Jump to content

Midlet αποστολής SMS χαμηλού κόστους με GPRS (JSaveSMS)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (SUGΞRDΞCK: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την antonis_wrx

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Soulman

Αρχικό Μήνυμα από τον maevius

 

τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να στείλω μήνυμα καθόλου και εμφανίζεται μόνιμα το μήνυμα "the message could not be sent this time" .... :( :(

 

 

Profanws sou exoun teleiwsei ta 15 SMS gia aftin tin evdomada.. :)

 

Mallon auto prepei na einai.Den prepei na uparxei kapoio provlhma giati egw stelnw kanonika akomh.

 

Ante twra na kserw pote tha ksanaenergopoieithei! Kanena neo gia update tou programmatos? Perimenoume anypomona!! afelhs erwthsh: Se symbian einai poly pio dyskolo na ylopoihthei dhladh? (elpizw na min htan megali m****** h skepsi mou!;-P)

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν, όπως λέω και στο αρχικό μου μύνημα, τα μυνήματα αποστέλλονται μέσω μιας υπηρεσίας που έχει δημιουργηθεί από τρίτο. Το μόνο που μπορώ να κάνω μέσα από την υπηρεσία αυτή είναι να αποστείλω το μύνημα. Δυστυχώς δε μπορώ να δω πόσα μυνήματα έχουν σταλεί ούτε πόσα μένουν. Ελπίζω πως στο μέλλον θα καταφέρω να βρω χρόνο να δημιουργήσω από την αρχή μια υπηρεσία που θα μπαίνει στο 1rstwap και 8α κάνει όλα τα παραπάνω. Έτσι λοιπόν, απλά αν δε στέλνει τότε μπορεί είτε να τελείωσε το credit είτε υπάρχουν προβλήματα με τη σύνδεση στην υπηρεσία.

 

Για το Siemens C55, απ' όσο είδα, πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή Over The Air (OTA). Είσαι σίγουρος ότι είναι ενεργοποιημένο αυτό από την εταιρία σύνδεσης;

 

Φίλε maevius το κατάλαβα το bug και θα το διορθώσω όταν με το καλό βγει η έκδοση 1.1. Είναι αλήθεια ότι μου ξέφυγε :p

 

Αν υλοποιηθεί το πρόγραμμα για Symbian, τότε δε θα είναι προσβάσιμο από τόσους χρήστες όσους είναι τώρα. Προσωπικά δεν γνωρίζω προγραμματισμό σε περιβάλλον Symbian και ούτε έχω χρόνο να ασχοληθώ. Το πρόγραμμα θα συνεχίσει να υπάρχει σε J2ME και θα βελτιώνεται όπου χρειάζεται.

 

Θα παρακαλούσα τους χρήστες Ericsson Τ610 να δοκιμάσουν να κατεβάσουν πάλι το midlet, καθώς αυτή τη φορά έγινε compile από τον emulator που έρχεται από την Ericsson και δουλεύει σε emulators Τ610, T616 και Z600. Δυστυχώς σε emulator για P800 δεν το κατάφερα ακόμα να δουλέψει και το περίεργο είναι ότι απλά δε μου ανοίγει το πρόγραμμα. Δε βγάζει κανένα μύνημα λάθους! Το ψάχνω πάντως και θα σας ενημερώσω σύντομα.

 

Θα τα πούμε πάλι με περισσότερα νέα, ελπίζω, σύντομα!

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maevius

 

τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να στείλω μήνυμα καθόλου και εμφανίζεται μόνιμα το μήνυμα "the message could not be sent this time" .... :( :(

 

 

Παιδια και εμενα ακριβως το ιδιο προβλημα μου παρουσιαζει!!! Απο το πρωτο κιολας μυνημα!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Το βρηηηηηηηκα. Μαλλον εφτεγε το οτι δεν βαζαμε το "30" μπροστα απο τον αριθμο του παραλητη. Εγω εβαλα το 30.... και πηγε κανονικοτατα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Gka

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;

 

Nomizw den douleuei pros to parwn se t610

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;

 

 

Η έκδοση που υπάρχει αυτή τη στιγμή online έχει γίνει compile και έχει δοκιμαστεί ειδικά σε Ericsson T-610! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δεν παίζει και τώρα!

Εδώ είναι και ένα screenshot από τον emulator...

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Για το c55, προσπάθησε πάλι να το κατεβάσεις ΟΤΑ. Είχε γίνει κάποιο λάθος στη σελίδα. Τώρα λογικά πρέπει να μπορείς να το κατεβάσεις.

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Dionisos

 

Η έκδοση που υπάρχει αυτή τη στιγμή online έχει γίνει compile και έχει δοκιμαστεί ειδικά σε Ericsson T-610! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δεν παίζει και τώρα!

Εδώ είναι και ένα screenshot από τον emulator...

 

Φιλικά

Dionisos

 

Θα δοκιμάσω πάλι μήπως παίξει τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Dionisos

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;

 

 

Η έκδοση που υπάρχει αυτή τη στιγμή online έχει γίνει compile και έχει δοκιμαστεί ειδικά σε Ericsson T-610! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δεν παίζει και τώρα!

Εδώ είναι και ένα screenshot από τον emulator...

 

Φιλικά

Dionisos

 

Ti allo kainourgio exei h nea ekdosh?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία διαφορά. Απλά έχει γίνει compile με άλλον compiler. Δεν υπάρχει λόγος εγκατάστασης της έκδοσης αυτής για όποιον έχει ήδη το πρόγραμμα στο τηλέφωνό του.

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Με τις χρεώσεις τι γίνεται;Χρεώνει με τα δεδομένα έτσι; Αλλά πόσα κιλομπάιτ κατεβάζει κάθε φορά που στέλενεις μύνημα ή κάνεις ανανέωση για να στείλεις άλλο μύνημα; Πάντως ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον δημιουργό και εις ανώτερα!!!

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Με τις χρεώσεις τι γίνεται;Χρεώνει με τα δεδομένα έτσι; Αλλά πόσα κιλομπάιτ κατεβάζει κάθε φορά που στέλενεις μύνημα ή κάνεις ανανέωση για να στείλεις άλλο μύνημα; Πάντως ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον δημιουργό και εις ανώτερα!!!

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την spetzouras

Με τις χρεώσεις τι γίνεται;Χρεώνει με τα δεδομένα έτσι; Αλλά πόσα κιλομπάιτ κατεβάζει κάθε φορά που στέλενεις μύνημα ή κάνεις ανανέωση για να στείλεις άλλο μύνημα; Πάντως ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον δημιουργό και εις ανώτερα!!!

 

Emena mou vgaineh na stelnei konta sto 1kb k na lamvanei kati psila.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα, επειδή δεν βγάζω άκρη με τους emulators της Ericsson που δείχνουν να δουλεύει κανονικά η εφαρμογή σε Τ610, να ζητήσω από όποιον έχει όρεξη να δοκιμάσει μια παλιότερη έκδοση του προγράμματος, να μου στείλει pm. Η παλιότερη αυτή έκδοση τρέχει και στον emulator του P800, οπότε αν υπάρχει κάποιος και με P800 που θέλει να βοηθήσει ας μου στείλει pm.

Θα παρακαλούσα όποιος στείλει pm να έχει αρκετό χρόνο και υπομονή, γιατί αναμένεται να του βγάλω το λάδι, όταν με το καλό αρχίσω την ανάπτυξη της έκδοσης 2. Βέβαια αυτό δεν πρόκειται να γίνει στον επόμενο μήνα λόγω επειγόντων υποχρεώσεων για το διδακτορικό μου!

Περιμένω ανταπόκριση!

Να τονίσω ακόμα, πως ίσως σύντομα να γίνουν μερικές μικροδιορθώσεις στην υπάρχουσα έκδοση, οπότε stay tuned!

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Στο 6100 μου δουλευει αριστα. Αν υπηρχε και η δυνατοτητα να εχουμε προσβαση και στον τηλ. καταλογο θα ειναι τελειο.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

help! εδω και 2 εβδομάδες όταν στέλνω ένα μήνυμα η οθόνη "κολλάει" στο "please wait, sending sms"!! :( ακόμα δηλαδή και αν το sms έχει σταλεί το πρόγραμμα συνεχίζει να δείχνει οτι στέλνει το εσεμες... :wacko:
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον maevius

 

help! εδω και 2 εβδομάδες όταν στέλνω ένα μήνυμα η οθόνη "κολλάει" στο "please wait, sending sms"!! :( ακόμα δηλαδή και αν το sms έχει σταλεί το πρόγραμμα συνεχίζει να δείχνει οτι στέλνει το εσεμες... :wacko:

 

 

kai sto 3650 ta idia.. xtes to evala prwth fora.. malista meta to kolhma epixeirhse na synde8ei kai 2h fora sto gprs

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κανένα νέο για καμία νεότερη έκδοση? αυτή που λειτουργώ τα έχει "παίξει" τελείως... δεν ξέρω πότε και αν φεύγει ένα sms...
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Geia sas. H8ela na rwtisw kati. pira to jsave sms,ekana kanonika kwdiko sto 1stwap alla otan paw na egkatastisw to arxeio sto kinito moy moy grafei wrong manifest. to kinito pou exw einai sony ericsson p800. ti mporw na kanw se aythn thn periptwsi? eyxaristw :'( :'(
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...