Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι προσπαθω να μπω εξ αρχης σε recovery mode και δεν μπαινει ενω παταω τα κουμπια

 

Την ώρα που μπουτάρει μόλις σου ανάψει το logo της Sony, ταυτόχρονα ανάβει και το πράσινο led εκείνη την στιγμή πατάς volume up η down το led αλλάζει χρώμα σε μώβ η κάτι τέτοιο τέλος πάντων εκείνη την στιγμή θα μπει σε recovery mode.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αναβει το πρασινο led

 

Είσαι σίγουρος πως έχεις περάσει cwm; Όπως και να έχει πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187363 και κατέβασε το ξανά, πέρασε το ακολούθησε τις παραπάνω οδηγίες για να μπεις σε recovery mode και θα είσαι οκ.

 

κινητάρα !! τα σπάει παιδιά το χω πιάσει στα χέρια μου και δεν ξεκολάω, κάνει τα πάντα..

 

Καλώς ήρθες στην παρέα άντε να αυξανόμαστε σιγά σιγά........

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ποιο cwm να περασω?

 

Κατέβασε το από εδώ απευθείας http://d-h.st/Ynb.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

+1

Πραγματικά τέλειο mod!!

Ο ήχος αλλάζει προς το καλύτερο και από ένταση..... κανένα παράπονο πια.

Έχω την V.9 και το απόγευμα θα περάσω την ολοκαίνουρια V.10

Για να το περασεις τι εκανες εκτος απο root ?

 

Για την ιστορια μολις μου αλλάξανε τα ακουστικα τα οποια ειχαν θεμα με το left earphone speaker.. πηγα τα παλια και μου δωσανε αμεσως καινουριο σετακι ... bravο και παλι bravo στο Media Markt Αργυρούπολης !

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Για να το περασεις τι εκανες εκτος απο root ?

 

Πρέπει να έχεις και cwm για να φλασάρεις το zip αρχείο. Αν δεν το έχεις δες στην προηγούμενη σελίδα έχω link για να το κατεβάσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βαιρας Κινεζος75 twinpower και παει λεγοντας ..αυριο που θα κανεις νεο λογαριασμο με αλλο ψευδώνυμο,

ελα να μας πεις οτι ερχεσαι απο iphone5 ..ετσι για αλλαγη ,μπας και μας παραμυθιασεις και δεν σε καταλαβουμε αμεσως ..

nick2crete σε περίπτωση που έχεις υποψία κλώνου μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπάκι της αναφοράς. Είναι η δεύτερη φορά που καταλογίζεις δημόσια σε κάποιον ότι είναι κλώνος κι ότι τρολλάρει. Ακόμα κι αν έχεις δίκιο αυτομάτως το χάνεις. Κάνε την ανάφορά σου κι άσε την Ο.Δ. (η οποία σημειωτέον έχει περισσότερα και αντικειμενικότερα εργαλεία για να κάνει το matching). Δεν χρειάζεται να λασπολογούμε.

Είσαι root; Πέρασε καλύτερα το CWM από εδώhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187363

duc έφυγε το πιο πάνω σου post. Ειλικρινά δεν θέλω καν να μπω στην διαδικασία του τι ακριβώς ήθελες να γράψεις μετά τις τελίτσες...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

duc έφυγε το πιο πάνω σου post. Ειλικρινά δεν θέλω καν να μπω στην διαδικασία του τι ακριβώς ήθελες να γράψεις μετά τις τελίτσες...

 

Τώρα αν σου πω ότι δεν θυμάμαι τι ήθελα να γράψω φίλτατε zxr,Καλά έκανες και το διέγραψες γιατί κατά λάθος απευθυνόταν στο ίδιο άτομο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xperia z πόσο sar έχει? Και η οθόνη του τι λέει σαν ποιότητα χρωμάτων και πώς τα πάει στον ήλιο? εγώ αυτήν την στιγμή έχω το sgs2 και τα πάει χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xperia z πόσο sar έχει? Και η οθόνη του τι λέει σαν ποιότητα χρωμάτων και πώς τα πάει στον ήλιο? εγώ αυτήν την στιγμή έχω το sgs2 και τα πάει χάλια.

 

Δεν θυμάμαι πόσο sar έχει αν και νομίζω πως στην αρχή κάπου το έχουν αναφέρει, τώρα όσον αφορά την οθόνη απλά δεν υπάρχει η ποιότητα των χρωμάτων,bravia εγγύηση ολοζώντανα χρώματα, όσον αφορά τον ήλιο είτε το δουλεύεις στο σκοτάδι είτε σε κοντρά ήλιο είναι σχεδόν το ίδιο βλέπεις μια χαρά.

 

Μόλις πέρασα κι εγώ το mod του ήχου, ρε παιδιά μιλάμε μέρα με νύχτα η διαφορά είναι τεράστια, αλλά μήπως βγάλει κανένα πρόβλημα το ηχείο με τόσο δυνατό ήχο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πηγα και το ειδα στο Πλαισιο σημερα πολυ καλο κινητο το τεσταρα παντου,μαρεσε σε ολα ακομα και τα χρωματα που δεν ειναι σαν του s3 που εχω ακομα(μεχρι να το πουλησω)εχει αρκετα καλα χρωματα και ολα ειναι θεμα συνηθειας!Ασε που στο xperia z ειναι πιο "ανθρωπινα" τα χρωματα!τωρα ακουστε περιπετεια...

πηγα Πλαισιο οπως σας ειπα και το καλυτερο που μπορουσανε να μου κανουνε απο 699 το αφηνανε και μετα απο πολυ ψησιμο και μπλα μπλα στα 660!τρομερη διαφορα ε?για να μην πολυλογω το βρηκα skrutz σε ενα μαγαζι στα 580 και εγραφε μαλιστα ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ αντιπροσωπειας!επικοινωνισα με το καταστημα και μου ειπε οτι σιγουρα το κινητο δεν ειναι παρα εισαγωγη ειναι σιγουρα Ελληνικο οπως αυτα που εχουν τα μεγαλο-καταστηματα,και ειχε ενα τελευταιο κομματι και του λεω "κρατησε το ερχομαι απο μακρια,μενω Αγιο Δημητριο"το μαγαζι ηταν Χαιδαιρι!παω εκει που λετε και οι "ξυπνιοι" το ειχανε δωσει,σε εναν αλλο που τον μπερδεψανε με εμενα!Ελεος λεω ρε παιδια αφου ειχα δωσει τα στοιχεια μου!ειχανε παγωσει ολοι και μου ειπανε οτι σημερα απογευμα το πολυ αυριο θα μου το φερουνε εκεινοι χωρης καμια επιβαρηνση!βεβαια μπηκα μετα απο λιγο skrutz και το μαγαζι ελειπε(θελω να ελπιζω επειδη δεν ειχανε αλλο κομματι)

Αυτο που θελω να ρωτησω οποιος ξερει πως μπορω να καταλαβω οτι το κινητο ειναι οντως Ελληνικο και δεν μου λενε ψεμματα οι τυποι?

Υ.Γ πριν λιγο ειμουν σε ενα αλλο μεγαλο καταστημα και επεξεργαζομουνα το κινητο και ειχε βγει καινουργια ενημερωση για υο Android!το εβαλα το κατεβαζε και εφυγα!οσοι εχετε το xperia z για τσεκαρετε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xperia z πόσο sar έχει? Και η οθόνη του τι λέει σαν ποιότητα χρωμάτων και πώς τα πάει στον ήλιο? εγώ αυτήν την στιγμή έχω το sgs2 και τα πάει χάλια.

 

Δύο μεμτα σημεία έχει η συσκευή αλλά λύνονται με δύο mod.. I

Το ηχείο του και η γωνία θέασης...

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου αν και κατέβασα και πέρασα τα δύο mod που σου είπα, και ειδικά αυτό με τον ήχο απλά τα σπάει, το άλλο με την αντίθεση στα χρώματα φτιάχνει ανάλογα με τις ρυθμίσεις την γωνία θέασης αλλά όπως σου είπα εμένα δεν με ενοχλεί...

Όταν το κινητό το έχεις μπροστά σου είναι εκπληκτικό, όταν το γερνεις η αλήθεια είναι ότι υπάρχει αλιωση...

Τώρα σε όλα τα άλλα είναι απλά κορυφαίο...

Γρήγορο σμουθ με τρομερό touch, θυμίζει Samsung το touch του.

Πολύ καλή οθόνη browsing και τρομερή ποιότητα κατασκευής...

 

Δεν εχω μετανιωσει ούτε μία στιγμή που το πήρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, κάθε μέρα που περνάει τόσο πιο πολύ το ερωτεύομαι, το σίγουρο είναι πως πολλοί θα μετανιώσουν που δεν το έχουν αγοράσει ακόμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, κάθε μέρα που περνάει τόσο πιο πολύ το ερωτεύομαι, το σίγουρο είναι πως πολλοί θα μετανιώσουν που δεν το έχουν αγοράσει ακόμα.

 

Ετσι ακριβως κωστα φιλε μου!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με την ζελατίνα πως τα πάει xperia z είναι ενοχλητική δηλαδή αν το έχεις χωρίς θήκη φοβάσαι να μην σου κάνει γρατσουνιές, γιατί είμαι συνηθισμένος το κινητό που έχω τώρα να μην εχει τίποτα πάνω με τι σπάνε η θήκες και η ζελατίνες.
Link to comment
Share on other sites

Με την ζελατίνα πως τα πάει xperia z είναι ενοχλητική δηλαδή αν το έχεις χωρίς θήκη φοβάσαι να μην σου κάνει γρατσουνιές, γιατί είμαι συνηθισμένος το κινητό που έχω τώρα να μην εχει τίποτα πάνω με τι σπάνε η θήκες και η ζελατίνες.

 

Υπάρχουν κάποια βίντεο στο you tube που δείχνουν πως η μαμά ζελατίνα που έχει το τηλ είναι πολύ ευαίσθητη, γρατσουνιέται πολύ εύκολα οπότε επιβάλλεται να βάλεις μια για προστασία, πίστεψε με δε θα χάσεις ούτε από ευκρίνεια ούτε από ομορφιά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xperia z πόσο sar έχει? Και η οθόνη του τι λέει σαν ποιότητα χρωμάτων και πώς τα πάει στον ήλιο? εγώ αυτήν την στιγμή έχω το sgs2 και τα πάει χάλια.

 

SAR US 1.05 W/kg (head) 0.56 W/kg (body)

 

 

SAR EU 0.48 W/kg (head)

 

 

Η οθονη τα σπαει... στον ηλιο δεν ειχα θεμα... αλλα ειναι κατι υποκειμενικο

 

Δύο μεμτα σημεία έχει η συσκευή αλλά λύνονται με δύο mod.. I

Το ηχείο του και η γωνία θέασης...

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου αν και κατέβασα και πέρασα τα δύο mod που σου είπα, και ειδικά αυτό με τον ήχο απλά τα σπάει, το άλλο με την αντίθεση στα χρώματα φτιάχνει ανάλογα με τις ρυθμίσεις την γωνία θέασης αλλά όπως σου είπα εμένα δεν με ενοχλεί..

 

Δεν εχω μετανιωσει ούτε μία στιγμή που το πήρα...

 

To mod για την γωνια θεασης το εχεις σε link ευκαιρο να το δω ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα mod ήχου απλά απίστευτο!

 

Ερώτηση έβαλα CWM με το apk. Αν αφήσω την εφαρμογή στο κινητό για να ανοίγω από εκεί recovery δεν πειράζει έτσι; (διότι στο φόρουμ έλεγε κάτι για σβήσιμο.. Και το rom manager δεν πιάνει όταν το βάζω να ανοίξει recovery.)

 

Το mod για την οθόνη σε τι πλαίσια παίζει; (αν και δεν έχω πρόβλημα με γωνία θέασης, πιο πολύ περιέργεια)

 

Καλά Σπύρο βραβείο τρολλ παίρνεις. Μήπως σου είπαν στο πλαίσιο και 500χωρις απόδειξη; από πότε κάνουν τα μαγαζιά "ειδικές τιμές" με το μπλα μπλα. Έλεος. Anyway δεν feedαρω άλλο τρολλ...

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...