Jump to content

Πρόβλημα με σύνδεση στο Ιντερνετ (advanced)


kfran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα κ γω οπως καθε καλο παιδι ένα φορματ στο PC μου. Είμαι με dual boot winXP, win 2000. Μετά το φορμάτ, ενώ συνδέομαι κανονικα στο ιντερνετ με Παναφονετ, δεν υπάρχει καμία ροή. Ουτε ping δεν κανει... Βγαζει time out δηλαδή. Στα 2000, όλα δουλεύουν κανονικα.Εβγαλα κ το firewall μήπως εφταιγε αυτο, τπτ. Εψακσα για ιο, τπτ. Στα 2000 δουλεύουν ολα κανονικα...

 

επισυνάπτω και το log του modem, μπας κ δειτε τπτ που δεν βλεπω...

 

thanx

modemlog_softk56 data fax voice speakerphone carp.txt

Link to comment
Share on other sites

OTEnet DNS1 & 2. Δεν είναι το θέμα ποιοί είναι, αλλά αν μπορείς να κάνεις Ping σε IP κι όχι σε hostname που θα χρειάζεται resolve.
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

06-15-2004 03:06:30.477 - Hanging up the modem.

06-15-2004 03:06:30.477 - Hardware hangup by lowering DTR.

06-15-2004 03:06:30.607 - Detected CD dropped from lowering DTR

 

αυτά ειναι φυσιολογικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει ping αλλα dns resolve κάνει κανονικά. Δεν φαίνεται να πέφτει ι γραμμή μόνη της... Ισως αυτο έιναι τυπική διαδικασία όταν παταω Disconnect.
Link to comment
Share on other sites

A, όταν έκλεισα το firewall με χτύπησε ένα worm τυπου blaster, αν αυτο σημαίνει κάτι για τι σύνδεση μου...Λογικά βρήκε port ανοιχτό κ μπήκε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε σε παρακαλώ να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts. Υπάρχει πάντα και το edit.

 

Για να μην έχεις προβλήματα τύπου blaster είναι απαραίτητο να βάζεις στα windows τουλάχιστον τα critical updates όπως αυτά περιγράφονται στη σχετική σελίδα της Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mcde (15 Ιούν. 2004 , 09:22)

 

Προσπάθησε σε παρακαλώ να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts. Υπάρχει πάντα και το edit.

 

Για να μην έχεις προβλήματα τύπου blaster είναι απαραίτητο να βάζεις στα windows τουλάχιστον τα critical updates όπως αυτά περιγράφονται στη σχετική σελίδα της Microsoft.

 

 

 

'Εχεις ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

to pathaina ki egw me tin pstn. Dokimase na to afhseis gia toulaxiston 20secs kai min kaneis tipota sxetiko me to internet..Kai na min afhseis kanena programma na syndethei...
Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν το επαθα αυτο κατεβασα απο εναν φιλο μου το sub seven και το dameware nt util αυτα με βοηθησαν να βρω το προβλημα ηταν τα non know spyware που χονουν τη μυτη τους παντου... βεβαια δεν βρηκα τιποτα με το ad ware αλλα με το sub seven νομιζω ξερεις τι ειναι αυτο το προγραμματακι...
Link to comment
Share on other sites

α και παντα να σβηνεις τα αρχεια του prefetch πριν κλεισεις τον υπολογιστη σου... εχει πολυ πραγμα εκει... τουλαχιστον σε μενα ειχε αλλα εκανε καλο και στα windows
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...