Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες αγόρασα ένα pap2 και έχω και ένα Linksys WAG354G,στην προσπάθεια μου να το εγκαταστήσω ( δεν τα κατάφερα τελικά)κάνοντας τις ρυθμίσεις μπήκε κάποιο password και για να μπώ στα settings μέσω brouser με την ip στο URL ζητάει username & password. Βάζω το πιθανό αλλά τίποτα. Θέλω να κάνω Reset στο pap2 και δέν ξέρω. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να επανέλθη στις αρχικές του ρυθμίσεις όπως ήτανε όταν το αγόρασα χωρίς password γιατί έχει κλειδώσει;
http://www.vdm.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι αυτό συμφέρει περισσότερο μέχρι να πέσουν οι τιμές. Τι λέτε? μιλάω για 512
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

έτσι μόλις πέσουν οι τιμές εμείς δεν θα είμαστε δεσμευμένοι. Άντε τώρα να μου κόψουν την γραμμή από το cube. Κάνω αμάν για να βάλω γραμμή, το ίδιο και για να την βγάλω
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ειναι η πρωτη φορα που θα βαλω adsl και δεν εχω ιδεα τι να επιλεξω.Αν γινεται θα προτιμουσα να παρω ενα 6μηνο πακετο και να ειναι προπληρωμενο.Αν παρω ενα προπληρωμενο πακετο θα εμφανιζεται καποια χρεωση ιντερνετ στο λογαριασμο του οτε?Η θα πληρωνω μονο τις κλησεις που κανω κανονικα απο το τηλεφωνο μονο?Σε καθε περιπτωση παντως δε θελω να πληρωνω πανω απο 45 το διμηνο για το ιντερνετ συνολικα(γραμμη και παροχο).Θα το εκτιμουσα αν μπορουσατε να με βοηθησετε να επιλεξω κατι καλο και οικονομικο ειτε ενσυρματο ειτε ασυρματο πακετο.Οπως σας ειπα θα ηταν προτιμοτερο αν μεσα στο προπληρωμενο πακετο συμπεριλαμβανονται ολα ολα τα εξοδα του ιντερνετ...Ελπιζω να καταλαβατε τι ζηταω πανω κατω και να μπορεσετε να με διαφωτισετε!Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Και μακρια απο Vivodi!

Μην τρελαθουμε! Εδω δεν μπορει να υποστηριξει το ADSL1 που φτανει τα 8Mbps θελει και ADSL2? Ολο χαμηλες ταχυτητες και αποσυνδεσεις ειναι.

Βαλε μια 1024 και υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα περιπου που μπορει να εχεις παροχη και 2048 (λογω περιοχης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το speedtouch 536 και έκανα αναβάθμιση στο 6.1.4.7, αλλά παρατήρησα ότι η ταχύτητά μου είχε πέσει με μέγιστο download rate 17KB/s :mad: (έχω σύνδεση 384 Altec student pack). Tην έβγαλα και πέρασα την 6.1.0.5 αλλά το πρόβλημα παραμένει. Οι ρυθμίσεις μου είναι οι ίδιες με το παλιό firmware (5.3.0.19 νομίζω). Στο broadband connection του speedtouch, sto DSL αναφέρει bandwidth(up/down) 128/384 και το internet test στο check connectivity δεν αναφέρει κάποιο σφάλμα...:worry: Παλιότερα είχα μέγιστο download rate ~39KB/s. Επίσης, το πρόβλημα που παρατηρώ τώρα είναι ΜΟΝΟ στο downlink. Το πρόβλημα το παρατήρησα σήμερα. Λέτε να έχει σχέση με τον provider;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααα.....Ελειψα αρκετα λογο υποχρεωσεων αλλα επεστρεψα!

Λοιπον...Το Σπιτι μου ειναι μονοκατοικια με 2 πατωματα.Στο κατω,εχει ο πατερας μου ενα Mac G5 καιθα βαλει ADSL 1024.Eγω ειμαι πανω με το PC και θελω να βαλω ADSL 512.Πως γίνετε να εχω 2 διαφορετικες συνδεσεις σε ενα σπιτι?Θα χρειαστει διακλαδωση μεσω ΟΤΕ? :blink:

Γιατί δεν παίρνετε μια στα 2 Mbps και να τη χωρίσετε;

 

ΥΓ. Όσοι λένε για τη Vivodi μάλλον ζηλεύουν τα 2048/640 KBps που μας δίνει με 26,5€ το μήνα στο εξάμηνο.:happy:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ειναι η πρωτη φορα που θα βαλω adsl και δεν εχω ιδεα τι να επιλεξω.Αν γινεται θα προτιμουσα να παρω ενα 6μηνο πακετο και να ειναι προπληρωμενο.Αν παρω ενα προπληρωμενο πακετο θα εμφανιζεται καποια χρεωση ιντερνετ στο λογαριασμο του οτε?Η θα πληρωνω μονο τις κλησεις που κανω κανονικα απο το τηλεφωνο μονο?Σε καθε περιπτωση παντως δε θελω να πληρωνω πανω απο 45 το διμηνο για το ιντερνετ συνολικα(γραμμη και παροχο).Θα το εκτιμουσα αν μπορουσατε να με βοηθησετε να επιλεξω κατι καλο και οικονομικο ειτε ενσυρματο ειτε ασυρματο πακετο.Οπως σας ειπα θα ηταν προτιμοτερο αν μεσα στο προπληρωμενο πακετο συμπεριλαμβανονται ολα ολα τα εξοδα του ιντερνετ...Ελπιζω να καταλαβατε τι ζηταω πανω κατω και να μπορεσετε να με διαφωτισετε!Ευχαριστω εκ των προτερων!

Πάρε το DSL Cube της Vivodi με 99€ για 5 μήνες (και ετήσια δεύσμευση αν δεν υπάρχει περίπτωση να μετακομίσεις στο άμεσο μέλλον).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ vivodi θα ελεγα αν και δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.μια βοηθεια θελω:

μετα το κλεισιμο της telepassport μου εμειναν αμανατι δυο ασυρματες συσκευες που εδινε με καθε νεα συνδεση.αυτες τωρα δεν δουλευουν γιατι προφανως χρησιμοποιουν το προθεμα 1787..

μπορει καποιος να μου πει πως θα τις <<ξεκλειδωσω>>?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα HOL 1024, με 299€ για ένα χρόνο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!Μια απορια ακομη:αν παρω ενα προπληρωμενο πακετο αυτο σημαινει οτι δεν θα πληρωσω τιποτα αλλο στο λογαριασμο μου στον οτε?Θα ειναι σαν να μην χρησιμοποιω καθολου ιντερνετ ή μηπως παιζει και καποιο αλλο εξτρα παγιο?
Link to comment
Share on other sites

Η TELLAS διπλασιάζει για τρίτη φορά τις ταχύτητες του

TELLAS ADSL INTERNET

 

 

Αθήνα, 25 Αυγούστου 2006 – Στο πλαίσιο του ευρύτερου στρατηγικού ανασχεδιασμού του Tellas ADSL Internet, η Tellas κάνει το πρώτο βήμα διπλασιάζοντας ξανά τις υφιστάμενες ταχύτητες των συνδρομητών της συγκεκριμένης υπηρεσίας. Πρόκειται για την τρίτη δωρεάν διαδοχική αναβάθμιση, την οποία πραγματοποιεί η εταιρεία ειδικά για τους συνδρομητές της σε διάστημα δύο ετών.

Η διαδικασία της αναβάθμισης θα ολοκληρωθεί άμεσα μετά την υλοποίηση της αντίστοιχης αναβάθμισης των υποδομών του ΟΤΕ (DSLAMs).

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι τόσο οι υφιστάμενοι όσο και οι νέοι συνδρομητές του Tellas ADSL Internet, θα επωφεληθούν της αναβάθμισης, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση ή αλλαγή στον υπάρχοντα εξοπλισμό τους.

 

Ο Διευθυντής Marketing της Tellas, κ. Αντώνης Τζωρτζακάκης, τόνισε: «Ήδη η Tellas τον Απρίλιο του 2006, με τη συμπλήρωση τριών χρόνων επιτυχημένης εμπορικής δραστηριότητας, προσέφερε στους συνδρομητές της δωρεάν αναβάθμιση Internet στις διπλάσιες ταχύτητες, κάτι εξάλλου που εφαρμόζει μετά τον πρώτο χρόνο συνδρομής για όλους όσους διαθέτουν εικοσιτετράμηνη σύνδεση στο Tellas ADSLInternet. Ως εκ τούτου, οι συνδρομητές της Tellas, που επέλεξαν στις αρχές του 2005 την ταχύτητα 384, βρίσκονται στο τέλος του 2006 με ταχύτητα 2Mbps. Αξίζει, επίσης, να σημειωθεί ότι ήδη από το 2004 μέχρι σήμερα οι συνδρομητές μας έχουν επωφεληθεί διπλά, καθώς όχι μόνο απολαμβάνουν όλες τις μειώσεις τιμών, αλλά και δεν έχουν εγκλωβιστεί σε προπληρωμένα πακέτα, οι τιμές των οποίων δεν είναι πλέον ανταγωνιστικές».

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εκλεισε αλλα εξαγοραστηκε.

Λογικα το cc τους θα λειτουργει οποτε παρ' τους ενα τηλ. να σου πουν τον κωδικο ξεκλειδωματος.

 

Εναλλακτικα μπορεις να απευθυνθεις στην εταιρια κατασκευης...ισως να μπορουν να βοηθησουν :O

Link to comment
Share on other sites

Καλω ολους τους εξαπατημενους συνδρομητες να οργανωσουμε μια μαζικη διαμαρτηρια με την μορφη e-mail για ολους οσυς ''επωφελιθηκαν'' απο την προσφορα απατη κατα την οποια λαβαμε αναβαθμισμενες 512 σαν 1024 με 25 ευρο τον μηνα.Οπως ολοι σχεδον θα γνωριζεται ,ο οτε αναβαθμιζει ολο του τι δικτιο διπλασιαζωντας τισ ταχυτητες του.Με αποτελεσμα να προσφερει πλεον τις 2048 με 25 ευρο κ αναβαθμιζοντας ΟΛΕΣ τις 1024 σε 2048.Ωστοσο η Forthnet στην ανακοινωση τησ εξαιρει ολουσ εμας με την 1024 που πηραμε με τα 25 ευρω χωρις να υπαρχει λογος.ΕΜΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΓΡΑΜΜΕΣ 1024 κ οχι ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΕΣ 512.Αυτο εχει μεγαλη σημασια διοτι μιλαμε για εξαπατηση του καταναλωτη o οποιος γινεται κατα διαστηματα το θυμα στα χερια των εταιριων.Στο παρακατω link (το φορυμ τισ http://WWW.ADSLGR.COM STA TOPICS TIS FORTHNET) καλο θα ηταν να προσελθουν ολοι οι εξαπατημενοι συνδρομητες ετσι ωστε να οργανωθουμε συντομα κ να προσπαθησουμε να παρουμε αυτο το οποιο μασ αναλογει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45628
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εσυ κ ολοι οσοι ενδιαφερονται στο λινκ ποθ δινω ετσι ωστε να συντονιστουμε ολοι μαζι.απλα παραθετω κ εδω την ολη προσπαθεια ετσι ωστε να μπορεσουμε να μαζευτουμε σε ενα forum κ να μην ειμαστε μοιρασμενοι.Γιαυτο κανε τον κοπο κ κοιταξε το λινκ.
Link to comment
Share on other sites

*159 πριν απο κάθε κλήση και μετα κανονικά τον αριθμό που θές. ;)
Link to comment
Share on other sites

*159 πριν απο κάθε κλήση και μετα κανονικά τον αριθμό που θές. ;)

 

Αυτος ομως δεν ειναι ο κωδικος ξεκλειδωματος. Απλα η παρακαμψη του 1787 :O

Δεν ξερω τι ακριβως ισχυει στην TP αλλα λογικα αν κανεις διακοπη και ζητησεις κωδικο ξεκλειδωματος, θα στον δωσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...