Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν βγει ή οχι ειναι αγνωστο. Θα μπορουσατε να δοκιμασετε να κανετε update μεσω του υπολογιστη και να δειτε ποια εκδοση θα σας περασει. Δε σας παιρνω στο λαιμο μου βεβαια, γιατι αν σας περασει την ιδια θα εχετε χασει τσαμπα χρονο, αλλα ειναι κι αυτος ενας τροπος. Διαφορετικα ρωτηστε καποιον αλλο που εχει το ελληνικο, αν ξερετε καποιον ή παρτε τηλ την αντιπροσωπεια.

 

Από την Alcatel σε μήνυμα που τούς έστειλα απάντησαν ότι η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη αλλά μάλλον θα εννοούσαν την 4.0.4.Ευχαριστω πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κανένας άλλος, να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία του, μετά το τελευταίο update ;; Δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, αλλά διαρκεί λιγότερο, με την ίδια χρήση....

 

Για την μπαταρια που ελεγες, σημερα (με τη φωτεινοτητα που εχω παντα) με τη χρηση που εκανα στο κινητο οι 4 ωρες ανοιχτη οθονη αποτελουν ρεκορ ειτε για προ update ειτε μετα update χρησης και προσωπικα βλεπω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας μετα update τοσο σε θερμοκρασιες οσο και διαρκεια.

(Το κινητο αφορτιστο για πανω απο 24 ωρες, wifi on στις ωρες αυτες, εκτος απο κανα 2,5 ωρο που ημουν εξω με ανοιχτα data για μια ωρα.)

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται να περασουνε την 4.1.1 χειροκινητα

 

http://romduol.com/?p=57

 

ειμαι στην διαδικασια του κατεβάσματος

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται να περασουνε την 4.1.1 χειροκινητα

 

http://romduol.com/?p=57

 

ειμαι στην διαδικασια του κατεβάσματος

 

οταν την περασεις ενημερωσε μας αν ολα τρεχουν σωστα :)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να αναβαθμισω το κινητο μεσω του επισημου οδηγου της αλκατελ μεσω υπολογιστη στο 3 βημα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ο ανοιγω εχει μαυρη οθονη...τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση κάτι κάνω λάθος. Δεν βλέπει αρχείο να εκτελέσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια πηγα να αναβαθμισω το κινητο μεσω του επισημου οδηγου της αλκατελ μεσω υπολογιστη στο 3 βημα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ο ανοιγω εχει μαυρη οθονη...τι μπορω να κανω?

 

Ξεκίνησε την εγκατάσταση από την αρχή

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να αναβαθμισω το κινητο μεσω του επισημου οδηγου της αλκατελ μεσω υπολογιστη στο 3 βημα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ο ανοιγω εχει μαυρη οθονη...τι μπορω να κανω?

 

Τελικα υπαρχει η 4.1 για τα ελληνικα κινητα?γιατι στον υπολογιστη οταν συνδεεις το κινητο δεν σου λεει αν υπαρχει η οχι αναβαθμιση:confused:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει η 4.1 για τα ελληνικα κινητα?γιατι στον υπολογιστη οταν συνδεεις το κινητο δεν σου λεει αν υπαρχει η οχι αναβαθμιση:confused:

 

Οχι Δεν υπάρχει προς το παρόν

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

με χαρα σας αναφερω οτι περασα την 4.1.1 σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ και ολα καλα το μονο αρνητικο ειναι οτι εχασα τα Ελληνικα στο μενου η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η παρακατω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1981692&page=89

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η ταλαιπωρία αι το χτυποκαρδι

 

λεω να την δοκιμασω και εγω..κατεβαζω το αρχειο τωρα!οπως το κατεβασω το ριχχνω στην sd..σωστα?μετα μπαινω με TWRP και περναω το αρχειο που κατεβασα...δεν κανω unzip και λοιπα?

εχει διαφορα το κινητο?

σε περιπτωση που δεν μου αρεσει η 4.0.4 υπαρχει καπου?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

λεω να την δοκιμασω και εγω..κατεβαζω το αρχειο τωρα!οπως το κατεβασω το ριχχνω στην sd..σωστα?μετα μπαινω με TWRP και περναω το αρχειο που κατεβασα...δεν κανω unzip και λοιπα?

εχει διαφορα το κινητο?

σε περιπτωση που δεν μου αρεσει η 4.0.4 υπαρχει καπου?

 

σου κανει μπακ απ η twrp την ρομ πρεπει να εχεις χωρο στην καρτα 1,5 giga περιπου!

με πολυ προσοχη και βημα βημα

ναι ειδα διαφορα για την χρηση που το κανω δεν ζεστενεται μονο οταν το φορτιζεις ελαχιστα πιο γρηγορο αλλα χανεις τα ελληνικα!

με τον ιδιο τροπο θα βαλει και την δικια μας αν δεν μεινεις ικανοποιημενος

κανεις ανζιπ και το ριχνεις στην καρτα εκτος φακελων γι ανα μπορεις να το δεις!

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

σου κανει μπακ απ η twrp την ρομ πρεπει να εχεις χωρο στην καρτα 1,5 giga περιπου!

με πολυ προσοχη και βημα βημα

ναι ειδα διαφορα για την χρηση που το κανω δεν ζεστενεται μονο οταν το φορτιζεις ελαχιστα πιο γρηγορο αλλα χανεις τα ελληνικα!

με τον ιδιο τροπο θα βαλει και την δικια μας αν δεν μεινεις ικανοποιημενος

κανεις ανζιπ και το ριχνεις στην καρτα εκτος φακελων γι ανα μπορεις να το δεις!

 

εκανα το backup και οταν παω να κανω restore μου εμφανιζει μονο τον φακελο του backup..δεν βλεπω αλλο φακελο απο την sd.

δεν εχω πατησει ακομα factoru reset γιατι ηθελα να τσεκαρω τον φακελο πρωτα :confused:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εκανα το backup και οταν παω να κανω restore μου εμφανιζει μονο τον φακελο του backup..δεν βλεπω αλλο φακελο απο την sd.

δεν εχω πατησει ακομα factoru reset γιατι ηθελα να τσεκαρω τον φακελο πρωτα :confused:

 

 

εκανες ακριβως την διαδικασια ?τα αρχεια δεν θα τα βαλεις σε φακελο

το εχεις ροοτ το τηλεφωνο?

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

εκανες ακριβως την διαδικασια ?τα αρχεια δεν θα τα βαλεις σε φακελο

το εχεις ροοτ το τηλεφωνο?

 

οκ τον βρηκα τον φακελο ολα οκ,ανοιξε το κινητο κανονικα!!πολυ λευκοοο βρε παιδι μου!!!

σ ευχαριστω spinterman

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εκανα το backup και οταν παω να κανω restore μου εμφανιζει μονο τον φακελο του backup..δεν βλεπω αλλο φακελο απο την sd.

δεν εχω πατησει ακομα factoru reset γιατι ηθελα να τσεκαρω τον φακελο πρωτα :confused:

 

συγνωμη δεν καταλαβα με πιο το εκανες back up?

εγω παντως με το εργαλειο του κινητου και ολο μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ τον βρηκα τον φακελο ολα οκ,ανοιξε το κινητο κανονικα!!πολυ λευκοοο βρε παιδι μου!!!

σ ευχαριστω spinterman

 

τιποτα αφου πηγανε ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμένουμε εντυπώσεις - απογοητεύσεις

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν καταλαβα με πιο το εκανες back up?

εγω παντως με το εργαλειο του κινητου και ολο μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τιποτα αφου πηγανε ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμένουμε εντυπώσεις - απογοητεύσεις

 

για ελληνικο πληκτρολογιο πιο προτεινεις?παντως μου αρεσει αρκετα και μου φαινεται πιο ελαφρυα η 4.1 απο την 4.0.4 :D

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα Swype μακράν καλύτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για ελληνικο πληκτρολογιο πιο προτεινεις?παντως μου αρεσει αρκετα και μου φαινεται πιο ελαφρυα η 4.1 απο την 4.0.4 :D

 

Είναι πιο ελαφρύ

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Για δωρεάν πληκτρολόγιο, βάλε το TouchPal X....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και 'γω για Touchpal X. Τι swype και χαζομάρες. Εγώ δεν χρησιμοποιώ την πρόβλεψη λέξεων.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και 'γω για Touchpal X. Τι swype και χαζομάρες. Εγώ δεν χρησιμοποιώ την πρόβλεψη λέξεων.

 

Το έχεις δουλέψει το Swype?

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Ναι και για 'μένα δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο το Touchpal.

 

Τώρα μίλησες σωστά για εσένα δεν σε βολεύει γιατί για μένα δεν υπάρχει καλύτερο

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...