Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και δε παίρνει μια βάση συγχρονισμου με 15€ ;)

που βρισκεις εσυ βαση συγχρονισμου με 15 euro :blink: :worry: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και δε παίρνει μια βάση συγχρονισμου με 15€ ;)

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάρει κάποιος ένα τέτοιο αξεσουάρ για το Κ700 αν αναλογιστούμε την ταχύτητα με την οποία αλλάζουμε κινητά. Αγοράζεις ένα που κάνει update μέσω δικτύου και τελειώνει η ιστορία!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

hmm.. exo to K700i, to opoio den mporo na fortisw.. pisteva oti itan o fortistis k piga k agorasa kainourio! Oute me ton neo fortisti lithike to problima. To provlima einai pws otan valo to syrma sto kinito, ekeino fysiologika mou leei "charging". Afto to minima omos emfanizete kathe defterolepto me apotelesma na min mporo na to leirourgiso to kinito giati stin prospatheia mou na mpo gia paradeigma sto menu, emfanizete afto to minima kai me empodizei. Episis gia na arxisei na fortizei, prepei na to krato to syrma (i na to travo) pros ta dexia i ta aristera (pragma poliii spastiko). Kai telos, otan me to kalo dixei pws fortistike, me ena tilefonima klinei to kinito logo mpatarias (akoma k an dixnei gemato)! Vevea.. xerw pws den fortizei kala..

 

piga kai elegxan kai tin mpataria..ine mia xara! ti mporei na ftaiei? An xerei kanenas as me voithisei

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει λερωθει απο σκονη καποιο απο τα δυο (κινητο και φορτιστης) οποτε κανει κατι τετοια προβληματα! Το οτι εστω και με λιγη ωρα φορτισης δειχνει πολυ περισσοτερο απο οτι εχει φορτιστει το κανει και σε μενα, δεν ειναι και σημαντικο!! καθαρισε το κινητο σου και δες αν βελτιωει αλλιως :S
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το φυσήξεις με αέρα. Ξύσε τις επαφές του κινητού με κάτι (μια οδοντογλυφίδα για παράδειγμα. Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει και καρφίτσα αλλά δεν το συνιστώ) προκειμένου να απομακρύνεις σκόνες και εναποθέσεις.

 

Το κινητό δεν φορτίζει πλήρως για αυτό και σου κάνει νούμερα. Πάντως κακώς αγόρασες καινούριο φορτιστή. Σίγουρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον καθαρισμό των επαφών όπως σου είπε ο zxr. Προτιμότερο είναι με οδοντογλυφίδα. Κατά 99% θα λυθεί το πρόβλημα. Αν ρωτούσες πιο πριν δεν θα έδινες άσκοπα τα ευρώ για τον φορτιστή.

Κατάλαβες φαντάζομαι ποιές είναι οι επαφές που πρέπει να καθαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

που βρισκεις εσυ βαση συγχρονισμου με 15 euro :blink: :worry: :!:
e-bay προφανως ή μεταχειρισμένη! Από το να σκάσω 15 στους απατεώνες για το τίποτα τουλάχιστον θα μου μείνει και κάτι!
Link to comment
Share on other sites

e-bay προφανως ή μεταχειρισμένη! Από το να σκάσω 15 στους απατεώνες για το τίποτα τουλάχιστον θα μου μείνει και κάτι!

και θα σου ειναι αχρειαστη..γιατι τα κινητα απο k750i και μετα αναβαθμιζονται με το καλωδιο.αλλωστε αν αναβαθμισεις το k700i αυτη την στιγμη θα ειναι και η τελευταια που θα το κανεις.εχει 1 χρονο να βγει update για το κινητο και δεν νομιζω να βγει και αλλο γιατι η συγκεκριμενη συσκευη εχει παρει τον δρομο της για το μουσειο..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ekana oti mou eipate... fortizei xwris na emfanizei synexeia ekeino to minima.

omos mesa se 10 lepta, apo adeio dixnei gemato kai meta ao 5-6 minimata mou klinei. ti na ftaiei pleon? i mpataria mipos?

peste mou sas parakalo. efxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν δεν βγάζει αυτό το μήνυμα, ήταν σίγουρα πρόβλημα καθαρισμού των επαφών. Δοκίμασε να τις καθαρίσεις ακόμα καλύτερα. Αν δεν γίνει τίποτα τότε μάλλον είναι η μπαταρία. Αλλά θεωρώ πιο πιθανόν να θέλει ακόμα καλύτερο καθάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

ekana oti mou eipate... fortizei xwris na emfanizei synexeia ekeino to minima.

omos mesa se 10 lepta, apo adeio dixnei gemato kai meta ao 5-6 minimata mou klinei. ti na ftaiei pleon? i mpataria mipos?

peste mou sas parakalo. efxaristw!

Φόρτισέ το κλειστό. Όταν ολοκληρώσει την φόρτιση του άφησε το λίγη ώρα πάνω στο φορτιστή. Αν και οι μπαταρίες λιθίου δεν εμφανίζουν φαινόμενα μνήμης ίσως της χρειάζεται ένα conditioning.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

pos na to katharisw?

Συμβουλή που μου έδωσε κάποιος από τη Sony-Ericsson:

Πάνω σε παλιά οδοντόβουρτσα ελάχιστο (ίσα-ίσα να νοτίσει) οινόπνευμα. Και τρίβουμε τις επαφές. Μιλάμε για θεαματικά αποτελέσματα.

Προσοχή μην βάλετε πολύ οινόπνευμα και το καταστρέψετε.

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

ti ine to conditioning?

ekaNA KE AFTI TI DOKIMI.. dixnei pws gemizei k me to prwto tilefwnima pou tha mui kanun, klinei

 

ti na kanw?

Με τον όρο conditioning εννοούμε το να φέρεις ένα οποιοδήποτε μηχάνημα, εξάρτημα κτλ στις βέλτιστες συνθήκες λειτουργίας και απόδοσης.

 

Πόση ώρα άφησες την μπαταρία να μείνει πάνω στο φορτιστή;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά η μπαταρία τα έφτυσε τελείως. Παρόλο που δεν είναι και τόσο παλιά. Αλλά μόνο σε Service Point θα σου πουν στα σίγουρα. Για να μην παιδεύεσαι άδικα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις των φωτισμό της οθόνης. Αν το βάλεις σε αυτόματο θα φαίνεται η ώρα αλλά όχι πολύ καθαρά, αν το βάλεις σε πιο δυνατό θα φαίνεται καλύτερα. Πρόσεχε όμως: ο συνεχής φωτισμός της οθόνης του κινητού ξοδεύει μπαταρία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Τωρα κατι αλλο..Μπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια για να βγαλω το vodafone live και να κανω αναβαθμιση ή τουλαχιστον να μου δωσει συγκεκριμενο Link για να διαβασω γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να τις ψαξω!Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

dokimasa diaforous tropous: afinontas tin 1 wra, 2 wres, 6 wres, olokliro vrady...

me opion tropo k na to afisw, seb 10 lepta dixnei gemato kai mu klinei me to prwto tilefwnima

 

Απ' ότι φαίνεται τα έφτυσε η μπαταρία και μάλλον πας για καινούρια.

 

ρε παιδια πως γινεται να βαλω σαν screen saver να εμφανιζει την ωρα στο Κ700i?

 

Όπως είπε και ο Ilias74 Ρυθμίσεις->Οπτικές->Φωτισμός->Αυτόματο.

Αν ωστόσο θες απλά να βλέπεις την ώρα χωρίς να ανάβεις το κινητό μπορείς με τον φωτισμό στην επιλογή εξοικονόμηση ενέργειας να πατάς το αριστερό πλήκτρο στο πλάι το κινητού που αυξάνει την ένταση του ακουστικού και να βλέπεις την ώρα χωρίς να ανάβει η οθόνη του κινητού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Τωρα κατι αλλο..Μπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια για να βγαλω το vodafone live και να κανω αναβαθμιση ή τουλαχιστον να μου δωσει συγκεκριμενο Link για να διαβασω γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να τις ψαξω!Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Τωρα κατι αλλο..Μπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια για να βγαλω το vodafone live και να κανω αναβαθμιση ή τουλαχιστον να μου δωσει συγκεκριμενο Link για να διαβασω γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να τις ψαξω!Ευχαριστω εκ των προτερων

Για το Κ700 δεν γίνεται να σκοτώσεις το Vodafone Live μέσω δικτύου. Υπάρχει μια βάση για αυτή τη δουλειά αλλά δεν αξίζει να την αγοράσεις. Το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να πας στο 9volto http://www.9volto.gr

 

Αναβάθμιση θα κάνεις σε κάποιο Service Center.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...