Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο blackbar. το 18toggle το ειχα εδω και καιρο.

 

Βαλε το link με επισήμανση ότι μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα για αυτούς που θα προσπαθήσουν να το εγκαταστήσουν.

Επανεκκίνηση του υπολογιστή να στρώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το SUS εχει κολλήσει εδω και μισή ώρα λεει προετοιμασία .. τι επαθε και αυτό τώρα ?

 

 

εγινε θα ψαξω και θα το περασω.

 

ηταν απο xda και έδινε το λινκ απο mediafire εαν θυμαμαι σωστα να το κατεβάσεις .

 

ερωτηση.

περασα Cwm απο το application που ηταν στο xda.. οταν μπαινω σε recovery δεν μπορω να κανω κλικ σε τπτ ειναι σαν να ειναι ολα παγωμενα . τι παιζει ?

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι αρκετά xperia z έχουν θέμα με καμμένα pixels ένας έστειλε πίσω 3 με το ίδιο πρόβλημα. Έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς αυτό το πρόβλημα γιατί έστειλα και το δικό μου για αντικατάσταση με 6 καμμένα pixles και δεν θέλω να έχει και το επόμενο που θα πάρω
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι αρκετά xperia z έχουν θέμα με καμμένα pixels ένας έστειλε πίσω 3 με το ίδιο πρόβλημα. Έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς αυτό το πρόβλημα γιατί έστειλα και το δικό μου για αντικατάσταση με 6 καμμένα pixles και δεν θέλω να έχει και το επόμενο που θα πάρω

Οταν παρεις το καινουριο, ανοιξε το μεσα στο μαγαζι κατα την παραλαβη και κανε τεστ την οθονη στο service menu ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εδώ στάθηκα τυχερός, εμένα δεν έχει κανένα καμένο pixel.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

όπως γράφω παραπάνω πήρα χθες το Z από vnp και πρέπει να είναι γερμανικό από vodafone.

 

επειδή την επόμενη εβδομάδα θα είμαι γερμανία, θέλω να πιστεύω και ελπίζω ότι όταν το βάλω μπρος εκεί, δε θα φάω πόρτα και άρνηση να συνδεθεί στο κάποιο γερμανικό δίκτυο λόγω vodafone. Να είναι κλειδωμένο, να μην είναι sim free.

 

Η σύνδεση που έχω είναι Q και όσες φορές έχω βρεθεί στη γερμανία με το HTC Desire S, δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε συνδεθώ σε κάποιον mobile operator.

 

Από την άλλη, αν είναι κλειδωμένο, λογικά δε θα δεχόταν τη sim της Q.

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο που ειπα στην προηγουμενη σελιδα πουληθηκε στον DoctorM.καλοριζικο φιλε να το χαιρεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Οταν παρεις το καινουριο, ανοιξε το μεσα στο μαγαζι κατα την παραλαβη και κανε τεστ την οθονη στο service menu ;)

 

Το θέμα είναι ότι και στο δικό μου μόνο σε φουλ σκοτεινό δωμάτιο μπορούσα να τα δω. Έστω και ελάχιστο φως αν είχε δεν έβλεπα τίποτα περίεργο και κάτι άλλο ενώ του είχα βγάλει τη δόνηση κατά την αφή, στα μηνύματα και όπου αλλού έβγαζε πληκτρολόγιο είχε δόνηση

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το αυτοκόλλητο του nfs από την πίσω μεριά του κινητού πως φεύγει ???

Έρχεται σε λίγες μέρες από την sgp το πίσω κάλυμμα και για να εφαρμοστεί σωστά πρέπει να φύγει αυτό το αυτοκόλλητο...

Όποιος το έχει βγάλει ας μας πει...

Ευχαριστώ...

 

Με το νύχι κανονικά. Δεν έχει πρόβλημα. Απλά είναι ισχυρό αυτοκόλλητο,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά περαστικε η skin στο πίσω μέρος αλλά και ίσως protector στο μπροστινό μέρος του κινητού...

Ότι και να πω είναι λίγο...

Τέρμα πια οι ενοχλειτικες δαχτυλιες...

Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά περαστικε η skin στο πίσω μέρος αλλά και ίσως protector στο μπροστινό μέρος του κινητού...

Ότι και να πω είναι λίγο...

Τέρμα πια οι ενοχλειτικες δαχτυλιες...

Το προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Νικολα ποσο πηγε το μαλλι??

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Νικολα ποσο πηγε το μαλλι??

 

25 ευρω φιλε αλλλα αξιζει το καθε ευρω...

Σου δινει δωρο και τον μπροστα screan protector

http://www.ebay.co.uk/itm/190804487641?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

25 ευρω φιλε αλλλα αξιζει το καθε ευρω...

Σου δινει δωρο και τον μπροστα screan protector

http://www.ebay.co.uk/itm/190804487641?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Ίδιο δεν είναι αυτό; http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Skin-Guard-Carbon-Pattern-Set-Screen-and-Back-for-Sony-Xperia-Z-/390547574249?pt=PDA_Accessories&var=&hash=item5aee730de9

έχει 10€ λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

 

Θέλω κάποια στιγμή να αγοράσω το κινητό αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι τα (αντικρουόμενα) σχόλια που διαβάζω περί καμμένων pixel, WiFi, σιγανού ηχείου, sudden death (!), γωνίες θέασης κ.λ.π.. Αυτή την στιγμή έχω το Samsung Galaxy S II και θα 'θελα να μου πείτε αν το Ζ είναι μια καλή συσκευή που όντως αξίζει τα χρήματά της και είναι ό,τι πρέπει για να αντικαταστήσει τον Γαλαξία μου. Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη Sony και τα Xperia της. Ίσως επειδή δεν είχα ποτέ μου κινητό Sony.

 

Ως εναλλακτική λύση έχω το Galaxy S IV αλλά, για να είμαι ειλικρινής, ως συσκευή δεν με έπεισε και πάρα πολύ σε σχέση με το Ζ χωρίς αυτό, βέβαια, να σημαίνει ότι το IV είμαι μια κακή συσκευή. Όταν μιλάμε για high end κινητά, οι διαφορές πολλές φορές είναι δυσδιάκριτες.

 

Xperia Z ή Galaxy S IV; Ιδού το μεγάλο δίλημμα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

 

Θέλω κάποια στιγμή να αγοράσω το κινητό αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι τα (αντικρουόμενα) σχόλια που διαβάζω περί καμμένων pixel, WiFi, σιγανού ηχείου, sudden death (!), γωνίες θέασης κ.λ.π.. Αυτή την στιγμή έχω το Samsung Galaxy S II και θα 'θελα να μου πείτε αν το Ζ είναι μια καλή συσκευή που όντως αξίζει τα χρήματά της και είναι ό,τι πρέπει για να αντικαταστήσει τον Γαλαξία μου. Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη Sony και τα Xperia της. Ίσως επειδή δεν είχα ποτέ μου κινητό Sony.

 

Ως εναλλακτική λύση έχω το Galaxy S IV αλλά, για να είμαι ειλικρινής, ως συσκευή δεν με έπεισε και πάρα πολύ σε σχέση με το Ζ χωρίς αυτό, βέβαια, να σημαίνει ότι το IV είμαι μια κακή συσκευή. Όταν μιλάμε για high end κινητά, οι διαφορές πολλές φορές είναι δυσδιάκριτες.

 

Xperia Z ή Galaxy S IV; Ιδού το μεγάλο δίλημμα... :confused:

 

Χαλαρά αξίζει. (εδώ εμείς την πληρώσαμε 630 και τώρα κάνει από 550 κουτατο - και κάτι αγγελίες βλέπω στα 450)

 

Sudden death δεν έχω τύχει. 1 φορά μου έτυχε sleep και να μην ανοίγει.

 

Το ηχείο με ένα mid γίνεται τούμπανο (καλά αλλά όχι και για να το έχεις τέρμα όλη την ώρα ίσως καρβουνιαστει )

 

Η οθόνη καλύπτεται από DOA

 

Το WiFi στο λέω με σιγουριά είναι οκ. Είχα σ3 και με ζ πιάνω ακριβώς τα ίδια που έπιανε το σ3

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

 

Θέλω κάποια στιγμή να αγοράσω το κινητό αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι τα (αντικρουόμενα) σχόλια που διαβάζω περί καμμένων pixel, WiFi, σιγανού ηχείου, sudden death (!), γωνίες θέασης κ.λ.π.. Αυτή την στιγμή έχω το Samsung Galaxy S II και θα 'θελα να μου πείτε αν το Ζ είναι μια καλή συσκευή που όντως αξίζει τα χρήματά της και είναι ό,τι πρέπει για να αντικαταστήσει τον Γαλαξία μου. Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη Sony και τα Xperia της. Ίσως επειδή δεν είχα ποτέ μου κινητό Sony.

 

Ως εναλλακτική λύση έχω το Galaxy S IV αλλά, για να είμαι ειλικρινής, ως συσκευή δεν με έπεισε και πάρα πολύ σε σχέση με το Ζ χωρίς αυτό, βέβαια, να σημαίνει ότι το IV είμαι μια κακή συσκευή. Όταν μιλάμε για high end κινητά, οι διαφορές πολλές φορές είναι δυσδιάκριτες.

 

Xperia Z ή Galaxy S IV; Ιδού το μεγάλο δίλημμα... :confused:

 

 

Πως καταφέρνετε εσείς που δεν το έχετε ακόμα αγοράσει αλλά το σκέφτεστε να βλέπετε πάντα τα αρνητικά σχόλια και όχι τα θετικά δεν το καταλαβαίνω, ήθελα να ήξερα που είδες εδώ μέσα εκτός σε κάνα δυο σχολιασμούς να αναφέρουν κάποιοι πώς έχει πρόβλημα το τηλ με καμμένα pixel έγινε σε ένα άντε το πολύ δύο τρία άτομα αυτό με τα καμμένα pixel, κάτι το οποίο είναι και φυσιολογικό όταν πουλάς τόσα τηλ, εξάλλου γραμμή παραγωγής είναι θα υπάρχουν και προβληματικά. Που είδες για αδύναμο σήμα wifi αν θυμάμαι καλά γιατί παρακολουθώ το φόρουμ από την γένεση του όπως έχω ξαναπεί, αναφέρθηκε από έναν που έχει το τηλ, μα όλοι οι υπόλοιποι είχαν πει για το καλύτερο σήμα σε κινητό Sony, με το ηχείο ναι υπήρξε πρόβλημα αλλά έχει λυθεί αφού ασχολήθηκαν τα παιδιά από τους xda μιας και το πρόβλημα ήταν καθαρά Software, γνώμη μου μείνε στην samy αποκλείεται να το γουστάρεις αυτό το τηλ διότι οι κάτοχοι samy είναι "κολλημένοι" με τα κινητά της. Αν το σκέφτεσαι τότε δεν είσαι αποφασισμένος να κάνεις τέτοια αγορά, εξάλλου κι άλλος εδώ μέσα που θεώρησε πώς είχε μετάπτωση από τη samy στην Sony το πούλησε για να αγοράσει ξανά samy, οπότε μη το επιχειρήσεις. Και να διαβάζεται μέσα σε εκατό σελίδες και τα θετικά και όχι μόνο τα αρνητικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρνετε εσείς που δεν το έχετε ακόμα αγοράσει αλλά το σκέφτεστε να βλέπετε πάντα τα αρνητικά σχόλια και όχι τα θετικά δεν το καταλαβαίνω, ήθελα να ήξερα που είδες εδώ μέσα εκτός σε κάνα δυο σχολιασμούς να αναφέρουν κάποιοι πώς έχει πρόβλημα το τηλ με καμμένα pixel έγινε σε ένα άντε το πολύ δύο τρία άτομα αυτό με τα καμμένα pixel, κάτι το οποίο είναι και φυσιολογικό όταν πουλάς τόσα τηλ, εξάλλου γραμμή παραγωγής είναι θα υπάρχουν και προβληματικά. Που είδες για αδύναμο σήμα wifi αν θυμάμαι καλά γιατί παρακολουθώ το φόρουμ από την γένεση του όπως έχω ξαναπεί, αναφέρθηκε από έναν που έχει το τηλ, μα όλοι οι υπόλοιποι είχαν πει για το καλύτερο σήμα σε κινητό Sony, με το ηχείο ναι υπήρξε πρόβλημα αλλά έχει λυθεί αφού ασχολήθηκαν τα παιδιά από τους xda μιας και το πρόβλημα ήταν καθαρά Software, γνώμη μου μείνε στην samy αποκλείεται να το γουστάρεις αυτό το τηλ διότι οι κάτοχοι samy είναι "κολλημένοι" με τα κινητά της. Αν το σκέφτεσαι τότε δεν είσαι αποφασισμένος να κάνεις τέτοια αγορά, εξάλλου κι άλλος εδώ μέσα που θεώρησε πώς είχε μετάπτωση από τη samy στην Sony το πούλησε για να αγοράσει ξανά samy, οπότε μη το επιχειρήσεις. Και να διαβάζεται μέσα σε εκατό σελίδες και τα θετικά και όχι μόνο τα αρνητικά.

 

Έγραψα μόνο κάποια από τα "προβλήματα" (με ή χωρίς εισαγωγικά) που ανέφεραν άλλοι χρήστες του forum σε κάποιες από τις σελίδες του thread. Από 'κει και πέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου, αν και θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Το ότι έχω το Galaxy S II δε με κάνει απαραίτητα υπέρμαχο της Samsung. Η πλειοψηφία των κινητών μου ήταν Nokia αλλά έχει περάσει ακόμα και Sharp από τα χέρια μου. Σκέφτομαι να κάνω την αγορά γιατί δε μιλάμε για €5-€10 αλλά για ένα σημαντικό ποσό και θα 'θελα να πιάσει τόπο. Και, τέλος, αν δε διάβαζα και τα θετικά σχόλια της συσκευής μέσα στις 100 και πλέον σελίδες, δε θα ήμουν αυτή την στιγμή καν σε δίλημμα για το ποια συσκευή να αγοράσω.

 

Χαλαρά αξίζει. (εδώ εμείς την πληρώσαμε 630 και τώρα κάνει από 550 κουτατο - και κάτι αγγελίες βλέπω στα 450)

 

Sudden death δεν έχω τύχει. 1 φορά μου έτυχε sleep και να μην ανοίγει.

 

Το ηχείο με ένα mid γίνεται τούμπανο (καλά αλλά όχι και για να το έχεις τέρμα όλη την ώρα ίσως καρβουνιαστει )

 

Η οθόνη καλύπτεται από DOA

 

Το WiFi στο λέω με σιγουριά είναι οκ. Είχα σ3 και με ζ πιάνω ακριβώς τα ίδια που έπιανε το σ3

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Η απάντησή σου ήταν άκρως κατατοπιστική. :) Κάτι μου λέει πως, τελικά, κάποια στιγμή θα το τσιμπήσω κι εγώ το Ζ.

Edited by Sotiris_Greece
Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα τόλμης σε καμια περίπτωση... αν το παρεις θα το χαρεις 100%! Μην ακους τα παπαγαλακια poy ψαχνουν δικαιολογιες για να το "θαψουν":)
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα μόνο κάποια από τα "προβλήματα" (με ή χωρίς εισαγωγικά) που ανέφεραν άλλοι χρήστες του forum σε κάποιες από τις σελίδες του thread. Από 'κει και πέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου, αν και θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Το ότι έχω το Galaxy S II δε με κάνει απαραίτητα υπέρμαχο της Samsung. Η πλειοψηφία των κινητών μου ήταν Nokia αλλά έχει περάσει ακόμα και Sharp από τα χέρια μου. Σκέφτομαι να κάνω την αγορά γιατί δε μιλάμε για €5-€10 αλλά για ένα σημαντικό ποσόυ και θα 'θελα να πιάσει τόπο. Και, τέλος, αν δε διάβαζα και τα θετικά σχόλια της συσκευής μέσα στις 100 και πλέον σελίδες, δε θα ήμουν αυτή την στιγμή καν σε δίλημμα για το ποια συσκευή να αγοράσω.

 

Γιατί δεν ανέφερες όλα τα θετικά σχόλια φίλε μου, παρά μόνο τα αρνητικά; φυσικά και δεν είναι αγορά των 5 ή 10 ευρώ και εννοείται ότι θα ψαχτείς αλλά σου φάνηκε πως σε αυτό το νήμα υπάρχει προβληματική συσκευή; Τέλος πάντων δεν θα καθίσω πρωί πρωί να συγχιστώ, αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι υπάρχουν παπαγαλάκια που θέλουν να το θάψουν τότε τι να πω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Η απάντησή σου ήταν άκρως κατατοπιστική. :) Κάτι μου λέει πως, τελικά, κάποια στιγμή θα το τσιμπήσω κι εγώ το Ζ.

 

 

Και συνεχίζοντας εδώ, για αυτό "φωνάζω" πρωί πρωί.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βγάλεις την ζελατίνα από μπροστά φεύγουμε και τα γράμματα της sony? γιατί είχε κυκλοφορήσει ένα video που βγαίναν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βγάλεις την ζελατίνα από μπροστά φεύγουμε και τα γράμματα της sony? γιατί είχε κυκλοφορήσει ένα video που βγαίναν όλα.

 

Νομίζω πως έχει αναφερθεί ότι ναι βγαίνει και το λογότυπο της Sony.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

 

το παρηγγειλα και εγω απο το λινκ που παρεθεσες

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η νεα εκδοση (v11) του PureXAudio_XZ_ZeroInfinity (soundmod) το εβαλε κανεις ?

 

Μάλλον όχι ακόμα, αλλά θα το βάλω εγώ. Πόσο καλύτερο ήχο όμως μπορεί να έχει ή εκτός και τον χαμήλωσαν γιατί παραήταν δυνατός. Θα το περάσω τώρα κι όλας.

Δώσε λίγο το link γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι ακόμα, αλλά θα το βάλω εγώ. Πόσο καλύτερο ήχο όμως μπορεί να έχει ή εκτός και τον χαμήλωσαν γιατί παραήταν δυνατός. Θα το περάσω τώρα κι όλας.

Δώσε λίγο το link γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Μην το βαλεις... μολις το εβαλα και μου κανει restart οταν παω με file sxplorer να δω δεδομενα... το γυρισα στις εργοστασιακες και στηνω τα παντα απο την αρχη ;)... θα το ξαναδοκιμασω σε παρθενο συστημα να δω αν εφταιγε αυτο η κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...