Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με pro capture ειμαι και εγω. Μετρια προς καλη μπορεις να την πεις. Αν δεις φωτο απο iphone η s3 θα καταλαβεις οτι ειναι απλα καλη η δικια μας. Δεν ειπα οτι ειναι χαλια. Για τα λεφτα του ειναι αριστη ακομα και η καμερα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα δεν ειναι τοσο καλη οσο των ναυαρχιδων με 8 μπ αντιστοιχα αλλα συγκρινεται κατα τη γνωμη μου. Εκει που υστερει ειναι στο οτι ειναι ευαισθητη στο κουνημα κ δεν ειναι γρηγορη οπως των ναυαρχιδων. Επισης σε συνθηκες με χαμηλο φωτισμο ή φλας υστερει. Απο κει κ περα μια φωτογραφια που τελικα τραβηχτηκε καλα (χωρις κουνημα, με καλο φωτισμο κλπ) συγκρινεται σε λεπτομερειες, χρωματα κλπ με τις πολυ καλες καμερες των 8μπ. Τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω. Το προβλημα ειναι οτι ειναι πιο δυσκολο να βγαλεις μια τοσο καλη φωτογραφια ενω με τις αλλες καμερες, σχεδον καθε φωτογραφια θα ειναι σε πολυ καλα επιπεδα ποιοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ειναι τοσο καλη οσο των ναυαρχιδων με 8 μπ αντιστοιχα αλλα συγκρινεται κατα τη γνωμη μου. Εκει που υστερει ειναι στο οτι ειναι ευαισθητη στο κουνημα κ δεν ειναι γρηγορη οπως των ναυαρχιδων. Επισης σε συνθηκες με χαμηλο φωτισμο ή φλας υστερει. Απο κει κ περα μια φωτογραφια που τελικα τραβηχτηκε καλα (χωρις κουνημα, με καλο φωτισμο κλπ) συγκρινεται σε λεπτομερειες, χρωματα κλπ με τις πολυ καλες καμερες των 8μπ. Τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω. Το προβλημα ειναι οτι ειναι πιο δυσκολο να βγαλεις μια τοσο καλη φωτογραφια ενω με τις αλλες καμερες, σχεδον καθε φωτογραφια θα ειναι σε πολυ καλα επιπεδα ποιοτητας.

Συμφωνω 100% μαζι σου.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Αφηνεις την μπαταρια να πεσει σε πολυ χαμηλα επιπεδα (5 εως και 0%) και το φορτιζεις πληρως (κρατα το κ λιγο παραπανω αν θες). Το κανεις αυτο 3-4 φορες κ εισαι οκ.

 

Ευχαριστώ φίλε....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!εμενα μετα απο 5 περιπου και παραπανω μηνες εχει 2-3 μερες που ζεστενεται το κινητο υπερβολικα!μου εβγαλε και το μηνυμα 3 φορες τις 2 απο αυτες το εσκιζα βεβαια αλλα η μια μου το εβγαλε που το φορτιζα χωρις να το πειραζω!πιθανολογω οτι φταιει καποια εφαρμογη που τρεχει απο πισω και το ζοριζει μαζι με την φορτιση!την εσβησα και περιμενω να δω αν θα το ξανακανει!

το αλλο που θελω να ρωτησω ειναι πως αντεχει στο νερο??δηλαδη το βαζω κατω απο την βρυση και δεν παθαινει τιποτα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο "διωχνει" το νερο απο πανω του. Δηλαδη δεν μπαινει νερο ευκολα ετσι οπως ειναι φτιαγμενο. Σε μια βουτια ομως δεν αντεχει, γιατι δεν αντεχει την πιεση. Εγω εχω βαλει το κατω μισο κατω απο τη βρυση για να μαι σιγουρος..

Δες και το βιντεο:

Link to comment
Share on other sites

Ότι πρέπει να το πλένουμε και με σαπουνάκι, μιας και τα κινητά έχουν ένα σωρό μικρόβια πάνω τους! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλά χαρακτηριστικά για dual sim...μπαίνοντας gsmarena είδα ότι έχει

0.50 W/kg (head) 0.74 W/kg (body) αλλα λέει SAR US

το SAR EU πόσο μπορεί να 'ναι;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το sar eu ειναι συνηθως πιο κατω απο αυτο της αμερικης αν κ αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Αν θες μπορεις να δεις τι διαφορες εχουν eu us στο θεμα αυτο στο gsmarena. Παντως τετοιες τιμες στο sar us δειχνουν πως γενικα η συσκευη ειναι σε καλα επιπεδα απο αποψη sar. Στο manual λεει 0,497 και 0,736 και λογικα θα ειναι το eu μιας κ εχω το 997d της γερμανιας.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο θεματακια με το κινητο.

1ο. Οτι κατεβαζω μου το αποθηκευει σαν αρχειο bin και πρεπει να κανω μετα εγω rename σε οτι ειναι. Πχ. Jpg,txt

2o. Απο την εφαρμογη του gmail δεν μππρω να κατεβασω τιποτα. Οτι θελω ανοιγω browser και απο εκει ανοιγω gmail για να κατεβασω.

 

Ξερεις κανεις κατι;

Ευχαριστω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Το sar eu ειναι συνηθως πιο κατω απο αυτο της αμερικης αν κ αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Αν θες μπορεις να δεις τι διαφορες εχουν eu us στο θεμα αυτο στο gsmarena. Παντως τετοιες τιμες στο sar us δειχνουν πως γενικα η συσκευη ειναι σε καλα επιπεδα απο αποψη sar. Στο manual λεει 0,497 και 0,736 και λογικα θα ειναι το eu μιας κ εχω το 997d της γερμανιας.

δηλαδή είναι εγγυημένα 0,5 έτσι;;; εσένα το κινητό που το πήρες απο γερμανία προοριζόταν για εκεί δηλαδή;; και στο manual μέσα τι έλεγε; σκέτο SAR ή SAR EU;; Σόρρυ για το ζάλισμα..

 

ΥΓ. http://www.smartprix.com/mobiles/alcatel_ot_997d_vs_samsung_galaxy_s_duos_s7562-c2578_2179.php

σε αυτο το σαιτ που το συγκρινουν λεει οτι το 997D εχει 512 ram ... ελεος τι λενε ;;; 1GB ram δεν εχει;;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι εγγυημένα 0,5 έτσι;;; εσένα το κινητό που το πήρες απο γερμανία προοριζόταν για εκεί δηλαδή;; και στο manual μέσα τι έλεγε; σκέτο SAR ή SAR EU;; Σόρρυ για το ζάλισμα..

 

ΥΓ. http://www.smartprix.com/mobiles/alcatel_ot_997d_vs_samsung_galaxy_s_duos_s7562-c2578_2179.php

σε αυτο το σαιτ που το συγκρινουν λεει οτι το 997D εχει 512 ram ... ελεος τι λενε ;;; 1GB ram δεν εχει;;

 

Το κινητο προοριζοταν για Γερμανια αρα λογικα η τιμη αυτη ειναι για Ευρωπη (γερμανικο manual ειχε μονο).

1gb ram εχει στανταρακι!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει πάρει κανείς το κινητό από e-shop;; Θα έχει ελληνικό μενού ή να ρωτήσω;;;

στα public κωτσόβολο το έχουν στα 249 ευρώ... δεν χρείαζεται να δοθούν τόσα λεφτά για αυτό το λέω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν εχει φιλε.

οχι μην μου λες τετοια... 250 ειναι παρα πολλα, δεν ξερω μπορει να τους παρω κανενα τηλ να δω τι θα μου πουν..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

οχι μην μου λες τετοια... 250 ειναι παρα πολλα, δεν ξερω μπορει να τους παρω κανενα τηλ να δω τι θα μου πουν..

 

Με ελληνικο μενου στο σκρουτζ ξεκιναει απο 190ε περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δυό τρείς ερωτήσεις, για όποιον έχει απαντήσεις

 

1. Locker (οθόνη κλειδώματος). Υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης/προσθήκης εφαρμογών στον default locker? (Τώρα έχει αριστερά κάμερα, δεξιά ξεκλείδωμα συσκευής. Το alcatel 890d έχει αριστερά "αθόρυβο", δεξιά ξεκλείδωμα, πράγμα πολύ βολικό). Δεν επιθυμώ να εγκαταστήσω Go launcher, Go locker)

 

2. Ποιός είναι ο πιό γρήγορος τρόπος, για να βάλετε το τηλέφωνο στο αθόρυβο? Εγώ το ξεκλειδώνω και από τα πλήκτρα volume, κλείνω τον ήχο

3.Κάποιο φίλοι αγόρασαν θήκες. Υποθέτω τις παρέλαβαν. Ενημερώστε μας για την γνώμη σας, για το κόστος, για το από που.

4. Εχετε κάποια εμπειρία από bluetooth keyboard ή remote control? (συνδέω το κινητό με την τηλεόραση)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Dual standby ειναι το κινητο.. Απο οσο γνωριζω, απειροελαχιστα ειναι τα active με android. Τα περισσοτερα, το καλυτερο που μπορουν να προωθηση κλησης απο τη μια στην αλλη σιμ, εκτος κι αν κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ ωραιες photo.Και μου θυμισες και την παργα :) Το βραδυ πρεπει να εχεις πολυ σταθερο χερι εκει ειναι ολο το κολπο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...