευω οτι μαλλον παιζει ρολο το παχος του τζαμιου που βαζει καθε εταιρια στο κινητο, καθως και σε αλλες συσκευες.Ας πουμε τωρα που παταω εστω και λιγο την οθονη των 1200+ευρω laptop που εχω,εννοειται πως κανει νερα.Το ιδιο και η 42αρα τηλεοραση οταν την παταω, εστω και λιγο, με ενα πανακι για να την καθαρισω.Αρα ισως η σονυ επελεξε να το κανει στο z για να μειωσει το βαρος,να κανει την οθονη να φαινεται πως "επιπλεει" στην επιφανεια και οχι μεσα βαθεια στο κινητο,να το κανει πιο ευκαμπτο ωστε να μην ειναι τελειως ακαμπτο και σπαει το τζαμι με τη μια.Στο arc που εχω δεν το κανει, αλλα νοιωθεις πως οντως το γυαλι που καλυπτει την οθονη πρεπει να ναι αρκετα παχυ, γυρω στα 5mm που λεει ο λογος, και η οθονη φαινεται βαθεια μεσα στο κινητο.Ισως στο z επελεξε να κανει το τζαμι π.χ 2mm ωστε ναι ειναι πιο ευκαμπτο, ξερω γω.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οθονη που λετε οτι κανει νερα,πιστευω οτι ειναι θεμα επιλογης κατασκευης.Χωρις να μαι ειδικος,πιστευω οτι μαλλον παιζει ρολο το παχος του τζαμιου που βαζει καθε εταιρια στο κινητο, καθως και σε αλλες συσκευες.Ας πουμε τωρα που παταω εστω και λιγο την οθονη των 1200+ευρω laptop που εχω,εννοειται πως κανει νερα.Το ιδιο και η 42αρα τηλεοραση οταν την παταω, εστω και λιγο, με ενα πανακι για να την καθαρισω.Αρα ισως η σονυ επελεξε να το κανει στο z για να μειωσει το βαρος,να κανει την οθονη να φαινεται πως "επιπλεει" στην επιφανεια και οχι μεσα βαθεια στο κινητο,να το κανει πιο ευκαμπτο ωστε να μην ειναι τελειως ακαμπτο και σπαει το τζαμι με τη μια.Στο arc που εχω δεν το κανει, αλλα νοιωθεις πως οντως το γυαλι που καλυπτει την οθονη πρεπει να ναι αρκετα παχυ, γυρω στα 5mm που λεει ο λογος, και η οθονη φαινεται βαθεια μεσα στο κινητο.Ισως στο z επελεξε να κανει το τζαμι π.χ 2mm ωστε ναι ειναι πιο ευκαμπτο, ξερω γω.

 

Πιστεύω πως να συζητάμε κάτι το οποίο πλέον είναι δεδομένο σε όλες τις συσκευές, δεν χρήζει άλλης συζήτησης. Το κάνει σε όλες ανεξαρτήτου της συσκευές οπότε τσάμπα το συζητάμε. Πρέπει να να θεωρείται λήξαν το θέμα και παρακαλώ να μην ξανά ασχοληθούμε. Για τους άλλους που θεωρούν ότι είναι πρόβλημα μπορούν να ξανά πάνε στην σίγουρη επιλογή τους εκτός sony, πχ Samsung... ..κτλ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως να συζητάμε κάτι το οποίο πλέον είναι δεδομένο σε όλες τις συσκευές, δεν χρήζει άλλης συζήτησης. Το κάνει σε όλες ανεξαρτήτου της συσκευές οπότε τσάμπα το συζητάμε. Πρέπει να να θεωρείται λήξαν το θέμα και παρακαλώ να μην ξανά ασχοληθούμε. Για τους άλλους που θεωρούν ότι είναι πρόβλημα μπορούν να ξανά πάνε στην σίγουρη επιλογή τους εκτός sony, πχ Samsung... ..κτλ.

 

Εγω ειχα S3 και τωρα το Ζ καμια σχεση καλητερο το S3 σε ολα μενανοιωσα που το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα S3 και τωρα το Ζ καμια σχεση καλητερο το S3 σε ολα μενανοιωσα που το πηρα

 

Που ακριβως ειναι καλυτερο το S3 ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα S3 και τωρα το Ζ καμια σχεση καλητερο το S3 σε ολα μενανοιωσα που το πηρα

 

Ούτε καν. Ήμουν χρήστης s plus, s2, s3 τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν. Το ζ είναι αιώνες μπροστά. Και τελευταία μιας που ακούω "το σ4 βγάζει καλύτερα σκορ" δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.. Λες και θα δω διαφορά για 0.1 s. Μόνο που είδα πως θα είναι εξωτερικά το σ4 έφυγα κατευθείαν για Ζ.

 

Όπως επίσης όταν μου λένε για την ξεπλυμενη οθόνη, προσωπικά τώρα πια κατά πλειοψηφία μου αρέσει του ζ. Είναι πιο ρεαλιστικό. Και είναι καθαρά πως θα συνηθίσει το μάτι. Σε κάτι πειραγμένες φώτο από pc μου άρεσε μόνο το σ3

 

Edit: για να μην θυμηθώ εκείνο το οδυνηρό άνοιγμα των επαφών και τηλεφώνου. Μισή ώρα να τα εμφανίσει

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. Ήμουν χρήστης s plus, s2, s3 τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν. Το ζ είναι αιώνες μπροστά. Και τελευταία μιας που ακούω "το σ4 βγάζει καλύτερα σκορ" δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.. Λες και θα δω διαφορά για 0.1 s. Μόνο που είδα πως θα είναι εξωτερικά το σ4 έφυγα κατευθείαν για Ζ.

 

Όπως επίσης όταν μου λένε για την ξεπλυμενη οθόνη, προσωπικά τώρα πια κατά πλειοψηφία μου αρέσει του ζ. Είναι πιο ρεαλιστικό. Και είναι καθαρά πως θα συνηθίσει το μάτι. Σε κάτι πειραγμένες φώτο από pc μου άρεσε μόνο το σ3

 

Edit: για να μην θυμηθώ εκείνο το οδυνηρό άνοιγμα των επαφών και τηλεφώνου. Μισή ώρα να τα εμφανίσει

 

Στο wifi δεν συγκρινετε στο σπιτι μου ενω πριν επειανα με wifi τωρα στο ιδιο σημειο τιποτα στο φορτομα σελιδων το s3 απαιχτο πηγαινε σφαιρα ποιο καλα χρωματα μετανοιωσα αλλα ειναι αργα

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi δεν συγκρινετε στο σπιτι μου ενω πριν επειανα με wifi τωρα στο ιδιο σημειο τιποτα στο φορτομα σελιδων το s3 απαιχτο πηγαινε σφαιρα ποιο καλα χρωματα μετανοιωσα αλλα ειναι αργα

 

Σλα να αλλάξουμε αν είναι έτσι φιλε :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...