Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το SEMAPHORE JW1 2.4.0 και δεν βλεπω πουθενα την επιλογη thethering απο τις ρυθμισεις του semaphore αν μπορεισ πες μου που ειναι?

 

Από την λίστα "Kernel Features" επίλεξε το "Netfilter", γράφει tethering στην παρένθεση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αποκλείεται...:) Αφού πατήσεις πάνω στον λογαριασμό...σου ανοίγει ένα μενού...Πάνω-πάνω σου βγάζει το mail σου και σου λέει "τελευταίος συγχρονισμός κτλ"...Πατάς πάλι εκεί πάνω και σου ανοίγει νέο μενού με όλους τους συγχρονισμούς σου...Εκεί πατάς να σου ανοίξει το μενού...(το αριστερό "κουμπί" του κινητού μας εννοώ...:p)...και σου βγάζει επιλογή "Κατάργηση λογαριασμού"...!!! Πιο δύσκολο δεν μπορούσαν να το κάνουν...!!! :)

 

Έ το έχουν κάνει πυρινική φυσική για μία απλή διαγραφή λογαριασμού!Δέν φταίω εγώ!!:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

εχω το SEMAPHORE JW1 2.4.0 και δεν βλεπω πουθενα την επιλογη thethering απο τις ρυθμισεις του semaphore αν μπορεισ πες μου που ειναι?

 

 

 

Ρυθμισες περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες

αυτές τις μέρες, επειδή κλασικά με έτρωγε ο κλος μου είπα να δοκιμάσω διάφορες ρομ μιας και η slimbean build 6, όπως και όλες οι υπόλοιπες 4.2.2 δεν τραβάγαν πολύ με το κινητό μας

αρχικά δοκίμασα την miui 3.6.7 (4.1.2)

πολύ ωραία ρομ, πολύ διαφορετική, όμορφα transitions αλλά και βαριά δυστυχώς, με πολύ bloatware, όπου όσα και αν αφαίρεσα η διαθέσιμη ραμ έπαιζε πάντα στα 50mb με 2-3 μόνο δικές μου εφαρμογές, οπότε άκυρο η miui

 

και μετά από slimbean build 6, miui έβαλα πάλι την καλύτερη ρομ ever που πιστεύω έχει βγει για τον γαλαξία μας για να ξαναδώ αν όντως είναι τόσο καλή όσο θυμόμουν

και αυτή είναι η slimbean 3.1 (4.1.2)

κύριοι, η ρομ δεν παίζεται, είναι όλα τόσο άμεσα, τόσο ακαριαία στο άγγιγμα όσο δεν έχετε ξαναδεί σε άλλες ρομ στον γαλαξία μας και τελείως απροβλημάτιστη, μετά από reboot ξεκινάει με 200mb + free ram

απλά τέλεια

δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα υπάρξει καλύτερη ρομ

 

οπότε συνιστώ σε όλους, λάτρεις των στοκ ρομς και μη να δοκιμάσουν τη slimbean 3.1 που λέω

δεν νομίζω ότι θα θελήσετε να τη ξαναβγάλετε :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες

αυτές τις μέρες, επειδή κλασικά με έτρωγε ο κλος μου είπα να δοκιμάσω διάφορες ρομ μιας και η slimbean build 6, όπως και όλες οι υπόλοιπες 4.2.2 δεν τραβάγαν πολύ με το κινητό μας

αρχικά δοκίμασα την miui 3.6.7 (4.1.2)

πολύ ωραία ρομ, πολύ διαφορετική, όμορφα transitions αλλά και βαριά δυστυχώς, με πολύ bloatware, όπου όσα και αν αφαίρεσα η διαθέσιμη ραμ έπαιζε πάντα στα 50mb με 2-3 μόνο δικές μου εφαρμογές, οπότε άκυρο η miui

 

και μετά από slimbean build 6, miui έβαλα πάλι την καλύτερη ρομ ever που πιστεύω έχει βγει για τον γαλαξία μας για να ξαναδώ αν όντως είναι τόσο καλή όσο θυμόμουν

και αυτή είναι η slimbean 3.1 (4.1.2)

κύριοι, η ρομ δεν παίζεται, είναι όλα τόσο άμεσα, τόσο ακαριαία στο άγγιγμα όσο δεν έχετε ξαναδεί σε άλλες ρομ στον γαλαξία μας και τελείως απροβλημάτιστη, μετά από reboot ξεκινάει με 200mb + free ram

απλά τέλεια

δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα υπάρξει καλύτερη ρομ

 

οπότε συνιστώ σε όλους, λάτρεις των στοκ ρομς και μη να δοκιμάσουν τη slimbean 3.1 που λέω

δεν νομίζω ότι θα θελήσετε να τη ξαναβγάλετε :)

 

Δοκιμασε 4.2.2 build 6.5 w αλλα με devil kernel

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε 4.2.2 build 6.5 w αλλα με devil kernel

 

ειναι τοσο καλυτερο με τον devil??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες

αυτές τις μέρες, επειδή κλασικά με έτρωγε ο κλος μου είπα να δοκιμάσω διάφορες ρομ μιας και η slimbean build 6, όπως και όλες οι υπόλοιπες 4.2.2 δεν τραβάγαν πολύ με το κινητό μας

αρχικά δοκίμασα την miui 3.6.7 (4.1.2)

πολύ ωραία ρομ, πολύ διαφορετική, όμορφα transitions αλλά και βαριά δυστυχώς, με πολύ bloatware, όπου όσα και αν αφαίρεσα η διαθέσιμη ραμ έπαιζε πάντα στα 50mb με 2-3 μόνο δικές μου εφαρμογές, οπότε άκυρο η miui

 

και μετά από slimbean build 6, miui έβαλα πάλι την καλύτερη ρομ ever που πιστεύω έχει βγει για τον γαλαξία μας για να ξαναδώ αν όντως είναι τόσο καλή όσο θυμόμουν

και αυτή είναι η slimbean 3.1 (4.1.2)

κύριοι, η ρομ δεν παίζεται, είναι όλα τόσο άμεσα, τόσο ακαριαία στο άγγιγμα όσο δεν έχετε ξαναδεί σε άλλες ρομ στον γαλαξία μας και τελείως απροβλημάτιστη, μετά από reboot ξεκινάει με 200mb + free ram

απλά τέλεια

δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα υπάρξει καλύτερη ρομ

 

οπότε συνιστώ σε όλους, λάτρεις των στοκ ρομς και μη να δοκιμάσουν τη slimbean 3.1 που λέω

δεν νομίζω ότι θα θελήσετε να τη ξαναβγάλετε :)

 

Το σκέφτομαι και εγώ να γυρίσω στην Slim 3.1 γιατί με την 4.2.2 αργεί δραματικά. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν με την 3.1 θα μπορώ να αναβαθμίσω τα Gapps στις τελευταίες εκδόσεις ? Το νέο gmail μου αρέσει πολύ. Τελικά με devil kernel βελτιώνεται καθόλου η κατάσταση ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγώ να γυρίσω στην Slim 3.1 γιατί με την 4.2.2 αργεί δραματικά. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν με την 3.1 θα μπορώ να αναβαθμίσω τα Gapps στις τελευταίες εκδόσεις ? Το νέο gmail μου αρέσει πολύ. Τελικά με devil kernel βελτιώνεται καθόλου η κατάσταση ?

 

δυστυχώς δεν δοκίμασα με devil kernel γιατί δεν έχω χρόνο

το θέμα με την 3.1 είναι να έχεις τα παλιά gapps γιατί η έκδοση για την 4.2.2 είναι πολύ βαριά

νομίζω όμως ότι η έκδοση του gmail που αναφέρεις δεν είναι μόνο για την 4.2.2

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορει καποιος να μου δωσει ένα link για τα gapps για την 3.1 slim?

Direct link αν ειναι ευκολο

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορει καποιος να μου δωσει ένα link για τα gapps για την 3.1 slim?

Direct link αν ειναι ευκολο

 

http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121011-signed.zip

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεση απάντηση..

Δεν ξερω τι παιχτηκε τωρα, εκανα root εχτές τπ βραδυ εβαλα με odin, semaphone 2.5.0 (το κινητο ηταν με 2.3.3 jvq)

Εβαλα και το superuser ολα οκ.

Ανοιγω recovery μπηκε δουλευε κανονικά και μετα τα wipe που εκανα, άρχισε να λεεο count mount sd card κλπ. Στην ουσια δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

Η λυση ειναι odin παλι φλασαρισμα μαμα firmware?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεση απάντηση..

Δεν ξερω τι παιχτηκε τωρα, εκανα root εχτές τπ βραδυ εβαλα με odin, semaphone 2.5.0 (το κινητο ηταν με 2.3.3 jvq)

Εβαλα και το superuser ολα οκ.

Ανοιγω recovery μπηκε δουλευε κανονικά και μετα τα wipe που εκανα, άρχισε να λεεο count mount sd card κλπ. Στην ουσια δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

Η λυση ειναι odin παλι φλασαρισμα μαμα firmware?

 

τι άκριβώς έκανες στο recovery?

κάνε μόνο wipe data, wipe cache, wipe dalvik

κλείστο, άνοιξέ το πάλι στο recovery και φλάσαρε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ακριβώς εκανα. Αλλα πηγα να φλασαρω και δεν ειχε τιποτα μεσα στην sd ενω στο download φακελο ειχα τα αρχεία για να φλασαρω. Ετσι το έκλεισα, τα κατεβασα στο αλλο μου κινητό τα εβαλα σε μια micro sd, την έβαλα στο galaxy μπηκα recovery αλλα μετα ουτε εξωτερική αναγνωρίζει ουτε τίποτα.
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ακριβώς εκανα. Αλλα πηγα να φλασαρω και δεν ειχε τιποτα μεσα στην sd ενω στο download φακελο ειχα τα αρχεία για να φλασαρω. Ετσι το έκλεισα, τα κατεβασα στο αλλο μου κινητό τα εβαλα σε μια micro sd, την έβαλα στο galaxy μπηκα recovery αλλα μετα ουτε εξωτερική αναγνωρίζει ουτε τίποτα.

 

ξαναφλάσαρε μια 2.3.x με odin

και μετά κάνε wipe data, wipe cache χωρίς όμως wipe dalvik

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δώσεις συγκεκριμένο link σε παρακαλώ...?

Εχω λιγο χρόνο και ειμαι παντα απο κινητό για αυτο :/

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δώσεις συγκεκριμένο link σε παρακαλώ...?

Εχω λιγο χρόνο και ειμαι παντα απο κινητό για αυτο :/

 

τι εννοείς??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δώσεις συγκεκριμένο link σε παρακαλώ...?

Εχω λιγο χρόνο και ειμαι παντα απο κινητό για αυτο :/

 

2.3.6

 

I9000XWJW6 (DBT) (έκδοση 13 Aπριλίου - Γερμανία).

Τα πάντα στα ελληνικά (μενού + πληκτρολόγια)

 

http://www.hotfile.com/dl/171749160/8c0ab80/I9000XWJW6_I9000DBTJW2_DBT.zip.html

 

 

 

Κατέβασε μετά αυτήν,πέρασε την και ακολούθησε τις οδηγίες αύτες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

 

μην περάσεις τα google apps,θες την cyaNOgen για να κάτσει καλα η slim bean.Aφου περασεις την cyanogen ακολούθησε ξανά τον οδηγό της άρχικής σελίδας.

 

 

ΩΠΑ ΩΠΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΑΒΑΤΑΡ ΣΟΥ ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι παιδες το κινητό ενός φίλου σενιαρω..

Εγω εχω το s2.. Dont worry..

Εγινε, ευχαριστώ για τα links

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά την εγκατάσταση gb θέλει να φλασάρεις kernel με cwm όπως ο semaphore

επίσης μετά την gb θέλει φλασάρισμα μόνο cm10 και όχι 10.1 αν δεν κάνω λάθος, οπότε προσοχή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω φλασαρα sema απο odin (2.5.0)

Μετα θα περναγα 10.1 όπως διάβασα στον οδηγό της slim για να πατησει πανω και καλα. Και μετα θα εβαζα slim 3.1

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω φλασαρα sema απο odin (2.5.0)

Μετα θα περναγα 10.1 όπως διάβασα στον οδηγό της slim για να πατησει πανω και καλα. Και μετα θα εβαζα slim 3.1

 

Ναι αλλά ο 2.5.0 ήταν ο κατάλληλος για την gingerbread που είχες περάσει...??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιος διαβασα ειχε jvq και αυτος, περασε τον 2.7.4 και δεν εμπαινε..

Για αυτο έβαλε 2.5.0

Και ακολουθησα αυτο.

Εντωμεταξυ, στου sema το σαιτ, ειχε 4-5 εκδόσεις του 2.5.0

Με κατι γράμματα διπλα αυτα δδν κατάλαβα τι ειναι

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιος διαβασα ειχε jvq και αυτος, περασε τον 2.7.4 και δεν εμπαινε..

Για αυτο έβαλε 2.5.0

Και ακολουθησα αυτο.

Εντωμεταξυ, στου sema το σαιτ, ειχε 4-5 εκδόσεις του 2.5.0

Με κατι γράμματα διπλα αυτα δδν κατάλαβα τι ειναι

Προς το παρόν άσε τα γράμματα.Όταν περάσεις την slim βαλε μετά από το semaphore.gr την εκδοση που έχω στην υπογραφή μου (edit:την 26s έχω απλά δεν την έχω αλλάξει) το s ταιριάζει καλύτερα στηην slim bean και στην cyanogen βαζεις την σκέτη (χωρίς s).

Τα .zip αρχεία τα περνάς στην sd και τα flashαρεις απευθείας με cwm τα .tar ειναι για πέρασμα με odin.

 

suspect21 σωστός για τον kernel .Πάντως οι οδηγοί παιδιά είναι πολύ απλοί,διαβάζετε τους πολύ καλά και θα είσαστε κομπλέ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιος διαβασα ειχε jvq και αυτος, περασε τον 2.7.4 και δεν εμπαινε..

Για αυτο έβαλε 2.5.0

Και ακολουθησα αυτο.

Εντωμεταξυ, στου sema το σαιτ, ειχε 4-5 εκδόσεις του 2.5.0

Με κατι γράμματα διπλα αυτα δδν κατάλαβα τι ειναι

 

Είπες ότι πέρασες 2.3.3 ???

Θυμάσαι ποια έκδοση ήταν ??

Μήπως βρούμε ποιον semaphore έπρεπε να βάλεις.....

Αλλιώς αν θες να πας από την αρχή...Υπάρχουν semaphore για όλες τις gingerbread.....

Πχ μπορείς να βάλεις την jw5 με semaphore 2.7.4.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...