Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και αρκετό καιρό έχω παρατηρήσει ότι το crt screen off δεν δουλευει όπως στην αρχή.Κάνει περίεργο και πιό snappy κλείσιμο της οθόνης από ότι έκανε παλιά πολύ smooth.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?:blink:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπα.

Το κινητό μου το δωσανε με 2.3.3 μαμα

Περασα με odin semaphone 2.5.0 pda mode κλπ κλπ

Ολα καλα.

Μετα εγινε οτι περιεγραψα πιο πανω.

Δεν φλασαρω πρωτη φορα, εχω κανει πανω απο 100 φλασαρισματα στο s2 μου και πολυ πιο σύνθετα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι στράβωσε τωρα.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οπα.

Το κινητό μου το δωσανε με 2.3.3 μαμα

Περασα με odin semaphone 2.5.0 pda mode κλπ κλπ

Ολα καλα.

Μετα εγινε οτι περιεγραψα πιο πανω.

Δεν φλασαρω πρωτη φορα, εχω κανει πανω απο 100 φλασαρισματα στο s2 μου και πολυ πιο σύνθετα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι στράβωσε τωρα.

 

Δεν το πιανεις από την αρχή να δεις πως θα πάει.....?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω φιλε.

Μολις π; ω σπίτι το βράδυ

Περναω το 2.3.6 μαμα απο odin (αλήθεια εχεο σημασία η έκδοση odin?)

Μετα semaphone οποια έκδοση ψάξω και ειναι κατάλληλη με αυτό το firmware που υπάρχει πιο πανω.

Μετα θα βαλω 10.1 και μετα slim με τα δικα της gapps.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω φιλε.

Μολις π; ω σπίτι το βράδυ

Περναω το 2.3.6 μαμα απο odin (αλήθεια εχεο σημασία η έκδοση odin?)

Μετα semaphone οποια έκδοση ψάξω και ειναι κατάλληλη με αυτό το firmware που υπάρχει πιο πανω.

Μετα θα βαλω 10.1 και μετα slim με τα δικα της gapps.

 

Οι οδηγίες στο "επίσημα firmware"

Αναφέρουν Odin 1.3 και δίνει και το link...οπότε κατέβασε αυτό για να αποφύγεις ασυμβατότητες.....

Πέρνα την jw5 2.3.6 ics value pack.

Αυτή θέλει το 2.7.4 semaphore....

Τα υπόλοιπα όπως τα είπες...

Καλή επιτυχία....

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν καλως!

 

Ρε παιδες δοκιμασα αρκετες εκδοσεις του spirit για ραδιο.. Αλλα δεν βρισκω ακρη δεν δουλεύει..

Εβαζα στο digital, gs1,τίποτα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δοκιμασα αρκετες εκδοσεις του spirit για ραδιο.. Αλλα δεν βρισκω ακρη δεν δουλεύει..

Εβαζα στο digital, gs1,τίποτα

 

Ποιόν κέρνελ έβαλές?Αν έχεις semaphore (2.9.xx.s) κατέβασε απο μαρκετ τον semaphore manager,πήγαινε στα modules και ενεργοποιησε to radio.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Semaphone 2.7.4

Ποιά έκδοση Slim εχεις?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Semaphore εβαλα όταν ηταν μαμα το κινητό με jw5.

Μετα μολις εβαλα cm 10.1 και καπακι slim 3.1, δεν ξαναφλασαρα kernel

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Semaphore εβαλα όταν ηταν μαμα το κινητό με jw5.

Μετα μολις εβαλα cm 10.1 και καπακι slim 3.1, δεν ξαναφλασαρα kernel

 

Δέν θυμάμαι ποιός κέρνελ κάνει για την 4.1.2 τωρα γμτ και δεν το βρισκω στο site.Κατεβασε την εφαρμογή semaphore manager απο μαρκετ ειναι δωρεαν και δες αν με το που ενεργοποιησεις το radio απο τα modules δουλεψει.Αν δεν δουλεψει θα πρέπει να τσεκάρω ποιον κερνελ πρέπει να βάλεις για την 4.1.2. που έχεις τωρα.

 

ΕDIT:Δεν ποιόν φοράς στο σχετικα με το τηλεφωνο.Νομίζω όταν φλάσαρες rom περασε ton kernel της 4.1.2 (3.1.0)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω..

Εννοεις θα δουλεύει το ραδιο κανονικα ή με το spirit?

Με το module radio ανοιγει το "παραυθυρακι¨που δίνει πρόσβαση στο spirit στο chipset για να παίξει.:)

 

η 3.1 φοράει τον semaphore kernel

 

Οτι τον φοράει τον φοράει σίγουρα αλλά ποιόν φοράει δεν ήξερα.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 4.2.2 ερχόμενος από 2.3 και τη βρήκα μια χαρά!!!

Όλα παίζουν καλά

 

εννοείται...

σε σχέση με την 2.3 πετάει :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οτι τον φοράει τον φοράει σίγουρα αλλά ποιόν φοράει δεν ήξερα.

 

Αν κοιτάξεις εδώ, μπορείς να βάλεις την τελευταία έκδοση που αντιστοιχεί στο εκάστοτε λογισμικό... Δλδ πατάς changelog και διαλέγεις ποιο λογισμικό έχεις και από εκεί μπορείς να βάλεις την τελευταία...

 

!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Παιδιά, εγώ τουλάχιστον τώρα το είδα, στον semaphore οι εκδόσεις μετά την 2.6.5s είναι για εκδόσεις 4.2.x JellyBean αν έχετε την 4.1.x μην βάλετε πάνω από την 2.6.5s γιατί το κινητο δεν θα ανοίξει ποτέ :-) (όπως δεν άνοιξε σε μένα ποτέ :-D)

 

Έχω πρόβλημα πλέον... Αφού έκανα το λάθος να περάσω λάθος semaphore το κινητό στην επανεκίννηση κολλάει στο σήμα της SlimBean... Αλλά το πρόβλημα μου πλέον είναι ότι αφού βγάλω την μπαταρία και μετά πάλι πίσω προσπαθώ να μπω σε recovery με τον συνδιασμό και δεν μπαίνει :-( Ανοίγει ξανά το κινητό και κολλάει στο ίδιο σημείο... Στα φλασαρίσματα που έχω κάνει ως τώρα πρώτη φορά δεν μου μπαίνει σε recovery... Ξέρει κανείς τι παίζει;

Edited by bthebest

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις εδώ, μπορείς να βάλεις την τελευταία έκδοση που αντιστοιχεί στο εκάστοτε λογισμικό... Δλδ πατάς changelog και διαλέγεις ποιο λογισμικό έχεις και από εκεί μπορείς να βάλεις την τελευταία...

 

!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Παιδιά, εγώ τουλάχιστον τώρα το είδα, στον semaphore οι εκδόσεις μετά την 2.6.5s είναι για εκδόσεις 4.2.x JellyBean αν έχετε την 4.1.x μην βάλετε πάνω από την 2.6.5s γιατί το κινητο δεν θα ανοίξει ποτέ :-) (όπως δεν άνοιξε σε μένα ποτέ :-D)

 

Έχω πρόβλημα πλέον... Αφού έκανα το λάθος να περάσω λάθος semaphore το κινητό στην επανεκίννηση κολλάει στο σήμα της SlimBean... Αλλά το πρόβλημα μου πλέον είναι ότι αφού βγάλω την μπαταρία και μετά πάλι πίσω προσπαθώ να μπω σε recovery με τον συνδιασμό και δεν μπαίνει :-( Ανοίγει ξανά το κινητό και κολλάει στο ίδιο σημείο... Στα φλασαρίσματα που έχω κάνει ως τώρα πρώτη φορά δεν μου μπαίνει σε recovery... Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Κατέβασε από το semaphore.gr τον σωστό kernel σε .tar για την εκδοση που φοράς και φλασαρέ την μπαινοντας σε download mode να σου ανοιξει το κινητό και μετά βάλε ότι θές.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το semaphore.gr τον σωστό kernel σε .tar για την εκδοση που φοράς και φλασαρέ την μπαινοντας σε download mode να σου ανοιξει το κινητό και μετά βάλε ότι θές.:)

Σε .tar έπρεπε να την κατεβάσω όχι σε .zip? Μάλλον το είχα καταλάβει λάθος...

Ούτως ή άλλως τα κατάφερα και το έβαλα σε download mode και το φλάσαρα από την αρχή και όλα κομπλέ

Thanks anyway :)

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Σε .tar έπρεπε να την κατεβάσω όχι σε .zip? Μάλλον το είχα καταλάβει λάθος...

Ούτως ή άλλως τα κατάφερα και το έβαλα σε download mode και το φλάσαρα από την αρχή και όλα κομπλέ

Thanks anyway :)

 

Αν το φλάσαρες με odin ναί θέλει .tar αν το φλάσαρες με CWM to .zip ειναι το σωστό αρχείο.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν το φλάσαρες με odin ναί θέλει .tar αν το φλάσαρες με CWM to .zip ειναι το σωστό αρχείο.:)

 

Όχι μέσα από CWM το έκανα με .zip αλλά και πάλι δεν δούλευε (μου άνοιξε το recovery τελικά)...

Χρειάστηκε να το ξαναφλασάρω και όλα κομπλέ...Απλά το είχα κάνει πρόσφατα και ήθελα να το αποφύγω...

Αλλά πλέον έγινε thanks πάντως

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

γεια

ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και η αληθεια ειναι οτι δεν διαβασα ποτε την πρωτη σποτ

σημερα λοιπον το εκανα

θα ηθελα να μου πεις που βρηκες τον φακελο efs

δεν υπαρχει πουθενα ουτε στην τρεχουσα ρομ ουτε στην gb

και επιδει εχασα το imei εδω και πολυ καιρο δεν θυμαμαι ποτε να ειχα efs φακελο

εννωειται οτι το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα εχει gsm 3g και μπαινει σε οποιοδηποτε δικτυο ασχετος αν δεν εχω imei και serial nummber

οχι τωρα αλλα παλιοτερα δοκιμασα οτι μπωρεσα να βρω ειτε στο xda ειτε ποουδηποτε βρητα οτι tool υπηρχε χωρις αποτελεσμα

 

υπ οψιν δεν ανακοινωνω κατι για να κατηγωρησω αλλα για μενα δεν υπαρχει φακελος efs

αν εχει καποιος θα ηθελα πολυ να τον δω

I9001 EHNDROIX III 13.6.24 K^Kernel 3.4.51 v1.5

XPERIA U Unofficial_Stock JellyBean 4.1.2 V4

LG P880 STOCK

S3 MINI STOCK

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!να ρωτησω..εχω περασει το 4.2.2 build 2 απο το slim center παντα μου λεει οτι το συστημα ειναι ενημερωμενο..αν περασω με recovery mode περασω το τελευταιο build θα εχω θεμα?ο kernel ειναι καταλληλος και δεν νομιζω να μου δημιουργησει καποιο προβλημα!φοραω τον 2.9.26s

 

ευχαριστω προκαταβολικα..!

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

γεια

ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και η αληθεια ειναι οτι δεν διαβασα ποτε την πρωτη σποτ

σημερα λοιπον το εκανα

θα ηθελα να μου πεις που βρηκες τον φακελο efs

δεν υπαρχει πουθενα ουτε στην τρεχουσα ρομ ουτε στην gb

και επιδει εχασα το imei εδω και πολυ καιρο δεν θυμαμαι ποτε να ειχα efs φακελο

εννωειται οτι το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα εχει gsm 3g και μπαινει σε οποιοδηποτε δικτυο ασχετος αν δεν εχω imei και serial nummber

οχι τωρα αλλα παλιοτερα δοκιμασα οτι μπωρεσα να βρω ειτε στο xda ειτε ποουδηποτε βρητα οτι tool υπηρχε χωρις αποτελεσμα

 

υπ οψιν δεν ανακοινωνω κατι για να κατηγωρησω αλλα για μενα δεν υπαρχει φακελος efs

αν εχει καποιος θα ηθελα πολυ να τον δω

 

Σαφέστατα και υπάρχει ο φάκελος efs...Είναι στο path που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα.

Αν έχεις πχ. το root explorer είναι στο αρχικό path όταν ανοίγεις την εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...