Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επίσης δεν είναι το ίδιο με το να αναβαθμίζονται μέσω market ?

περιέχουν κάτι το διαφορετικό ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παρατήρησα κάτι το διαφορετικό. Τα πέρασα απλά για να δω αν μπαίνουν χωρίς να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα ώστε να σας ενημερώσω.

Όταν θα περάσετε κάποια καινούργια Nightly τα βάζετε και αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα πέρασα με Wipe cache/dalvik cache και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Εγω δεν προλαβα να τα περασω...με προλαβε η slim :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημενος απο τα χρώματα της cm10 (μπορεί να είναι και ψυχολογικό λολ) και δε βρίσκω το ποστ ρε γ@∞≅∷. μπορεί κάποιος να τα ποσταρει για εκατοστή φορά;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημενος απο τα χρώματα της cm10 (μπορεί να είναι και ψυχολογικό λολ) και δε βρίσκω το ποστ ρε γ@∞≅∷. μπορεί κάποιος να τα ποσταρει για εκατοστή φορά;

 

Νομιζω αν θυμαμαι καλα πως κατα σειρα πρεπει να ειναι:

879

879

949

-15

-15

-18

:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηρακλή, θα τα δοκιμάσω αργότερα.

Παρουσίασε σε κανέναν πρόβλημα το call log. Σταμάτησε ξαφνικά να καταχωρεί εισερχόμενες κλήσεις. Είμαι με την 1014. Δοκιμασα clear data στα δύο phone apps χωρίς επιτυχία και μετά clear call list πάλι ανεπιτυχώς. Εφτιαξε μόνο μετά απο reboot

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλες: Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα custom contants ringtones; Βάζω ringtones σε ξεχωριστά άτομα, σε ομάδες και τίποτα... Χτυπάει μόνο το default... Είμαι με την Μ2. Ακόμα αυτό που είχε αναφέρει ένα παιδί στο παρόν φόρουμ με την lockscreen που "αργεί" να ανάψει/ξυπνήσει εντελώς είναι φυσιολογικό ή υπάρχει λύση για αυτό; Σε άλλες rom δεν το έκανε. Τέλος επειδή διάβασα το εξής http://www.doctorandroid.gr/2012/09/easy-odex-your-rom.html ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι ισχύουν αυτά που λέει. Πρόσπάθησα να το εφαρμόσω στην cm10 αλλά μάλλον δεν γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Νίκο που έβαλα τον 2,4 στην slim όμως, στην αρχή είχα πρόβλημα αλλά μετά διαπίστωσα πως πειράζοντας την μπάρα για την ένταση της δόνησης μέσα στο Semaphore Manager το πρόβλημα διορθώθηκε. Μάλλον επειδή είχα πειράξει με τον 2,3 την ένταση ίσως κάποια ασυμβατότητα πέχτηκε εκεί γιατί βλέπω στο changelog του 2,4 κάτι για vibrator. Το πήγα στο φούλ και άλλαξε και η μονάδα μέτρησης της έντασης :p έγινε σε ποσοστό % ενώ πριν έλεγε κάτι νούμερα του τύπου 39526... Επίσης ενημέρωσες το semaphore manager?

 

Τέλος, πάω να βάλω τον nova beta :lol:

Edit: δε βρίσκω τον Beta. Θυμόμουν πως στις ρυθμίσεις του είχε επιλογή για να σου κατεβάζει και τα beta updates. Ή μήπως αυτό ήταν στον Apex και θυμάμαι λάθος;

 

Τον φάκελο στην sdcard λες? Δεν παίζει ρόλο ο φάκελος Bluetooth στην sdcard αν μιλάς για αυτόν. :confused: Αυτός είναι για να μπαίνουν εκεί τα αρχεία που λαμβάνεις μέσω bluetooth.

 

:confused:

Δεν υπάρχει bluetooth,προσπαθω να το ενεργοποιησω αλλά τίποτα,αν έχει διαγραφεί κατά λάθος τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Στον dolphin παντως ειναι μια χαρα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Δεν υπάρχει bluetooth,προσπαθω να το ενεργοποιησω αλλά τίποτα,αν έχει διαγραφεί κατά λάθος τι γίνεται?

Θα μπορούσε να διαγραφτεί το apk της εφαρμογης bluetooth αλλά δε νομίζω να μη σε άφηνε να το ενεργοποιήσεις. Απλά δε θα έστελνε δε θα έβρισκε συσκευές. Δε γνωρίζω περισσότερα :wacko:

Ρε παιδιά o flash player σας δουλεύει στον opera????

Έχεις τον Opera mini ή τον Opera Mobile? Στον μινι δεν έχει flash player.

Edit: νομίζω αφαίρεσαν το flash και από τον Mobile :down:

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις τον Opera mini ή τον Opera Mobile? Στον μινι δεν έχει flash player.

Edit: νομίζω αφαίρεσαν το flash και από τον Mobile :down:

 

Τον Opera Mobile

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τον Opera Mobile

 

Βαλε τοτε τον dolphin, στις στοκ 2.3.6 ηταν αθλιος ομως τωρα στην jb πραγματικα ειναι ο πιο γρηγορος και πολυ smooth :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τοτε τον dolphin, στις στοκ 2.3.6 ηταν αθλιος ομως τωρα στην jb πραγματικα ειναι ο πιο γρηγορος και πολυ smooth :)

 

Πρώτα μάλλον θα μπορεί η slimbean 2.7

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μάλλον θα μπορεί η slimbean 2.7

 

Δεν σε καταλαβα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα...

 

Έγραψα μπορεί αντί για μπει

εννοούσα ότι πρώτα θα φλασάρω την slim bean 2.7

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα μπορεί αντί για μπει

εννοούσα ότι πρώτα θα φλασάρω την slim bean 2.7

 

Τωρα συννενοηθηκαμε, πριν βαλεις την slim ομως πρεπει να βαλεις την cm10 πρωτα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τωρα συννενοηθηκαμε, πριν βαλεις την slim ομως πρεπει να βαλεις την cm10 πρωτα...
;)

 

Με αυτή είμαι τώρα, δες την υπογραφή μου ;)

Και σε σχέση με την cm 9.1 stable που ήμουν μου φαίνεται κάπως η cm10, λίγο πιο αργή να το πω? με ψιλοκολληματάκια, με ολοφανερα πιο αργό τον opera και λέω να δοκιμάσω την slim.

Αλήθεια από slim bean 2.7 ξαναγυρίζουμε σε cm 10 μόνο με τα γνωστά wipe? Αφού η μια rom πατάει πάνω στην άλλη σε θέμα δομής αρχείων?

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

;)

 

Με αυτή είμαι τώρα, δες την υπογραφή μου ;)

Και σε σχέση με την cm 9.1 stable που ήμουν μου φαίνεται κάπως η cm10, λίγο πιο αργή να το πω? με ψιλοκολληματάκια, με ολοφανερα πιο αργό τον opera και λέω να δοκιμάσω την slim.

Αλήθεια από slim bean 2.7 ξαναγυρίζουμε σε cm 10 μόνο με τα γνωστά wipe? Αφού η μια rom πατάει πάνω στην άλλη σε θέμα δομής αρχείων?

 

χμμμ αν έχουν διαφορετικό partitioning θα θέλεις και wipe data.

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Με αυτή είμαι τώρα, δες την υπογραφή μου ;)

Και σε σχέση με την cm 9.1 stable που ήμουν μου φαίνεται κάπως η cm10, λίγο πιο αργή να το πω? με ψιλοκολληματάκια, με ολοφανερα πιο αργό τον opera και λέω να δοκιμάσω την slim.

Αλήθεια από slim bean 2.7 ξαναγυρίζουμε σε cm 10 μόνο με τα γνωστά wipe? Αφού η μια rom πατάει πάνω στην άλλη σε θέμα δομής αρχείων?

 

Ναι αλλα γραφεις οτι πρωτα θα φλασαρεις την slim 2.7 στο προηγουμενο ποστ και επισης, το tapatalk δεν εμφανιζει ακομη υπογραφες ;)

Ο opera mobile στην cm10 + slim ειναι ολοφανερα αργος σε σχεση με την ics, αλλα οπως ξαναειπα υπαρχει και ο dolphin.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα την cm-10-20121017-NIGHTLY-galaxysmtd μέχρι στιγμής όλα καλά εκτός από ένα πρόβλημα. Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή μπορώ να μεταφέρω αρχεία από την εξωτερική κάρτα (16 ΜΒ) SD στο PC αλλά όχι στην αντίθετη διαδικασία δηλ από τον Η/Υ στο κινητό ,και ειδικά όταν τα αρχεία είναι μεγαλύτερα από περίπου 10 Mb, τότε κολλάει η διαδικασία της μεταφοράς. Από την εσωτερική κάρτα Sd του κινητού μπορώ να μεταφέρω κανονικά αρχεία. Αν γνωρίσει κάποιος κάποια λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα θα με βοηθούσε ιδιαίτερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην διαδικασία να περάσω Slim Bean και πρέπει πρώτα να περάσω απο εδώ. Εχω μπερδευτεί λιγο στην λιστα με τα gapp.

Για τα Google Apps ποιο απο ολα κατεβαζω? και τελος ποια εκδοση semaphore περναω?

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Αν μετα θα πας σε slim bean μη βαλεις καν google apps στην cm10. Semaphore θα βαλεις αναλογως τι ρομ εχεις τωρα. Τι ρομ φορας?
Link to comment
Share on other sites

Αν μετα θα πας σε slim bean μη βαλεις καν google apps στην cm10. Semaphore θα βαλεις αναλογως τι ρομ εχεις τωρα. Τι ρομ φορας?

 

Ελεγα να την κρατησω πρωτα καμια μερα απλα απο περιεργεια αλλα ισως και οχι. ειμαι με jw5 + semaphore 2.7.4 σε ext4

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...