Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν θα παρω μπαταρια,να την ξεφωρτισω στην πρωτη χρηση της εντελως και μετα να την φορτισω ή να την βαλω ετσι ''φρεσκια'' στο κινητο για την πρωτη της φορτηση?

και για ποιον λογο θελεις να παρεις αλλη μπαταρια..?

και αλλη να παρεις καλυτερα νουμερα αποδοσης απ'αυτα που εχεις μεχρι και σημερα δεν θα πετυχεις.

επισης οταν γραφεις ενα νεο post και μετα στο καπακι θελεις να προσθεσεις κατι,ειναι προτιμοτερο να τροποποιησεις το ηδη υπαρχον,εφοσον δεν σου εχουν απαντησει παρα να γραψεις ενα νεο :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει με την τελευταια εκδοση να εχει διορθωθει αυτο που λες,αλλα και παλι το βλεπω χλωμο :O εμενα παντως το k700i μπορει να μου ανοιξει φωτογραφιες 1152x864 και δεν μπορει 1024x768 :wacko:

μια αλλη φορα ειχα περασει μια φωτο πολυ μικρον διαστασεων και δεν τη ανοιγε.την εστειλα σε ενα φιλο μου ,μεσω κινητο ετσι,και την ανοιξε(το κινητο του ειναι παλιο se) και μου το ξαναεστειλε και το ανοιξε τοτε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να εχω μια ενναλακτικη.Οταν τελειωνει η μια θα βαζω την αλλη.Και οταν τελειωνει και η δευτερη τις φορτιζω και τις 2 και φτου απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

μια αλλη φορα ειχα περασει μια φωτο πολυ μικρον διαστασεων και δεν τη ανοιγε.την εστειλα σε ενα φιλο μου ,μεσω κινητο ετσι,και την ανοιξε(το κινητο του ειναι παλιο se) και μου το ξαναεστειλε και το ανοιξε τοτε κανονικα.

πηγαινε το σε ενα SEUS να του περασεις την τελευταια αναβαθμιση,μηπως και σου λυθει το προβλημα.παντως ειναι πολυ χαζο bug αυτο :worry: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα να εχω μια ενναλακτικη.Οταν τελειωνει η μια θα βαζω την αλλη.Και οταν τελειωνει και η δευτερη τις φορτιζω και τις 2 και φτου απο την αρχη

παρε ενα δευτερο κινητο προκειμενου να δωσεις 60-70 euro για μια δευτερη μπαταρια.εγω δεν θα τα εδεινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μια non-original για 10-15 ευρώ δεν θυμάμαι το ποσό ακριβώς, κι έτσι έχω βολευτεί με δύο μπαταρίες. Είναι πραγματικά μεγάλο μειονέκτημα του κινητού η χαμηλή αυτονομία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μια non-original για 10-15 ευρώ δεν θυμάμαι το ποσό ακριβώς, κι έτσι έχω βολευτεί με δύο μπαταρίες. Είναι πραγματικά μεγάλο μειονέκτημα του κινητού η χαμηλή αυτονομία του.

για μη original αλλαζει το σκηνικο.εγω παντως ποτε δεν θα εβαζα "μαιμου" μπαταρια στο κινητο.εγω θυμαμαι ειχα σκασει 420 euro:O για να το αγορασω και τωρα θα παιξω με μια μπαταρια αμφιβολου ποιοτητας!! :worry:

ποτε δεν ξερεις τι γινεται,τοσα και τοσα εχουν ακουστει για κινητα που χρησιμοποιουν "μαιμου" μπαταριες ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... :)

 

ξέρει κανείς γιατί ένα mp3 που περνιέται σε k700 vodafone live! δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ήχος κλήσης?

 

είναι θέμα της vodafone? γιατί σε k700 απλό που έχω όλα είναι μια χαρά...

 

thx και ελπίζω να έγραψα στο σωστό topic! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... :)

 

ξέρει κανείς γιατί ένα mp3 που περνιέται σε k700 vodafone live! δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ήχος κλήσης?

 

είναι θέμα της vodafone? γιατί σε k700 απλό που έχω όλα είναι μια χαρά...

 

thx και ελπίζω να έγραψα στο σωστό topic! :rolleyes:

 

Δεν δουλευουν επιδη πρεπει να τα κλειδωσεις με το DRM packager! Αν κανεις μια αναζητηση στο φορουμ με αυτες τις λεξεις θα βρεις ενα λινκ για να το κατεβασεις! Μετα η χρηση του ειναι πολυ απλη! Αν εχεις απορια εδω ειμαστε :)

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... τώρα είδα στο e-shop της Vodafone, μπαταρία για το Κ700 Li-Ion 750mAh με 2 χρόνια εγγύηση 19,20 ευρώ. Καλή τιμούλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα λιγάκι και έχω μια επιπλέον ερώτηση... :O

το αρχειο .dm που πρεπει να σωθει? μέσα στο φακελο με τους ήχους?

Απλά το αρχείο που δημιουργεί το πρόγραμμα το στέλνεις στο κινητό με Send To... και νομίζω το αποθηκεύει αυτόματα στους ήχους. Ναι ο φάκελος Ήχοι είναι αυτός που χρειάζεσαι.

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... τώρα είδα στο e-shop της Vodafone, μπαταρία για το Κ700 Li-Ion 750mAh με 2 χρόνια εγγύηση 19,20 ευρώ. Καλή τιμούλα!

 

:rolleyes: ναι γι μη original :X ειναι καλη :O αλλα οταν κανει κανενα μπαμ το κινητο σου,μετα θα :scared:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά το αρχείο που δημιουργεί το πρόγραμμα το στέλνεις στο κινητό με Send To... και νομίζω το αποθηκεύει αυτόματα στους ήχους. Ναι ο φάκελος Ήχοι είναι αυτός που χρειάζεσαι.

 

ναι αλλα με το bluetooth MA-700 (και 720) δεν μπορεί να περάσει το .dm αρχειο στο κινητό :cry: γραφει οτι δεν μπορει να το μεταφερει....

 

πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε καλωδιο USB?

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: ναι γι μη original :X ειναι καλη :O αλλα οταν κανει κανενα μπαμ το κινητο σου,μετα θα :scared:

 

Για να δίνει 2 χρόνια εγγύηση η voda πιστεύω θα την έχει τεστάρει! (Ελπίζω τουλάχιστον!)

 

Τώρα, αν κάνει ΜΠΑΜ :w00t: η δικιά μου η non-original θα σου πω! Εχω δει τα ρεπορτάζ, και ξέρω για τους κινδύνους, αλλά παίρνω το ρίσκο λόγου κόστους :O ... Ελπίζω πάντως σε ένα με δύο μήνες να έχω άλλο κινητό στην κατοχή μου. Πάντως έχω δει και original μπαταρία Ericsson σε Τ39 φουσκωμένη κι έτοιμη να σκάσει. Οπότε, είναι και θέμα να μην σου τύχει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα δευτερο κινητο προκειμενου να δωσεις 60-70 euro για μια δευτερη μπαταρια.εγω δεν θα τα εδεινα.

Θα παρω μια δευτερη μη original οπως εκανε ο hey now!10-15 € ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με το bluetooth MA-700 (και 720) δεν μπορεί να περάσει το .dm αρχειο στο κινητό :cry: γραφει οτι δεν μπορει να το μεταφερει....

 

πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε καλωδιο USB?

καλωδιο usb για το k700i δεν υπαρχει :(

αρα η παιρνεις εναν καινουργιο adaptor bluetooth,η δεν θα τρεξεις ποτε αρχεια απομακρυσμενου ελεγχου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να δίνει 2 χρόνια εγγύηση η voda πιστεύω θα την έχει τεστάρει! (Ελπίζω τουλάχιστον!)

 

Τώρα, αν κάνει ΜΠΑΜ :w00t: η δικιά μου η non-original θα σου πω! Εχω δει τα ρεπορτάζ, και ξέρω για τους κινδύνους, αλλά παίρνω το ρίσκο λόγου κόστους :O ... Ελπίζω πάντως σε ένα με δύο μήνες να έχω άλλο κινητό στην κατοχή μου. Πάντως έχω δει και original μπαταρία Ericsson σε Τ39 φουσκωμένη κι έτοιμη να σκάσει. Οπότε, είναι και θέμα να μην σου τύχει...

ναι σιγουρα ειναι θεμα να μην σου τυχει,αλλα εδω παιζεις με περισσοτερες πιθανοτητες να σου τυχει για τον εξης λογο οτι ειναι μη original.

επισης λες οτι εχει χαμηλο κοστος και γι'αυτο την επιλεγεις,αλλα δεν σκεφτεσαι και τα τοσα euro που εσκασες νωριτερα για την αποκτηση του κινητου σου τηλεφωνου.αληθεια αξιζει ο κοπος να βαλεις κατι μη πιστοποιημενο :X

 

Υ.Γ.και η vodafone οταν σου λανσαρε το bluetooth adaptor mobile action ma-700.σου ειπε οτι ειναι ο καλυτερος και δεν θα εχει κανενα προβλημα και...και...και..και... :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλωδιο usb για το k700i δεν υπαρχει :(

αρα η παιρνεις εναν καινουργιο adaptor bluetooth,η δεν θα τρεξεις ποτε αρχεια απομακρυσμενου ελεγχου ;)

 

thx φίλε...

 

δηλαδή λύση μεταφοράς μ' αυτόν τον adaptor που έχω δεν παίζει ε... ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

thx φίλε...

 

δηλαδή λύση μεταφοράς μ' αυτόν τον adaptor που έχω δεν παίζει ε... ? :cry:

οχι δυστηχως δεν παιζει :( :mad: .βρες .

παντως στην αγορα υπαρχουν αξιολογοι ανταπτορες φθηνοι και αξιζει ο λογος να αγορασεις εναν καινουργιο και αυτον να τον βαλεις στο συρταρι :lol:

επισης ενα μεγαλο bug που εχει ο παραπανω ειναι οτι δεν μπορεις να μεταφερεις και αρχεια μεγαλυτερα των 4mb!! :w00t:

ειχε αναφερθει παλιοτερα τετοιο περιστατικο :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...