Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν στο κάνει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή κάνε της έναν καθαρισμό δεδομένων και προσπάθησε πάλι.

Αν θες κάνε και ένα wipe cache/dalvik cache στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με wipe cache/dalvik cache δεν χάνω κάτι σωστά;;;

Σωστοτατα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής και δεν έστρωσε ούτε με τα wipe δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει.

Το κάνει με όλες τις εφαρμογές αυτό; Με τους Google Maps βρίσκει στίγμα έχοντας κλειστό το GPS;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι πάρε ένα Nandroid και μετά κάνε ένα wipe data/factory reset και δοκίμασε πάλι για να δεις μήπως και δεν έχει κάτσει κάτι καλά στην ROM.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μια ψιλοχαζη ερωτηση...

Να βαλω την stable ή την τελευταια nightly??? θεωρητικα η τελευταια ειναι η stable βελτιωμενη, αρα θα ειναι κ καλυτερη. Σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία. Όπως είπες είναι η εξέλιξη της Stable οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ @Superuser. Τωρα ξεκιναω διαδικασιες flashing... Θα ρεπορταρω αργοτερα για τα αποτελεσματα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Τέλος Καλό όλα καλά! Έκανα Ανάκτηση με το titanium ότι εφαρμογές είχα πριν, έβαλα και τον Semaphore, χωρίς over clocking. Φαίνεται να δουλεύει μια χαρά, με ελάχιστο lag και κλειδώνει ταχύτερα στο wifi! Κλήσεις μηνύματα email όλα κανονικά.:) Συνιστώ ανεπιφύλακτα Cm10!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανείς το νέο semaphore; είμαι στο βουνό χωρίς WiFi/3G και τρελαίνομαι να δοκιμάσω το smart answer ala S III

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και λειτουργεί άψογα!:D

Τελικά με τον Semaphore το κινητό κάνει τα πάντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το smart stay είναι θέμα software ή hardware? Αν το αποκτήσουμε κι αυτό τότε με βλέπω να περιμένω το S V ;)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Λογικά software θα είναι. Φαντάζομαι ότι η μπροστά κάμερα εντοπίζει το πρόσωπο και πιο συγκεκριμένα τα μάτια και κρατάει την οθόνη ανοιχτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανείς το νέο semaphore; είμαι στο βουνό χωρίς WiFi/3G και τρελαίνομαι να δοκιμάσω το smart answer ala S III

 

 

Το δοκίμασα και λειτουργεί άψογα!:D

Τελικά με τον Semaphore το κινητό κάνει τα πάντα!

 

 

Ο νεος ποιος ειναι? Εχει ανεβει καπου? Ο νεοτερος που βρισκω εγω ειναι 2.5.0 30-10-12

...αυτός είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτόν μιλάμε.

Μπες στην εφαρμογή Semaphore Manager (κατέβασε την τελευταία από το Play Store) και πήγαινε προς τα δεξιά στην καρτέλα που λέει SAI. Εκεί ενεργοποίησε το πρώτο και το "PICKUP PHONE".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτόν μιλάμε.

Μπες στην εφαρμογή Semaphore Manager (κατέβασε την τελευταία από το Play Store) και πήγαινε προς τα δεξιά στην καρτέλα που λέει SAI. Εκεί ενεργοποίησε το πρώτο και το "PICKUP PHONE".

 

Έγινε.Σε ευχαριστώ πολύ άλλα θα το κάνω σε λίγες μέρες...Τώρα κρατάω τον στοκ κερνελ γιατί και η slimbean που δοκιμασα και η cm10 που έχω τώρα μου κάνανε 2-3 φορές τη ημερα reboot σε recovery (πχ.το έβγαζα από την τσέπη να κοιτάξω τι ώρα είναι και το πετυχαινα σε recovery) άσε που δεν με είχε ξυπνήσει το ξυπνητήρι μερικές φορές γιατί είχε μπει μονο του σε recovery....Είπα και εγώ να μείνω για λίγο με στοκ και όντως 4 ημέρες τώρα δεν μου έχει κάνει το παραμικρό....(Βέβαια να πω την αλήθειά μου λείπουν κάποια πραγματάκια όπως πχ.το bln αλλά κάνω λίγο υπομονή και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε εμένα ο τελευταίος semaphore manager που εμφανίζει το play store είναι ο 2.2.0 16/11/2012

 

(και το πρόβλημα με την τοποθεσία δεν λύθηκε ούτε μετα από wipe data/factory reset)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε εμένα ο τελευταίος semaphore manager που εμφανίζει το play store είναι ο 2.2.0 16/11/2012

 

(και το πρόβλημα με την τοποθεσία δεν λύθηκε ούτε μετα από wipe data/factory reset)

 

Αυτη ειναι η τελευταια εκδοση, δεν σου εχει την επιλογη SAI ;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

την έχει αυτήν την καρτέλα αλλα δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα...

και κάτι ακόμα

Semaphore JB 2.5.0 ή Semaphore JB 2.5.0s κατεβάζουμε;;;

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Ο Semaphore JB 2.5.0 είναι για την CM10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

την έχει αυτήν την καρτέλα αλλα δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα...

και κάτι ακόμα

Semaphore JB 2.5.0 ή Semaphore JB 2.5.0s κατεβάζουμε;;;

 

Πρωτα ενεργοποιησε την πρωτη επιλογη που λεει "ena.." και μετα θα μπορεις να ενεργοποιησεις και την επιλογη "pick up the phone without touch the screen" :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που είστε και εσείς ρε παιδιά γιατί με έβλεπα να κοπανάω πουθενά το κινητό

 

Ευχαριστώ!!!!!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει και αλλα post γιατι εχω πρoβλημα με τo gps κλειδωνει υπερβoλικα δυσκoλα και πoλλες φoρες δεν βρισκει oυτε εναν δoρυφωρo. oταν ειχα stock επιανε στα 20-30sec απo τoτε πoυ ξεκινησα με custom παει..εχει κανεις να μoυ δειξει τιπoτα γιατι τo χρειαζoμαι. ευχαριστω πoλυ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...