Jump to content

[Modding] Motorola RAZR XT910


baspats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία μπαίνεις στον launcher (όχι σε αυτόν που είχε το κινητό πριν) που έβαλες και εκεί πας στα widgets και περνάς το widget κύκλοι. Αν κάνεις αυτό και δεν λειτουργεί κάνε και καμιά επανεκκίνηση!!!!!!!

 

 

Αυτο κανω και μου βγαζει το ιδιο λαθος.Τον βλεπει σαν 3rd party launcer?

 

Reboot,reinstall ktl τα εχω κανει...με την leaked ρομ ειμαι...λετε να εχει καμια σχεση?

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πειτε μου πως μπορω να αντικαταστησω την retail με την official ics?

πειτε μου αν μπορειτε!

 

Το δευτερο ποστ σε αυτο τκ αρθρο το ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο ποστ σε αυτο τκ αρθρο το ειδες?

 

 

ωπ ναι τωρα το προσεξα!:O ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και για το ποστ/oδηγο που εκανες για την ics!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα που θα αλλαξω τον nova για να εχω το circle widget!!

 

Μπράβο που άνοιξες αυτό το θέμα και Μπράβο σε όλους που βοηθάνε. Θα προσπαθήσω να το παρακολουθώ που και που. Κατέβασε από το πλέι το one more clock. Έχει παρά πολλά παραματροποιησιμα θέματα και μέσα σε αυτά είναι μια πολύ καλή παράλλαγη του circle widget.

 

Για να βοηθήσω λίγο τους επίδοξους crackflashers δίνω το εξής link ενός mini οδηγού που είχα γράψει στο επίσημο θέμα του razr, αφορά την τότε έκδοση του cm9 αλλά γενικά μπορεί κάποιος να πάρει μια εικόνα για τη διαδικασία εγκατάστασης οποιασδήποτε rom είτε cdma ή gsm. Πάντα χρησιμοποιώ και προτείνω το bootmenu manager (μεγάλη ασφάλεια): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4247027#post4247027

 

Μεγάλη προσοχή για όποιον πάει να ασχοληθεί πρώτη φορά με custom roms στο razr και θέλει να βάλει τα τελευταία cm10 (jellybean) και aokp. Έχουν γίνει αρκετά περίπλοκα τα πράγματα κυρίως με τη custom recovery που πρέπει να χρησιμοποιηθεί και τα θέματα στο xda είναι αρκετά περίπλοκα και καθόλου ξεκάθαρα σε οδηγίες για κάποιον που δεν τα παρακολουθεί τους τελευταίους μήνες. Μία από τις καλύτερες rom με stock feeling και πολύ καλή μπαταρία και απλή εγκατάσταση, είναι η FTS.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω ανεπιφυλακτα οποιος θελει να δοκιμασει καποια rom να βαλει την FTS! Πολυ καλη διαρκεια μπαταριας πανω απ'ολα!
Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω και άλλη μια μέθοδο 1 click root unroot που με έχει βολέψει στο παρελθόν

 

http://www.unlockroot.com/ με support για την αναβαθμισμένη έκδοσή μας

http://i.imgur.com/HOmAA.jpg

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Beautiful weather. Αξίζει να το αγοράσεις, αλλά φυσικά μπορείς να το βρεις κ αλλιώς. Το θέμα είναι το vos-spil
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον ενδιαφέρεται παρακάτω υπάρχει σχετικό θέμα για το λινκ του fastboot αρχείου της NonEFIGS ....41(δλδ της τελευταίας έκδοσης):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30644207

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται παρακάτω υπάρχει σχετικό θέμα για το λινκ του fastboot αρχείου της NonEFIGS ....41(δλδ της τελευταίας έκδοσης):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30644207

 

Α, ωραίος, είμαι ακομα με τη leaked retail.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται παρακάτω υπάρχει σχετικό θέμα για το λινκ του fastboot αρχείου της NonEFIGS ....41(δλδ της τελευταίας έκδοσης):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30644207

ειναι για να περασουμε την NonEFIGS ....41 με sbf? γιατι ακομα βλεπω τον παλιο τροπο .αν μπορεις βοηθα λιγο :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι για να περασουμε την NonEFIGS ....41 με sbf? γιατι ακομα βλεπω τον παλιο τροπο .αν μπορεις βοηθα λιγο :)

Ανοιγεις το κινητο σε ap fastboot mode. Το συνδεεις με το pc, ανοιγεις το rsd και φλασαρεις. So easy

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το κινητο σε ap fastboot mode. Το συνδεεις με το pc, ανοιγεις το rsd και φλασαρεις. So easy

 

αυτο το ξερω φιλε μου αλλα ποιο αρχειο κατεβαζουμε και απο που? γιατι στο λινκ που δινει ο φιλος δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ξερω φιλε μου αλλα ποιο αρχειο κατεβαζουμε και απο που? γιατι στο λινκ που δινει ο φιλος δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο

 

Retail central europe (NonEFIGS)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Retail central europe (NonEFIGS)

σε ευχαριστω πολυ ,την περασα και μου κανει το εξης κουφο ,βλεπει κανονικα τους gmail λογαριασμους και στους εταιρικους μου λεει (δυστυχως η εφαρμογη ηλεκ/κου ταχ/μειο εχει διακοπει) παω στους λογαριασμους και δεν με αφηνει καν να μπω στις ρυθμισεις και με πεταει.εχεις καμια ιδεα τι να κανω? γιατι αν κανω factory reset την εβαψα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ,την περασα και μου κανει το εξης κουφο ,βλεπει κανονικα τους gmail λογαριασμους και στους εταιρικους μου λεει (δυστυχως η εφαρμογη ηλεκ/κου ταχ/μειο εχει διακοπει) παω στους λογαριασμους και δεν με αφηνει καν να μπω στις ρυθμισεις και με πεταει.εχεις καμια ιδεα τι να κανω? γιατι αν κανω factory reset την εβαψα

 

Πήγαινε ρυθμισεις>εφαρμογες>όλες, αλλά εκεί βρες αυτή που αφορά το corporate mail επέλεξε την και κανε wipe data και wipe cache. Με αυτόν τον τρόπο θα διαγραφούν όλοι οι λογαριασμοί email που θα έχεις καταχωρήσει στο corporate mail και θα πρεπει να τους ξανά στήσεις από την αρχή. Πολύ πιθανό έτσι να σε αφήσει να μπεις από τις ρυθμίσεις του και να σταματήσει τα force close. Φτιάχνε ένα λογαριασμό τη φορά και τσέκαρε ότι λειτουργεί πριν προχωρήσεις σε δημιουργία επόμενου. Εάν το πρόβλημα αυτό στο έκανε μετά από δημιουργία λογαριασμού μειλ της μαικροσοφτ ψάξε στο Google ics corporate mail hotmail manual settings. Το πρόβλημα έχει δημιουργηθεί μετά από την μετάβαση της Microsoft στα @outlook.com και έχει να κάνει με τις αυτόματες ρυθμίσεις. Αφορά φυσικά και τα @live.com kai @windowslive.com. Εγώ πάντως δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα με @live.com ούτε με ics ούτε με jb και στο razr και στο tablet μου.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμισεις>εφαρμογες>όλες, αλλά εκεί βρες αυτή που αφορά το corporate mail επέλεξε την και κανε wipe data και wipe cache. Με αυτόν τον τρόπο θα διαγραφούν όλοι οι λογαριασμοί email που θα έχεις καταχωρήσει στο corporate mail και θα πρεπει να τους ξανά στήσεις από την αρχή. Πολύ πιθανό έτσι να σε αφήσει να μπεις από τις ρυθμίσεις του και να σταματήσει τα force close. Φτιάχνε ένα λογαριασμό τη φορά και τσέκαρε ότι λειτουργεί πριν προχωρήσεις σε δημιουργία επόμενου. Εάν το πρόβλημα αυτό στο έκανε μετά από δημιουργία λογαριασμού μειλ της μαικροσοφτ ψάξε στο Google ics corporate mail hotmail manual settings. Το πρόβλημα έχει δημιουργηθεί μετά από την μετάβαση της Microsoft στα @outlook.com και έχει να κάνει με τις αυτόματες ρυθμίσεις. Αφορά φυσικά και τα @live.com kai @windowslive.com. Εγώ πάντως δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα με @live.com ούτε με ics ούτε με jb και στο razr και στο tablet μου.
ευχαριστω ,ετσι το εκανα και εστρωσε ,φυσικα εχασα ολα τα εμαιλ αλλα ευτυχως τα εχω στο pc .ναστε καλα
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την ICS. Δυστυχώς έχω γεμίσει το κινητό με πολλά προγράμματα και έχει γίνει αργό. Υπάρχει καμμιά εύκολη διαδικασία να το επαναφέρω στο αρχικό στάδιο, να επανακτήσει την χαμένη του ταχύτητα?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την ICS. Δυστυχώς έχω γεμίσει το κινητό με πολλά προγράμματα και έχει γίνει αργό. Υπάρχει καμμιά εύκολη διαδικασία να το επαναφέρω στο αρχικό στάδιο, να επανακτήσει την χαμένη του ταχύτητα?

ευχαριστώ

 

Μπορείς απλά να απ εγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές που πραγματικά δεν χρειάζεσαι και να αλλάξεις τα διαστήματα συγχρονισμού και ανανεώσεων όσων εφαρμογών χρειάζεται. Τέλος αν και προσωπικά είμαι πολύ κατά των task managers, σε περίπτωση που μετά από απλή χρήση βλέπεις κάτω από 150mb ελεύθερης ram, χρησιμοποιησε κάποιον task manager για να ελευθερώνει μνήμη και να μην αφήνει οποίες εφαρμογές δεν χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο κατά την εκκίνηση. Σου προτείνω το Android assistant, αλλά ψάξε μήπως έχει βγει κάποιος καλύτερος γιατί εγώ εχω να χρησιμοποιησω manager πάνω από χρόνο. Αν δεν σε νοιάζει η εγγύηση μπες στον κόσμο των custom roms χωρίς bloatware και με 500 mb free ram @boot.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις cm10 με stock kernel και την καινούρια έκδοση του safestrap; Θέλω να το κάνω εγώ αλλά θέλω λίγο οδηγίες για το πως θα το επαναφέρω με την εργοστασιακή ρομ αν θελήσω. Επίσης, πρέπει να είμαι root για να εγκαταστήσω safestrap;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις cm10 με stock kernel και την καινούρια έκδοση του safestrap; Θέλω να το κάνω εγώ αλλά θέλω λίγο οδηγίες για το πως θα το επαναφέρω με την εργοστασιακή ρομ αν θελήσω. Επίσης, πρέπει να είμαι root για να εγκαταστήσω safestrap;

 

Με rsd lite γυριχεις σε μαμα. Και οπωσδηποτε root για safestrap. CM10 μεχρι να γινει σταθερη εγω δεν δοκιμαζω... αλλα υπαρχουν ατομα που την εχουν βαλει

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να γυρίσεις στην εργοστασιακή. Κρατάς οποία έχεις σαν πρώτο σύστημα, κάνεις Απεγκατάσταση στην παλιά recovery, βάζεις ss3 και έχεις σαν safe rom αυτή που είχες πριν σαν πρώτο σύστημα (εγώ έχω cm9). Μετά φτιάχνεις ένα καινούργιο rom slot και βάζεις cm10 (προτείνω aokp).

 

Edit: συγγνώμη διάβασα βιαστικά και κατάλαβα λάθος την ερώτηση. Φίλε baspats δοκίμασε cm10 η aokp jb είναι πολύ καλές. Πετάει το τηλ. Τα σημαντικότερα προβλήματα είναι το φλας που δε δουλεύει και το Bluetooth. Βάλε και τα scripts με το tweakerz του Whirleys με pegasusq cpu governor και θα έχεις άλλη συσκευή.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...