Jump to content

best xbox modchip;;;;;;;


darkome
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mporei kapios na moy sas parakalo pio einai to korifeo modchip gia xbox etsi oste na mporo na paizo games apo ton skliro tou xbox,na mporo an balo megalo skliro sto xbox,na diabazei ola ta dvd,na mporo na alakso to dvd rom tou xbox, na blepo tenies olon ton format(dvd+r,dvd-r) kai genika na mporo na ekmetaleuome ola prosonta tis konsolas mou kai ean kserete kai kannena magazi stin saloniki gia na to kano h na to paragilo apo kapou kaio na to peraso monos mou.

 

 

 

euxaristo poli

ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη θα πρεπει να ξερεις οτι τα πιο ποιοτικα ειναι αυτα της team xecuter.Θα προτεινα καποιο απο τα xecuter2.

Παντως οτι modchip και να παρεις το αν θα διαβαζει το xbox σου ολα τα dvd εξαρταται απο το dvd drive! ;)

Τα samsung διαβαζουν ολες σχεδον τις μαρκες!

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

se euxaristo brutus exo akousi gia tin team executer kai anarotieme ean aksizi na perimeno mexri na bgei to executer 3.

episeis exo akousi oti korifeo einai to x-chip to opoio anamenete na kikloforisi kai to opoio einai to mono me 4mb.

episeis 8a h8ela ean ksereis na mou peis ean to na diabazei kai ola ta format ton epanegrapsimon dvd exei na kanei me to dvd-rom kai ean to samsung pou les paizei kai dvd-r,dvd+r,dvd-rw

 

euxaristo gia tin boi8ia

ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω αναμονή μέχρι το Xecuter 3....Το X-Chip μην το πολυεμπιστεύεσαι γιατί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την εταιρία. Γενικά για εμένα τα τρία καλύτερα modchip σε σειρά αξιοπιστίας είναι:

1)Xecuter

2)X-Bit

3)Xenium (<-Πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν και fakes).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος darkome ( 7 Ιούν. 2004 , 15:26)

 

se euxaristo brutus exo akousi gia tin team executer kai anarotieme ean aksizi na perimeno mexri na bgei to executer 3.

episeis exo akousi oti korifeo einai to x-chip to opoio anamenete na kikloforisi kai to opoio einai to mono me 4mb.

episeis 8a h8ela ean ksereis na mou peis ean to na diabazei kai ola ta format ton epanegrapsimon dvd exei na kanei me to dvd-rom kai ean to samsung pou les paizei kai dvd-r,dvd+r,dvd-rw

 

euxaristo gia tin boi8ia

 

To samsung εχω διαβασει οτι παιζει τα παντα!

Αλλα και με το thomson drive που εχω δεν εχει τυχει να μην παιζει καποιο dvd!Μονο πολυ λιγα που δεν παιζουν με την μια αλλα πρεπει να προσπαθησεις και 2η φορα!

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις το X-Ecuter 2.3b Lite Plus Solderless χρειαζεται μονο να ετοιμασεις το do point! :)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και γω είχα ακούσει όταν το έψαχνα ότι το xecuter είναι το καλύτερο ωστόσο για λόγους οικονομία έβαλα ένα xcaliber το ελληνικό με 50 ευρώ μαζί με εγκατάσταση και δουλεύει άψογα και όλα τα παιχνίδια μου παίζουν και σκληρό άλλξα και γενικά τα πάντα έχω μέσα στο xbox χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά υποθέτω πως το xecuter χαρη στις δυνατότητες του για double bios κτλ είναι για πιο εξειδικευμένες ανάγκες. Για καθημερινή χρήση θα σου πρότεινα ότι πιο απλό για να γλυτώσεις χρήματα! Και πρόσεξε μη σου κάνουν soft-mod γιατί και μένα μου το πρότεινε με την ίδια τιμή 50 ευρώ αλλά για πιο λόγο πέρα της εγγυήσεως να το κάνεις δεν νομίζω πως είναι ότι καλύτερο να πηράζεις το τσιπάκι του xbox και τέμα και το live ενώ με ένα mod έχεις διακοπτάκι και είσαι μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

osous exo rotisi pantos edo stin salonika einai malon erasitexnes.

oloi 8eloune apo 90 euro kai pano gia na sou perasoyn ena modchip kai otan tous rotas pio modchip 8a sou perasoun sou petane ena ksero (to teleuteo poy paizei ola ta paixnidia) ante bgale akri.

telika leo na paro to x-eliksis apo to modchip.gr kai na to peraso monos mou.

apla den katalaba ,meta tin egatastasi tou modchip stin plaketa prepei na kano kai kati allo h apla ksekinano tin konsola kai douleui;;;;;

ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δεν ξέρεις από κολήσεις άστο καλύτερα γιατί εγώ ήμουν μπροστά την ώρα που το έβαζε το παιδί και αν και ξέρω κάτι ψιλά από κολήσεις έπαιζα με κάτι κιτακια παλιά νομίζω πως αυτές ήταν αρκετα δύσκολες και ήθελαν πολυ λεπτή μύτη στο κολητήρι. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αν νομίζεις οτι ξέρεις κάντο μόνος σου. Τώρα μετά θα χρειαστεί να φτιάξεις ένα cd με το evox και ένα bios κατα προτίμηση το 4983 της xecuter και μετά περνάς στο xbox και το dashboard και είσαι ok τώρα για info δες xbox-scene.com και xboxgr.com θα βρεις ειδικά στο πρώτο τα πάντα για tutorials.
Link to comment
Share on other sites

A για Salonica δεν ξέρω καθόλου για online κτλπ παράγειλε η από modchip.gr αν θες ελληνικό ή από divineo.co.uk για xecuter πολύ αξιόπιστο το δεύτερο έχω ακούσει
Link to comment
Share on other sites

MOLIS PARIGILA TO X-ELIXIS APO MODCHIP.GR GIA

EIPA GIA PROTI FORA POY ASXOLOUME NA PARO KATI FTINO.

META TIN EGATASTASI TOU MODCHIP 8A XREIASTO SIGOURA TA FOTA SAS

NA STE KALA TA LEME

ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...δεν τα πολυ εμπιστεύομαι τα ελληνικά modchips...με 50 ευρώ παράγγελνες από το Divineo.co.uk το Xecuter 2.3b Lite Plus Solderless με πολύ εύκολη εγκατάσταση και με όνομα εγγύηση.

 

Τέσπα τώρα δώσε μεγάλη προσοχή στις κολλήσεις που θα κάνεις και ειδικά σε αυτή του d0 (προτείνω να χρησιμοποιήσεις αυτό που βρίσκεται από την κάτω πλευρά της κονσόλας και έχει μεγαλύτερη επιφάνεια).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το solderless έχει πολλά προβλήματα γιατί μετακινήται πολύ εύκολα με το παραμικρό τράνταγμα και μετά φτου και απ'΄τη αρχή! Το ελληνικό και γω δεν το εμπιστευόμουν καθόλου αλλά τελικά επειδη δεν είχα άλλη λύση το δοκίμασα! Εμένα μου δουλεύει τέλεια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!! Έτσι κι αλλιώς σκόπος του chip είναι να κάνει bypass το original chip το xbox και να μπορέσεις να βάλεις μέσα unsigned code! Αυτό συμβαίνει μόνο στο boot από κεικαι πέρα δεν έχει καμιά αλλη λειτουργία! Κάπως αντίστοιχα δουλεύουν και ta exploits μόνο που το bios το περνάς στο γνήσιο chip και γι αυτό δεν το προτείνω γιατί μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στο μέλλον! Anyway διαφήμηση δεν κάνω αγόρασε ότι σε βολεύει οικονομικά και σε ευκολία απλά σου λέω να μη φοβάσαι και για το ελληνικό γιατι κάνει τη δουλειά του τουλάχιστον αν ξέρει το παιδι που το τοποθετει να το κάνει σωστά!
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι αν μπορει να flashαριστει το bios!Απο εκει και περα δεν θα εχεις προβλημα! :) Βαζεις το 4983 και εισαι βασιλιας!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Solderless δεν μετακινείται αν είσαι λίγο έξυπνος ;)

 

Μέθοδος βιδούλα+παξιμαδάκι. 100% shock proof :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο και σχετικο. Θα τσιπαρω το ΧΒΟΧ μου και μου ειπαν οτι κοστιζει 100ε + 3 παιχνιδια δωρο. Συμφερει η να ψαξω αλλου?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς flasharete το chipaki το ελληνικό. Για το xecuter φίλε shodahn να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω και πολλά απο κολήσεις και γενικά πειράγματα στα ηλεκτρονικά μέρη και γι αυτό δεν το πήρα αλλά ασφαλώς πιστεύω ότι αφού το λες με μια βίδα θα γίνεται να μένει στέρεο. Τώρα για τον φίλο με τα 100 euro μάλλον είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μήπως θα σου δώσουν και το xbox μαζί δώρο? :) Ακόμη και το xecuter πλέον στο τοποθετουν με 70. Δες λίγο http://www.xboxgr.com έχει ένα αναλυτικό κατάλογο με μαγαζιά στην Ελλάδα που τοποθετούν τσιπάκια καθώς και τιμές. Θα βρεις σίγουρα κάτι καλύτερο και πιο φθηνό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...